Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Βοήθεια: Πήρα το 3GS και δεν μπορώ να συνδεθώ με Internet..


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 31/07/2009 - 22:37

Λοιπόν, είχα το Nokia 5800 με ένα βασικό πρόγραμμα στην Cosmote, και πριν 2 μήνες του έβαλα Wireless Internet (5GB). Σήμερα το μεσημέρι πήρα το 3GS, και ζήτησα απο το κατάστημα να μου αλλάξουν το πρόγραμμα μου, και να μου το κάνουν i35 (όπως έκαναν, τουλάχιστον έτσι μου είπαν). Απόψε έκατσα να ψάξω τη συσκευή λίγο (έλειπα, και την είχα βάλει να φορτίζει). Δυστηχώς δεν μπορώ πλέον να συνδεθώ στο Internet: Ακόμα δεν έχω περάσει τις ρυθμίσεις του WiFι, επίτηδες, θέλω πρώτα να κάνω την 3G σύνδεση να βεβαιωθώ ότι δουλεύει. Δυστηχώς, δεν ξέρω γιατί, αλλά μου βγάζει μήνυμα πως "δεν είναι δυνατή η ενεργοποίηση του κινητού δικτύου δεδομένων: δεν είστε συνδρομητής σε υπηρεσία δεδομένω κινητού δικτύου"...

Όποιος έχει ιδέα τι μπορεί να παίζει και πως μπορώ να το φτιάξω (αν μπορώ μόνος μου), ας το γράψει..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   reg

reg

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2009 - 22:47

Να πάρεις τηλέφωνο στο 13838 και να ζητήσεις να σου ενεργοποιήσου το 3G ή να περιμένεις να αλλάξει το πρόγραμμά σου σε i35 και να ενεργοποιηθούν οι υπηρεσίες.

#3   GiannisR

GiannisR

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2009 - 22:51

Ναι έτσι ακριβώς. Η αλλαγή προγράμματος συνεπάγεται και σε νέα ενεργοποίηση. Κάνε αυτό που σου λέει ο φίλος απο πάνω!

#4   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 31/07/2009 - 23:09

Καλά, πόσο παίρνει για να αλλάξει το πρόγραμμα και να ενεργοποιηθούν οι υπηρεσίες; Η δουλειά στο μαγαζί έγινε το μεσημέρι στις 1...

#5   reg

reg

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2009 - 23:16

Καλά, πόσο παίρνει για να αλλάξει το πρόγραμμα και να ενεργοποιηθούν οι υπηρεσίες; Η δουλειά στο μαγαζί έγινε το μεσημέρι στη 1...

Αναλόγως... Πάντως στη Vodafone σου στέλνουν γραπτό μήνυμα μόλις αλλάξει το πρόγραμμα. Τώρα στην Cosmote, που είσαι εσύ, δεν ξέρω τι γίνεται

#6   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 31/07/2009 - 23:59

Παντως να σκεφτεσαι πως ζουμε στην Ελλαδα /.....

#7   Ras

Ras

    iPH User

  • 140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/08/2009 - 06:58

Να ζητήσεις να σου στείλουν τις ρυθμίσεις 3G για το Νοκια σου. δεν είναι iphone Να σου κανει Update Carrier Settings. ειναι άλλες ρυθμίσεις για 3G και άλλες για Wireless Internet

#8   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 01/08/2009 - 07:28

και εγω cosmote εχω ρε παιδια και το μονο που ζητησα ηταν να μου ενεργοποιησουν το internet στο iphone.σε 10 δευτερα μπηκα κανονικα!παρε στο 1212 απο κινητο,13838 και 697100121 απο σταθερο!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες