Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορα απο eBay!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
168 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Mensana

Mensana

    iPH Addict

  • 652 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2011 - 00:19

ναι, αλλα ακομη δεν φαινεται σαν ταυτοποιημενη (επιβεβαιωμενη) η διευθυνση μου (μετα 10 χρονια χρησης :lol: )
σε ερωτηση που τους ειχα κανει ( γιατι δεινχει ετσι ?) μου ειχαν απαντησει πως ειναι εξαιτιας της χωρας μας, κ πως πολλες διευθυνσεις δεν δειχνουν ετσι επειδη ειναι εκτος ηπα
αλλα οταν οι πωλητες βλεπουν την πληρωμη, αφου εχουν λαβει τα χρηματα, δεν ενοχλουνται, παρ ολο που θελουν να στελνουν σε ταυτοποιημενες

Verified σημαίνει ότι όταν εγώ κλέψω την κάρτα σου και την βάλω στο paypal, πως αυτό θα γνωρίζει ότι είναι δικιά μου; Με τον εξής απλό τρόπο:
θα χρεώσει την κάρτα που σύνδεσα στο λογαριασμό μου με το ποσό των 1,50 ευρώ, και ταυτόχρονα στην κίνηση που θα σημειωθεί στην κάρτα θα βάλει και ένα μοναδικό τετραψήφιο κωδικό. Εάν είναι δικιά μου η κάρτα, μόλις λάβω την κίνηση από την τράπεζά μου, θα έχω και τον κωδικό που μου έχει δώσει το paypal και τον οποίο θα περάσω στο λογαριασμό μου. Μόλις γίνει αυτό αμέσως σου πιστώνει στο λογαριασμό τα 1,50 ευρώ. Με αυτόν τον τρόπο θα με ταυτοποιήσει. Αν όμως είναι δικιά σου η κάρτα εγώ δεν μπορώ να έχω τον κωδικό αυτόν οπότε δεν είμαι και verified. Οπότε έχω θέμα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 19/04/2011 - 00:26

μιλας για verified address η για verified account ?

#33   tasos77

tasos77

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2011 - 00:27

Mensana, thank you για το tip κι εγώ
δεχόμουν την διαφορά μεταξύ buy / sell price
θα το δω από και πέρα
thank you!
+1

#34   Mensana

Mensana

    iPH Addict

  • 652 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2011 - 00:27

μιλας για verified address η για verified account ?

Μα για λογαριασμό ;)

#35   Mensana

Mensana

    iPH Addict

  • 652 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2011 - 00:29

Mensana, thank you για το tip κι εγώ
δεχόμουν την διαφορά μεταξύ buy / sell price
θα το δω από και πέρα
thank you!
+1

Να σαι καλά βρε Τάσο. Ευχαρίστηση μου.

#36   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 19/04/2011 - 00:30

:)
καλο το τιπ, για οσους το χρειαστουν

εγω ειχα απαντησει για την διευθυνση

#37   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2011 - 09:09

Παιδια δεν μπορω να κάνω verified την κάρτα μου γιατί είναι prepaid ,δεν μου στέλνουν λογαριασμό....και δεν είμαι νέος στο paypal...αλλα στο ebay!....πως κανείς verified prepaid κάρτα;


Sent from my iPad using Tapatalk

#38   Mensana

Mensana

    iPH Addict

  • 652 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2011 - 09:43

Παιδια δεν μπορω να κάνω verified την κάρτα μου γιατί είναι prepaid ,δεν μου στέλνουν λογαριασμό....και δεν είμαι νέος στο paypal...αλλα στο ebay!....πως κανείς verified prepaid κάρτα;


Sent from my iPad using Tapatalk

Λογικά μπορείς να βλέπεις τις κινήσεις οποιασδήποτε κάρτας σου μέσα από το e-banking της τράπεζάς σου. Εκεί, στη κίνηση που έγινε μέσω της prepaid σου από το paypal, θα υπάρχει κι ένας τετραψήφιος κωδικός. Αυτό για να γίνει, θα πρέπει να πατήσεις το κουμπί verified στο paypal για να χρεωθεί η κάρτα σου με 1,50 ευρώ και να γίνει η διαδικασία της ταυτοποίησης. Έχεις ενεργοποιήσει κατ΄αρχή το e-banking;

#39   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/04/2011 - 19:56

Λογικά μπορείς να βλέπεις τις κινήσεις οποιασδήποτε κάρτας σου μέσα από το e-banking της τράπεζάς σου. Εκεί, στη κίνηση που έγινε μέσω της prepaid σου από το paypal, θα υπάρχει κι ένας τετραψήφιος κωδικός. Αυτό για να γίνει, θα πρέπει να πατήσεις το κουμπί verified στο paypal για να χρεωθεί η κάρτα σου με 1,50 ευρώ και να γίνει η διαδικασία της ταυτοποίησης. Έχεις ενεργοποιήσει κατ΄αρχή το e-banking;

Σωστός,εγώ το είδα απο το ebanking
Αν δεν έχεις πήγαινε στη τράπεζα και ρωτα τους,θα σου πουν

#40   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2011 - 15:34

Σωστός,εγώ το είδα απο το ebanking
Αν δεν έχεις πήγαινε στη τράπεζα και ρωτα τους,θα σου πουν

Πήρα τηλέφωνο την ΤΡΑΠΕΖΑ και μου έδωσαν τον κωδικο! Έχω μόνο μια απορία , αν αλλάξω prepaid επειδή θα λήξει σε λίγο ,τι κανείς με το paypal?


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

#41   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2011 - 16:20

Πήρα τηλέφωνο την ΤΡΑΠΕΖΑ και μου έδωσαν τον κωδικο! Έχω μόνο μια απορία , αν αλλάξω prepaid επειδή θα λήξει σε λίγο ,τι κανείς με το paypal?


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Θα μπορείς μέσα στις ρυθμίσεις του paypal να βάλεις την καινούργια και να σβήσεις την παλιά,απλώς θα ξαναχρειαστει 4ψηφιος κωδικός και για την καινούργια

#42   antonis1994

antonis1994

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:antonis1994

Δημοσίευση 20/04/2011 - 16:45

Παιδια μηπος ξερει καποιος με ποιο τροπο στελνουν αντικιμενα αγορασμενα απο e-bay?
Ενοω με ACS η με το ταχηδρομιο?

#43   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/04/2011 - 16:47

Αν ειναι μικρα αξεσουαρ πχ θηκες κλπ ταχυδρομείο.

Σε αλλες περιπτωσεις χρησιμοποιουν μεταφορικες εταιριες.Αν πας στις λεπτομερειες θα σου λεει και το τροπο αποστολης.
Πολλες φορες διαλεγεις αν θες γρηγορη παραδοση ή κανονικη με το αναλογο αντίτιμο βεβαια..

Τελευταία επεξεργασία από: Darudakos, 20/04/2011 - 16:48


#44   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 20/04/2011 - 16:48

Παιδια μηπος ξερει καποιος με ποιο τροπο στελνουν αντικιμενα αγορασμενα απο e-bay?
Ενοω με ACS η με το ταχηδρομιο?

Αυτο μπορεις να το δεισ στο listing , με ποιο τροπο στελνει ο seller. Αλλα μπορεισ και να συζητήσεις με τον seller και να του ζητήσεις αποστολή οπως τη θελεις εσυ


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 20/04/2011 - 16:49


#45   antonis1994

antonis1994

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:antonis1994

Δημοσίευση 20/04/2011 - 16:50

Αν ειναι μικρα αξεσουαρ πχ θηκες κλπ ταχυδρομείο.

Σε αλλες περιπτωσεις χρησιμοποιουν μεταφορικες εταιριες.Αν πας στις λεπτομερειες θα σου λεει και το τροπο αποστολης.
Πολλες φορες διαλεγεις αν θες γρηγορη παραδοση ή κανονικη με το αναλογο αντίτιμο βεβαια..

Δηλαδι εγω που παριγκιλα προστατευτικο για το πισο μερος του κινιτου και δεν μου εχει ερθει ακομα μετα απο 2 βδομαδες πρεπει να ανισιχω?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες