Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Internet tethering με bluetooth


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   acrux

acrux

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/08/2009 - 18:35

Δεν μπορω να συνδεθω μεσω του iPhone 3G μου στο ιντερνετ μεσω bluetooth, ουσιαστικα δε μπορω να συνδεθω καν στο iphone. Απο το bluetooth assistant υποτιθεται οτι εχει γινει paired η συσκευη αλλα ποτε δε μου εβγαλε καποιο pass-code για να το κανει confirm. Στο iPhone φαινεται η συσκευη στο bluetooth menu paired αλλα γραφει συνεχεια not connected χωρις να αλλαζει αυτο οταν το πατησω να κανει connect. Ξαναεκανα τη διαδικασια 2-3 φορες αλλα τπτ. Σημειωστε οτι μεσω usb συνδεομαι κανονικοτατα... Δουλευω σε mac, εχω iPhone 3G.

Καμμια ιδεα?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   djmike

djmike

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/08/2009 - 20:47

Δεν μπορω να συνδεθω μεσω του iPhone 3G μου στο ιντερνετ μεσω bluetooth, ουσιαστικα δε μπορω να συνδεθω καν στο iphone. Απο το bluetooth assistant υποτιθεται οτι εχει γινει paired η συσκευη αλλα ποτε δε μου εβγαλε καποιο pass-code για να το κανει confirm. Στο iPhone φαινεται η συσκευη στο bluetooth menu paired αλλα γραφει συνεχεια not connected χωρις να αλλαζει αυτο οταν το πατησω να κανει connect. Ξαναεκανα τη διαδικασια 2-3 φορες αλλα τπτ. Σημειωστε οτι μεσω usb συνδεομαι κανονικοτατα... Δουλευω σε mac, εχω iPhone 3G.

Καμμια ιδεα?

forget this device και στο iphone και στο mac και μετά από την αρχή σε περίπτωση που δε σου αναγνωρίζει το bluetooth πήγαινε στο network και κάνε add bluetooth pan

#3   acrux

acrux

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/08/2009 - 10:36

forget this device και στο iphone και στο mac και μετά από την αρχή σε περίπτωση που δε σου αναγνωρίζει το bluetooth πήγαινε στο network και κάνε add bluetooth pan



Το χω κανει αδερφε, αλλο...

#4   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2009 - 11:04

εχεις κανει στο mac ολα τα updates του itunes και του λειτουργικου σε 10.5.7 σε μενα αυτο δουλεψε παντως!

#5   acrux

acrux

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/08/2009 - 01:45

εχεις κανει στο mac ολα τα updates του itunes και του λειτουργικου σε 10.5.7 σε μενα αυτο δουλεψε παντως!


Για την ακριβεια ειμαι σε 10.5.8....τα χω κανει ολα..




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες