Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

WinSCP το απόλυτο εργαλείο !


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
53 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 06/05/2011 - 02:32

και εσένα σε πείραξε ο τίτλος και όχι η δουλεία που έχω κάνει έτσι για τους τύπους δεν είπες τίποτα για σας το ανέβασα

Με το ifunbox απλά θα έκανες ποιο εύκολα την δουλειά σου, αφού έχεις άμεσα προεπισκοπηση στα icons. Μην μασάς, υπάρχει και κόσμος που κάνει επίδειξη ή πουλάει πνεύμα επειδή έτσι γουστάρει.


iPhone 4 Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Xedimi

Xedimi

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2011 - 02:49

Ειρήνη παίδες, μειραζόμαστε γνώσεις εδώ μέσα, δεν θα μαλώσουμε κιόλας. Δεν έχετε κάτι να χωρήσετε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#33   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 06/05/2011 - 16:51

Μην μασάς, υπάρχει και κόσμος που κάνει επίδειξη ή πουλάει πνεύμα επειδή έτσι γουστάρει.


iPhone 4 Tapatalk

ή όπως έλεγα και σε συναδελφους, όταν έχουμε αυτογνωσία και κατ'επέκταση γνώση της δουλειάς μας λέμε τα πράγματα με το όνομά τους χωρίς φαμφάρες.

Παίδες ανακάλυψα αυτό και θέλησα να το μοιραστώ.
Εύγε, αλλά ξέρεις υπάρχει και αυτό που μπορείς να δοκιμάσεις και είναι καλύτερο θα πεί κάποιος.

Το να λέμε μεγάλα λόγια και υπερβολές νομίζοντας οτι ανακαλύψαμε την Αμερική και μάλιστα να νομίζουμε οτι επειδή μας πήρε 500χρόνια να την βρούμε, δεν προυπήρχε, εμένα προσωπικά με ενοχλεί.

#34   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 06/05/2011 - 17:04

Sorry αλλα λες κακιες, το παιδι βρηκε κατι και ηθελε να το μοιραστει, αν σ ενδιαφερει το διαβαζεις, αν δεν, το προσπερνας απλα.

#35   TheVagKout

TheVagKout

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2011 - 17:11

ή όπως έλεγα και σε συναδελφους, όταν έχουμε αυτογνωσία και κατ'επέκταση γνώση της δουλειάς μας λέμε τα πράγματα με το όνομά τους χωρίς φαμφάρες.

Παίδες ανακάλυψα αυτό και θέλησα να το μοιραστώ.
Εύγε, αλλά ξέρεις υπάρχει και αυτό που μπορείς να δοκιμάσεις και είναι καλύτερο θα πεί κάποιος.

Το να λέμε μεγάλα λόγια και υπερβολές νομίζοντας οτι ανακαλύψαμε την Αμερική και μάλιστα να νομίζουμε οτι επειδή μας πήρε 500χρόνια να την βρούμε, δεν προυπήρχε, εμένα προσωπικά με ενοχλεί.

τελικά ξεχάσαμε γιατί Εφτιαξα αυτό topic δεν κατάλαβες δεν ειπα ανακάλυψα αυτό το θέμα ειπα Εφτιαξα κατι και ειπα να το μoiραστώ μαζι σας!! τέλος πάντων δεν θα ξανά απαντήσω σε τέτοια θέματα έχω πραγματάκια που θέλω να ανεβάσω και με καθυστερείτε

#36   TheVagKout

TheVagKout

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/05/2011 - 22:31

επειδή γίνετε ένας χαμός στα ringtones και μιας έχω άνοιξη αυτό το topic θα ηθελα και εγώ με την σειρά μου να σας πω την διαδρομή για να αλλάξετε ηχώ στα πάντα όσο αφορά τους ήχους του τηλεφώνου αρκεί να το μετονομάσουμε σε caf και όσο αφορά τους ήχους τον sms αρκεί να φτιάξουμε το iTunes σε AIFF και μετά μέσα στο φάκελο ο οποίος ειναι root/System/Library/Audio/UISounds ναι ξέρω υπάρχουν έτοιμα αλλά αλλιώς ειναι να βάλεις αυτό που θες. παράδειγμα έβαλα την κορούλα μου
και μου είπε τους αριθμούς από το 0 μέχρι το 9 και ειναι πολύ καλό το αποτέλεσμα!!!

Τελευταία επεξεργασία από: TheVagKout, 07/05/2011 - 22:33


#37   petros35

petros35

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2011 - 10:53

επειδή γίνετε ένας χαμός στα ringtones και μιας έχω άνοιξη αυτό το topic θα ηθελα και εγώ με την σειρά μου να σας πω την διαδρομή για να αλλάξετε ηχώ στα πάντα όσο αφορά τους ήχους του τηλεφώνου αρκεί να το μετονομάσουμε σε caf και όσο αφορά τους ήχους τον sms αρκεί να φτιάξουμε το iTunes σε AIFF και μετά μέσα στο φάκελο ο οποίος ειναι root/System/Library/Audio/UISounds ναι ξέρω υπάρχουν έτοιμα αλλά αλλιώς ειναι να βάλεις αυτό που θες. παράδειγμα έβαλα την κορούλα μου
και μου είπε τους αριθμούς από το 0 μέχρι το 9 και ειναι πολύ καλό το αποτέλεσμα!!!

πολυ καλος σε ευχαριστω εχω πολους ηχους και δεν ηξερα που να παω και πολλα ++++ απο εμενα

#38   petros35

petros35

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2011 - 11:02

παιδία τα εικονίδια δεν επανέρχονται παρά μόνο με τον ίδιο τρόπο καλό ειναι ένα καλό backup πριν την προσπάθεια

οταν λες backup στα icon οχι σε ολο τον φακελο?? παντος ξεκινισα ο θεος να βαλει το χερι του χαχαχα

#39   petros35

petros35

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2011 - 11:12

Λοιπόν ειναι απλό για όσους ξέρουν το WinSCP.Πρώτον αυτό αφορά τα εικονίδια κατεβάζουμε από το cydia το Clear folder with border iPhone 4.theme
τραβάμε το θέμα έξω στην επιφάνεια εργασίας δηλαδή var/stash/Themes.
Στην συνεχεία βγάζω το icon από το φάκελο γιατί θα το χρειαστείτε.
Μετά πάμε root/applications και οποίος φάκελος έχει icon η Icon το αλλάζετε
χωρίς png δηλαδή icon σκέτο και τα αντικαταστιτε όλα τα apps.
Τώρα για την μπάρα από το cydia κατεβάζουμε το Status Bar Colours.Theme
και επίσης το τραβάμε έξω στην επιφάνεια εργασίας πάλι και μετατρέπουμε το
εικονίδιο από το Clear folder στης διαστάσεις της μπάρας και το βάζουμε μέσα πάλι
var/stash/Themes. Και για το Dock κατεβάζουμε από το cydia το No Homescreen Dock και σε συνδυασμό αφού φύγει το Dock με το fswipecach θα δουλέψει και το διάφανο όταν σβήνεις εφαρμογές. Και κατι σημαντικό αν έχετε κατεβάσει FolderEnhancer.theme αλλάξτε και εκεί το icon και τα αλλά δυο εικονίδια με της ίδιες
διαστάσεις .Όλες η αλλαγές θα γίνουν με το εικονίδιο του Clear folder και ας ειναι 59Χ60 Ευχαριστώ όποτε μπορώ θα απαντήσω ))

τα καταφερα τα εικονιδια δλδ τα apps αλλα αυτα που εχω κατεβασει απο το ινσταλους που τα βρισκω?? αν ξερει καποιος????

#40   TheVagKout

TheVagKout

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2011 - 11:32

τα καταφερα τα εικονιδια δλδ τα apps αλλα αυτα που εχω κατεβασει απο το ινσταλους που τα βρισκω?? αν ξερει καποιος????

σε ευχαριστω φιλε μου πας στην διαδρομη root/private/var/mobile/applications και ενα ενα τα αλλαζεις!!

#41   petros35

petros35

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2011 - 11:35

σε ευχαριστω φιλε μου πας στην διαδρομη root/private/var/mobile/applications και ενα ενα τα αλλαζεις!!

εισαι αψογος ¨)

#42   petros35

petros35

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2011 - 22:25

τα καταφερα!!!!!! vagkout κουραστηκα λιγο το αποτελεσμα ειναι φανταστικο εχω 4.3.1 ειδα οτι ειχες 4,1 αλλα ολα καλα ουφφ.....

#43   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 08/05/2011 - 22:41

TheVagKout μιας και ψάχνεσαι αρκετα, να σου πω οτι μπορεις να φτιαξεις το <<σκελετο>> των icons, και με το που κανεις εγκατασταση μια εφαρμογη να περνει κατευθειαν το icon που θες, η διαδρομη ειναι System/Library/PrivateFrameworks/MobileIcons.framework, δες και ενα topic που ειχα ανοιξει εδω για να καταλαβεις καλυτερα τι εννοω.
Αντε σου εδωσα δουλεια για το σπιτι :rolleyes:

#44   TheVagKout

TheVagKout

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2011 - 22:48

TheVagKout μιας και ψάχνεσαι αρκετα, να σου πω οτι μπορεις να φτιαξεις το <<σκελετο>> των icons, και με το που κανεις εγκατασταση μια εφαρμογη να περνει κατευθειαν το icon που θες, η διαδρομη ειναι System/Library/PrivateFrameworks/MobileIcons.framework, δες και ενα topic που ειχα ανοιξει εδω για να καταλαβεις καλυτερα τι εννοω.
Αντε σου εδωσα δουλεια για το σπιτι :rolleyes:

εγινε θα το δω ευχαριστω

#45   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 08/05/2011 - 22:50

οκ, καλες δουλειες :rolleyes:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες