Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Ποιοτικά ακουστικά για iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1019 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#856   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 646 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2016 - 17:49

Έχεις κανείς άποψη για αυτά;

 

http://www.kotsovolo...d?cmicc=skroutz



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#857   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 15/09/2016 - 12:32

Καλησπέρα, είμαι στην αναζήτηση ασύρματων ακουστικών κυρίως για χρήση στο γυμναστήριο μιας και με ενοχλεί να έχω πάνω μου το κινητό κατά τη διάρκεια της προπόνησης. Το σκεφτόμουν καιρό, αλλά τώρα με την κατάργηση της θήρας 3.5mm από το iPhone 7 Plus που περιμένω, πιστεύω είναι η κατάλληλη ευκαιρία. Από αυτά που έχω δει, μου άρεσαν αρκετά τα Jaybird X2. Στο ίντερνετ διαβάζω καλές κριτικές γενικότερα αλλά θα ήθελα και τη γνώμη κάποιου από εδώ. Οι προπονήσεις που κάνω είναι με βάρη και λίγο τρέξιμο σε διάδρομο, οπότε δε νομίζω να μου φεύγουν.



#858   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/09/2016 - 12:34

Καλησπέρα, είμαι στην αναζήτηση ασύρματων ακουστικών κυρίως για χρήση στο γυμναστήριο μιας και με ενοχλεί να έχω πάνω μου το κινητό κατά τη διάρκεια της προπόνησης. Το σκεφτόμουν καιρό, αλλά τώρα με την κατάργηση της θήρας 3.5mm από το iPhone 7 Plus που περιμένω, πιστεύω είναι η κατάλληλη ευκαιρία. Από αυτά που έχω δει, μου άρεσαν αρκετά τα Jaybird X2. Στο ίντερνετ διαβάζω καλές κριτικές γενικότερα αλλά θα ήθελα και τη γνώμη κάποιου από εδώ. Οι προπονήσεις που κάνω είναι με βάρη και λίγο τρέξιμο σε διάδρομο, οπότε δε νομίζω να μου φεύγουν.

Ήθελα να τα πάρω κι εγώ αλλά το κόστος τους με έκανε να μην τα πάρω. Αν θέλεις αποκλειστικά ασύρματα, νομίζω είναι μονόδρομος τα συγκεκριμένα. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#859   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 15/09/2016 - 12:40

Ήθελα να τα πάρω κι εγώ αλλά το κόστος τους με έκανε να μην τα πάρω. Αν θέλεις αποκλειστικά ασύρματα, νομίζω είναι μονόδρομος τα συγκεκριμένα. 

Το σκέφτομαι να τα πάρω από eBay Αμερικής που βγαίνουν με τελωνείο γύρω στα 120. Από Amazon.co.uk βγαίνουν 160. Με εγγύηση ξέρεις τί παίζει; Πόσα χρόνια έχουν και πού τα στέλνω; Γιατί Ελλάδα δεν τα πουλάει κανείς.



#860   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/09/2016 - 12:42

Το σκέφτομαι να τα πάρω από eBay Αμερικής που βγαίνουν με τελωνείο γύρω στα 120. Από Amazon.co.uk βγαίνουν 160. Με εγγύηση ξέρεις τί παίζει; Πόσα χρόνια έχουν και πού τα στέλνω; Γιατί Ελλάδα δεν τα πουλάει κανείς.

Σωστός, ένας άλλος λόγος που δεν τα πήρα ήταν κι αυτός της εγγύησης και που θα τα στείλω αν πάθουν κάτι. 

 

Χωρίς να μπορώ να βρω τεκμηριωμένο review, έχω δει και τα παρακάτω. 

 

http://www.gearbest..../pp_356162.html


Once You Go Mac You Never Go Back

#861   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 15/09/2016 - 12:57

Σωστός, ένας άλλος λόγος που δεν τα πήρα ήταν κι αυτός της εγγύησης και που θα τα στείλω αν πάθουν κάτι. 

 

Χωρίς να μπορώ να βρω τεκμηριωμένο review, έχω δει και τα παρακάτω. 

 

http://www.gearbest..../pp_356162.html

Καλά φαίνονται κι αυτά και πολύ φθηνότερα. Λίγο χοντροκομμένα βέβαια αλλά τη δουλειά τους την κάνουν. Αν τα πάρω και τα X2 βέβαια, είδα ότι το Amazon δίνει με 25 ευρώ περίπου 3ετη εγγύηση που καλύπτει και βλάβες από δικιά σου υπαιτιότητα. Με έβαλες σε δίλλημα τώρα :P Από τη μια κάποια που θα βγουν 185 ευρώ και είναι σίγουρα καλά και από την άλλη κάποια που κάνουν 35 ευρώ αλλά δεν ξέρεις τί θα βγει.



#862   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2016 - 13:05

Σωστός, ένας άλλος λόγος που δεν τα πήρα ήταν κι αυτός της εγγύησης και που θα τα στείλω αν πάθουν κάτι. 

 

Χωρίς να μπορώ να βρω τεκμηριωμένο review, έχω δει και τα παρακάτω. 

 

http://www.gearbest..../pp_356162.html

υπαρχει εδω ενα ψιλο review και κατω κατω στα σχολια εχει και ενα promotion code για μια μικρη εκπτωση



#863   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/09/2016 - 13:31

Ψήνομαι για αυτά τα Plantronics



#864   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/09/2016 - 18:54

υπαρχει εδω ενα ψιλο review και κατω κατω στα σχολια εχει και ενα promotion code για μια μικρη εκπτωση

Γενικότερα Δημήτρη από αυτά που έχω ψιλό βρει αριστερά και δεξιά όλοι γράφουν ότι είναι τίμια για τα χρήματα τους, δεν είναι να τα συγκρίνεις σίγουρα με ασύρματα των 150 ευρώ, αλλά όλοι λένε καλά λόγια. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#865   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/09/2016 - 18:56

Καλά φαίνονται κι αυτά και πολύ φθηνότερα. Λίγο χοντροκομμένα βέβαια αλλά τη δουλειά τους την κάνουν. Αν τα πάρω και τα X2 βέβαια, είδα ότι το Amazon δίνει με 25 ευρώ περίπου 3ετη εγγύηση που καλύπτει και βλάβες από δικιά σου υπαιτιότητα. Με έβαλες σε δίλλημα τώρα :P Από τη μια κάποια που θα βγουν 185 ευρώ και είναι σίγουρα καλά και από την άλλη κάποια που κάνουν 35 ευρώ αλλά δεν ξέρεις τί θα βγει.

Είχα προβληματιστεί πολύ και εγώ εκείνη την περίοδο γιατί τα ήθελα ακριβώς για τον σκοπό που τα θέλεις κι εσύ, εντέλει κατέληξα στην λύση να παίρνω μαζί μου στο gym ένα iPhone 4 που το έχω σαν iPod και πήρα κάποια ενσύρματα senheisser που είναι για γυμναστήριο. Βέβαια όταν κάνω βάρη, δεν βολεύει σαν λύση. Πιο πολύ στο διάδρομο όταν τρέχω τα χρησιμοποιώ. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#866   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 15/09/2016 - 18:57

Εμένα παιδιά μου αρέσουν πολύ τα ασύρματα, αλλά αυτό που έχω παρατηρήσει είναι μια καθυστέρηση στον ήχο.

 

Μέχρι κόστος 50 ευρώ που έχω δοκιμάσει, έχω δει καθυστέρηση 1-2-5 sec.

 

Και όταν μιλάμε για μουσική είναι όλα καλά, αν όμως μιλάμε για βίντεο ή κλήσεις εκεί υπάρχει πρόβλημα.

 

Είναι το μόνο που με έχει αποτρέψει από το να πάρω τα Jaybird X2. Ο φόβος μήπως ακόμα και τόσο ακριβά ακουστικά έχουν θέμα.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#867   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 16/09/2016 - 18:51

ΕΡΩΤΗΣΗ !!! έχω τα a-jays 5 και θέλω κάτι παρόμοιο σε wirelless ... έχει κάποιος να προτείνει κάποια καλά ?


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#868   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/09/2016 - 19:08

Να ρωτησω κατι.;; Πηρα κατι ακουστικα in ear by xiaomi αλλα δεν μ παιζει ο ηχος δεν δυναμονη δεν χαμηλωνει.. Νωμιζα οτι ειναι χαλασμενα.. Σημερα τα ζω σε sumsung 6s παιζουν μια χαρα.. Βαζω τα ακουστικα του samsung στο i6 μου δεν παιζουν ουτε αυτα... Τωρα τι φταιει εδω... Τα ακουστικα η το κινητο μου.;; Μ κανει εντυπωση..

Έχει μέρες που έγινε το ερώτημα, αλλά καλό είναι να υπάρχει σαν πληροφορία. Όντως ισχύει. Ακουστικά π.χ. samsung ή συμβατά μόνο με samsung δεν αυξομειώνουν τη φωνή σε apple συσκευές και το ανάποδο...


Τελευταία επεξεργασία από: archthanos, 16/09/2016 - 19:08


#869   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/09/2016 - 19:20

Bluetooth ακουστικα και υψηλη πιστοτητα ηχου ειναι δυο εννοιες που δεν μπορουν να συνυπαρξουν.

Μην ξοδευετε τα λεφτα σας σε ακριβα wireless,  εκτος και αν σας προσφερουν καποια καλουδια που τα θεωρειτε απαραιτητα (πχ πολυ μεγαλη αυτονομια, noise cancelling ή αδιαβροχοποιηση).

Το ακριβοτερο set bluetooth ακουστικων δεν προσφερει ουτε 10% καλυτερη ποιοτητα ηχου -σε αναπαραγωγη μουσικης- απο αυτα που κοστιζουν 30-40 ευρω.



#870   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/10/2016 - 11:26

Ενδιαφέρομαι να κάνω ένα δώρο σε κάποιο φίλο που έχω μεγάλη υποχρέωση. Σκέφτομαι για ασύρματα ακουστικά αφού περιμένει το iphone 7 και ακούει αρκετή μουσική.

Ψάχνω ακουστικά που να είναι πολύ ποιοτικά. Διαθέτω γύρω στα 200-250. Νομίζω είναι μεγάλο το ποσό για ακουστικά, αλλά είναι πολύ μεγάλη και η υποχρέωση.

Εισηγήσεις από τους γνώστες του θέματος?

Υ.Γ Αυτού του είδους ακουστικά προσφέρουν και μικρόφωνο για κλήσεις και αν ναι, επηρεάζεται η ποιότητα ήχου?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες