Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ EBAY


  • Please log in to reply
14 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mav111

mav111

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/05/2011 - 23:25

Παιδια γεια σας θα ηθελα να αγορασω για το iphone 4 της παρακατω ζελατινες
SGP Steinheil EX Ultra Crystal αλλα επειδη δεν εχω λογαριασμο στο ebay ουτε μιλαω και τα καλυτερα αγγλικα,
μηπως μπωρει κανενα παιδι να με εξυπερετησει δηλαδη να τις παραγειλει αυτος?και να τα βρουμε απο κοντα μενω αθηνα,ταυρο,

Τελευταία επεξεργασία από: mav111, 21/05/2011 - 23:26.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 21/05/2011 - 23:31

Πανε σε μια τραπεζα π.χ. στην Πειραιος και ζητατους να σου ανοιξουν ενα λογαριασμο για prepaid card(εικονικη καρτα), εκει οι τραπεσητες θα σου δωσουν ενα κωδικο τον οποιο θα χρησιμοποιεις στο internet. Μετα θα πας να βαλεις ολα τα αληθινα σου στοιχεια στο PayPal και στη συνεχεια πας στο eBay και βαζεις τα στοιχεια του PayPal και κανεις οτι αγορα θες... Η δουλεια στην τραπεζα ειναι πεντε λεπτα περιπου...

#3   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2,989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 21/05/2011 - 23:33

Πανε σε μια τραπεζα π.χ. στην Πειραιος και ζητατους να σου ανοιξουν ενα λογαριασμο για prepaid card(εικονικη καρτα), εκει οι τραπεσητες θα σου δωσουν ενα κωδικο τον οποιο θα χρησιμοποιεις στο internet. Μετα θα πας να βαλεις ολα τα αληθινα σου στοιχεια στο PayPal και στη συνεχεια πας στο eBay και βαζεις τα στοιχεια του PayPal και κανεις οτι αγορα θες... Η δουλεια στην τραπεζα ειναι πεντε λεπτα περιπου...

αν ειναι για πειραιως δε χρειαζεται ουτε στη τραπεζα να παει..μεσα απο το ιντερνετ γινεται...ετσι την εκανα κ γω...προπληρωμενη καρτα webuy λεγεται

#4   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2,729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/05/2011 - 23:34

καιρος ειναι να γραφτεις στο ebay

#5   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 21/05/2011 - 23:34

αν ειναι για πειραιως δε χρειαζεται ουτε στη τραπεζα να παει..μεσα απο το ιντερνετ γινεται...ετσι την εκανα κ γω...προπληρωμενη καρτα webuy λεγεται

Σε αυτην τι κανεις δεν θα πρεπει να ανοιξεις ενα λογαριασμο τραπεζης, παντως αν πας εκει θα σε διαφοτισουν θες δε θες...

#6   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2,989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 21/05/2011 - 23:35

Σε αυτην τι κανεις δεν θα πρεπει να ανοιξεις ενα λογαριασμο τραπεζης, παντως αν πας εκει θα σε διαφοτισουν θες δε θες...

εγω λεω αν εχει αριθμο τραπεζης

#7   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 21/05/2011 - 23:36

εγω λεω αν εχει αριθμο τραπεζης

Σε αυτην πως την φορτιζεις ομως...???

#8   mav111

mav111

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/05/2011 - 23:38

ευχαριστω για την βοηθεια παιδες αλλα επειδη δουλευω πολλες ωρες ουτε για κατουρημα δεν μπορω να παω ποσο μαλλον σε τραπεζες

#9   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 21/05/2011 - 23:40

ευχαριστω για την βοηθεια παιδες αλλα επειδη δουλευω πολλες ωρες ουτε για κατουρημα δεν μπορω να παω ποσο μαλλον σε τραπεζες

:rolleyes: Οκ φιλε να σε καλα δεν κανει τιποτα οτι χρειαστεις εδω ειμαστε εμεις!!! :rolleyes:

#10   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2,989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 21/05/2011 - 23:41

Σε αυτην πως την φορτιζεις ομως...???

παλι μεσω ιντερνετ...πατας εκει που λεει προπληρωμενη καρτα webuy -φορτιση καρτας μου και διαλεγεις απο ποιο λογαριασμο (αν εχεις πανω απο εναν) να μεταφερεις λεφτα..αν ζητησεις αμεση μεταφορα σου χρεωνει ενα ευρο επιπλεον

#11   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2,989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 21/05/2011 - 23:42

ευχαριστω για την βοηθεια παιδες αλλα επειδη δουλευω πολλες ωρες ουτε για κατουρημα δεν μπορω να παω ποσο μαλλον σε τραπεζες

τοτε στειλε καποιον δικο σου να βγαλει μια στο ονομα του,,δε παιζει ρολο στις αγορες...εγω μια φορα πηγα να εξυπηρετησω εναν συμφορουμιτη για το ebay παλι κ στο τελος μου την εκανε κ δε τη ξαναπαταω,...

#12   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 21/05/2011 - 23:46

παλι μεσω ιντερνετ...πατας εκει που λεει προπληρωμενη καρτα webuy -φορτιση καρτας μου και διαλεγεις απο ποιο λογαριασμο (αν εχεις πανω απο εναν) να μεταφερεις λεφτα..αν ζητησεις αμεση μεταφορα σου χρεωνει ενα ευρο επιπλεον

Αυτο ομως δεν υπομενει σε τοσο ασφαλεια διτι με τον τροπο που λεω εγω την φορτιζεις απο ενα ξεχωριστω λογαριαμο που εχεις θεσει εσυ για prepaid card, και οσα βαζεις σε αυτον το λογαριασμο τοσα δινεις ενα παραδειγμα που εθεσα, ενω με τον τροπο σου εχεις μεσα στο λογαριασμο 1000ευρω και γινει κατι πανε ολα μαζι ενω στον τροπο μου εχεις 100ευρω για κατι που αξιζει τοσο τοσο σου τρωει. Ποτε μην θεσετε λογαριασμο τον οποιο εχεται σαν κυριο και εχεται θεσει καποια στιγμη μεγαλα χρηματικα ποσα, ξεκινηστε καποιο λογαριασμο απ΄την αρχη!!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: gprokias, 21/05/2011 - 23:47.


#13   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2,989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 21/05/2011 - 23:48

Αυτο ομως δεν υπομενει σε τοσο ασφαλεια διτι με τον τροπο που λεω εγω την φορτιζεις απο ενα ξεχωριστω λογαριαμο που εχεις θεσει εσυ για prepaid card, και οσα βαζεις σε αυτον το λογαριασμο τοσα δινεις ενα παραδειγμα που εθεσα, ενω με τον τροπο σου εχεις μεσα στο λογαριασμο 1000ευρω και γινει κατι πανε ολα μαζι ενω στον τροπο μου εχεις 100ευρω για κατι που αξιζει τοσο τοσο σου τρωει. Ποτε μην θεσετε λογαριασμο τον οποιο εχεται σαν κυριο και εχεται θεσει καποια στιγμη μεγαλα χρηματικα ποσα, ξεκινηστε καποιο λογαριασμο απ΄την αρχη!!!!!!!

φιλε μου δε καταλαβες...απο πειραιως σε πειραιως τα μεταφερεις...κ δε θα μεταφερεις στη καρτα σου 1000 ευρω οπως λες..αλλα οσα θες για να κανεις την αγορα..εξαλλου μεχρι να τη φορτισεςι σε ρωταει 3 φορες..λες να κανεις λαθος επιβεβαιωση 3 φορες?

Τελευταία επεξεργασία από: maserrr, 21/05/2011 - 23:48.


#14   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6,730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 21/05/2011 - 23:59

δεν εχεις καμια πιστωτικη/debit καρτα για να καταχωρισεις στον paypal λογαριασμο σου ? μπορεις να καταχωρισεις κ λογαριασμο τραπεζας (βαλε καποιον που εχει 50€)
ακομη μπορεις να μιλησεις με καποιο καταστημα τραπεζας κ να ζητησεις να σου στειλουν καποιον στη δουλεια σου για να βγαλεις καρτα η να τους ρωτησεις να λειτουργουν σαββατα

τις μεμβρανες που ψαχνεις στις βρηκα στην αγγλια, στειλε 1 mail στον πωλητη αν μπορει να στις στειλει με αντικαταβολη (αλλα κ παλι δεν ειναι μονιμη λυση αυτη, κ θα πρεπει να τον πληρωσεις σε λιρες - παλι δεν γλυτωνεις την τραπεζα)

#15   panosfx

panosfx

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/05/2011 - 22:32

Για αυτη την θηκη τι λετε;Θα ταιριαζει στο iphone 4 ή θα κολυμπαει και θα φευγει μονη της;
Δεν ξερω ισως ειμαι κακογουστος αλλα μ'αρεσει πολυ.
Κι αυτη μ'αρεσει και την βρηκα στο MediaMarkt 20 ευρω.

Τελευταία επεξεργασία από: panosfx, 23/05/2011 - 22:36.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες