Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Το Χαμόγελο του Παιδιού εξέπεμψε SOS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
89 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   entzo

entzo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/12/2011 - 23:44

Το radio Arvila μαζεψε σε μια ωρα για το χαμόγελο του παιδιού .. 356000 € ... Εμεις τι κανουμε ;;;; :)

500.000 μάζεψε απλά τα 146.000 θα τα πάρει το κράτος.........Δηλαδή ούτε και εκεί το μπουρδελο κράτος δεν μπορεί να κάνει μια εξερεση .......

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/12/2011 - 23:46

Ναι εγω ανάρτησα .. Τι παει στον σύλλογο... :)

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 19/12/2011 - 23:46


#78   zeledaki69

zeledaki69

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2011 - 00:22

Χαμόγελο! Όσο για τους δύσπιστους θέλω να ενημερώσω πως εκτός από τα ιδρύματα που κάνουν πολύ καλή δουλειά, λόγω της δουλειάς μου βλέπω καθημερινά τα ασθενοφόρα και τις κινητές μονάδες από το Χαμόγελο του παιδιού να τρέχουν όλη μέρα για να βοηθήσουν παιδάκια που έχουν ανάγκη. Δεν είναι και όλα μαύρα... Αυτοί οι άνθρωποι δίνουν και τη ζωή τους για τα παιδιά! Μπράβο σου Ντίνο για το topic! Εξαιρετική δουλειά!

#79   eliac7

eliac7

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:eliac7

Δημοσίευση 20/12/2011 - 00:26

ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΕ! Κανει καλο!


Σταλθηκε απο το κινητο που εχει Siri και καταλαβαινει οτι του φανη του λολοστεφανη! :P

#80   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 21/12/2011 - 21:59

ΧΑΜΟΓΕΛΟ :)

#81   stath

stath

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2011 - 22:15

καλω τους διαχειριστες του forum , πως μπορουμε να συμβαλουμε και εμεις μαζευοντας χρηματα ?

#82   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2011 - 22:23

??? μα αναφερεται στο πρωτο post.. εαν θελεις να προσφερεις παραπανω.. μπορεις να επικοινωνησεις με το χαμογελο του παιδιου.. και να σου πουν :)

#83   stath

stath

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2011 - 22:28

ευχαριστω πολυ , καλες γιορτες

#84   dakis

dakis

    iPH Contributor

  • 1.303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:dakis

Δημοσίευση 22/12/2011 - 07:49

http://www.youtube.com/watch?v=zoiBkoG_X2c


Το Χαμόγελο του Παιδιού εξέπεμψε SOS
για τα Παιδιά στην Ελλάδα και ζήτησε
τη στήριξη όλων για να συνεχίσει να είναι
μέρος της λύσης και όχι του προβλήματος.
«Δεν σταματάμε την δράση μας! Συνεχίζουμε με την συμμετοχή όλων»



Στη συνέντευξη τύπου που πραγματοποιήθηκε σήμερα, με την ευγενική χορηγία του Ζαππείου Μέγαρου, από «Το Χαμόγελο του Παιδιού» παρουσιάστηκαν τα τεράστια προβλήματα και οι τραγικές ελλείψεις σχετικά με την παιδική προστασία στην Ελλάδα, οι ελλείψεις δομών και μέτρων.

Παράλληλα, παρουσιάστηκε το τεράστιο έργο που επιτελείται από Το Χαμόγελο του Παιδιού και τον καθοριστικό ρόλο που διαδραματίζει στην κάλυψη των τεράστιων και πολύπλευρων αναγκών των παιδιών στην χώρα. Παιδιά κακοποιημένα, παιδιά εγκαταλελειμμένα, παιδιά με προβλήματα υγείας, παιδιά κάτω από το όριο της φτώχιας, παιδιά θύματα εξαφάνισης, παιδιά που καθημερινά καλύπτονται άμεσα και αποτελεσματικά μέσα από το δίκτυο δράσεων και υπηρεσιών.

Τα οικονομικά στοιχεία του έτους 2010 προκάλεσαν έκπληξη μιας και ακόμα μία φορά το σύνολο των εσόδων προέρχεται από δωρεές ιδιωτών και χορηγίες εταιρειών ενώ τονίστηκε έλλειψη κρατικής χρηματοδότησης για δράσεις που έχουν αναγνωριστεί εθνικές και έχουν θεσμοθετηθεί, μόνο το 3,73% προέρχεται από επιδοτήσεις της ΕΕ και ΟΑΕΔ. Για μία ακόμα χρονιά το 68,11% των εξόδων αφορά στην μισθοδοσία του εξειδικευμένου επιστημονικού προσωπικού που στελεχώνει τις δράσεις πανελλαδικά και στηρίζει εκατοντάδες χιλιάδες παιδιά ετησίως.

Έμφαση δόθηκε και σε δράσεις που άμεσα μπορεί να λειτουργήσει το Χαμόγελο του παιδιού και που σήμερα παραμένουν ανενεργές λόγω έλλειψης των απαραίτητων οικονομικών πόρων για την στελέχωσή τους. Δράσεις που θα παρέχουν δωρεάν υπηρεσίες σε ακόμα περισσότερα παιδιά και τις οικογένειές τους.

Τέλος, παρουσιάστηκε η νέα καμπάνια ενημέρωσης και κινητοποίησης των πολιτών με τίτλο «Πείτε μας τι να του κόψουμε» και ζητήθηκε η συμμετοχή όλων των ΜΜΕ ώστε «το μήνυμα μας να φτάσει παντού!».

Κάντε όλοι ένα µικρό κόπο και στείλτε
µήνυµα στο 54020 τη λέξη ΧΑΜΟΓΕΛΟ ή
XAMOGELO (χρέωση 2,46 € ανα SMS) ή καλέστε από
σταθερό ή κινητό στο 901 11 151515
(χρέωση 3,67 € ανά κλήση).


ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ



#85   MacMania

MacMania

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2012 - 14:26

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ........ ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΟ..!!!!! :rolleyes:

#86   dakis

dakis

    iPH Contributor

  • 1.303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:dakis

Δημοσίευση 07/01/2012 - 19:35

Κάντε όλοι ένα µικρό κόπο και στείλτε
µήνυµα στο 54020 τη λέξη ΧΑΜΟΓΕΛΟ ή
XAMOGELO (χρέωση 2,46 € ανα SMS) ή καλέστε από
σταθερό ή κινητό στο 901 11 151515
(χρέωση 3,67 € ανά κλήση).

#87   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 07/01/2012 - 22:44

ΧΑΜΟΓΕΛΟ

#88   VASSIS2011

VASSIS2011

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2012 - 04:10

Γενικά μιλώντας, λέγεται ότι αυτοί οι οργανισμοί γιγαντώνονται ανεξέλεγκτα με συνέπεια την αύξηση του .....λειτουργικού κόστους και την μείωση της πραγματικής ...προσφοράς έργου..Δίνεις 10 για τα παιδιά και καταλήγουν 2 ...τα λοιπά 8 πάνε στα έξοδα λειτουργίας....

#89   JStriker

JStriker

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/01/2012 - 05:19

Γενικά μιλώντας, 3,67 η κλήση και 2,46 το sms, μίνιμουμ?! Περισσότερο από ροζ γραμμή είναι... (μην ακούσω περί ιερού σκοπού) είναι σαν τις επιγραφές σε κάτι εκκλησίες, κερί 1 ευρώ (και ναι είναι εκνευριστικές) Ας ήταν το μινιμουμ 50 λεπτά και οι θέλοντες να βοηθήσουν ας έστελναν 5 sms. Και όχι δεν έχω οικονομικό πρόβλημα ούτε είμαι τσιγκούνης για να δώσω 2,5 ευρώ στα παιδάκια(γιατί είμαι σίγουρος ότι θα το ακούσω και αυτό). Είναι για λόγους αρχής.

Επίσης ο εν λόγω οργανισμός κατά περίεργο τρόπο βρήκε το τηλέφωνό μου, το οποίο δεν το δίνω πουθενά πλην γνωστών, ποτέ στο ιντερνετ και σε κανένα διαφημιστικό, και μου έστειλε sms, κάτι που είναι αφάνταστα μα αφάνταστα εκνευριστικό αφενός (πάλι μην ακούσω τίποτα για ιερούς σκοπούς, εγώ επιλέγω απολύτως ποιος θα επικοινωνεί μαζί μου στο προσωπικό μου κινητό που είναι διπλα μου συνέχεια και οποιοσδήποτε κοινωφελής ας πούμε σκοπός δε δικαιολογεί απρόκλητα sms σε ΚΑΜΙΑ των περιπτώσεων)- αν αρχίσουμε έτσι θα μου στέλνει διαφημιστικά και η greenpeace, το wwf, οι γιατροί χωρίς σύνορα, η διεθνής αμνηστία και όλη μέρα θα παίρνω sms για causes.

Και αφετέρου πάει να πει καταφανώς ότι ΑΓΟΡΑΖΕΙ από εταιρίες προσωπικά στοιχεία μη πωλούμενα με τη συναίνεση του κατόχου, κάτι καταφανώς παράνομο για το οποίο έχει διαθέσει σεβαστό ποσό χρημάτων.

Όταν δε τηλεφώνησα να διαμαρτυρηθώ (μη σας φαίνεται περίεργο, ξαναδιαβάστε πάνω τις απόψεις μου περί σπαμ, ακόμα κι απ´ τον ίδιο τον Πάπα...) είχε χμμμ όχι εθελοντές, εργαζόμενους υπαλλήλους και guess what, ο "προιστάμενος" έλειπε! Προιστάμενος;! Wtf... Αν δε βοηθήσεις τα παιδάκια σε απολύουν; Αυτό με τον προιστάμενο που λειπει μου θύμισε όταν παίρνεις τη vodaf η τον isp σου και τον ρωτάς γιατί γαμ@@@ το δίκτυο, και σου λεει το κλασσικό δεν ξέρω-να μιλήσω με τον προιστάμενο; -Δεν είναι εδώ! And so on...

Τόσα λεφτά, τόσος χαμός, τόση διαφήμιση... Presumably, Κάαααπου υπάρχει κέρδος. Για κάποιους ενδεχομένως. Πατούν ως γνωστό στην ευαισθησία του κόσμου για τα παιδιά. Και ο καλός σκοπός μπορεί να καταλήξει εκμετάλλευση... Μόνο εγώ είμαι αναίσθητος όταν με σπαμάρουν, και μερικοί ακόμα ίσως που ντρέπονται να το πουν για να μην τους κακοχαρακτηρίσουν.

Smile, και να ξέρετε ότι αν θέλετε να βοηθήσετε το συνάνθρωπο, υπάρχουν πάρα πολλοί τρόποι και ευκαιρίες γύρω σας, ίσως και χωρίς χρήματα καν (ένα sms των 2,5 δε σας κάνει απαραίτητα καλύτερους ούτε συνειδητοποιημένους), αρχίζοντας ίσως από τη διπλανή σας πόρτα. Χωρίς να σας το υποβάλλει καμια διαφήμιση. Και η καλύτερη φιλανθρωπία μερικές φορές είναι αυτή που δε διαλαλείται...

#90   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2012 - 08:37

Το συγκεκριμένο θέμα δεν ανοίχτηκε προς συζήτηση, ανοίχτηκε για να ενημερώσει - ευαισθητοποιήσει τα μέλη που έχουν τη δυνατότητα και τη διάθεση να στηρίξουν αυτή την προσπάθεια του χαμογελου!

Χαίρομαι που έκανες update .. Ένα τόσο σημαντικό για μας topic .. Καλη χρονια .. Με χαμόγελο :)

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 08/01/2012 - 08:40


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες