Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Θα σας άρεσε κάτι τέτοιο; iPhoneHellas forum theme


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2009 - 16:43

Εφτιαξά σήμερα αυτό:

http://www.iphonehel...t&attach_id=605

Βασίζεται στο θέμα του φόρουμ και αν σας ενδιαφέρει να το συνεχίσω θα το κάνω και θα το ανεβάσω σε rapidshare!!!

Πήρα την πρωτοβουλία μόνος μου χωρίς να ρωτήσω αν στο θέμα του φορουμ έχουν κατοχυρωθει πνευματικά δικαιώματα... Αν ισχύει κάτι τέτοιο παρακαλώ να σβηστεί το ποστ...

Ευχαριστώ πολύ!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Yannis

Yannis

    Rebuilding

  • 2.681 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:GC

Δημοσίευση 03/08/2009 - 13:59

Πολύ καλή η προσπάθεια σου! Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με κατοχύρωση πνευματικών δικαιωμάτων...

Περιμένουμε να το δούμε ολοκληρωμένο ;)

Good things come to those who wait...


#3   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2009 - 14:42

Ευχαριστώ πάρα πολύ... Θα το συνεχίσω σήμερα και πιστεύω πως σε 2 μέρες το πολύ θα είναι έτοιμο!!! Έχω και μια φοβερή ιδέα για το lockscreen... Υπομονή λιγάκι και θα βγεί απίστευτο!!!

#4   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2009 - 18:09

Τελικά μετά από ένα ολόκληρο πακέτο τσιγάρα, πολύ coca cola και πολύ photoshop και xml έχω φτάσει σε αυτό το σημείο:

Συνημμένο αρχείο  img0018.png   52,67KB   430 λήψεις Συνημμένο αρχείο  img0019t.png   29,28KB   60 λήψεις Συνημμένο αρχείο  img0020.png   54,32KB   50 λήψεις Συνημμένο αρχείο  img0021.png   56,57KB   40 λήψεις

Για την ώρα τα icons είναι μόνο για τα native applications του iPhone. Τα άλλα προσωπικά τα έχω σε categories αλλά αν θέλετε κάποιες συγκεκριμένες στείλτε μου να τα φτιάξω...

Αλλαγές - Προσθήκες:

1)Lock Background
2)Slide to unlock (που να ταιριάζει)
3)Αλλαγή στο highlight του slide to unlock
4)iphoneHellas αντί του slide to unlock
5)Μπορντό σκιά στα γράμματα των Applications
6)Γαλάζιο χρώμα στο ρολόι
7)Μπορντό Φόντο στα PopupAlertSheets
8 )Αλλαγμένη μπαταρία κατα την φόρτιση
9)Αλλαγμένα Bubbles στα μηνύματα

Download link: http://rapidshare.co....theme.rar.html

Εγκατάσταση:
Κάνουμε unrar το αρχείο που κατεβάσαμε. Το αποτέλεσμά μας θα είναι ένας φάκελος με όνομα "iphoneHellas"!!!
Το περνάμε με ssh στο φάκελο /private/var/stash/Themes.ΧΧΧΧΧΧ.
Ανοιγουμε Winterboard και βλέπουμε πως μέσα υπάρχει ένα θέμα με όνομα iphoneHellas το οποίο τσεκάρουμε και είμαστε έτοιμοι... Enjoy!!!

#5   AlexisGon

AlexisGon

    iPH Contributor

  • 842 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/08/2009 - 20:48

Και πάλι μπράβο για την δουλειά σου...

#6   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/08/2009 - 20:54

Συγχαρητήρια..

Σημειωση μια μικρη βοηθεια που μπορει στην 2.2 και στην 3.0 να μην ειναι ετσι:εμενα το iphone ειναι την 3.1 και το θεμα λειτουργει κανωνικα.Αν θελεις κοιταξε λιγο τα εξης εικονιδια που αρκετοι απο εμας τα εχουμε 99% :

Cycorder
μαγνητοφωνο
ipod
winderboard
bossprefs

ezgif_com_crop_2.gif


#7   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2009 - 21:47

Thanasis δεν καταλαβα συγνωμη... Τι εννοεις με αυτο που λες για τα firmware; Το θεμα σχεδιαστηκε για την 3.0 και πανω... Το μαγνητοφωνο δεν δουλευει γιατι εχεις το κινιτο σου στα Ελληνικα... Αν το βαλεις στα αγγλικα λειτουργει κανονικα... Δες τα screenshots... Πραγματικα δεν ξερω πως να το φτιαξω... Θα το προσπαθησω παλι βρε παιδια! Τα υπολοιπα εικονιδια θα τα εχετε αυριο μαζι με καποιες καινουριες ιδεες που μου κατεβηκαν!!! Γενικοτερα θα του προσθεσω πραγματακια κ θα το ανεβασω παλι... Χαιρομαι που σας αρεσει!!!

#8   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/08/2009 - 02:57

η δουλεια και η προσπαθεια μετραει φιλε μου και αυτο εκτιμουμε ολοι.ολα τα αλλα στην πορεια γινοντε!απλα σε ενημερωσα οπως και αλλους φιλους που πιθανον θα θελουνε να το περασουνε οτι δουλευει και στην 3.1...

ezgif_com_crop_2.gif


#9   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/08/2009 - 03:27

Update:
1)Άλλαξα λιγάκι τα icons για να θυμίζει λίγο περισσότερο το forum και να γεμίσει το springboard
2)Πρόσθεσα SBBadgeBG (το ορθογώνιο πίσω από τον αριθμό των μη αναγνωσμένων μηνυμάτων)
3)Άλλαξα τα Signal Bars
4)Προσθεσα τα icons που ζήτησες Thanasis

Ακόμα τίποτα για το μαγνητόφωνο... Ήθελα να αλλάξω και το keyboard αλλά πάλι δεν γίνεται στην fw 3.0 κρίμα :(

Download Link: http://rapidshare.co....theme.rar.html

Ορίστε το αποτέλεσμα:
Συνημμένο αρχείο  img0023.png   61,61KB   35 λήψεις

Αν κάποιος χρήστης ξέρει photoshop μπορεί και απο μόνος του να επεξεργαστεί της εικόνες, είναι όλες png!!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες