Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Υπάρχει περίπτωση;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
38 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/07/2009 - 02:11

ναι με την 3η έκδοση εγκατεστημένη , το μόνο που μου βγάζει είναι να πατάω παρατεταμένα και να μου βγάζει μια λίστα με τονισμένα και με διαλυτικά γράμματα, αν φυσικά έχει.
Εγώ θέλω στην 3η έκδοση την δυνατότητα που είχα στην 2η , με παρατεταμένο πάτημα π.χ. στο γράμμα άλφα ,να γράφει άλφα με τόνο.



αυτο που ζητας σε εμενα γινετε... στην os 3

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 29/07/2009 - 02:12

Ρε παιδιά πάλι δεν με καταλάβατε.
'Εχω Ελληνικό πληκτρολόγιο το οποίο όταν πατάω σε ένα γράμμα π.χ. το έψιλον, μου εμφανίζει μια λίστα με τις διάφορες επιλογές, όπως έψιλον με τόνο, έψιλον με διαλυτικά και πάει λέγοντας και όχι με παρατεταμένο πάτημα στο γράμμα κατευθείαν το έψιλον με τόνο.
Αυτό ζητάω, να έχω αυτή την δυνατότητα, γρήγορου τονισμού των γραμμάτων στην τρίτη έκδοση, όπως είχα και στην δεύτερη.

#18   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/07/2009 - 02:16

Ρε παιδιά πάλι δεν με καταλάβατε.
'Εχω Ελληνικό πληκτρολόγιο το οποίο όταν πατάω σε ένα γράμμα π.χ. το έψιλον, μου εμφανίζει μια λίστα με τις διάφορες επιλογές, όπως έψιλον με τόνο, έψιλον με διαλυτικά και πάει λέγοντας και όχι με παρατεταμένο πάτημα στο γράμμα κατευθείαν το έψιλον με τόνο.
Αυτό ζητάω, να έχω αυτή την δυνατότητα, γρήγορου τονισμού των γραμμάτων στην τρίτη έκδοση, όπως είχα και στην δεύτερη.



κ σ ξαναλεω πως αυτο που λες στην 3 γινετε.. τωρα τ δοκιμασα 10 φορες στο κινητο μου

#19   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/07/2009 - 02:18

μολις εμφανιστει η λιστα που λες αν αφησεις το πληκτρο θα βγει τ γραμμα με τονο, χωρις να χρειαζεται να συρεις τ δαχτυλο σ εκει που στο δειχνει με τονο

#20   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 29/07/2009 - 02:25

Εμένα όταν επιλέγω το γράμμα με την μιά δεν μου επιστρέφει το γράμμα τονισμένο.
Το μαμήσιο πληκτρολόγιο που το βρίσκω;

Τελευταία επεξεργασία από: strawb, 29/07/2009 - 02:27


#21   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/07/2009 - 02:27

δεν ξερω τοτε.. με κανα restore θα στρωσει λογικα αλλα αν εχει καποιος καποια αλλη ιδεα για να γλιτωσεις τ restore ας την πει.

#22   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 29/07/2009 - 02:28

πως γίνεται σε εσάς να γίνεται με την πρώτη και εμένα με τόσα restore να μην γίνεται;

#23   GGiannis58

GGiannis58

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2009 - 05:37

Εχω την 3 με jailbreak.Οταν παταω παρατεταμενα ενα φωνηεν μου το βγαζει διπλα ή με μονο τονο ή και με αλλα σημεια στιξης αν αυτα ειναι διαθεσιμα στο συγεκριμενο γραμμα.Για να επιλεγξω ενα απο αυτα πρεπει να συρω το δαχτυλο μου επανω στην επιλογη.Αλοιως μου το βγαζει χωρις τιποτα.Δεν την ηξερα αυτη την δυνατοτητα καθοτι νεουλης και ειναι χρησιμη.

#24   Ypnovatis

Ypnovatis

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2009 - 10:09

Σε εμένα δε συμβαίνει αυτό πάντως... (OS 3.0)

#25   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 29/07/2009 - 21:29

Επιτέλους συνάδελφος και γνώστης του θέματος.
Αυτό η Μίνα λέει ότι της γίνεται στην έκδοση 3, αλλά μάλλον κάτι βάζει και το κάνει που δεν το ξέρει, γιατί έτσι σκέτο με απλό jailbreak, δεν υπάρχει περίπτωση να γίνεται.
Δοκίμασα να εγκαταστήσω το Greek project και είδα ότι γίνεται ,αλλά διαγράφει τα string που όταν πατάς για αντιγραφή,επικόλληση και αποκοπή. (Δείχνει αντί για αυτά string ...../string)
Υπάρχει κάποιος προχωρημένος χρήστης του κινητού, που μπορεί να μου πεί πως να επαναφέρω αυτά τα string στην αρχική τους κατάσταση.
Επίσης αυτό δεν το κάνει με τα αγγλικά. Αν επιλέξω την αγγλική γλώσσα βγάζει κανονικά τα string, copy paste ,cut.
Καμιά ιδέα και για τα δύο;

Τελευταία επεξεργασία από: strawb, 29/07/2009 - 21:30


#26   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/07/2009 - 21:42

εχεις δικιο. αυτο ειχα περασει κ εγω κ μαλλον μου γινοταν..αυτο που επαθες εσυ τ επαθα κ γω κ επειδη δεν ηξερα τ να κανω εκανα restore

#27   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 29/07/2009 - 21:46

προφανώς με την 2η έκδοση, έκανες update στην 3η , με αποτέλεσμα να μην σου σβηστούν οι προηγούμενες ρυθμίσεις.
Εγώ όμως που κάνω κατά τακτά χρονικά διαστήματα restore, γιατί μου αρέσει να το ψάχνω, δεν μπόρεσα να το εξασφαλίσω αυτό μέχρι σήμερα.
Το θέμα τώρα είναι, κάποιος ψαγμένος και έμπειρος χρήστης, να μας πεί πως επεμβαίνουμε μέσα στα string και γράφουμε πάλι ,αντιγραφή, επικόλληση, αποκοπή.

#28   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/07/2009 - 21:50

εμενα με τ restore εφτιαξε, οχι αυτο που ελεγες για τ πληκτρολογιο.. αλλα για να μη ψαχνεις τα αρχεια κ σ αρεσουν κ τα restore εγω σ προτινω να κανεις ενα... κ για τ πληκτρολογιο καποιος θα βρεθει να βοηθησει..

#29   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 29/07/2009 - 21:55

Τι να κάνω;
Και εγώ σε κάτι τέτοιο ελπίζω.

#30   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 30/07/2009 - 16:10

Τελικά το βρήκα αν και μου παρουσιάστηκαν ορισμένα προβλήματα τα οποία έλυσα εκτός απο ένα.
Ας τα πάρω με την σειρά. 'Οπως σας έλεγα, ζητούσα να έχω στην τρίτη έκδοση την δυνατότητα ,όταν πατώ παρατεταμένα σε ένα γράμμα να μου επιστρέφει το γράμμα τονισμένο και όχι να αναγκάζομαι να το επιλέγω.
Έτσι πέρασα το Greek project που ήταν για την έκδοση 2.2.1 στο τηλέφωνο και έκανα respring. Όμως αυτό προκάλεσε κάποια προβλήματα. Αυτά ήταν ,1. το μενού απο τα Ελληνικά ,μετατράπηκε σε ένα μενού με μισά Ελληνικά και μισά Αγγλικά. 2. Στο σημειωματάριο δεν έβγαζε Ελληνικά αλλά ένα τίτλο που λέει localize....found, 3.επίσης στο ημερολόγιο σβήστηκε η ημερομηνία και τέλος 4. σβήστηκαν οι τίτλοι αποκοπή, επικόλληση, αντιγραφή και αυτών της επιλογής παρουσιάζοντας πάλι localize....found.
Με τόσα προβλήματα σκέφτηκα ότι ίσως κάτι απο το Cydia που αναφέρεται στα Ελληνικά ,θα έφτιαχνε κάπως τα πράγματα. Έτσι πέρασα το Native Greek και είχα δίκιο.
Πλέον, είχαν διορθωθεί τα προβλήματα με την Ελληνοποίηση του κάθε μενού καθώς και εμφανίστηκε πάλι η ημερομηνία στο ημερολόγιο. Επίσης στην μπάρα εισόδου επανήλθαν τα Ελληνικά και παρέμεινε όμως η ίδια εικόνα με τα localize ....found.
Σκέφτηκα ότι είναι καλύτερα να γράψω τα βήματα και να περιμένω κάποιον πιο έμπειρο χρήστη που μπαίνει βαθειά στο λογισμικό και ψάχνει, μήπως και αποκαταστήσουμε την εικόνα αυτών των ταμπελών όταν διπλοπατάμε ή πατάμε απλά για να αντιγράψουμε, ή αποκόψουμε ,ή επικολλήσουμε ή επιλέξουμε για να ολοκληρώσω την εικόνα.

Τελευταία επεξεργασία από: strawb, 30/07/2009 - 16:16


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες