Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Mπαταρία πριν και μετά την αναβάθμιση με την iOS 4.3.3....


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
595 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 08/05/2011 - 23:07

Ας το μεταφερω και εδω.


Παρτε μια ιδεα για μπαταρια στο 4 αρι
Ειμαι 52%
χρηση 5 ωρες 16 λεπτα
αναμονη 23 ωρες 30 λεπτα
χρονοι κλησεων 25 λεπτα
upload 702kb
download 8,3 mb

Ειναι χειρογραφο γιατι δεν μου αποθηκευει το capture, μαλλον γίνεται επειδη στον φακελο καμερα, ειχα περασει φωτογραφιες μεσω ssh, ελπιζω τωρα που θα κανω respring να φτιαξει (δυστυχώς δεν εφτιαξε ουτε με hard reset, την μαμισα, ουτε οι φωτο που τραβαω δεν εμφανίζονται) , αλλα δεν θα μπορεσω να δω που θα εφτανε η μπαταρια, τελος παντων.


Να πω οτι, δεν εχει συνδεθει καθολου καλωδιο στο pc, οι κλησεις ειναι οτι γραφει, ipod music καθολου, μιση ωρα περιπου video clips, μιση περιπου djay με ανοιχτη οθονη, οι υπολοιπες 4 περιπου, ειναι tapatalc μεσω 3g.

Εισαι jb?


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 08/05/2011 - 23:08

κώστα σε ευχαριστώ για το thread, σκόπευα να ανοίξω ένα παρόμοιο με τίτλο 4.2.1 vs 4.3.3 αλλά με πρόλαβες ;)

επειδή είμαι και εγώ χρήστης 3GS εδώ και ενάμιση χρόνο και το batterydetective μου δίνει πάνω κάτω τους ίδιους κύκλους φόρτισης, μου έδωσες τεράστιο κίνητρο να προχωρήσω σε αναβάθμιση. αλήθεια, επειδή κάτι διάβασα twitter ότι με το redsnow φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα με το battery drain του κινητού, αν και δεν κατάλαβα αν το μειώνει ή το αυξάνει, θεωρείς πως δεν παρατήρησες κάτι; τέλος, όσον αφορά τις επιδόσεις, το βλέπεις να πηγαίνει πιο γρήγορα ή στα ίδια; (για το τελευταίο ερώτημα περιμένω να το έχεις γεμίσει με διάφορα πραματάκια, γιατί σκέτο, πάντα πάει πιο γρήγορα, τουλάχιστον στην αρχή)

υγ: τί διάολο πείραξαν πάλι εκεί στην apple και μειώσαν τόσο πολύ την κατανάλωση;

#18   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 08/05/2011 - 23:08

Εδώ μπορούμε όλοι να γράψουμε τις πρώτες μας εντυπώσεις με την αυτονομία μπαταρίας με την iOS 4.3.3 σε σύγκριση με την παλιά μας iOS..

Αναρτημένη εικόνα

Εγώ όπως όλοι ξέρετε αναβάθμισα πρώτα το 3gs από τους πρώτους και το έκανα jb με την rc15 και η μπαταρία πάει 3η μέρα και δεν λέει να πέσει κάτω από το 50%.

Αυτό που μου κάνει μεγάλη εντύπωση είναι ότι το κινητό το αγόρασα μεταχειρισμένο και ήταν στην 4.1 και με το ζόρι να έβγαζε μια μέρα και επειδή είδα ότι είχε 270 κύκλους φόρτισης είπα σαν τελευταίο χαρτί να το αναβαθμίσω στην iOS 4.3.3 πριν την αλλαγή μπαταρίας γιατί είδα ότι ο προηγούμενος κάτοχος δεν είχε πολλά tweak που να δικαιολογεί την τεράστια πτώση...

Αναρτημένη εικόνα

Αυτό στάθηκε και η (αιτία) που σήμερα αναβάθμισα και το 4άρι στην iOS 4.3.3 και βλέπω με έκπληξη ότι και αυτό πάει τέλεια ..

Θα χαρώ να ακούσω κάθε γνώμη και να διαβάσουν αυτοί που διστάζουν να αναβαθμίσουν και να κρίνουν αν πρέπει ή όχι να αναβαθμίσουν το μηλόφωνο τους ή όχι στην iOS 4.3.3..

Κωστα εισαι jb?ανεβασε και κανα screenshot!!


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

#19   merkon

merkon

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Merkon5

Δημοσίευση 08/05/2011 - 23:09

φιλε kostasrodos29 στο 3GS εχεις κανει jailbreak στην 4.3.3;

#20   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 08/05/2011 - 23:10

4.3.3 χωρις jb η φορτιση εγινε με battery doctor
Αναρτημένη εικόνα


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

#21   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 08/05/2011 - 23:11

Εγω παντα στο μυαλο μ εχω ως καλο οταν ειμαι στο 50% να εχω χρηση 4 με 4.30 ωρες max για να μπυ βγαλει ενα 7ωρο ως το 9%...τωρα πως τα καταφερνετε και εχετε 5 ωρες και στο 52% δεν ξερω...


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Στην 4.3.2 ειχα φτασει 8.30 χρηση περιπου, εκει υπαρχει capture σε καποιο θεμα, τωρα στην 4.3.3 θα ειχα το 10ωρο στανταρ, υπολογιζω την μπαταρια 20% καλυτερη απο την 4.3.2.
Επειδη με βλεπω με restore λογω μακακιας που εκανα με τον φακελο καμερα, ελπιζω και η μπαταρια μου να φτανει παλι στα ιδια επιπεδα.

#22   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/05/2011 - 23:12

κώστα σε ευχαριστώ για το thread, σκόπευα να ανοίξω ένα παρόμοιο με τίτλο 4.2.1 vs 4.3.3 αλλά με πρόλαβες ;)επειδή είμαι και εγώ χρήστης 3GS εδώ και ενάμιση χρόνο και το batterydetective μου δίνει πάνω κάτω τους ίδιους κύκλους φόρτισης, μου έδωσες τεράστιο κίνητρο να προχωρήσω σε αναβάθμιση. αλήθεια, επειδή κάτι διάβασα twitter ότι με το redsnow φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα με το battery drain του κινητού, αν και δεν κατάλαβα αν το μειώνει ή το αυξάνει, θεωρείς πως δεν παρατήρησες κάτι; τέλος, όσον αφορά τις επιδόσεις, το βλέπεις να πηγαίνει πιο γρήγορα ή στα ίδια; (για το τελευταίο ερώτημα περιμένω να το έχεις γεμίσει με διάφορα πραματάκια, γιατί σκέτο, πάντα πάει πιο γρήγορα, τουλάχιστον στην αρχή)υγ: τί διάολο πείραξαν πάλι εκεί στην apple και μειώσαν τόσο πολύ την κατανάλωση;


Σε όλα έχει βελτίωση φίλε μου και στην απόκριση αλλά εγώ το έκανα κυρίως για την μπαταρία...

Κωστα εισαι jb?ανεβασε και κανα screenshot!!Sent from my iPhone 4 using Tapatalk


Πάντα μόλις βρω λίγο χρόνο θα το κάνω και αυτό φίλε μου ..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#23   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 08/05/2011 - 23:13

Εισαι jb?


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Ναι. Αλλιως δεν θα ειχα iphone :rolleyes:

#24   merkon

merkon

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Merkon5

Δημοσίευση 08/05/2011 - 23:14

εχω 430 κυκλους φορτισεων με Battery doctor.Μιλαω για 3GS.Η μπαταρια με βγαζει κουτσα στραβα μια μερα με ελαχιστη χρηση...Αλλαγη κατευθειαν ετσι;Ειμαι Αθηνα,που μπορω να απευθυνθω;

#25   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 08/05/2011 - 23:15

εχω 430 κυκλους φορτισεων με Battery doctor.Μιλαω για 3GS.Η μπαταρια με βγαζει κουτσα στραβα μια μερα με ελαχιστη χρηση...Αλλαγη κατευθειαν ετσι;Ειμαι Αθηνα,που μπορω να απευθυνθω;

Με την 4.3.3 εχεις αυτη την αποδοση?

#26   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 08/05/2011 - 23:15

εχω 430 κυκλους φορτισεων με Battery doctor.Μιλαω για 3GS.Η μπαταρια με βγαζει κουτσα στραβα μια μερα με ελαχιστη χρηση...Αλλαγη κατευθειαν ετσι;Ειμαι Αθηνα,που μπορω να απευθυνθω;

γιατί δεν δοκιμάζεις και εσύ αναβάθμιση στη 4.3.3 μήπως δεις πραγματική βελτίωση και δεν χρειαστείς την αντικατάσταση;

#27   merkon

merkon

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Merkon5

Δημοσίευση 08/05/2011 - 23:16

αναφερομαι σε χρηση με 4.1 και 4.2.1 και jailbreak.
τωρα κατεβαζω 4.3.3 να δουμε...

#28   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 08/05/2011 - 23:16

φιλε kostasrodos29 στο 3GS εχεις κανει jailbreak στην 4.3.3;

Ρε φιλε δεν ξερεις να διαβαζεις;αφου το λεει ξεκαθαρα...ναι εχει κανει!!!


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

#29   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/05/2011 - 23:17

εχω 430 κυκλους φορτισεων με Battery doctor.Μιλαω για 3GS.Η μπαταρια με βγαζει κουτσα στραβα μια μερα με ελαχιστη χρηση...Αλλαγη κατευθειαν ετσι;Ειμαι Αθηνα,που μπορω να απευθυνθω;


Επειδη είσαι Αθήνα, εδώ.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#30   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 08/05/2011 - 23:18

Καλησπέρα και από εμένα. Και εγώ πραγματικά έχω μείνει εκπληκτος με την αποδοση της 4.3.3
Σήμερα το πρωί στις 11 το έβγαλα από το φορτιστή. Όλη μέρα το έχω σκίσει. Λίγο παιχνίδι. Πολύ Facebook. Ψάξιμο στο safari και αρκετό ψάξιμο με tweaks στο Cydia. Ανοιχτά όλα. 3G, E, WiFi (εκτός από Bluetooth)

Αυτή τη στιγμή είμαι στο 46% :blink: :blink:

Πιστεύω από τους σημαντικότερους λόγους να πάει κάποιος στην καινούρια έκδοση

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες