Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

iMedicines V 3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
225 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   IakwvouChris

IakwvouChris

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/11/2012 - 13:45

Η εφαρμογή είναι πολύ καλή και πλήρης όσον αφορά στα feautures της. Δηλαδή να τη μπουκώσουμε με άχρηστες παραμέτρους;

Λευτέρη είναι η καλύτερη εφαρμογή του είδους. Επικεντρώσου στις ενημερώσεις και λίγο στα γραφιστικά παραπάνω.


Δεν ξέρω αν είναι η καλύτερη στο είδος. Διάβασα το post παραπάνω (στο comment του George) στο οποίο ο ίδιος ο developer μίλησε για αλλαγή του user interface ΣΥΝΤΟΜΑ στην έκδοση 4.0. Πέρασε 1 χρόνος ήδη... Δεν κατάλαβα ποιό ήταν το νόημα να υπερασπιστείς τον developer...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2012 - 14:08

Δεν ξέρω αν είναι η καλύτερη στο είδος. Διάβασα το post παραπάνω (στο comment του George) στο οποίο ο ίδιος ο developer μίλησε για αλλαγή του user interface ΣΥΝΤΟΜΑ στην έκδοση 4.0. Πέρασε 1 χρόνος ήδη... Δεν κατάλαβα ποιό ήταν το νόημα να υπερασπιστείς τον developer...


Δεν κατάλαβα, πώς συμπέρανεςπως υπερασπίζομαι τον developer. Εγώ μίλησα για την εφαρμογή τουκαι μόνο.

Προσωπικά κρίθηκα από τον stevobmw για ένα συγκριτικό τεστ που έταξα και δυστυχώς ποτέ από τότε δεν είχα το διαθέσιμο χρόνο να το πραγματοποιήσω...δέχομαι την κριτική και με το δίκιο του. Όμως πραγματικά από τη μία μέρα στην άλλη μπορούν να συμβούν πολλά. Προσωπικά, δεν είχα ποτέ τη δυνατότητα, αγοράζοντας το 5άρι και έεπιτα, να βρω το 4Σ και μα έχω ώρεςγια το τεστ.

Πιστεύω το ίδιο ισχύει και για μερικούς devs. Όταν μπαίνεις στη διαδικασία για update μπορεί να βρεθεί τροχοπέδη....αυτή μπορεί να είναι συνεχείς προσθήκες για να παραμείνει μπροστά στον ανταγωνισμό, είτε άλλα θέματα προσωπικής ή επαγγελματικής φύσεως.

ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ήταν προβληματικό και δε με εξυπηρετούσε τότε οκ, είναι απαράδεκτο γεγονός η αδιαφορία για το update. Προσωπικά, το πρόγραμμα με καλύπτει πλήρως και η αναβάθμιση ας έρθει όποτε θέλει, αρκεί να μην είναι βιαστική δουλειά και κάνει περισσότερο κακό παρά καλό...

Τον dev δεν τομ έχω δει ούτε μια φορά, ξέρω όμως πως όποτε τον χρειάστηκα ήταν εκεί και κυρίως πρώτος ξεκίνησε την ιδέα με τα φάρμακα, οπότε τάσσομαι υπέρ της συγκεκριμένης εφαρμογής που είναι πλήρης και όχι υπέρ του dev.

Έχω και άλλες φαρμακευτικές, σχεδόν όλες τις ελληνικές, αλλά χρησιμοποιώ κατά βάση αυτή.

Υγ: αν με ένοιαζε περισσότερο οι αναβαθμίσεις του UI από ένα UI που λειτουργεί ομαλά και με καλύπτει θα πήγαινα σε S3 και Android παραλ σε iphone 5 και iOS 6.

#168   GeorgeP79

GeorgeP79

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/11/2012 - 14:10

Πρώτα απ' όλα το imedicines είναι αρκετά καλό. Όπως και αρκετά ακριβό (έδωσα 10ευρώ). Ως αγοραστής έχω κάποιες απαιτήσεις και θέλω να πιστεύω πως έχω να κάνω με επαγγελματίες και όχι απλώς με χομπίστες. Το πρόβλημα με τις ελληνικές εφαρμογές νομίζω είναι αυτό. Με το παραμικρό σχόλιο/comment σύντομα η συζήτηση ξεφεύγει και δημιουργούνται 2 στρατόπεδα. Δεν θέλω να κατηγορήσω την εφαρμογή. Ούτε ξέρω το Λευτέρη αν είναι καλό παιδί, αν του έγινε κάτι και δεν έκανε την αναβάθμιση ή αν σκέφτηκε πως ή εφαρμογή αγγίζει την τελειότητα και θα την μπουκώσουν τα επιπλέον features.
Το interface δεν μου πολυάρεσε εξαρχής και περίμενα αρκετό καιρό τώρα να αλλάξει (στηριζόμενος πάντα στη δήλωση του developer). Δεν είδα όλο αυτό τον καιρό κανένα σχόλιό του γιατί δεν βγήκε η αναβάθμιση. Έχεις δίκιο ότι το πρόγραμμα δεν είναι προβληματικό. Αλλά για το κόστος του περιμένω παραπάνω (και η γραφική αναβάθμιση είναι σε αυτά).

#169   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2012 - 14:12

Πρώτα απ' όλα το imedicines είναι αρκετά καλό. Όπως και αρκετά ακριβό (έδωσα 10ευρώ). Ως αγοραστής έχω κάποιες απαιτήσεις και θέλω να πιστεύω πως έχω να κάνω με επαγγελματίες και όχι απλώς με χομπίστες. Το πρόβλημα με τις ελληνικές εφαρμογές νομίζω είναι αυτό. Με το παραμικρό σχόλιο/comment σύντομα η συζήτηση ξεφεύγει και δημιουργούνται 2 στρατόπεδα. Δεν θέλω να κατηγορήσω την εφαρμογή. Ούτε ξέρω το Λευτέρη αν είναι καλό παιδί, αν του έγινε κάτι και δεν έκανε την αναβάθμιση ή αν σκέφτηκε πως ή εφαρμογή αγγίζει την τελειότητα και θα την μπουκώσουν τα επιπλέον features.
Το interface δεν μου πολυάρεσε εξαρχής και περίμενα αρκετό καιρό τώρα να αλλάξει (στηριζόμενος πάντα στη δήλωση του developer). Δεν είδα όλο αυτό τον καιρό κανένα σχόλιό του γιατί δεν βγήκε η αναβάθμιση. Έχεις δίκιο ότι το πρόγραμμα δεν είναι προβληματικό. Αλλά για το κόστος του περιμένω παραπάνω (και η γραφική αναβάθμιση είναι σε αυτά).


Συμφωνώ σε όλα πλην τουφεγονότος πώς από την απαρχή της εφαρμογής έχει γίνει ήδη ένα ολοκληρωτικό update του UI...

#170   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 12/11/2012 - 13:27

Δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί κριτήριο για μια εφαρμογή είναι οι ανανεώσεις, ιδίως όταν δεν υπάρχει λόγος.
Το UI αυτό ήταν όταν αγοράστηκε η εφαρμογή και είναι αρκετά λειτουργικό θεωρώ.
Μπορεί να μην αρέσει σε κάποιους εμφανισιακά, αλλά αυτό είναι υποκειμενικό.

Anyway η αναβάθμιση η αισθητική θα είναι διαθέσιμη σύντομα και έχει ήδη αρχίσει η διαδικασία, αφού φίλος γραφίστας χθες μου παρέδωσε τα τελικά PSD αρχεία.

#171   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 12/11/2012 - 14:40

Έχω στείλει 2 pm αλλά απάντηση δεν έχω πάρει οπότε θα ξαναρωτησώ και εδώ.Την έχω αγωράσει την εφαρμογή και την χρησιμοποιώ στο iPad.Υπάρχει πιθανότητα να την βγάλετε και για android; Αρκεί ένα απλό ναι ή ένα όχι. Ευχαριστώ και ελπίζω να πάρω αυτή την φορά απάντηση.

#172   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 12/11/2012 - 14:42

Έχω στείλει 2 pm αλλά απάντηση δεν έχω πάρει οπότε θα ξαναρωτησώ και εδώ.Την έχω αγωράσει την εφαρμογή και την χρησιμοποιώ στο iPad.Υπάρχει πιθανότητα να την βγάλετε και για android; Αρκεί ένα απλό ναι ή ένα όχι. Ευχαριστώ και ελπίζω να πάρω αυτή την φορά απάντηση.


Αν υπάρξει ο χρόνος θα βγει, αλλά δεν υπάρχει κάτι άμεσο αυτήν την στιγμή.

#173   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 12/11/2012 - 14:56

Ευχαριστώ για την απάντηση.Ελπίζω κάποια στιγμή να την βγάλετε γιατί δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο

#174   GeorgeP79

GeorgeP79

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/11/2012 - 15:56

Δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί κριτήριο για μια εφαρμογή είναι οι ανανεώσεις, ιδίως όταν δεν υπάρχει λόγος.


Αν κρίνετε πως δεν υπάρχει λόγος για αναβάθμιση δεν υπάρχει κανένας λόγος να βγει. Προσωπικά είδα την εφαρμογή πριν από κανένα χρόνο σε ένα φίλο. Τη θεώρησα αξιόλογη. Το έψαξα λίγο. Είδα ότι αναβαθμίζεται συχνά (ήδη στην έκδοση 3.5) και υπήρχε πλάνο (όπως εσείς δηλώσατε) για νέα αναβάθμιση (4.0) η οποία θα έβγαινε πριν από 1 χρόνο. Αν ήξερα πως η εφαρμογή που 'χα δει τότε είχε αγγίξει για το δημιουργό της την τελειότητα δεν θα την αγόραζα ποτέ. Την αγόρασα έχοντας υπόψιν και την προοπτική των αναβαθμίσεων.
Και ξαφνικά βλέπω ότι θεωρούμαι παράλογος που διεκδικώ το αυτονόητο. Και χωρίς καμία εξήγηση γιατί πάγωσε η αναβάθμιση....Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του.

#175   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 12/11/2012 - 16:27

Αν κρίνετε πως δεν υπάρχει λόγος για αναβάθμιση δεν υπάρχει κανένας λόγος να βγει. Προσωπικά είδα την εφαρμογή πριν από κανένα χρόνο σε ένα φίλο. Τη θεώρησα αξιόλογη. Το έψαξα λίγο. Είδα ότι αναβαθμίζεται συχνά (ήδη στην έκδοση 3.5) και υπήρχε πλάνο (όπως εσείς δηλώσατε) για νέα αναβάθμιση (4.0) η οποία θα έβγαινε πριν από 1 χρόνο. Αν ήξερα πως η εφαρμογή που 'χα δει τότε είχε αγγίξει για το δημιουργό της την τελειότητα δεν θα την αγόραζα ποτέ. Την αγόρασα έχοντας υπόψιν και την προοπτική των αναβαθμίσεων.
Και ξαφνικά βλέπω ότι θεωρούμαι παράλογος που διεκδικώ το αυτονόητο. Και χωρίς καμία εξήγηση γιατί πάγωσε η αναβάθμιση....Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του.


Το "θεωρούμαι παράλογος" σαν συμπέρασμα, από που προκύπτει?
Γιατί είναι εντελώς αυθαίρετο. Δεν ανέφερα ποτέ αυτό, ούτε το θεωρώ παράλογο. Απλά είπα ότι δεν είναι σημαντικό και κριτήριο για την ποιότητα και λειτουργία της εφαρμογής.

Εγώ αυτό που είπα, ήταν οτι το πιο σημαντικό κομμάτι της εφαρμογής είναι η σωστή λειτουργία της και η σωστή παροχή πληροφοριών, και όχι η αισθητική της.

Εξήγηση γιατί πάγωσε η αναβάθμιση υπάρχει στο ότι πλέον εργάζομαι για μια εταιρεία του εξωτερικού ως iOS Developer και ο ελεύθερος χρόνος για τα προσωπικά μου project είναι ελάχιστος.
Επίσης μερική ευθύνη έχει και ο φίλος γραφίστας που ανέλαβε να κάνει τα γραφιστικά και με καθυστέρησε πάρα πολύ.

Όπως είπα και πριν, η αναβάθμιση έχει ήδη δρομολογηθεί και σύντομα θα είναι έτοιμη. Αν θέλεις να συμμετέχεις σαν beta tester κατά την διαδικασία των δοκιμών, πολύ ευχαρίστως να σε συμπεριλάβω.
Αν σε ενδιαφέρει, στείλε μου PM.

Το ίδιο ισχύει και για τον Researcher .

Τελευταία επεξεργασία από: Lefteris23, 12/11/2012 - 16:27


#176   GeorgeP79

GeorgeP79

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/11/2012 - 17:50

Δεν θα είχα ασχοληθεί καθόλου με την εφαρμογή αν έβλεπα ότι έιναι χαμηλού επιπέδου. Τη θεωρώ αξιόλογη και πιστεύω πως αξίζει να βελτιωθεί και άλλο. Ευχαρίστως να βοηθήσω όσο μπορώ ως tester

#177   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 12/11/2012 - 17:58

Δεν θα είχα ασχοληθεί καθόλου με την εφαρμογή αν έβλεπα ότι έιναι χαμηλού επιπέδου. Τη θεωρώ αξιόλογη και πιστεύω πως αξίζει να βελτιωθεί και άλλο. Ευχαρίστως να βοηθήσω όσο μπορώ ως tester


Πολύ ωραία.
Θεωρώ πως η καλόπιστη κριτική πάντα βοηθάει και είναι καλοδεχούμενη.
Έχεις ΠΜ για λεπτομέρειες.

#178   Georgered

Georgered

    iPH Addict

  • 600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 23/07/2013 - 00:22

Υπάρχει περίπτωση η εφαρμογή αυτή να αναβαθμιστει για iPhone 5?

#179   Georgered

Georgered

    iPH Addict

  • 600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 26/07/2013 - 10:34

Το "θεωρούμαι παράλογος" σαν συμπέρασμα, από που προκύπτει?
Γιατί είναι εντελώς αυθαίρετο. Δεν ανέφερα ποτέ αυτό, ούτε το θεωρώ παράλογο. Απλά είπα ότι δεν είναι σημαντικό και κριτήριο για την ποιότητα και λειτουργία της εφαρμογής.

Εγώ αυτό που είπα, ήταν οτι το πιο σημαντικό κομμάτι της εφαρμογής είναι η σωστή λειτουργία της και η σωστή παροχή πληροφοριών, και όχι η αισθητική της.

Εξήγηση γιατί πάγωσε η αναβάθμιση υπάρχει στο ότι πλέον εργάζομαι για μια εταιρεία του εξωτερικού ως iOS Developer και ο ελεύθερος χρόνος για τα προσωπικά μου project είναι ελάχιστος.
Επίσης μερική ευθύνη έχει και ο φίλος γραφίστας που ανέλαβε να κάνει τα γραφιστικά και με καθυστέρησε πάρα πολύ.

Όπως είπα και πριν, η αναβάθμιση έχει ήδη δρομολογηθεί και σύντομα θα είναι έτοιμη. Αν θέλεις να συμμετέχεις σαν beta tester κατά την διαδικασία των δοκιμών, πολύ ευχαρίστως να σε συμπεριλάβω.
Αν σε ενδιαφέρει, στείλε μου PM.

Το ίδιο ισχύει και για τον Researcher .


Έχει περάσει 1.5 χρόνος από το post και αναβάθμιση καμία...

Τελευταία επεξεργασία από: Georgered, 26/07/2013 - 10:34


#180   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2013 - 12:15

Δεν έχει χρόνο είπε ποιο πάνω...!! Περίμενε και εσύ λίγο! Μην είσαι τόσο βιαστικός! 1,5 χρόνος πέρασε... :P

Πέρα από την πλάκα,αφού δεν ενδιαφέρεται για την εφαρμογή,μην την αγοράζεται και εσείς...Το κακό είναι γι'αυτούς που την αγόρασαν τι γίνεται τώρα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες