Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreak για το iPad 2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
83 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/05/2011 - 18:15

Αν το περιμενουμε λεει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/05/2011 - 20:01

Ακομα τιποτα παιδια ?

#48   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/05/2011 - 12:35

http://www.greek-iph...mps-a5-bootrom/

λέτε να είμαστε κοντά???

#49   salinas

salinas

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/05/2011 - 17:00

http://www.greek-iphone.com/20110505/musclenerd-dumps-a5-bootrom/

λέτε να είμαστε κοντά???



Φιλε δεν βλεπω τιποτε σχετικο να παιζει στο διαδικτυο. Οποτε μαλλον αργει ακομη. Προσωπικα βλεπω να περνα ακομη ενας μηνας.

#50   codmdantes

codmdantes

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2011 - 17:23

Σημερινη είδηση:
Ο MuscleNerd έσπασε το bootrom του A5, έρχεται το jailbreak του iPad 2!
πηγη:
http://www.greek-iph...rom/#more-34122


Ε και εγώ νομίζω ότι είμαστε πολύ κοντά στο jailbreak του iPad 2 μιας και έρχεται τον άλλο μήνα το iPhone 5.. Θα πέσουν με τα μούτρα να προετοιμάσουν το jailbreak του Α5 που θα είναι και ο επεξεργαστής του iPhone 5 όπως όλα δείχνουν... Η ειρωνεία είναι ότι έδωσα χτες το iPad μου για αντικατάσταση με καινούριο και δεν ξέρω πότε θα έρθει νέα παραλαβή... Κοίτα να δεις που όταν θα βγει το jailbreak δεν θα έχω iPad!!! Κλαψ.... :(

#51   codmdantes

codmdantes

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/05/2011 - 22:23

Ο Ionic, ένας από τους hackers που ετοιμάζει το jailbreak για το iPad 2, ανακοίνωσε στο Tweeter του ότι θα βγάλει το jailbreak... επί πληρωμή!!! Άσχημα αυτά τα νέα και το μόνο που μας απομένει είναι να περιμένουμε από τους άλλους (Comex, Musclenerd κτλ.) μπας και το βγάλουν εκείνοι πρώτοι...
http://www.greek-iph...k-wont-be-free/
Ας ελπίσουμε να μην γίνει κάτι τέτοιο... :(

#52   ktsak

ktsak

    iPH Enthousiast

  • 545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/05/2011 - 20:44

Ε και εγώ νομίζω ότι είμαστε πολύ κοντά στο jailbreak του iPad 2 μιας και έρχεται τον άλλο μήνα το iPhone 5.. ............... :(

Μαρεσει που δίνεις ειδήσεις. Μονο που είσαι ο μονος που ξέρεις οτι το iPhone 5 έρχεται τόσο νωρίς. Ουτε η Apple δενμ το ξέρει :unsure: Τώρα που το έμαθες εσύ φιλε μου, τι να πω, Μπράβο :excl:

#53   codmdantes

codmdantes

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2011 - 11:39

Μαρεσει που δίνεις ειδήσεις. Μονο που είσαι ο μονος που ξέρεις οτι το iPhone 5 έρχεται τόσο νωρίς. Ουτε η Apple δενμ το ξέρει :unsure: Τώρα που το έμαθες εσύ φιλε μου, τι να πω, Μπράβο :excl:


Εννοούσα το iOS 5, το οποίο λογικά θα σηματοδοτήσει και το iPhone 5.. Συνήθως η Apple, ανακοινώνει τις συσκευές της αρχές καλοκαιριού και διατίθενται στην αγορά ένα μήνα μετά (για Αμερική) και κατά τον Σεπτέμβρη για Ελλάδα... Είναι έτσι ή κάνω λάθος?
Υ.Γ. Και γιατί φίλε μου το ειρωνικό ύφος?

#54   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2011 - 11:47

Σήμερα ο musclenerd είπε πως μπορεί να πάρει μήνες το jailbreak του iPad 2.

It could very well be months for public iPad2 JB. Pressing for ETA just causes guesstimates like that to get misquoted and mutated.

#55   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2011 - 11:48

Εννοούσα το iOS 5, το οποίο λογικά θα σηματοδοτήσει και το iPhone 5.. Συνήθως η Apple, ανακοινώνει τις συσκευές της αρχές καλοκαιριού και διατίθενται στην αγορά ένα μήνα μετά (για Αμερική) και κατά τον Σεπτέμβρη για Ελλάδα... Είναι έτσι ή κάνω λάθος?
Υ.Γ. Και γιατί φίλε μου το ειρωνικό ύφος?



Μάλλον ο φίλος δε τρέχει με τις ειδήσεις. Η πλειοψηφία λέει για ένα νέο iPhone κατά το Σεπτέμβρη. 5, 4S πες το, το ίδιο κάνει.

#56   codmdantes

codmdantes

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2011 - 11:54

Ευχάριστα νέα από τον POsixninja, ο οποίος ανέφερε σε βίντεο-συνέντευξη ότι jailbreak για το iPad 2 θα δωθεί σε 2 περιπου εβδομάδες. Υποστηρίζει ότι θα υποστηρίζονται οι εκδόσεις από 4.3 και άνω... http://www.solidblog...ming-few-weeks/
Βέβαια καλό είναι να είμαστε επιφυλακτικοί καθώς και παλιότερες ανακοινώσεις για jailbreak αποδείχτηκε ότι δεν ήταν έγκυρες...

#57   codmdantes

codmdantes

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2011 - 11:57

Σήμερα ο musclenerd είπε πως μπορεί να πάρει μήνες το jailbreak του iPad 2.

It could very well be months for public iPad2 JB. Pressing for ETA just causes guesstimates like that to get misquoted and mutated.


Φίλε Researcher, διαβάζω σε πολλά site για την κυκλοφορία του jailbreak σε 2 εβδομάδες, και είδα αυτό που πόσταρες... Τελικά ακόμα και οι hackers είναι μπερδεμένοι και δεν ξέρουν τί κάνουν. Άλλα λέει ο ένας και άλλα ο άλλος... :(

#58   ktsak

ktsak

    iPH Enthousiast

  • 545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/05/2011 - 19:22

Εννοούσα το iOS 5, το οποίο λογικά θα σηματοδοτήσει και το iPhone 5.. Συνήθως η Apple, ανακοινώνει τις συσκευές της αρχές καλοκαιριού και διατίθενται στην αγορά ένα μήνα μετά (για Αμερική) και κατά τον Σεπτέμβρη για Ελλάδα... Είναι έτσι ή κάνω λάθος?
Υ.Γ. Και γιατί φίλε μου το ειρωνικό ύφος?

Δεν είναι ειρωνικό ύφος, απλα το iOS 5 με το iPhone 5 δεν είναι το ίδιο και το αυτό πράγμα. Δεν συμφωνείς ? Αρα λάθος είδηση. Εγώ στη θεση σου θα έλεγα : "Συγγνώμη παιδιά έκανα λάθος".
Όσο για το iPhone 5 οι φήμες λένε ότι τουλάχιστον μετά το Σεπτέμβριο θα σκάσει μυτη, αρα άλλο σε ένα μηνα και άλλο το Σεπτεμβρη. Αλλα και αυτα φήμες είναι και όχι ειδήσεις παιδια, οποτε δεν μπορούμε να τις επικαλούμαστε ασυζητητι. Με την Apple δεν μπορούμε ποτε να επικαλούμαστε προηγούμενες καταστάσεις. Μας αφήνει μέχρι τελευταία στιγμή σε σκέψεις.
Οποτε εσύ τι λες ? Δεν είχα δίκιο για την παρέμβαση μου ? Τώρα αν ενοχλήθηκες τόσο πολύ, ............ ;) <_<

#59   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2011 - 19:25

Φίλε Researcher, διαβάζω σε πολλά site για την κυκλοφορία του jailbreak σε 2 εβδομάδες, και είδα αυτό που πόσταρες... Τελικά ακόμα και οι hackers είναι μπερδεμένοι και δεν ξέρουν τί κάνουν. Άλλα λέει ο ένας και άλλα ο άλλος... :(


Δεν το διάβασα σε site όμως. Είναι από το tweeter το musclenerd! Μπορείτε να το τσεκάρετε! Έχω πάψει να περιμένω jb. Μαζεύω λεφτά για το navigon και δεν υπάρχει άλλος λόγος να το σπάσω. Επειδή ο saurik θέλει να βγάλει χρήματα; Eγώ σε όλες τις jb ios συσκευές μου έχω παρατηρήσει αργοπορία.

#60   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2011 - 19:27

Ευχάριστα νέα από τον POsixninja, ο οποίος ανέφερε σε βίντεο-συνέντευξη ότι jailbreak για το iPad 2 θα δωθεί σε 2 περιπου εβδομάδες. Υποστηρίζει ότι θα υποστηρίζονται οι εκδόσεις από 4.3 και άνω... http://www.solidblog...ming-few-weeks/
Βέβαια καλό είναι να είμαστε επιφυλακτικοί καθώς και παλιότερες ανακοινώσεις για jailbreak αποδείχτηκε ότι δεν ήταν έγκυρες...


2 εβδομάδες=a couple of weeks; Πρέπει να φρεσκάρω τα αγγλικά μου... :lol: Μακάρι να ήταν αλήθεια όμως (δεν είναι).

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες