Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απεγκατάσταση εφαρμογών μετά απο συγχρονισμό με iTunes


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   dimitris 3g

dimitris 3g

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2008 - 20:50

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα iphone 3g 2.1 jailbreaked και itunes 8.0.1.
Σήμερα το πρωί εγκατέστησα μέσω appshare κάποιες εφαρμογές (συγκεκριμένα the converter, allradio, inetworktest).
Το απόγευμα που σύνδεσα το τηλέφωνο με τον υπολογιστή μου, μόλις έκανα sync εξαφανίστηκαν όλες οι παραπάνω εφαρμογές.
Βεβαια, μόλις άνοιξα τον Installous είδα ότι είχαν σωθεί και μπορούσα να τις ξαναεγκαταστήσω. Πριν λίγο ξαναέκανα sync και ξανά απεγκαταστάθηκαν.
Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποιος τρόπος για να παρακάμψω τα itunes και να μη χρειάζεται κάθε τρεις και λίγο να τις εγκαθιστώ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/10/2008 - 21:00

Μήπως δεν είναι επιλεγμένες απο το iTunes στην καρτέλα Applications? Δωσε μας ενα screenshot

#3   dimitris 3g

dimitris 3g

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2008 - 21:13

Δεν είναι επιλεγμένες.
Σχεδόν σε καθημερινή βάση κατεβάζω εφαρμογές είτε από cydia (κυρίως), είτε από appstore και σήμερα πρώτη φορά από appshare.
Ελπίζω να βοηθήσουν τα screenshots.

Συνημμένα αρχεία



#4   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/10/2008 - 21:24

Aμα δεν ειναι επιλεγμενες ειναι απολυτως λογικο να μην περνιουνται γιατι τις συγχρονιζει με τον υπολογιστη. Και επειδη πρεπει να υπαρχει συμφωνια μεταξυ υπολογιστη-iPhone, οταν κατι δεν υπαρχει στο ενα δεν θα υπαρχει και στο αλλο.

Οι εφαρμογες απο cydia δεν εχουν σχεση με iTunes. Οι εφαρμογε απο AppShare ναι ομως

#5   dimitris 3g

dimitris 3g

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2008 - 21:29

Quote

Aμα δεν ειναι επιλεγμενες ειναι απολυτως λογικο να μην περνιουνται γιατι τις συγχρονιζει με τον υπολογιστη. Και επειδη πρεπει να υπαρχει συμφωνια μεταξυ υπολογιστη-iPhone, οταν κατι δεν υπαρχει στο ενα δεν θα υπαρχει και στο αλλο.



Οι εφαρμογες απο cydia δεν εχουν σχεση με iTunes. Οι εφαρμογε απο AppShare ναι ομως


Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν τις βλέπω καθόλου στο itunes για να τις επιλέξω.
Τι επιλογές έχω τώρα?

#6   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/10/2008 - 22:14

Aχα, καταλαβα. Παραξενο αυτο. Συμφωνα με τους χρηστες του AppShare το iTunes τις αναγνωριζει κανονικα. Αντικατεστησες το MobileInstallation?

#7   dimitris 3g

dimitris 3g

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2008 - 22:29

Quote

Aχα, καταλαβα. Παραξενο αυτο. Συμφωνα με τους χρηστες του AppShare το iTunes τις αναγνωριζει κανονικα. Αντικατεστησες το MobileInstallation?


Ναι. Από την αρχή. Αλλά κάθε φορά που πάω να κάνω συγχρονισμό με ρωτάει αν θέλω να απεγκαταστήσω την εφαρμογή χχχ?
Αν πατήσω cancel διατηρείται. Αν πατήσω ΟΚ διαγράφεται φυσικά.
Οπότε μένω στο cancel...

#8   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/10/2008 - 22:31

Μείνε εκει προς το παρον τοτε. Περνα και μια βολτα απο το τοπικ με το AppShare μπας και παρεις καμια ιδεα για τ προβλημα σου

#9   Red XIII

Red XIII

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2008 - 14:23

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

Στην περίπτωση μου ΞΑΝΑκατέβασα το IPA Prep 2 απο Xsellize apps(παρόλο που το είχα περάσει κ παλιότερα κ έκανα τη δουλειά μου με IPA's κ sync μια χαρά) και το πρόβλημα λύθηκε αμέσως, πλέον οι εφαρμογές μου δεν σβήνονταν.  ;)

#10   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/04/2009 - 13:27

Παιδιά το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ και έχω αγανακτίσει. Κάποια στιγμή ενώ έκανε sync πρόσεξα ότι μου έβγαζε εφαρμογές. ΠΑραμένουν στο itunes αλλά όταν τις τσεκάρω για να τις συγχρονίσει πάλι μου λέει ότι δεν μπορεί να τις κάνει εγκατάσταση. Μια βοήθεια παιδιά....Pls!

#11   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/04/2009 - 13:38

Επίσης, γίνεται με κάποιο τρόπο να διαγραφούν όλα τα apps από το itunes και να ξεκινήσει καινούριο sync περνώντας ότι έχω τώρα μέσα!

#12   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 29/04/2009 - 14:57

Όχι γιατί οι εφαρμογές που έχεις στο PC συνδέονται με το account σου.

#13   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 29/04/2009 - 15:36

Τελικά έβγαλα άκρη αλλιώς. Άνοιξα το itunes, πήγα στα applications χωρίς να έχω το Iphone συνδεμένο και διέγραψα ότι δεν είχα εγκατεστημένο μέσα. Στο επόμενο sync όλα καλά :D

#14   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 29/04/2009 - 16:02

εμενα τι μου κανει.οταν κατεβαζω μια free εφαρμογη απο το appstore του τηλ. κ μετα κατεβαζω απο το app@@@@.us στο pc κ τ κανω sync κατι μου λεει για αυτην που κατεβασα απο appstore κ οταν παω να την ανοιξω την free δεν ανοιγει.με πεταει εξω.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες