Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Full Charge Alert


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
24 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2.989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 12/05/2011 - 19:51

Στο Big Boss είναι με αγορά 1,25 $.

κατεβασε το απο μαγαζακι free

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   panosc2vts

panosc2vts

    iPH Enthousiast

  • 471 μηνύματα
  • Twitter:@panosc2vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 12/05/2011 - 19:55

Και χιλιαδες αλλες εφαρμογες ειτε στο cydia,ειτε στο app store,ειτε ακομα και στο android ειναι επι πληρωμη!Ειναι εφαρμογες που προσπαθουν να κανουν τη ζωη των ανθρωπων πιο ευκολη!Δεν σε αναγκαζει κανενας να τις χρησιμοποιησεις,οτι χρειαζεσαι και σου ειναι απαραιτητο για να λειτουργησει το τηλεφωνο σου,ειναι ενσωματωμενο στο iOS.Η πληρωμη ειναι για τον κοπο των ανθρωπων που καθησαν και την εφτιαξαν γιατι σπαταλησαν καποιες εργατωρες,κατι που νομιζω ειναι απολυτα σεβαστο και αποδεκτο(σκεψου οτι κι εσυ κατι αντιστοιχο θα εκανες).
Υ.Γ.:Φιλικα..

#18   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/05/2011 - 19:57

Το γεγονός ότι αγόρασα iPhone δε με εμποδίζει από το να εκφράσω τη δυσαρέσκια μου για κάτι τόσο απλό που δεν παραβιάζει πνευματικά δικαιώματα κλπ (βλέπε μεταφορά με Bluetooth) οπότε να δεκτώ τη θέση της Apple. Επίσης κανείς δε με υποχρέωσε να κάνω jb. Βασικό δεν το χαρακτήρισα επειδή το θεωρώ αναγκαίο αλλά από το γεγονός ότι είναι κάτι τόσο απλό που χρησιμοποιείται ευρέως εδώ και χρόνια. "Δωρεάν" ναι, μπορείς να το βρεις. Απλά φορτώνεις το iOS με τόσα tweak ενώ μπορούσε εύκολα να ήταν ενσωματωμένα.

Υ.Γ. Το φιλικά δε χρειάζεται. Φαντάζομαι ότι δεν έχεις προσωπικά μαζί μου ούτε μπήκες για να κάνεις φασαρία :) .Όλοι προσωπικές γνώμες εκφράζουμε.

Τελευταία επεξεργασία από: thanozr, 12/05/2011 - 20:00


#19   panosc2vts

panosc2vts

    iPH Enthousiast

  • 471 μηνύματα
  • Twitter:@panosc2vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 12/05/2011 - 19:58

η απαντηση του Πανου προφανως πηγαινε στο ''Έλεος πια που πρέπει να πληρώνουμε για τα βασικά''. Αδερφε δεν σε υποχρεωνει κανεις να το αγορασεις, οπως δεν σε υποχρεωσε κανεις να αγορασεις iPhone, οπως επισης κανεις δεν σε υποχρεωνει να κανεις J/B!!! οποτε...ναι..ποιος σου ειπε να το πληρωσεις, ακομα και αν εσυ το θεωρεις βασικο tweak! παρεπιπτοντως χαριζω το Νοκια μου αν ενδιαφερεσαι.. :lol: :lol:

Σωστος!!! +1 απο μενα,ετσι επειδη ειμαι Large σημερα :P :P

#20   fakoykas

fakoykas

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2011 - 20:07

Εχει substrate addon δηλαδη..
Παρατηρησε κενεις διαφορα στην καταναλωση μπαταριας; Ακραιο αλλα ποτε δεν ξερεις

Τελευταία επεξεργασία από: fakoykas, 12/05/2011 - 20:07


#21   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/05/2011 - 20:19

Εχει substrate addon δηλαδη..
Παρατηρησε κενεις διαφορα στην καταναλωση μπαταριας; Ακραιο αλλα ποτε δεν ξερεις

φιλέ μου δε νομίζω να καταναλώνει μπαταριά ενεργοποιητέ μονό όταν συνδέσεις το τηλέφωνο με το φορτιστή

#22   LiKBeAsT

LiKBeAsT

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/05/2011 - 01:07

Λέτε όμως να μην το έχουν σκεφτεί εκεί στο Κουπερτίνο οτι ένα τέτοιο κινητο που για να του περάσεις οτιδήποτε πρέπει να συνδεθεί με υπολογιστή και κατ'επέκταση να φορτίζει - ξεφορτίζει συχνά;

Τι να έχουν σκεφτει? αυτο συμβαίνει.. Το συνδέεις για να κάνει sync ενα app, εστω και για 2 λεπτα και αρχίζει η φορτιση. Δεν υπάρχει τρόπος να το εμποδίσεις ή κάτι. Θα μπορούσαν να κανουν κάτι, αλλά θα μπερδευε τους περισσοτερους "απλούς" χρήστες, οπότε δεν νομίζω...

Παρόλα αυτά στα tips για την μπαταρία λέμε οτι να αφήνετε το κινητό να πέφτει κάτω απο 20% (ακόμα καλύτερα και 10%) και μετα να το φορτίζετε πλήρως! Αυτό το λένε για να μην κρατάει μνήμη η μπαταρία!


Αυτό δεν ισχύει. Παει καιρος από τότε που οι μπαταρίες των κινητών είχα τετοιο θεμα. Αντιθέτως πλέον λένε οτι αν την ξεζουμπίζεις τελείως κανει κακο... (αν και μια στο τόσο το κανεις, για τυχόν calibrations κλπ)

#23   LiKBeAsT

LiKBeAsT

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/05/2011 - 01:23

νομιζω οτι αυτο το tweak ειναι ηδη ενσωματωμενο στο battery doctor.
μαλλον δεν νομιζω, ειναι.


Big Boss είναι? Δεν το βρίσκω με την ατιμη αναζήτηση του cydia....:P Πλακώσανε όλα τα themes παρολο που τα εχω απενεργοποιήσει στο Sections...

Άκυρο. Appstore είναι τελικά:Ρ

Anyway! Είσαι σίγουρος οτι κάνει αυτό που λέμε;

Μου φαίνεται και περιεργο να μπορουν oi devs σε εφαρμογή του appstore να κόβουν την φόρτιση κτλ

Τελευταία επεξεργασία από: LiKBeAsT, 13/05/2011 - 01:31


#24   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/05/2011 - 08:35

Εγώ πάντως δεν το άκουσα όταν φορτίστηκε η μπαταρία. Μάλλον κοιμόμουν βαριά... :lol:

#25   gdal

gdal

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 20/05/2011 - 18:26

Η εφαρμογη δουλεύει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ στην 4.3.3 και είναι πένα!! Χρησιμότατη...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες