Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Συνδρομητές Wind + Απόκτηση iPhone 3GS


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
14 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 30/07/2009 - 17:38

Μετά τα ευχάριστα νέα της συσκευής και της super τιμής, έφτασε η ώρα που κάποιοι όχι και τόσο
τυχεροί συνδρομητές wind θα επιχειρήσουν να το αποκτήσουν ...

Απο το μυαλό μου περνάνε πολλά όπως διακοπή της συνδεσης και μεταφορά σε voda μετα απο πολλα χρόνια παραμονης στη wind,
αγορά σκέτης συσκευής, αλλα και ενημέρωση προς τη wind μπας και φιλοτιμηθούν και δώσουν κάποιο bonus αν το αγοράσεις απο τη vodafone...

Εχει προσπαθήσει κανεις να κάνει κάτι ανάλογο ? Και αν ναι, ποιοί τρόποι υπάρχουν να τους πιέσεις για να γίνει κάτι τέτοιο ?
Σίγουρα όχι σε κάποιο τοπικό κατάστημα wind εε ??

Για πείτε γνώμες ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GGiannis58

GGiannis58

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/07/2009 - 18:56

Αν εχεις συμβολαιο σε ισχυ δυσκολο να πετυχεις κατι....Αν εισαι "ελευθερος" πιθανον να μπορεις να πετυχεις πολλα !!!

#3   LeBo

LeBo

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/07/2009 - 20:25

Μπορείς να το πάρεις και απο κατάστημα WIND. 'Οχι επίσημα αλλα αν είναι μάγκας ο καταστηματάρχης στο φέρνει απο Vodafone, Cosmote και σου αφαιρεί και τα λεφτά της επιδότηση αν έχεις απο την συσκευή.
Αν δεν έχεις κάποιο κατάστημα WIND που να συνεργάζεσαι και να μπορεί να στο κάνει αυτό και είσαι απο Αθήνα, σφύρα μου και θα σε στείλω εγω σε κατάστημα WIND να το πάρεις. Φυσικά μπορεί να σου πεί απο Σεπτέμβρη λόγω ελλείψεως κομματιών αλλά οτι θα μπορέσει να στο φέρει είναι σίγουρο.

#4   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 30/07/2009 - 20:38

Το θέμα είναι ότι είμαι στο να πάρω την επιδότηση, η οποία είναι γελοία (αφαίρεση 9 ευρω καθε μήνα απο το πάγιο) μιας και δε με ενδιαφέρει κάποια συσκευή, παρά το γεγονώς ότι η επιδότηση που δικαιούμαι είναι γυρω στα 150 ευρω. Σκευτόμουν να στείλω κάποιο μαιλ στη μαμα wind καθώς και να ρωτήσω σε μερικά τοπικά καταστήματα αλλα νομίζω ότι η απάντηση θα είναι η γνωστή..
Ειχα ακούσει πέρισι ότι η wind σου έλεγε να το πάρεις απο vodafone και με την απόδειξη σου έδινε κάποια χρήματα σωστα ?

#5   LeBo

LeBo

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/07/2009 - 21:33

Ειχα ακούσει πέρισι ότι η wind σου έλεγε να το πάρεις απο vodafone και με την απόδειξη σου έδινε κάποια χρήματα σωστα ?

Αυτό προσωπικά δεν το είχα ακούσει.

#6   georgepilot

georgepilot

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2009 - 02:40

Φιλε LeBo αν εχεις την καλοσυνη στειλε μου ενα πμ να μου πεις σε ποιο Wind να παω να το παρω....μου εχει τελειωσει το συμβολαιο απο Wind και ειμαι ετοιμος να παω Cosmote Η Vodafone .....για το 3gs

#7   LeBo

LeBo

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2009 - 07:05

Έχεις PM. ;)

#8   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 31/07/2009 - 16:41

Κανένα κατάστημα στη Κρήτη γνωρίζουμε ?

#9   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 12/08/2009 - 00:23

Σημερα πηγα απο τη wind για να κανονισω τα της επιδοτησης.. Οι επιλογες 2 :
α) και δευτερο 3gs για τον αδερφο μου ή για οποιον ηθελε
β) αφαιρεση υπολοιπου καθε μηνα απο το λογαριασμο + όσα δικαιουμουν απο τους ποντους που ειχα μαζεψει ..

Ο υπευθυνος σε 5 λεπτη συζητηση μου ειπε τα παρακατω
1) εχει ανοιξει κωδικος για 3gs 16αρια και 32αρια
2) δεν εχει κυκλοφορησει ακομα δηλαδη δε θα το βρω και πουθενα αλλου , αλλα η wind θα δινει 3gs (τοτε ημουν ετοιμος να βγαλω το 3gs (που πηρα απο γειτονικο γερμανο) απο τη τσεπη μου αλλα συγκρατηθηκα μιας και ηθελα να ακουσω τυχον προσφορα για τη συσκευη με την ανανεωση συμβολαιου
3) τιμες επιδοτησης δε ξερει ακομα
4) μεχρι τις 15-20 αυγουστου ισως να ειχε 3gs

δε ξερω αν οντως εχουν ανοιξει στο συστημα τους κωδικοι για τα 3gs αλλα με πειραζει που κοροιδευουν τον κοσμο χωρις να εχουν ιδεα.. Αλλος στη θεση μου θα περιμενε 1 μηνα ακομα μπας και του εφερνε ο συσκεκριμενος κυριος το πολυποθητο 3gs και μαλιστα τη στιγμη που του ζητησα αν γινεται να ανεβασω τα mbyte στο i-300 που ειμαι και δεν ηξερε καν οτι υπαρχει τετοιο προγραμμα γιατι δεν το ειχε το προσπεκτους του..
Ο μονος λογος που εσκασα τα λευτα στο γερμανο και πηρα σκετη συσκευη ειναι γιατι δε θελω με τπτ vodafone και γιατι η cosmote δινει χαμηλες επιδοτησεις και επισης γιατι η wind σου αφαιρει καποιο ποσο καθε μηνα απο το παγιο αντι για αλλαγη συσκευης..

#10   WishmasteR

WishmasteR

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2009 - 07:49

πηγα λοιπον κι εγω σημερα στο γειτονικο καταστημα της wind να δω μηπως μπορει να γινει καμια πατεντα οπως ανεφερε ο φιλος LeBo,
και ακουσα το κορυφαιο γελειο:

πωλητρια: δεν προκειται να φερουμε το iphone απο wind καθως οπως εμεις εχουμε σε αποκλειστηκοτητα τα htc diamond 2, ετσι οι voda και cosmo εχουν το iphone.
εγω: δηλαδη εγω που δεν θελω να παω στη voda η cosmo και ειμαι ευχαρηστημενος πελατης τοσα χρονια στη wind δεν μπορω να αποκτησω iphone? αν πχ το αγορασω σκετη συσκευη απο γερμανο υπαρχει προβλημα με τη sim?
πωλητρια: δεν θα δουλευει με το δυκτυο της wind καθως ειναι κλειδωμενα τα τηλεφωνα της voda και cosmo στα δικα τους δικτυα, με τα vodafone live και αλλα τετοια.
εγω: καλα νταξ, αμα δεν ξερεις κοριτσι μου πες μου δεν ξερω, βαση νομου ειναι παρανομο να τα κλειδωσουν αυτα οι εταιριες και συν της αλλοις ειμαι σιγουρος πως το 3gs αγορασμενο απο voda δουλευει και με sim wind.

δηλαδη εκτος απο τη βλακεια που τους δερνει και δεν μπορουν να μας το προσφερουν ακουμε και αρλουμπες.
ρε συ LeBo πες και σε μενα απο ποιο καταστημα wind μπορω να το παραγγειλω και να γλυτωσω καποια χρηματα απο την επιδοτηση καθως δεν μπορω να ασχολουμαι με ηλιθιους.
ευχαριστω.

Τελευταία επεξεργασία από: WishmasteR, 02/09/2009 - 07:50.


#11   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/09/2009 - 08:45

πηγα λοιπον κι εγω σημερα στο γειτονικο καταστημα της wind να δω μηπως μπορει να γινει καμια πατεντα οπως ανεφερε ο φιλος LeBo,
και ακουσα το κορυφαιο γελειο:

πωλητρια: δεν προκειται να φερουμε το iphone απο wind καθως οπως εμεις εχουμε σε αποκλειστηκοτητα τα htc diamond 2, ετσι οι voda και cosmo εχουν το iphone.
εγω: δηλαδη εγω που δεν θελω να παω στη voda η cosmo και ειμαι ευχαρηστημενος πελατης τοσα χρονια στη wind δεν μπορω να αποκτησω iphone? αν πχ το αγορασω σκετη συσκευη απο γερμανο υπαρχει προβλημα με τη sim?
πωλητρια: δεν θα δουλευει με το δυκτυο της wind καθως ειναι κλειδωμενα τα τηλεφωνα της voda και cosmo στα δικα τους δικτυα, με τα vodafone live και αλλα τετοια.
εγω: καλα νταξ, αμα δεν ξερεις κοριτσι μου πες μου δεν ξερω, βαση νομου ειναι παρανομο να τα κλειδωσουν αυτα οι εταιριες και συν της αλλοις ειμαι σιγουρος πως το 3gs αγορασμενο απο voda δουλευει και με sim wind.

δηλαδη εκτος απο τη βλακεια που τους δερνει και δεν μπορουν να μας το προσφερουν ακουμε και αρλουμπες.
ρε συ LeBo πες και σε μενα απο ποιο καταστημα wind μπορω να το παραγγειλω και να γλυτωσω καποια χρηματα απο την επιδοτηση καθως δεν μπορω να ασχολουμαι με ηλιθιους.
ευχαριστω.


ε καλα δεν σου πε και τπτ τρελο!

παρε σκετη συσκευη ,
ετσι το εκανα και εγω και χρησιμοποιω wind f2g

Τελευταία επεξεργασία από: guzel, 02/09/2009 - 08:45.


#12   reg

reg

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2009 - 09:15

εγω: καλα νταξ, αμα δεν ξερεις κοριτσι μου πες μου δεν ξερω, βαση νομου ειναι παρανομο να τα κλειδωσουν αυτα οι εταιριες και συν τοις αλλοις ειμαι σιγουρος πως το 3gs αγορασμενο απο voda δουλευει και με sim wind.

Έτσι της απάντησες, αυτολεξεί;

Τελευταία επεξεργασία από: reg, 02/09/2009 - 09:24.


#13   WishmasteR

WishmasteR

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2009 - 12:15

Έτσι της απάντησες, αυτολεξεί;

ε ναι αυτολεξει ετσι!
καλα δεν της ειπα?
ε μα! δεν μπορω να ακουω μπαρουφες, ακου κει να μου πει πως ειναι κλειδωμενες οι συσκευες μονο στις αναλογες εταιριες και να μου καυχιεται πως μονο η wind αφηνει ξεκλειδωτες συσκευες για ολες τις sim. Αμα δεν ξερεις πες το...

ενημερωνομαστε κι εμεις δεν ειμαστε ζωα

Και πώς γίνεται στην Ελλάδα να πωλείται πλήρως σπασμένο το iPhone 3GS/3G ;
Λόγω νομοθεσίας που απαγορεύει την αποκλειστική σύνδεση κινητού τηλεφώνου με ένα μόνο δίκτυο. Μάλιστα το ίδιο συμβαίνει και στην Ιταλία όπου οι τιμές είναι οι ίδιες με την Ελλάδα, 499€ τo μοντέλο 8GB και 569€ για 16GB


Insomnia iPhone 3G/3GS FAQ

Τελευταία επεξεργασία από: WishmasteR, 02/09/2009 - 12:20.


#14   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2009 - 12:45

Μόνο και μόνο από περιέργεια, WishmasteR, σε χωριό πήγες;; :P
Γιατί εγώ σε κατάστημα οτεσόπ που είχα πάει στο χωριό μου, δεν ήξεραν καν τις τιμές και τους τις μάθαινα εγώ!
Χαχαχαχα!!!

#15   WishmasteR

WishmasteR

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2009 - 12:59

Μόνο και μόνο από περιέργεια, WishmasteR, σε χωριό πήγες;; :P
Γιατί εγώ σε κατάστημα οτεσόπ που είχα πάει στο χωριό μου, δεν ήξεραν καν τις τιμές και τους τις μάθαινα εγώ!
Χαχαχαχα!!!

μπα φιλε, αμα ηταν σε χωριο θα το δικαιολογουσα, στο κεντρο της αθηνας πηγα στη λενορμαν. χαχαχα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες