Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Έστω πως μου κλέβουν το κινητό...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mariosich

mariosich

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 16:43

...και βάζω και προγραμματάκι/εφαρμογή που αναφέρει το στίγμα της συσκευής! Και μετά τί γίνεται? Πιστεύω πως από τη μία γκρινιάζουμε πως το iPhone μας ρουφιανεύει τη θέση μας, από την άλλη βάζουμε ρουφιανάκο από μόνοι μας που νομικά δεν ξέρω πόσο μπορούμε να αποδείξουμε κάτι! Γιατί τί θα δείξει το στίγμα? Έστω μία διεύθυνση πολυκατοικίας! Και τί θα κάνουμε? Θα χτυπάμε κουδούνια ή θα περιμένουμε να βγει από εκεί από μόνο του? Αν θα του σπάσουμε το κεφάλι του τύπου είναι άλλο θέμα, αλλά αν ο τύπος το αγόρασε από αγγελία τί φταίει? Γενικά νομίζω πως μας πιάνει μία φρενίτιδα χωρίς λόγο και μπαίνουμε σε τρυπάκια παράξενα για μία κλεμμένη συσκευή χωρίς λόγο και αιτία που δεν βγάζει πουθενά...

Μπορείτε να μου πείτε εσείς που βάλατε εφαρμογή στη συσκευή τί κέρδος έχετε? Προς θεού, δεν σας μιλάω ειρωνικά απλά κόλλησα που από τη μία βρίζουμε τη ρουφιανιά αλλά από την άλλη μόνοι μας δίνουμε τη θέση μας ενώ δεν ξέρουμε τα στοιχεία αυτά που καταγράφονται πώς θα χρησιμοποιηθούν και από ποιους και σε εμάς θα είναι άχρηστες!

Πάντα φιλικά
Μάριος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 29/04/2011 - 16:46

...και βάζω και προγραμματάκι/εφαρμογή που αναφέρει το στίγμα της συσκευής! Και μετά τί γίνεται? Πιστεύω πως από τη μία γκρινιάζουμε πως το iPhone μας ρουφιανεύει τη θέση μας, από την άλλη βάζουμε ρουφιανάκο από μόνοι μας που νομικά δεν ξέρω πόσο μπορούμε να αποδείξουμε κάτι! Γιατί τί θα δείξει το στίγμα? Έστω μία διεύθυνση πολυκατοικίας! Και τί θα κάνουμε? Θα χτυπάμε κουδούνια ή θα περιμένουμε να βγει από εκεί από μόνο του? Αν θα του σπάσουμε το κεφάλι του τύπου είναι άλλο θέμα, αλλά αν ο τύπος το αγόρασε από αγγελία τί φταίει? Γενικά νομίζω πως μας πιάνει μία φρενίτιδα χωρίς λόγο και μπαίνουμε σε τρυπάκια παράξενα για μία κλεμμένη συσκευή χωρίς λόγο και αιτία που δεν βγάζει πουθενά...

Μπορείτε να μου πείτε εσείς που βάλατε εφαρμογή στη συσκευή τί κέρδος έχετε? Προς θεού, δεν σας μιλάω ειρωνικά απλά κόλλησα που από τη μία βρίζουμε τη ρουφιανιά αλλά από την άλλη μόνοι μας δίνουμε τη θέση μας ενώ δεν ξέρουμε τα στοιχεία αυτά που καταγράφονται πώς θα χρησιμοποιηθούν και από ποιους και σε εμάς θα είναι άχρηστες!

Πάντα φιλικά
Μάριος

Χαρακτηρίζεται κλεπταποδοχος και υπάρχει ποινή για αυτό το πράγμα...

#3   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 19:33

Άμα στο βουτήξουν 3 είναι τα βήματα

1) κλαις κάνα 2ήμερο
2) ξεπερνάς το σοκ
3) αγοράζεις new αν το αντέχει η τσέπη σ

#4   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 01/05/2011 - 17:13

Άμα στο βουτήξουν 3 είναι τα βήματα

1) κλαις κάνα 2ήμερο
2) ξεπερνάς το σοκ
3) αγοράζεις new αν το αντέχει η τσέπη σ

ξέχασες το 4ο και πιο σημαντικό......ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ PASSWORD στους λογαριασμούς σου. email itunes και ότι άλλους είχες μέσα στο μήλο

#5   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 01/05/2011 - 18:06

το θεμα ειναι να προσεχουμε να μην μας το βουτηξουν, απο κει και περα αν συμβει κλαφτα

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες