Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Η αγαπημένη σας γραματοσειρά - BytaFont


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 05/05/2011 - 18:14

Δεν ειναι και τοσο ομορφα τα εικονικα με αυτες τις γραμματοσειρες ρε παιδια, φαινονται σαν κινεζικα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Six4Two

Six4Two

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 05/05/2011 - 18:14

γεια και απο μενα,εγω εχω μια ερωτηση.
παρατηρησα οτι χρησιμοποιοντας τις γραμματοσειρες τηw bytafont,εχω εγκατεστημενες 2 και χρησιμοποιουνται και οι 2 ταυτοχρονα σε αναλογα μενου υπαρχει μια ζυξηση καταλανωσης της μπαταριας.εσεις το εχετε παρατηρησει αυτο?


Κι εγω ακριβως το ιδιο εχω. Δυο γραματοσειρες σε δυο αναλογα μενου να χρησιμοποιουνται ταυτοχρονα. Δεν εχω παρατηρησει ιδιαιτερη καταναλωση της μπαταριας. Σχεδον το ιδιο οπως και πριν

#18   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 05/05/2011 - 18:27

Γεια σου φιλε soki7. Ειναι πολυ ευκολο. Καταρχην, πρεπει το τηλεφωνο σου να ειναι jailbreak.

Πας στο Cydia και κατεβαζεις μια εφορμαγη που αλλαζει τις γραματοσειρες. Γνωριζω 2 (BytaFont & FontSwap) συνιστω ομως 1. BytaFont

Οταν το κατεβασεις τοτε βρισκεις μια γραματοσειρα που να σου αρεσει. Που τις βρισκεις? Cydia παλι... Ανοιγουμε το Cydia και επιλεγουμε Sections και μετα Fonts. Εκει εχει πολλες γραματοσειρες να διαλεξεις. Βρισκεις μια που σου αρεσει και την εγκαταστεις.

Μετα ανοιγεις την εφαμοργη BytaFont και απο εκει μπορεις να αλλαξεις τη γραματοσειρα σου. Αν πας εκει που λεει Advanced (προχωρημενους) μπορεις να επιλεξεις απο το τι θες να αλλαξεις. Απο keyboard (πληκτρολογιο), Lockscreen ρολοι, Notes (Σημειωσεις), Dialer/Calculator (Αριθμοι τηλεφωνου/Αριθμομηχανη), System (συστημα)

Ευχομαι να βοηθησα :)




ευχαριστω παρα πολυ φιλε! +1 απο εμενα




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες