Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3GS H*cked Apps Problem


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Chaos3X

Chaos3X

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2009 - 17:59

Φίλοι μου γεια σας,
Αντιμετοπίζω πρόβλημα με την εισαγωγή "σπασμένων" εφαρμογών. Πιο συγκεκριμένα, όταν πάω να φορτώσω μία εφαρμογή που έχω στον Η/Υ στο iPhone μέσω του iTunes μου βγάζει error.
Να σημειώσω ότι έχω κάνει JailBrake, είμαι στην 3.0 OS, έχω Cyndia και έχω βάλει τον ιστότοπο για τις εφαρμογές Manualy (στο Cyndia) και τέλος πήγα να κατεβάσω το Installd Patch, που κάπου διάβασα ότι αυτό κάνει την δουλειά αλλά με λύπη μου διαπίστωσα ότι δεν υποστηρίζει το 3GS...
Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?

Υ.Γ: Γνωρίζεται καμιά εφαρμογή που να μπορώ να επεξεργαστώ τις επαφές μου στο PC???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2009 - 18:25

Δοκιμασε το appsync αντι του installd αφου θες να περνας τις εφαρμογες σου με iTunes...

Εγω κανω edit τις επαφες μου σε vista με το windows contacts αλλα μπορεις κ με το outlook...

#3   Chaos3X

Chaos3X

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2009 - 00:19

Δοκιμασε το appsync αντι του installd αφου θες να περνας τις εφαρμογες σου με iTunes...

Εγω κανω edit τις επαφες μου σε vista με το windows contacts αλλα μπορεις κ με το outlook...

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου, υπάρχει άλλος τρόπος να περνάω εφαρμογές εκτός iTunes?

#4   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 06/08/2009 - 00:28

μπορεις να κατεβασεις εφαρμογες απο τ κινητο σ.. θα περασει τ repo τ hackulo κ μετα θα κατεβασεις τ installous.. θα περασεις πρωτα μια free εφαρμογη απο app store κ μετα μπαινεις στο installous κ κατεβαζεις οτι θες αφου πρωτα εχεις περασει τ appsync

#5   Chaos3X

Chaos3X

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2009 - 00:35

μπορεις να κατεβασεις εφαρμογες απο τ κινητο σ.. θα περασει τ repo τ hackulo κ μετα θα κατεβασεις τ installous.. θα περασεις πρωτα μια free εφαρμογη απο app store κ μετα μπαινεις στο installous κ κατεβαζεις οτι θες αφου πρωτα εχεις περασει τ appsync

Βασικά έψαχνα τώρα στο Cydia και δεν κατάφερα να βρω το appsync. Πως θα το βρώ???
Μετά τι είναι το repo??? Το installous είναι κάτι σαν το Cydia? Ρωτάω γιατί ήδη έχω Cydia και Icy.
Απ'το App Store έχω κατεβάσει ως FREE το Harry Potter.
Sorry, για τις noob ερωτήσεις μου αλλά έχω μαύρα μεσάνυχτα...

Τελευταία επεξεργασία από: Chaos3X, 06/08/2009 - 00:36


#6   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 06/08/2009 - 00:41

λοιπον, θα μπεις στο cydia θα πας manage - sources - edit - add κ θα πατησεις cydia.hackulo.us .. θα τ κανεις add κ μετα θα πας search κ θα πατησεις να βρεις installous k appsync.. τ installous ειναι σαν τ app store μονο που εχει σπασμενες εφαρμογες

#7   Chaos3X

Chaos3X

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2009 - 01:16

λοιπον, θα μπεις στο cydia θα πας manage - sources - edit - add κ θα πατησεις cydia.hackulo.us .. θα τ κανεις add κ μετα θα πας search κ θα πατησεις να βρεις installous k appsync.. τ installous ειναι σαν τ app store μονο που εχει σπασμενες εφαρμογες

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου!
Πραγματικά δούλεψε τέλεια!
Και πάλι ευχαριστώ.

Υ.Γ: Το Free App πρέπει να είναι συνεχώς εγκατεστημένο στη συσκευή μας προκειμένου να μπορούμε να φορτώνουμε πράγματα ή είναι μόνο για μια φορά?

Τελευταία επεξεργασία από: Chaos3X, 06/08/2009 - 01:18


#8   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 06/08/2009 - 01:26

μονο για τη πρωτη φορα... κ ειμαι φιλη.. να σαι καλα

#9   Chaos3X

Chaos3X

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2009 - 12:52

μονο για τη πρωτη φορα... κ ειμαι φιλη.. να σαι καλα

Oups, my bad! :blush:
Σ'ευχαριστώ και πάλι λοιπόν φίλη.
Να'σαι καλά.

#10   Chaos3X

Chaos3X

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2009 - 00:32

Ξαναρωτάω εδώ για να μην ανοίγω νέο topic.
Πως μπορώ να επεξεργαστώ τις επαφές μέσω Η/Υ?
Κάποιος φίλος είπε με Outlook Express αλλά όταν το ανοίγω δεν καταλαβαίνω τι πρέπει να κάνω μετά.
Να σημειώσω ότι τις επαφές δεν τις έχω σε κάποιο backup στον Η/Υ αλλά στο τηλέφωνο.
Κάτι σαν το Nokia PC Suite ή το MyPhone Explorer δεν υπάρχει???
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

#11   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 07/08/2009 - 01:18

για ριξε μια ματια εδω http://www.iphonehel...298

#12   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 15/08/2009 - 13:07

Λοιπον παιδια ειστε απιστευτοι!!!εχω το κανουργιο 3gs και παλευα να περασω τις σπασμενες εφαρμογες!αλλα χαρη σε εσας το εφτιαξα και το τηλεφωνο φυσαει!!!!!!!!!!!!!!!Ειστε υπεροχοι!!!!!!!!!!Τhanks




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες