Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

προβλημα με 3gs


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   pdokos

pdokos

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2009 - 09:25

καλημερα..ειμαι καινουργιος σε χρηση iphone οποτε θα ηθελα την βοηθεια σας..αγορασα πριν τρεις μερες απο oteshop το iphone 3gs 32gb,εν ω δουλευε κανονικοτατα,χθες το ανοιγω και βγαζει το μηνυμα ''χρειαζεται αποκατασταση'' καντε επαναφορα απο το itunes...θα ηθελα την σχετικη βοηθεια σας και αν γινεται και αναλυτικη..ευχαριστω εκ των προτερων..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   juliahna12

juliahna12

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2009 - 10:55

Καλημερα φίλε. Θα πρεπει να ξεκινησεις σιγα σιγα οπως ολοι μας απο εδω:

Οδηγος για νεους Χρηστες

Ειναι πολυ απλα τα πραγματα. Αν εχεις καποιο προβλημα που δεν καταλαβαινεις ποσταρε.

#3   ako

ako

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/08/2009 - 13:16

pdokos, σαν να λες να μου το φτιάξετε και να μου εξηγήσετε κιόλας πως το φτιάξατε. :rolleyes:

#4   pdokos

pdokos

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2009 - 13:20

ευχαριστω πολυ αλλα δεν νομιζω οτι μπορει να με βοηθησει κατι τετοιο,η συσκευη μου δεν ειναι jailbreak....απλα μου βγαζει ενα μηνυμα κατα την συνδεση οτι δεν μπορει να κανει activate δεν βλεπει την καρτα sim...αν γνωριζει κατι καποιος και μπορει να με βοηθησει......ευχαριστω πολυ..

#5   pdokos

pdokos

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2009 - 13:23

δεν νομιζω να λεω κατι τετοιο φιλε ako.....................και αν δεν ξερει κατι αναλογο καποιος,καλυτερα θα ηταν να μην απανταει,και παλι ευχαριστω.....

#6   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/08/2009 - 14:18

Πρέπει να το κάνεις restore από το iTunes λογικά

Follow me on twitter


#7   pdokos

pdokos

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2009 - 14:44

δεν σε αφηνει να το κανεις restore γιατι δεν το βλεπει το itune...εκανα μια αναζητηση σχτικα με το συγκεκριμμενο troubleshoot και μαλλον η συσκευη μου χρηζει αντικαταστασης...το ιδιο μου ειπαν και απο cosmote,να το δουν πρωτα σε γερμανο(συμβεβλημενοι με cosmote)για να δωσουν το πρασινο φως της αντικαταστασης...τι να πω?ειμαι πολυ τυχερος.....θα γραψω νεοτερα για τυχον ομοιοπαθεις που θα ακολουθησουν....

#8   kapi

kapi

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2009 - 17:01

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση γι'αυτό και συγχωρέστε με αν δεν πρέπει να γίνει εδώ. Λοιπόν πήρα το 3gs 16gb black και παρατήρησα το εξής: όταν το έχω σε αναμονή με κλειστή οθόνη και πληκτρολόγιο μόλις με καλέσουν ακούγεται κανονικά ο ήχος κλήσης και η οθόνη δείχνει τον καλούντα μόλις για ελάχιστα δευτερόλεπτα, 3-4 ίσως, σβήνει ξανά η οθόνη και απλώς ακούγεται ο ήχος κλήσης που συνεχίζει να καλεί! Ανησυχώ, είναι πρόβλημα αυτό; Βασικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται αφού στο 3g κανονικά παρέμενε ανοικτή η οθόνη όσο διαρκούσε η κλήση! Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο, ξέρετε πως μπορεί να επιλυθεί; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

#9   kapi

kapi

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2009 - 19:48

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση γι'αυτό και συγχωρέστε με αν δεν πρέπει να γίνει εδώ. Λοιπόν πήρα το 3gs 16gb black και παρατήρησα το εξής: όταν το έχω σε αναμονή με κλειστή οθόνη και πληκτρολόγιο μόλις με καλέσουν ακούγεται κανονικά ο ήχος κλήσης και η οθόνη δείχνει τον καλούντα μόλις για ελάχιστα δευτερόλεπτα, 3-4 ίσως, σβήνει ξανά η οθόνη και απλώς ακούγεται ο ήχος κλήσης που συνεχίζει να καλεί! Ανησυχώ, είναι πρόβλημα αυτό; Βασικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται αφού στο 3g κανονικά παρέμενε ανοικτή η οθόνη όσο διαρκούσε η κλήση! Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο, ξέρετε πως μπορεί να επιλυθεί; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!


Κάποια βοήθεια παιδιά;;; Το έψαξε κανείς;

#10   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 05/08/2009 - 22:47

΄Ωπα, φίλε και εγώ σήμερα το ίδιο παρατήρησα και μου έσπασε τα νεύρα που δεν μπορούσα να απαντήσω, γιατί ήταν μια μαύρη οθόνη και δεν μπορούσα να τραβήξω για να απαντήσω.
Λες να το πάω πίσω και να ζητήσω αντικατάσταση;

Τελευταία επεξεργασία από: strawb, 05/08/2009 - 22:48


#11   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2009 - 03:05

Δοκιμασατε να κανετε restore βρε παιδια; Δεν μου ακουγετε τοσο προβλημα hardware οσο software... Ποια εκδοση εχετε; Ποιος ξερει ποσο θα περιμενετε για αντικατασταση... Εδω δεν εχουν μοντελα να πουλησουν... Δοκιμαστε ενα restore κ βλεπουμε...

#12   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1.098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 06/08/2009 - 11:02

Clean Restore..

#13   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 06/08/2009 - 12:25

Επιχείρησα όταν ήταν σε αναμονή να πάρω απο το σταθερό τηλέφωνο και το άφησα να δώ αν θα σβήσει η οθόνη. Το έκανα αρκετές φορές και είδα ότι δούλευε κανονικά.
Μήπως έφταιγε η θερμοκρασία που είχε εκείνη την ημέρα;'Ομως και αυτό να έφταιγε ,θα είναι πρόβλημα ,αν συμβεί και άλλες φορές.
Τι να πώ; Θα το παρακολουθήσω και θα επιχειρήσω να καλέσω απο κινητό, γιάτι θυμάμαι ότι όταν μου έκαναν κλήση απο κινητό συνέβει να κλείνει αμέσως η οθόνη με μαύρη και να μην μπορώ να το ανοίξω. Θα προσπαθήσω και απο εκεί και θα ενημερώσω με παρατηρήσεις.


Υ.Γ.:Μήπως αντί για τυχεροί που πήραμε πρώτοι την καινούργια συσκευή ,είμαστε και άτυχοι συγχρόνως;

Τελευταία επεξεργασία από: strawb, 06/08/2009 - 12:28


#14   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 07/08/2009 - 01:07

Ακόμη το έχω στο τσεκάρισμα, αλλά νομίζω ότι εντόπισα τι φταίει.
Εγώ και ίσως και άλλοι χρήστες του νέου iPhone 3Gs ,προσθέσαμε το super preferences στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.Μέσα εκεί υπάρχει η ενεργοποίηση της δυνατότητας της ενεργοποίησης της οθόνης κλεισίματος την λεγόμενη Lock screen και είχε τσεκαρισμένη την επιλογή, σε 5 δευτερόλεπτα. 'Ετσι πιστεύω η συσκευή έκλεινε αμέσως και δεν μπορούσα να επέμβουμε στο τηλέφωνο καθόλου.
Πάντως μέχρι στιγμής που το δοκίμασα με το "ποτέ" δεν είχα κανένα πρόβλημα. Θα το δοκιμάσω και με το 1 λεπτό για να δώ τι παίζει και θα γράψω για νεότερες παρατηρήσεις.
Είδομεν!!!

Τελευταία επεξεργασία από: strawb, 07/08/2009 - 01:14


#15   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 07/08/2009 - 01:28

Ακόμη το τσεκάρω, αλλά νομίζω ότι εντόπισα τον λόγο και απο που προέρχεται το ταχύτατο κλείσιμο της συσκευής μας ,μετά απο μια κλήση και την μη δυνατότητα να ανοίξουμε το τηλέφωνο για να απαντήσουμε.
Εγώ και πιστεύω και οι άλλοι χρήστες, που είχαν το ίδιο πρόβλημα, πρόσθεσα στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου ακόμη 300 νέες δυνατότητες με το super preferences.
Μέσα σε αυτό υπάρχει κάπου η ενεργοποίηση της δυνατότητας του πότε θέλουμε η οθόνη να κλείνει, το λεγόμενο lock screen και έχει απο μόνο του ενεργοποιημένη την επιλογή,5 δευτερόλεπτα.
Πράγματι τόσο έκανε το τηλέφωνο για να σβήσει. Κτυπούσε και μέχρι να μετρήσεις μέχρι το 5 σε γρήγορο ρυθμό ,αυτό έσβηνε και στην οθόνη εμφανίζονταν μια μαύρη σκοτεινή οθόνη.
Εγώ, για να μην λέω πολλά. Απενεργοποίησα αυτή την δυνατότητα, και έβαλα σαν πρώτη επιλογή το "καθόλου" και είδα ότι όταν καλούσα στο τηλέφωνο, μετρώντας μέχρι το 5 ,δεν γινόταν ότι γίνονταν όταν παρουσιάστηκε το πρόβλημα. 'Ομως για να είμαι εκατό τα εκατό σίγουρος λέω να πειραματιστώ και με την επιλογή, 1 λεπτό και να δώ τι θα παρατηρήσω και να δώ αν γίνεται κάτι παρόμοιο ,προς το θετικό ή προς το αρνητικό και μετά να σας γράψω τις παρατηρήσεις μου.
Το σίγουρο όμως μέχρι τώρα είναι ,ότι το πρόβλημα δεν υφίσταται, τουλάχιστον μέχρι τώρα. Θα το τσεκάρω ακόμη περισσότερο και πιστεύω μέχρι αύριο το βράδυ, θα έχω αποφανθεί ,αν όντως το πρόβλημα αυτό υφίσταντο απο την ενεργοποίηση αυτής της επιλογής ή όχι και θα σας γράψω.
Οπότε,είδομεν φίλοι μου.

Τελευταία επεξεργασία από: strawb, 07/08/2009 - 01:33


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες