Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Το iPhone 3GS δεν θα δέχεται το iOS 5 (;)


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
43 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   maikl

maikl

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2011 - 21:12

Καλησπερα και απο μενα
Εχω ακουσει οτι η apple εχει την καλυτερη υποστιριξει οσο αφορα τα update και τα διαφορα και γιαυτο τον λογο πηρα το iphone 4
Πριν ειχα htc wildfire με android 2.1
Οταν η htc εκανε το update σε 2.2 τοτε κλειδωσε το τηλεφωνο και δεν μπορουσα να το ρουταρο(το παρομοιο JB του iphone)
και σταματησε εντελος την υποστιριξει.
εδω το 3g και το 3gs ειχαν υποστιριξει περιπου 2 χρονια
ενω εγω με το htc wildfire δεν ειχα ουτε 4 μηνες
Τα συμπερασματα δικα σας

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 25/05/2011 - 22:26

Το 3GS είχε υποστήριξη 2 χρόνια το 2G και το 3G 3. Τα συμπεράσματα δικά σου.

Υγ, περιμένω απαντήσεις στα ποια features δεν θα μπορεί να σηκώνει το 3Gs.

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 25/05/2011 - 22:27


#33   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 25/05/2011 - 22:32

για να μην λέει ο καθένας ότι θέλει, θέλω να θυμίσω για όσους τυχών δεν ξέρουν, ότι το 3g έχει επεξεργαστή ARM 1176JZ(F)-S (620ΜΗz), underlocked στα 412 MHz, to iphone 3gs πάλι έχει ARM Cortex-A8 833 ΜΗz (833 MHz), underlocked στα 600 ΜΗz και τέλος το iphone 4 έχει apple A4 στα 1.000 ΜΗz. Οπότε φράση του στυλ το iphone 3g σε σχέση με το 3gs είναι μούφα, ενώ το 3gs σε σύγκριση με το 4 είναι πολύ ποιο κοντά... Λίγο έλεος ρε παιδιά...

εγω νομιζω οτι αν ψαξεις λιγο θα δεις οτι ο Α4 τρεχει στα 800...

#34   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 25/05/2011 - 22:44

Και όμως το 3GS είναι πολύ κοντά σε σχέση με το 4 γιατί έχουν ίδια GPU, και με το 1/4 τις ανάλυσης του iphone 4 η εμπειρία χρήσης είναι πανομοιότυπη.
Αλλά εδώ δεν έδωσαν επίσημα το find my phone που και το 2G μπορούσε να χρησιμοποιήσει αν είχε GPS, σιγά μην μας δώσει το ios 5 για 3GS.

Εγώ έχω σταματήσει να αγοράζω προϊόντα της apple εδώ και καιρό γιατί έγινε χειρότερη στην υποστήριξη από τους Ταϊβανέζους.

Α ναι.; Τοτε τι κανεις σε αυτο το foroum.? τον εξυπνο.; Η τον επαναστατη.; lol .!!! Φιλικά :P

#35   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2011 - 23:57

Ηρθε η ωρα να κλαψω το 3gs μου.

#36   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/05/2011 - 00:32

Τουλαχιστον για δοκιμη πρεπει να αφησει η apple το ios 5.0 να μπαινει στο 3gs...Ωστε να πεισει τους καταναλωτες της οτι δεν αξιζει η υποστηριξη του..Εγω λεω το αλλο οταν δεν υπστηριζει τις συσκευες της με νεα firmware γιατι κανει και την μεγαλη μαμακια στο app-store να πας να κατεβασεις μια απλη εφαρμογη και να σε πεταει το μυνημα αυτη η εφαρμογη δουλευει μονο σε ios 4.3 και εσυ να εχεις 3g..τοτε δεν αισθανεσαι πολυ αδικημενος και ειναι σαν να σε λεει πετατο και παρε το καινουργιο..

Οσο για τα Android εχει ο καιρος γυρισματα που λενε..Αργα ή γρηγορα η apple θα δειτε να αλλαζει πολιτικη και να βγαζει με πιο λογικες τιμες τις συσκευες της..

#37   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/05/2011 - 00:43

μαμακια στο app-store να πας να κατεβασεις μια απλη εφαρμογη και να σε πεταει το μυνημα αυτη η εφαρμογη δουλευει μονο σε ios 4.3 και εσυ να εχεις 3g..τοτε δεν αισθανεσαι πολυ αδικημενος και ειναι σαν να σε λεει πετατο και παρε το καινουργιο..


Συμφωνω εν μέρει. Πόσο πια να υποστηρίξει το 3G? Σέρνεται στο iOS4..

Για 'μενα δε πρέπει να νοιώθεις αδικήμενος. Μιλάμε για 3 χρόνων συσκευή που την υποστήριξε μέχρι και τη 4.2.1..

Σε άλλες εταιρείες στο 6μηνο σε έχουν ξεχάσει.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#38   xxxice

xxxice

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/05/2011 - 12:04

Βρε παιδια μην τρελενεσται.....εαν η apple αποφασισει να μην υποστηριξει στην ios 5 το 3gs θα ερθει αντιμετωπη με τους developers.....και του απανταχου κατασκευαστες
παιχνιδιων Gameloft κλπ κλπ....αυτοι δεν μπορει να φτιαχνουν παιχνιδια για μια μονο συσκευη!!!!!δεν εινια λογικο...οποτε μεχρι να βγει το Iphone 5...η γνωμη μου ειναι
οτι θα υποστηριζεται κανονικοτατα!!!!!το αγαπημενο μας 3gs που στην 4.3.3 με sn0wbreaze.......Φ Υ Σ Α Ε Ι!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: xxxice, 26/05/2011 - 12:05


#39   dragonfighter

dragonfighter

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 03/06/2011 - 10:12

για να μην λέει ο καθένας ότι θέλει, θέλω να θυμίσω για όσους τυχών δεν ξέρουν, ότι το 3g έχει επεξεργαστή ARM 1176JZ(F)-S (620ΜΗz), underlocked στα 412 MHz, to iphone 3gs πάλι έχει ARM Cortex-A8 833 ΜΗz (833 MHz), underlocked στα 600 ΜΗz και τέλος το iphone 4 έχει apple A4 στα 1.000 ΜΗz. Οπότε φράση του στυλ το iphone 3g σε σχέση με το 3gs είναι μούφα, ενώ το 3gs σε σύγκριση με το 4 είναι πολύ ποιο κοντά... Λίγο έλεος ρε παιδιά...


Να θυμίσω ότι εκτός της διαφοράς των 200mhz, το 3G δεν υποστηρίζει την τεχνολογία γραφικών OpenGL ES 2.0 αλλά 1.1.
Επίσης το 3G έχει μόνο 128mb μνήμη...

Γνώμη μου, το 3GS θα υποστηρίζει το ios 5. Και θα τρέχει και μια χαρά.

#40   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2011 - 10:18

Να θυμίσω ότι εκτός της διαφοράς των 200mhz, το 3G δεν υποστηρίζει την τεχνολογία γραφικών OpenGL ES 2.0 αλλά 1.1.
Επίσης το 3G έχει μόνο 128mb μνήμη...

Γνώμη μου, το 3GS θα υποστηρίζει το ios 5. Και θα τρέχει και μια χαρά.


Θα συμφωνήσω! Και όπως είπα και πιο πάνω, ακόμη και αν δεν το υποστηρίζει επίσημα σίγουρα θα γίνεται σε jb συσκευές.

#41   fkd

fkd

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/06/2011 - 10:56

ειναι γεγονος οτι το βασικο ατου της apple ειναι το iOS και οχι τοσο οι συσκευες. εγω χαιρομαι το 3αρι μου (με 3.1.3) οσο και το 4αρι μου :D

#42   dragonfighter

dragonfighter

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 07/06/2011 - 09:44

Τελικά δικαιωθήκαμε και ευτυχώς καθώς οι αλλαγές στο νέο λειτουργικό είναι αρκετά σημαντικές

#43   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 07/06/2011 - 10:03

ή είμαι ο μόνος που ξέρει να διαβάζει ή κάποιοι επιμένουν να διαβάζουν ότι θέλουν... παιδιά... το κείμενο γράφει για ποιους σημαντικούς λόγους ΔΕΝ θα υποστηρίζετε το 3GS και εσείς διαβάσατε μόνο την τελευταία πρόταση και αυτή λάθος... το κείμενο λέει στο τέλος "όπως για παράδειγμα η μπροστινή κάμερα"! Κοινός έχει 1002 πράγματα και ένα από αυτά είναι και οι κάμερα... γιατί όλοι λέτε "παει η Apple για μένα αν σταματήσει το 3GS για την μπροστά κάμερα" ;;; Έλεος όμως και το έχω κάνει και παλιότερα θέμα και στο Bla bla bla ότι διαβάζετε 10 φορές το κείμενο, εκτός αν αναγκαστικά θέλετε να γράψετε μια χαζομάρα! αλλά ας κρατήσουμε ένα επίπεδο και ας έχουμε την δέουσα σοβαρότητα να διαβάζουμε το θέμα σωστά!

#44   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2011 - 10:05

Το θέμα έκλεισε με την επίσημη υποστήριξη της Apple, ότι θα υποστηρίζεται το 3GS

Apple




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες