Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

wifi και 3g σήμα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   pinakas

pinakas

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/08/2009 - 20:20

Αληθεύει ότι με ενεργοποίημενο το σπιτικο ασύρματο δίκτυο το σήμα 3g στο iphone δεν εμφανίζεται ? Και ενεργοποιηείται μόνο όταν το wifi είνα εκτός ?

Εγώ δεν έχω και την σουπερ κάλυψη στην περοχή μου και 3g σήμα den εχω δει ακόμα. Αλλα το έχω πάντα πάνω στο δίκτιο του σπιτιού

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   vterm

vterm

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2009 - 22:28

Αληθεύει ότι με ενεργοποίημενο το σπιτικο ασύρματο δίκτυο το σήμα 3g στο iphone δεν εμφανίζεται ? Και ενεργοποιηείται μόνο όταν το wifi είνα εκτός ?

Εγώ δεν έχω και την σουπερ κάλυψη στην περοχή μου και 3g σήμα den εχω δει ακόμα. Αλλα το έχω πάντα πάνω στο δίκτιο του σπιτιού

Πάντα εμφανίζεται ένα από τα 3.
Το iPhone δίνει πάντα προτεραιότητα στο wifi.
Έτσι όταν είσαι στο ασύρματο δίκτυο του σπιτιού σου, πολύ σωστά βλέπεις μόνο το σήμα του wifi.
Όταν το τηλέφωνο δε βρει κάποιο ασύρματο δίκτυο, και υπάρχει κάλυψη 3g, θα σου εμφανίζει το σήμα 3g.
όταν δε βρίσκει, ούτε wifi ούτε 3g θα σου εμφανίζει ένα κυκλάκι, που σημαίνει gprs, που σημαίνει ταχύτητες dial up, που σημαίνει
κλάφτα Χαράλαμπε.....
Μπορείς να το δοκιμάσεις και μόνος σου...
Μπες απλά στις ρυθμίσεις και κλείσε το wifi...

#3   Shadowman

Shadowman

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Shadowmann

Δημοσίευση 03/08/2009 - 12:21

Πάντα εμφανίζεται ένα από τα 3.
Το iPhone δίνει πάντα προτεραιότητα στο wifi.
Έτσι όταν είσαι στο ασύρματο δίκτυο του σπιτιού σου, πολύ σωστά βλέπεις μόνο το σήμα του wifi.
Όταν το τηλέφωνο δε βρει κάποιο ασύρματο δίκτυο, και υπάρχει κάλυψη 3g, θα σου εμφανίζει το σήμα 3g.
όταν δε βρίσκει, ούτε wifi ούτε 3g θα σου εμφανίζει ένα κυκλάκι, που σημαίνει gprs, που σημαίνει ταχύτητες dial up, που σημαίνει
κλάφτα Χαράλαμπε.....
Μπορείς να το δοκιμάσεις και μόνος σου...
Μπες απλά στις ρυθμίσεις και κλείσε το wifi...


εγώ δεν κατάλαβα κάτι.
δηλαδή όταν λες ότι αν βρει wifi θα εμφάνιση το σήμα του wifi το 3g θα συνεχίσει να δουλεύει παρόλο που το σήμα δεν θα φαίνεται?
η ο μονος τρόπος να το απενεργοποιήσεις είναι μέσα από τις ρυθμίσεις?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες