Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Λευκό iPhone 4 από σήμερα διαθέσιμο στη vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
69 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   nellos

nellos

    iPH Addict

  • 625 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 09/05/2011 - 18:13

μεγάλη διαφορά στην κάμερα απο τα μετατροπής....Το 32άρι πήρα.


τι εννοείς φίλε μου μεγάλη διαφορά στην κάμερα? άλλη κάμερα είναι από του μαύρου?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   TAKIS77

TAKIS77

    iPH User

  • 103 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 18:15

Να σου πώ την αλήθεια μου δεν το έχω συγκρίνει με μαύρο αλλά δεν νομίζω να δω διαφορά.Αλλά με τα λευκά τα μετατροπή είναι μέρα με την νύχτα που τα έβαλα δίπλα δίπλα.

#48   F100

F100

    iPH User

  • 198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 18:20

ευχαριστώ αλλά θα περιμένω το 5αρι

#49   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 09/05/2011 - 18:23

αλλά και τα 779 που λέει αν ήμουν αθήνα θα τα έδινα ευχαρίστως..

δεν προκειται να σε κρινω αλλα τι να πω....780Ε ευχαριστως για κινητο?
εγω δωρο στην κοπελα μου θελω να παρω και βλεπω 300Ε και σφιγκομαι...
την δοση του αμαξιου και τριβω τα δοντια μου....780 για κινητο μιλαμε τρ? :P
και μενα μ κανουν κλικ δεν λεω...αλλα εχουμαι και αλλες ακρεμοτητες :P
εγω βρηκα το 3gs 32 gb κανα μηνα πριν κυκλοφορησει το 4 νομιζω κλειστο ολοκαινουργιο
και μονο 280Ε...τρ πως μν το ψαχνεται....αμα γινει κτ παρομοιο 8α βρω και το 4 αλλιως οσο επιβιωσω με το παρον...

#50   melaslog

melaslog

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 18:33

Ο καθένας με τις δυνατότητες που έχει.

#51   Lucy

Lucy

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 09/05/2011 - 18:34

Να σου πώ την αλήθεια μου δεν το έχω συγκρίνει με μαύρο αλλά δεν νομίζω να δω διαφορά.Αλλά με τα λευκά τα μετατροπή είναι μέρα με την νύχτα που τα έβαλα δίπλα δίπλα.

Σε θεμα χρώματος ή ποιοτητας?

#52   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/05/2011 - 18:39

Παιδια εγω διαφωνω καθετα με το θεμα αυξησης της τιμης. Στην αρχη εχεις την Apple η οποια ανεβαζει στα8ερα 50ε+ το κοστος της συσκευης(στα ιδια gb) στις νεες γενιες iphone... Παθαινεις το σοκ, λες θα τα αξιζει, κανεις την αναγκη σου φιλοτιμο και το περνεις. Μετα ερχεται η vodafone και σου λεει αφου υπαρχει πλεοναζουσα ζητηση παρα την αυξημενη τιμη γιατι να μην το ανεβασω και εγω, αφου θα το πληρωσουν οι μ****ες!!! Και οι αλλοι παροχοι φυσικα ακολουθουν-δεν εχει αναγκη εκπτωσης σου λεει το iphone αφου πουλαει, μονο η vodafone να βγαζει με καπελο?! Δεν νομιζω οτι ειναι λυση αυτο... Δηλαδη αν συνεχιστει ετσι στο 5 ως αυριο που μπορει να καταργησει τα 16gb και να παει σε 32-64gb τι τιμες θα δουμε,λιγο ο ενας, λιγο ο αλλος, τετραψηφιες???
Τελος για ενα φιλο παραπανω που λεει οτι οταν περνεις ferrari ποσο θες να την παρεις, σαν datsun να του πω: 1ον οταν ξεπερνιεται ενα αυτοκινητο-ακομα και ferrari-πεφτει η τιμη του, στα iphone οχι μονο δεν πεφτει αλλα ανεβαινει κ ολας! και 2ον ακομα και αν περνεις ferrari , οι τιμες που πληρωνεις ειναι για γρηγορο αυτοκινητο, οχι για learjet!!!
Ακομα οσον αφορα τις επιδοτησεις, ναι η τιμη που δινεις για τη συσκευη πεφτει, αλλα μην ξεχνατε οτι τη διαφορα την πληρωνεις στο πολλαπλασιο σε ΔΟΣΕΙΣ, δεν στα χαριζουν τα λευτα. Ειναι σαν να λες μπορει μια ferrari να εχει 200.000Ε αλλα αμα βαλεις 50 χρονια δοσεις η προκαταβολη θα ειναι μικροτερη απο οσο κανει ενα daewoo(νην chevrolet).

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 09/05/2011 - 18:41


#53   lamalta

lamalta

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 09/05/2011 - 19:09

Είναι ανεβασμένη ή τιμή μονό για το λευκό ή και για το μαύρο. Παντώς εγώ μετά από αναζήτηση τιμών στο skroutz.gr πήρα το 32αρι με 669 ευρώ! Απλά οι μεγάλες αλύσιδες με στοχό την κερδοσκοπία ανεβάζουν τις τιμές πολύ υψηλοτέρα απο το πραγματικό τους κοστός.

#54   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 09/05/2011 - 20:48

φαντασου, εγω σαν πελατης της βοντα, ειναι να παρω το blackberry torch. η βοντα το δινει 629! κι εγω το βρηκα στο e-click που ειναι επισης ελληνικο site στα 458!!! Το ΙΔΙΟ κινητο ακριβως!

#55   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/05/2011 - 21:22

Θέλει ιδιαίτερη προσοχή όταν αγοράζουμε από τα ''φθηνά'' site του skroutz. Μπορεί να είναι ελληνικά καταστήματα αλλά οι συσκευές που πουλάνε δεν είναι απαραίτητα ελληνικές. Είναι πολύ πιθανό κάποια συσκευή που πουλάνε σε χαμηλότερη τιμή, να είναι παραεισαγωγής, αγορασμένη δηλαδή από το εξωτερικό, οπότε δεν έχει ελληνική εγγύηση. Δεν λέω ότι αυτό ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις, αλλά σίγουρα ισχύει αρκετά συχνά...

#56   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 22:04

Καλά κάνει η Vodafone και το ανεβάζει , αφού είναι η μόνη εταιρεία που σου δίνει το προνόμιο να ξαναπληρώνεις τα Data που δικαιούσαι και έχεις ήδη αγοράσει, όταν χρησιμοποιείς το iPhone 4 σαν Hotspot. Τώρα για αυτούς που διαμαρτύρονται ότι είναι πολλά 800 για ένα κινητό ή ότι η τάδε μάρκα είναι σουπερ ντούπερ και πιο φθηνή , ένα έχω να πω : το Βαρόμετρο της αγοράς είναι το πορτοφόλι του καταναλωτή . Με γκρίνια δεν γίνεται τίποτα . Αν δεν γουστάρεις , δεν αγοράζεις . Αν πάλι αγοράσεις , μην διαμαρτύρεσαι ήξερες τι πλήρωσες. Αν συνεχίζεις να πληρώνεις τότε συνεχίζουν την πορεία τους αμέριμνες οι εταιρείες . Για αυτό και εγώ θα κόψω την Vodafone με την λήξη του συμβολαίου , για τις απαράδεκτες της τακτικές. Εκτός αν μου δώσει το 5αρι με 400€ επιδότηση ξανά :)

#57   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 22:17

Σε καμια περιπτωση δεν θα αγοραζα το λευκο απο τη στιγμη που εχω το ιδιο σε μαυρο.Το θεωρω πλεονεξια να σκασω αλλα 800 ευρω για να παρω ενα κινητο που εχω σε αλλο χρωμα.Τωρα παμε για το 5 ή 4s ή οπως αλλιως θα λεγεται.Ειδικα τωρα που πλησιαζει ο καιρος για την κυκλοφορια του καινουργιου iphone ...

#58   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 22:23

Καλά κάνει η Vodafone και το ανεβάζει , αφού είναι η μόνη εταιρεία που σου δίνει το προνόμιο να ξαναπληρώνεις τα Data που δικαιούσαι και έχεις ήδη αγοράσει, όταν χρησιμοποιείς το iPhone 4 σαν Hotspot. Τώρα για αυτούς που διαμαρτύρονται ότι είναι πολλά 800 για ένα κινητό ή ότι η τάδε μάρκα είναι σουπερ ντούπερ και πιο φθηνή , ένα έχω να πω : το Βαρόμετρο της αγοράς είναι το πορτοφόλι του καταναλωτή . Με γκρίνια δεν γίνεται τίποτα . Αν δεν γουστάρεις , δεν αγοράζεις . Αν πάλι αγοράσεις , μην διαμαρτύρεσαι ήξερες τι πλήρωσες. Αν συνεχίζεις να πληρώνεις τότε συνεχίζουν την πορεία τους αμέριμνες οι εταιρείες . Για αυτό και εγώ θα κόψω την Vodafone με την λήξη του συμβολαίου , για τις απαράδεκτες της τακτικές. Εκτός αν μου δώσει το 5αρι με 400€ επιδότηση ξανά :)

Εχεις απολυτο δικιο.Ειδικα αυτο με την extra χρεωση για το hot spot δεν το καταλαβαινω.Απο τη στιγμη που σχεδον ολοι οι παροχοι δεν χρεωνουν κατι παραπανω για αυτη τη λειτουργια θα επρεπε να βγαζουν πιο δελεαστικες προσφορες ωστε να προσελκυουν περισσοτερο κοσμο.Εξαλλου το να μπορεις να μπεις στο internet με το laptop και να πληρωνεις τα ιδια που θα πληρωνες και με το κινητο,ειναι κατι που πιστευω θα ενδιεφερε πολυ κοσμο.

#59   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/05/2011 - 00:50

Εχεις απολυτο δικιο.Ειδικα αυτο με την extra χρεωση για το hot spot δεν το καταλαβαινω.Απο τη στιγμη που σχεδον ολοι οι παροχοι δεν χρεωνουν κατι παραπανω για αυτη τη λειτουργια θα επρεπε να βγαζουν πιο δελεαστικες προσφορες ωστε να προσελκυουν περισσοτερο κοσμο.Εξαλλου το να μπορεις να μπεις στο internet με το laptop και να πληρωνεις τα ιδια που θα πληρωνες και με το κινητο,ειναι κατι που πιστευω θα ενδιεφερε πολυ κοσμο.

Μόνο στην Ελλάδα το επιτρέπουν ακόμα οι άλλες εταιρείες.

Στην Ευρώπη και στην Αμερική όλοι το απαγορεύουν όπως η vodafone.

Και μάλιστα τους καλύπτει και η νομοθεσία για αυτό δεν πιστεύω να το κρατήσουν και οι άλλοι για πολύ ακόμα ελεύθερο...

#60   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 09:42

Μόνο στην Ελλάδα το επιτρέπουν ακόμα οι άλλες εταιρείες.

Στην Ευρώπη και στην Αμερική όλοι το απαγορεύουν όπως η vodafone.

Και μάλιστα τους καλύπτει και η νομοθεσία για αυτό δεν πιστεύω να το κρατήσουν και οι άλλοι για πολύ ακόμα ελεύθερο...

Sorry,αυτο δεν το ηξερα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες