Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Δεν φορτώνουνε τα themes


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   tamis

tamis

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/05/2011 - 17:35

Ρε παιδια χρειαζομαι τα φωτα σας...

Έχω το iphone 4 me 4.2.1 Jb. Κατεβαζω διαφορα θεματα απο cydia αλλα οταν παω να τα φορτωσω απο winterboard δε φορτώνουνε και ειναι σαν να μην τα εχει φoρτωσει καθολου και εχω κανει και restart και restart to springboard alla tpt. τα μονα θέματα που εχουνε φωρτοσει μαλλον κανονικα ειναι το buff4 και το timeless HD... θελω να αγορασω κανα δυο που μου αρεσαν αλλα αν ειναι να δίνω λεφτα και να μην γινεται τπτ μην τα δινω και τζαμπα... χρειαζομαι να βαλω κατι επιπροσθετο? εχω βαλει το gridlock για να στοιχιζω οπου θελω τα εικονιδια. help! :mellow: :unsure: :( ???

Τελευταία επεξεργασία από: tamis, 20/05/2011 - 17:36


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2.989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 20/05/2011 - 17:39

πολυ πιθανον να σου κανει τη ζημια το gridlock.μπες sbesettings-more- mobile substaret addons βρες το κ κλειστο κ ξαναδοκιμασε να δεις..εναλλακτικα αν δε πιασει κ αυτο κλειστες ολες απο κει μεσα κ ανοιγε τες μια μια να δεις ποια σου δημιουργει το προβλημα

Τελευταία επεξεργασία από: maserrr, 20/05/2011 - 17:39


#3   tamis

tamis

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/05/2011 - 17:47

to gridlock το εβαλα σημερα για το timeless hd για να κρυψω κανα διο εικονιδια... δεν εχω κατι αλλο φoρτωμενο περιεργο... ειδικα lockscreen de fwrtwnoune me tpt μονο η buff 4 φόρτωσε... :(

#4   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2.989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 20/05/2011 - 17:56

to gridlock το εβαλα σημερα για το timeless hd για να κρυψω κανα διο εικονιδια... δεν εχω κατι αλλο φoρτωμενο περιεργο... ειδικα lockscreen de fwrtwnoune me tpt μονο η buff 4 φόρτωσε... :(

τα εκλεισες ολα μεσα απο το sbsetings-more κλπ κλπ που σου ειπα?επισης δοκιμασε τα θεματα που θες ναναι πανω πανω στη σειρα μεσα στο winterboard και κανε respring

#5   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/05/2011 - 18:11

το gridlock δε δημιουργεί προβλήματα με τα θέματα ίσα ίσα , κάποια θέματα χρησιμοποιούν το gridlock για να βάζουν τα εικονίδια σε συγκεκριμένα σημεία στην οθόνη.
Το σύνηθες πρόβλημα είναι με τη γλωσσά , δηλαδή κάποια εικονίδια να μη στα αλλάζει καθόλου, λίγα θέματα έχουν πλήρη υποστήριξη την Ελληνική γλωσσά

#6   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/05/2011 - 19:05

Εχει μαλιασει η γλωσσα μου να λεω να μην κατεβαζετε οτι θεμα βρισκετε στη cydia...δεν παιζουν ολα γιατι πολλα ειναι παλια,αλλα εχουν μονο τα βασικα οποτε λογικο ειναι να θελουν χιλιες αλλαγες για να παιξουν οκ.
Εχουμε πει οτι πρωτα κοιταμε εδω και εδω ποια θεματα μας αρεσουν.Και το Buuf και το Timeless υποστηριζονται πολυ σαν θεματα αλλα και παλι θελουν σχετικη δουλεια για να παιξουν οπως πρεπει παρολα αυτα ειναι τυφλοσουρτης αν ασχοληθεις λιγο.
Εν ολιγοις,διαλεγουμε θεματα που μας αρεσουν(για αυτο κοιταμε και στα site)και μετα τα πληρωνουμε ωστε να εχουμε full υποστηριξη.Ευκολα θεματα σχετικα για να παιξουν και συγχρονως πολυ καλοι οδηγοι για το τι πρεπει να αλλαζεις σε αλλα θεματα αν δεν σου παιζουν καλα ειναι πχ το Prestige HD,το Revi-krs HD,το Noki HD κλπ κλπ.Οριστε και μια φωτο με το Noki HD το οποιο φορεθηκε γαντι.Εδω ειναι με δικο μου wallpaper και δικο μου widget για καιρο.


Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 20/05/2011 - 19:06


#7   tamis

tamis

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2011 - 10:16

επειδη δεν εχω ιδεα... μπορεις σε παρακαλω να μου εξηγησεις οταν λες υποστιριξη τι εννοεις? αυτος που εφτιαξε το θεμα θα με βοηθησει να το στησω στο κινιτο μου? δε νομιζω... ε? επεισης αν μπορεις να μου πεις καποιο λινκ για να διαβασω τι χρειαζομαι για να "πειραζω" τα θεματα? τι πρεπει να εχω? help!!! :unsure: :unsure:

#8   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2011 - 10:32

Να συμπληρώσω πως όλα τα θέματα δουλεύουν με αγγλικό menu... Αλλιώς θέλουν τροποποιηση..

#9   fotisfil

fotisfil

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/05/2011 - 14:06

Αναρτημένη εικόνα
[/quote]


φιλε rromeodim μηπως μπορεις να μου στειλεις αυτο θεματακι με αυτο το widjet του καιρου;

#10   iliaktida

iliaktida

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/05/2011 - 16:29

Και σε μένα πες το widget please. Είναι πολυ όμορφο!

#11   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2011 - 18:45

Tο Widget ειναι εδω!

Edit: οσοι εναι μετα την 4.1 πιθανο να χρειαστει να βαλουν μεσα στο φακελο του θεματος και ενα wallpaper της αρεσκειας σας απλα να εχει ονομα Wallpaper.png.Αυτο βεβαια εξαρταται και απο το πως θα χρησιμοποιησετε το widget....τελοσπαντων για να μην μπλεκεστε απλα δοκιμαστε με ενα wallpaper μεσα.
Εγω το χρησιμοποιω με το PerPageHtml απο cydia με το οποιο το βαζεις να φαινεται σε οποια σελιδα θες και οχι αναγκαστικα σε ολες.

Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 22/05/2011 - 18:52


#12   iliaktida

iliaktida

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/05/2011 - 20:53

Ευχαριστώ!

#13   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/05/2011 - 21:12

off topic. επειδη ο φιλος rromeodim με εχει βοηθησει προσωπικα εμενα αλλα και πολλους αλλους οσον αφορα τα θεματα προτεινω να του απονεμηθει ο τιτλος Elite Theme Master αντι αυτου που κατεχει τωρα

#14   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2011 - 21:26

Ευχαριστω πολυ αλλα προτιμω το τιτλο που εχω τωρα:))Μακαρι να ειχα τετοιες γνωσεις ωστε να ειμαι master σε αυτα αλλα δυστυχως.Προτιμω οτι ξερω να το μοιραζομαι ετσι.Εξαλλου το να διαβαζεις καποια ξενα φορουμ που ασχολουνται με θεματα και συναφη δεν σε κανει και ειδικο ξαφνικα.Αυτα και παλι thanks.

#15   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2011 - 21:50

επειδη δεν εχω ιδεα... μπορεις σε παρακαλω να μου εξηγησεις οταν λες υποστιριξη τι εννοεις? αυτος που εφτιαξε το θεμα θα με βοηθησει να το στησω στο κινιτο μου? δε νομιζω... ε? επεισης αν μπορεις να μου πεις καποιο λινκ για να διαβασω τι χρειαζομαι για να "πειραζω" τα θεματα? τι πρεπει να εχω? help!!! :unsure: :unsure:


πολλα θεματα αν τα αγορασεις δινονται ποιο 'ετοιμα' στο να κατσουν στο κινητο.Επισης οπως θα σε διαβεβαιωσουν και αλλα παιδια εδω στα επισημα φορουμ των θεματων αυτων θα βρεις καθε ειδους βοηθεια που πιθανο να χρειαστεις.
Αν τα πηγαινεις καλα με τα αγγλικα πηγαινε στα 2 φορουμ που σου εδωσα και θα βρεις εκει αναλυτικοτατους οδηγους...ορεξη να εχεις.Αν βαριεσαι να τα κανεις ολα αυτα,κατεβασε ενα θεμα καλο,απο αυτα που εχεις δει εδω και αλλαξε του τα φωτα..ρωτωντας φυσικα.Μετα θα μπορεις να κανεις μονος σου οτι θες με οτι εχει να κανει με θεματα,widgets,lockscreens κλπ κλπ.
Θα σου προτεινα να κατεβασεις το revi-HD το οποιο ειναι full θεμα και τρομερα παραμετροποιησιμο χωρις να χρειαζεται ιδιαιτερες εφαρμογες απο cydia παρα μονο 2 που τις εχουμε ολοι ετσι κι'αλλιως.Αρχισε να διαβασεις το forum τους http://www.macciti.c...8-revi-krs.html

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες