Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Επίσημη διάθεση του λευκού iPhone 4 στις 28 Απριλίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 27/04/2011 - 19:31

Τωρα δεν έχει λογική να μην το διαθέσουν σε όλες τις χώρες αμέσως... μετά απο ενα χρόνο κυκλοφορίας θα μπορούσαν κάλλιστα να το παρουσιάσουν και να είχαν στοκ για όλες τις χώρες αυτό που κάνουν τώρα είναι απαράδεκτο! Ασε που πιστεύω οτι επίτηδες δεν το είχαν βγάλει απο την αρχή για να κερδίσουν επιπλέον.
Σου λέει πήραν όλοι το μαύρο τώρα σχεδόν ενα χρόνο μετά σου πετάω το λευκό παρ το και αυτό! αν τα είχα και τα 2 από την αρχή ο καταναλωτής θα έπρεπε να επιλέξει ποιο από τα 2 θα αγοράσει, ενω τώρα μετά απο ενα χρόνο σου λέει κάτσε να πάρω και το λευκό τώρα που βγήκε ή αν κάποιος είχε το 3Gs και είχε πει ότι δεν θα πάρω το 4 θα πάρω το 5 τώρα μπορεί να το σκέφτεται και να πάρει το λευκό!(Όπως εγώ για παράδειγμα.. :)


Μαζί σου φίλε μου. +1

Μπορεί όντως να υπήρχε πρόβλημα στην κατασκεύη αλλά είμαι βέβαιος οτι το καθυστέρησαν όσο περισσότερο μπορούσαν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 27/04/2011 - 19:38

Εχω αλλαξει τρια τηλεφωνα με το που το παινεις πεφτει... Αν εισαι κατω απο τη κεραια παλι πεφτουν τα db αλλα δε φαινεται μεγαλη η διαφορα!!

νομιζω οτι εισαι λιγο υπερβολικος..

#33   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 27/04/2011 - 19:40

Τωρα δεν έχει λογική να μην το διαθέσουν σε όλες τις χώρες αμέσως... μετά απο ενα χρόνο κυκλοφορίας θα μπορούσαν κάλλιστα να το παρουσιάσουν και να είχαν στοκ για όλες τις χώρες αυτό που κάνουν τώρα είναι απαράδεκτο! Ασε που πιστεύω οτι επίτηδες δεν το είχαν βγάλει απο την αρχή για να κερδίσουν επιπλέον.
Σου λέει πήραν όλοι το μαύρο τώρα σχεδόν ενα χρόνο μετά σου πετάω το λευκό παρ το και αυτό! αν τα είχα και τα 2 από την αρχή ο καταναλωτής θα έπρεπε να επιλέξει ποιο από τα 2 θα αγοράσει, ενω τώρα μετά απο ενα χρόνο σου λέει κάτσε να πάρω και το λευκό τώρα που βγήκε ή αν κάποιος είχε το 3Gs και είχε πει ότι δεν θα πάρω το 4 θα πάρω το 5 τώρα μπορεί να το σκέφτεται και να πάρει το λευκό!(Όπως εγώ για παράδειγμα.. :)

ο σοφρων καταναλωτης και οχι ο fanboy δε θα το εκανε αυτο. και στην τελικη αν το ηθελε τοσο το λευκο τα κιτ μετατροπης κυκλοφορουν εδω και μηνες.

#34   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2011 - 20:38

Εχω αλλαξει 4 iphone 4 και σε κανενα δεν ειχα προβλημα με το σημα. Και στο ελληνικο και στο αγγλικο iphone 4. Οσο για το ασπρο...οσο αρρωστος και να ειμαι με αυτη την εταιρεια,ισως δεν θα περιμενω να το παρω και θα περιμενω το 5, η οπως αλλιως θα το πουν. Πανεμορφο το ασπρο παντως...

#35   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 27/04/2011 - 20:58

Και τωρα μια χωρις νοημα ερωτηση:
Ποση, πιστευετε, οτι θα ειναι η χρονικη διαφορα αναμεσα στην επισημη ελευση του λευκου iPhone 4 στο Ελλαδισταν και στην διαθεση του iPhone 5 (ή 4GS εστω) απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας του (μεσω ebay για εμας εδω) ???
α) <3 μηνες
β) >3 μηνες
:lol: :lol:

#36   vagreek

vagreek

    iPH User

  • PipPip
  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2011 - 21:09

Μαζί σου φίλε μου. +1

Μπορεί όντως να υπήρχε πρόβλημα στην κατασκεύη αλλά είμαι βέβαιος οτι το καθυστέρησαν όσο περισσότερο μπορούσαν.

Παιδια ενα προβληματακι που -ενδεχομενως- υπηρχε στην κατασκευη του λευκου (μπορει να μην υπηρξε και ποτε στην πραγματικοτητα) εγινε ενα πολυ ωραιο μαρκετινγκ-ιστικο τρυκακι στα χερια της apple.
Σου πεταει τωρα το λευκο, δαφνοστεφανομενο και αναθερμαινει το ενδιαφερον, οσο χρειαζεται για τους μηνες που θα μεσολαβησουν μεχρι την ελευση του 5. Προφανως και δε στοχευει σε αυτους που εχουν το μαυρο 4 (πορωμενοι πολλοι θα υπαρχουν ,ακομα κι εγω μπορει να το εκανα) αλλα η κρισιμη μαζα των πωλησεων ειναι αυτη που θα εφευγε να παρει ενα galaxy s 2, ενα HTC Sensation κλπ. Τωρα, ομως, ταραζει τα νερα και ριχνει και παλι τα φωτα της δημοσιοτητας στο 4αρι.
Απλα μαθηματα marketing, πολυ ωραια υλοποιημενα.
Με αυτα και με αυτα, πολυ ομορφο το λευκο...

Τελευταία επεξεργασία από: vagreek, 27/04/2011 - 21:12


#37   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 28/04/2011 - 02:08

τωρα ειμαστε σοβαροι 8α 8ελει καποιος να παρει κινητο και θα ελεγε α θα παρω galaxy 2 και με το που εμαθε οτι το iphone 4 βγηκε σε ασπρο θα ειπε να παρει το iphone. η περιμενει οτι εμεις που δεν πηραμε το 4 γιατι ειπαμε να παρουμε το 5 επειδη εχουμε το 3gs που κανει μια χαρα την δουλεια του ναι γιατι αν δεν σε ενδιαφερει η καμερα τις εφαρμογες της τρεχει ολες αψογα και αυτος νομιζω ειναι ο λογος που καποιος περνει iphone μην μου πειτε για την οθονη του 4 γιατι και η παλια μια χαρα μου φαινετε

#38   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 28/04/2011 - 02:30

τωρα ειμαστε σοβαροι 8α 8ελει καποιος να παρει κινητο και θα ελεγε α θα παρω galaxy 2 και με το που εμαθε οτι το iphone 4 βγηκε σε ασπρο θα ειπε να παρει το iphone. η περιμενει οτι εμεις που δεν πηραμε το 4 γιατι ειπαμε να παρουμε το 5 επειδη εχουμε το 3gs που κανει μια χαρα την δουλεια του ναι γιατι αν δεν σε ενδιαφερει η καμερα τις εφαρμογες της τρεχει ολες αψογα και αυτος νομιζω ειναι ο λογος που καποιος περνει iphone μην μου πειτε για την οθονη του 4 γιατι και η παλια μια χαρα μου φαινετε

Συμφωνώ σε ολα , αλλα οχι σε οτι εχει σχεση με την οθονη του 4 . Η μερα με τη νύχτα . Καμια σχεση ...


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

#39   Demonoire

Demonoire

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2011 - 02:52

μην μου πειτε για την οθονη του 4 γιατι και η παλια μια χαρα μου φαινετε


Δεκτο, διαφορετικες απαιτησεις εχει ο καθενας μας.

Αλλα η οθονη του iPhone4 ειναι μερα με την νυχτα με του 3GS
μπορεις να διαβασεις ανετα μεχρι και headers χωρις να κανεις zoom και αυτο οχι μονο σε σχεση
με το 3GS αλλα με οποιοδηποτε στον ανταγωνισμο ασχετα με το ποσο μεγαλη ειναι η οθονη του καθε κινητου.

H οθονη του iPhone4 ειναι το μεγαλο hw "συν"

Τελευταία επεξεργασία από: Demonoire, 28/04/2011 - 02:53


#40   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 28/04/2011 - 09:15

Τουλάχιστον τώρα ξέρουμε σίγουρα ότι είναι άκυρες οι φήμες που ήθελαν το iPhone 4 White να κυκλοφορήσει ως 4"S" ελαφρώς αναβαθμισμένο το καλοκαίρι αντί για iPhone5 (ή όπως αλλιώς έχει σκοπό να το ονομάσει η εταιρεία).

Αφού κυκλοφόρισε το white τώρα ως ίδιο μοντέλο με το 4 σε άλλο χρώμα, γνώμη μου είναι ότι καλοκαίρι/φθινόπωρο θα δούμε το καινούριο!

#41   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 28/04/2011 - 10:02

Εντάξει σίγουρα η οθόνη του 4 δεν έχει καμία σχέση με του 3gs απλά και του 3gs είναι πολυ ποιοτική πιστεύω. Παντός πιστεύω και εγω ότι το καθηστερησε επίτηδες κουτόπονηρα εντάξει το να βγάλει λευκό κινητό δεν είναι και πυρηνική φυσική ένα παλιό χρώμα ψεκασε το πλαστικό οποίος το πάρει παντός σορρυ είναι πολυ θύμα γιατί σε λίγο βγαίνει το επόμενο

Τελευταία επεξεργασία από: phoenixgrg, 28/04/2011 - 10:05


#42   darkside

darkside

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/04/2011 - 10:49

Εντάξει σίγουρα η οθόνη του 4 δεν έχει καμία σχέση με του 3gs απλά και του 3gs είναι πολυ ποιοτική πιστεύω. Παντός πιστεύω και εγω ότι το καθηστερησε επίτηδες κουτόπονηρα εντάξει το να βγάλει λευκό κινητό δεν είναι και πυρηνική φυσική ένα παλιό χρώμα ψεκασε το πλαστικό οποίος το πάρει παντός σορρυ είναι πολυ θύμα γιατί σε λίγο βγαίνει το επόμενο

Το επόμενο (iphone5) από ότι ξέρω και έχω ακούσει, λόγο του άσπρου που βγήκε τώρα, θα καθυστέρησή πολύ αν έχει πωλήσεις το άσπρο δηλαδή. Να υπολογίζουμε Δεκέμβριο στην Ελλάδα. Αν δεν κάνει πωλήσεις τότε Σεπτέμβρη Οκτώβρη

#43   Demonoire

Demonoire

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2011 - 12:25

παντως εμενα το μαυρο μου αρεσει περισσοτερο σε συνδιασμο με την μαυρη οθονη οταν ειναι κλειστη (του 3GS ηταν πιο γκρι)

και το sensor που φαινεται στο ασπρο δεν με εντυπωσιαζει κι ολας. Αλλα περι ορεξεος....

#44   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 28/04/2011 - 12:33

Και εγω το μαύρο προτιμώ!
Το άσπρο μου μοιάζει να είναι για κυριουλες... :P Να το έχουν στην τσάντα τους και να λένε έχω iPhone... ;)
Πάντως με αυτή την κίνηση που έκανε η Apple θα αγοράσουν πολυ το άσπρο και μετα θα μας πλασαρουν ASAP το 5 (αν και θα αργήσει λιγουλακι) και μετα αυτοί με τα άσπρα θα τραβάνε τα μαλλιά τους...

#45   DinosX

DinosX

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 00:32

Παιδες.. το 3GS που ειχε λευκη πλατη ηταν πανεμορφο.. Αυτο που το κανανε και μπροστα λευκο δεν λεει..! Ο συνδιασμος Μαυρου με το Τιτανιο ειναι ολα τα λευτα.Minimal και ετσι.

Ζητω το μαυρο iphone 4 :P

Ασχετα που μετα απο τοση καθυστερηση, το εβγαλε τελικα. Ε ειναι για αυγα η μηλου ωρες ωρες. ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες