Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Jay Freeman: Why you should jailbreak your iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
97 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   aggelosd

aggelosd

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2011 - 17:36

Το jb το κάνεις για να έχεις όλες εκείνες τις λειτουργίες που είχαν τα κινητά με ασπρόμαυρη οθόνη πριν μια 8ετία, bluetooth sharing, αναφορά μηνυμάτων, ringtones κτλ. Εξακολουθώ να μην μπορώ να χωνέψω ότι κρατάω ένα τηλέφωνο 600-700ευρώ και δεν μπορώ να κάνω ότι θέλω μαζί του γιατί ο κύριος Jobs δεν με αφήνει. θέλω να βάζω όποια κάρτα sim θέλω και γενικά αφού το πλήρωσα θέλω να κάνει ότι μπορεί πραγματικά να κάνει και να πρέπει να το απελευθερώσω από την φυλακή του θα το κάνω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   socratis84

socratis84

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2011 - 17:39

Ο twitter client από τη μπάρα, ποιος είναι ????



qtwitter

#63   Token

Token

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:iTok3n

Δημοσίευση 28/04/2011 - 17:40

Το barrel δέν είναι free :( έχετε κάτι παρόμοιο να μου προτείνετε ( και κανένα καλό θέμα ) και γενικά useful free apps ??


Ευχαριστώ

Κανείς??

#64   k0uz

k0uz

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2011 - 17:52

Ένας από τους λόγους που έκανα jailbreak ήταν ότι δεν υπήρχε η επιλογή να διαγράψεις κάποιες από τις πρόσφατες κλήσεις σου αλλά όλες. Κάνοντας jailbreak βρήκα αρκετά χρήσιμα πράγματα που τα χρησιμοποιώ καθημερινά. Βέβαια υπάρχουν αρκετά πράγματα ακόμα που δεν μπορώ να κάνω και ήμουν συνηθισμένος σε wm συσκευές αλλά ok. Κατά την γνώμη μου να δώσεις κάποιο σεβαστό ποσό για να πάρεις ένα τηλέφωνο που δεν μπορείς να το κάνεις στα μέτρα σου είναι λίγο κοροϊδία. Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που ασχολούνται με το jailbreak και το cydia.

#65   papamitsos

papamitsos

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2011 - 18:24

Ένας από τους λόγους που έκανα jailbreak ήταν ότι δεν υπήρχε η επιλογή να διαγράψεις κάποιες από τις πρόσφατες κλήσεις σου αλλά όλες. Κάνοντας jailbreak βρήκα αρκετά χρήσιμα πράγματα που τα χρησιμοποιώ καθημερινά. Βέβαια υπάρχουν αρκετά πράγματα ακόμα που δεν μπορώ να κάνω και ήμουν συνηθισμένος σε wm συσκευές αλλά ok. Κατά την γνώμη μου να δώσεις κάποιο σεβαστό ποσό για να πάρεις ένα τηλέφωνο που δεν μπορείς να το κάνεις στα μέτρα σου είναι λίγο κοροϊδία. Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που ασχολούνται με το jailbreak και το cydia.



Τι παραπανω εκανες δηλαδη με wm συσκευές; Απλη περιεργεια για να συγκρινω (μην παρεξηγηθω).

Τελευταία επεξεργασία από: papamitsos, 28/04/2011 - 18:24


#66   aristotelismaz

aristotelismaz

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2011 - 19:24

Αυτό ακριβώς ήθελα να γράψω κι εγώ!!!
Θέλω κι εγώ ένα τέτοιο μπλουζάκι!!!



ρε παιδια, αφηστε τα cydia tweeks, το μπλουζακι πρεπει να βρουμε επειγoντως ειναι must :excl:


ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ ΤΟΥ SAURIC. ΑΠΛΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΕΝΑ SCREENSHOT TO RELOADING DATA ΑΠΟ ΤΟ iPhone ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΤΕ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ.... Εγω προσωπικα το εχω φτιαξει απο το http://www.stabadiko.com και ειναι φανταστικο... Οποιος θελει περισσοτερες πληροφοριες ας με ρωτησει εδω ή με πμ...

Οριστε και μια φωτο απο την μλουζα μου..

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  photo.JPG   965,61KB   23 λήψεις


#67   k0uz

k0uz

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2011 - 19:50

Τι παραπανω εκανες δηλαδη με wm συσκευές; Απλη περιεργεια για να συγκρινω (μην παρεξηγηθω).

Καμία παρεξήγηση, με wm μπορούσες να διαγράψεις επιλεκτικά κλήσεις, όπως και ένα πράγμα που δεν υπάρχει στο iphone και το είχα βολευτεί ήταν το fileexplorer που είχα μέσα τα αρχεία μου σε φακέλους. Μπορούσες να κάνεις network explore σε υπολογιστές που είναι συνδεδεμένοι στο δίκτυο σου και να ανταλλάσσεις αρχεία ή να τα ανοίγεις χωρίς να χρειάζεται να εγκαταστήσεις το ίδιο πρόγραμμα στο pc για να μπορεί να επικοινωνήσει. Σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος αλλά με jailbreak!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: k0uz, 28/04/2011 - 19:53


#68   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2011 - 20:10

Ο μόνος λόγος για τον saurik να κανεις jailbreak το κινητό είναι να βγάλει φράγκα απο το Cydia...

#69   panfou

panfou

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2011 - 20:16

χαχαχαχα για αλλη μια φορα την αμολυσε την ατακα ο σαλονικιος

#70   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2011 - 20:21

χαχαχαχα για αλλη μια φορα την αμολυσε την ατακα ο σαλονικιος


Και κρατήθηκα αλλα τελικά δεν αντεξα :)

#71   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 28/04/2011 - 23:51

πως λέγετε το tweak που χρησιμοποιεί και αφήνει μια άσπρη τελεία σε όποιο σημείο κάνει κλικ στην οθόνη??

Την ίδια απορία έχω και γω...

#72   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/04/2011 - 23:53

Κανείς??


Έχεις PM.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#73   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 29/04/2011 - 00:15

Ααα αφήστε στο, το googlαρα και λέγεται ProTapper!

#74   leonbis2000

leonbis2000

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/04/2011 - 00:49

Τα Notes από την default εφαρμογή του iOS, μπορούν να συγχρονιστούν με το Outlook.


Δεν αναφερόμουν στο Notes αλλά στο Note Taker HD.

#75   nikolakis91

nikolakis91

    iPH Enthousiast

  • 549 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nikolakis91

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:33

πως λέγετε το tweak που χρησιμοποιεί και αφήνει μια άσπρη τελεία σε όποιο σημείο κάνει κλικ στην οθόνη??

Την ίδια απορία έχω και γω...

αν και είναι παράδοξο αυτό που κάνει ο jay για να ενεργοποίηση αυτήν την τελίτσα θα σας το εξηγήσω!ουσιαστικά έχει κατεβάσει το display recorder το οποίο είναι ένα προγραμματάκι για να κάνεις βιντεάκια όπως αυτό που έχω κάνει εγώ για ένα crash μιας εφαρμογής!αν προσέξετε στο βίντεο μου υπάρχει αυτή η τελίτσα!είναι για να καταλαβαίνει αυτός που βλέπει το βίντεο που έχω τα δάχτυλα μου και τι επιλογές κάνω!αν έχεις αυτήν την εφαρμογή πας στo settings. app και ενεργοποιείς να φαίνεται συνέχεια η βουλίτσα!άσχετα αν δεν κάνεις έγγραφη της οθόνης!
ορίστε το βίντεο :
http://www.youtube.com/watch?v=ouwJwfisx80
ορίστε και ένα screen shot από την επιλογή:
Συνημμένο αρχείο  IMG_0717.png   56,72KB   0 λήψεις
πατάς το always και έχεις την τελίτσα που ζητάτε!ελπίζω να σας βοήθησα!

Τελευταία επεξεργασία από: nikolakis91, 29/04/2011 - 02:34


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες