Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Ποιοτικά ακουστικά για iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1019 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Applakias

Applakias

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 24/09/2011 - 13:34

Παιδια καιρο τωρα ψαχνω καλα ακουστικα μεχρι 200 ευρω ψειρες γιατι εχω παθος με την μουσικη και θελω να αγορασω ο,τι πιο ποιοτικο μπορω σε αυτα τα χρηματα.Προτινεται μου λοιπον αν μπορειτε κανενα ζευγαρι ακουστικα και απο που μπορω να τα αγορασω.Τιμες κοντα στα 200 ευρω +/-.Θελω να βγαζουν κορυφαια ποιοτητα ηχου (οσο γινεται δηλαδη για ψειρες) εχω δει και τα turbine αλλα δεν δεν ξερω αν ειναι οντως καλα παρακαλω προτεινετε κατι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   axinosgr

axinosgr

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:axinosgr

Δημοσίευση 29/10/2011 - 11:26

Καλημέρα, επειδή είμαι έτοιμος να πάω να αγοράσω τα smarbuds της zagg ξέρετε κάποια ακουστικά σε αυτό το ποσό που να είναι τόσο καλά όσο τα smartbuds...ευχαριστώ...

#63   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 12/11/2011 - 12:00

Παιδια καιρο τωρα ψαχνω καλα ακουστικα μεχρι 200 ευρω ψειρες γιατι εχω παθος με την μουσικη και θελω να αγορασω ο,τι πιο ποιοτικο μπορω σε αυτα τα χρηματα.Προτινεται μου λοιπον αν μπορειτε κανενα ζευγαρι ακουστικα και απο που μπορω να τα αγορασω.Τιμες κοντα στα 200 ευρω +/-.Θελω να βγαζουν κορυφαια ποιοτητα ηχου (οσο γινεται δηλαδη για ψειρες) εχω δει και τα turbine αλλα δεν δεν ξερω αν ειναι οντως καλα παρακαλω προτεινετε κατι.


Σου προτείνω τα klipsch image x10i τα δείνει στο amazon.co.uk καταπληκτικός ήχος πραγματικά και έχουν και λειτουργουν με το iphone remote control και κλήσεις. Γυρω στα 193ευρω βγαίνουν και τα αξίζουν.
Επισης σου προτεινω τα B&W P5 εξαιρετίκα και αυτα αλλα όχι ψείρες..Ελπίζω να σε βοήθησα ::)

#64   chrisgarger

chrisgarger

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/11/2011 - 12:24



#65   silot

silot

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ipad2 iphone 3gs

Δημοσίευση 12/11/2011 - 12:38

http://www.koss.com/...-Ear_Headphones απλα ρεσπεκτ τα ακουστικα εχω το προΪγουμενο μοντελο με κοστισαν 80 ευρο αλλα δεν τα λιπιθικα..και εχει ο θειος μου της b&o και κλανουν μια ειδικα στα μπασα αλλιονουν παρα πολυ..

#66   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2011 - 12:57

Παιδια καιρο τωρα ψαχνω καλα ακουστικα μεχρι 200 ευρω ψειρες γιατι εχω παθος με την μουσικη και θελω να αγορασω ο,τι πιο ποιοτικο μπορω σε αυτα τα χρηματα.Προτινεται μου λοιπον αν μπορειτε κανενα ζευγαρι ακουστικα και απο που μπορω να τα αγορασω.Τιμες κοντα στα 200 ευρω +/-.Θελω να βγαζουν κορυφαια ποιοτητα ηχου (οσο γινεται δηλαδη για ψειρες) εχω δει και τα turbine αλλα δεν δεν ξερω αν ειναι οντως καλα παρακαλω προτεινετε κατι.

Εγώ σού προτείνω τα Β&W C5, είναι ψείρες κοντά στά 200€, απίστευτο fit, ενώ από ήχο εξαιρετικά ισορροπημένο και καθαρό.
Εννοείται πως και τα P5 ή τα Klipsch που προτείνει ο φίλος παραπάνω είναι πολύ καλά (ειδικά τα P5!)!
Τέλος, άν θές απόλυτη ηχομόνωση κοιτάς κάτι σέ Etymotic. Είτε τήν σειρά hf5 (κάπου 150$) είτε τήν ΕR4 (κάπου 290$).
Επίσης, τα Etymotic έχουν εξειρετικά flat ήχο και γραμμική απόδοση συχνοτήτων, κάτι που τα κάνει τό αντίστοιχο των ηχείων monitor. Αυτό βέβαια σημαίνει εξαιρετικά αληθινό και φυσικό ήχο, που θα αποκαλύψει όμως όλες τίς ατέλειες της ηχογράφησης. Επίσης, δέν κάνουν για όσους προτιμούν τό υπερβολικό μπάσο.

#67   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2011 - 13:05

Καλημέρα, επειδή είμαι έτοιμος να πάω να αγοράσω τα smarbuds της zagg ξέρετε κάποια ακουστικά σε αυτό το ποσό που να είναι τόσο καλά όσο τα smartbuds...ευχαριστώ...

Τα Denon AH-C360 στά 49$ νομίζω είναι ότι καλύτερο ηχητικά στήν κατηγορία τιμής!

#68   Lukk

Lukk

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2011 - 13:15

Εγώ είμαι μεταξύ των V-Moda Remix Remote και των Etymotic Research mc5. Τα πρώτα από ό,τι βλέπω στα reviews έχουν καλύτερο μπάσο, ενώ τα άλλα καλύτερο και πιο κρυστάλλινο ήχο. Ωστόσο ακούω deep house, οπότε πιστεύω τα v-moda θα με καλύψουν καλύτερα. Θέλω να δώσω μέχρι 100 δολάρια, έχετε να μου προτείνετε κάτι καλύτερο;

#69   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 14/11/2011 - 13:33

Εγω εχω τα Klipsch s4i !! Τρομερη ποιοτητα ηχου . Καλο μπασακι και μεγαλη ενταση!! Δεν φευγουν απο τα αυτια σου με τιποτα!!

http://www.ebay.co.u...=item3cb73187cf

#70   Lukk

Lukk

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2011 - 14:20

Έχεις δίκιο απλά σε reviews διάβασα οτι τα v-moda είναι καλύτερα..

#71   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 17/11/2011 - 01:12

παιδες καλα το θεμα με ενδιαφέρει αμεσα! λοιπον μιας και εγω εγω τα original που πανε μαζι με το τηλεφωνο , αλλα τελευταια εχω αγανακτησει!! να καθομαι με το ενα χερι στο αριστερο αυτι κολιμενο στο δρομο για να ακουω σαν ανρθωπος, μιας που διαρκως φευγει απο τη θεση του! καλα το βισμα που μπενει στο τηλεφωνο σε λιγο θα ναι για πεταμα , εχει σκιστει το "μαλακο"¨σημειο σε δυο μεριες!

λοιπον , τι θελω απο εσας! προτεινετε ενα ακουστικο που εχετε ή ειχατε, που εχει ΑΝΤΙΚΙΜΕΝΙΚΑ ιδια ακριβως ενταση (η και παραπάνω δε με χαλαει) και ιδια ποιότητα ήχου απο τα original της apple! απλα να ειναι ψειρα και να μην χρεάζετε να δωσω 80+ :) και καλυτερα δεν θα χα θεμα! απλα παρακαλω να το εχετε διπλοτεσταρει, π.χ. να βαλετε του iphone και μετα τα αλλα για να δειτε τη διαφορα ,

και τα λεω αυτα γιατι ενδιαφερομαι να δωσω εως 40, αντε βαρια βαρια 50Ε , αλλα μπορω να τα δωσω μονο μια φορα , οποτε θα θελα κατι να μου μεινει!

p.s. απο οτι ειδα οι περισσοτεροι εχετε καλες κριτικες για τα Sennheiser CX 300 , ειναι οντος τοσο καλα?


ευχαριστω για οποιον ασχοληθει μιας και ειναι κρισημη αγορα , επηδει να βγω εξω με τηλεφωνο και χωρις hands-free δε παιζει!

#72   georgebest2

georgebest2

    iPH Contributor

  • 1.143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2011 - 01:17

Αυτα ειναι αυθεντικα ?
http://www.ebay.com/...=item415f714eaa

#73   chris72

chris72

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/11/2011 - 01:43

τα καλυτερα!!!!
http://www.bose.de/D...ile-headphones/

#74   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 17/11/2011 - 01:45

ρα παιδια λιγο ελεος, κατι προσιτο ειπα! αν ηταν σ αυτα τα λευτα ρε chris θα πηγενα στα beats dr dre , αλλα δεν ειμαι μεθυστανας!

#75   chris72

chris72

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/11/2011 - 01:51

φιλε sixtypounder ειναι πολυ καλα για 130 ευροωλακια, εδω δινεις τοσα για το iphonaki γιατι να μην εχεις και τα καλυτερα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες