Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μεταφορά επαφών και φωτογραφιών


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   aris kallithea

aris kallithea

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/08/2009 - 10:23

καλημέρα παιδιά

θα ήθελα να με βοηθήσετε με το εξής:
είχα το παλιό iphone και μόλις απέκτησα το καινούργιο 3gs.

Πώς μπορώ να περάσω τις επαφές και τις φωτογραφίες μου στο καινούργιο?
Θα πρέπει να κάνω back up στο παλιό iphone μέσω itunes ?
Πώς τα περνάω στο καινούργιο?

ευχαριστώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1.098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 06/08/2009 - 11:00

Τις φωτοογραφίες με συγχρονισμό του φακέλου που τις έχεις στο pc και τις επαφές με συγχρονισμό με το Οutlook. Μέσω iTunes όλα..

Τελευταία επεξεργασία από: alkis, 06/08/2009 - 11:00


#3   kostast

kostast

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2009 - 12:15

κάνε ενα synch το παλιό και τελείωσες απο το παλιό. Μόλις συνδέσεις πρώτη φορά το καινούργιο στο itunes θα σε ρωτήσει αν θές να το κάνεις νέο ή αν θες να το κανεις setup απο backup. Διαλέγεις apo backup και σου περνάει ετσι όλα τα settings etc μέσα. Μετά κάνεις ένα synch ώστε να σου περάσει όλα τα data (φωτο, τραγούδια, επαφές κλπ) και τελείωσες με ένα exact copy του παλιού σου κινητού στο καινούργιο. Έκανα την διαδικασία προχτές (απο 2G σε 3G) και το μόνο πραγμα που δεν πέρασε στο νέο setup είναι τα passwords των WIFI που είχα κάνει join με τον καιρό και τα passwords των mail accounts μου.

#4   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2009 - 15:01

Να ρωτήσω και εγώ κάτι? Έχω γράψει τις επαφές στο iphone. Πως τις μεταφέρω στο pc? Ναι, με το itunes.. αλλά που τα αποθηκεύει? Που μπορώ να βρω το αρχείο Outlook στο pc μου που θα έχει τις επαφές για να τις τυπώσω, πχ?

#5   kourtesg

kourtesg

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 00:38

το ιδιο ερωτημα εχω και εγω. τις εγραψα στο iphone. τωρα πως μπορω να τις αποθηκευσω για να μην τις χασω?

#6   GGiannis58

GGiannis58

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 08:42

Υπαρχουν διαφοροι τροποι να σωσουμε τις επαφες μας.Εγω διαλεξα να εγκαταστησω το Microsoft office outlook 2003 και εκανα συγχρονισμο μεσω Itunes το κινητο επιλεγοντας απο την καρετα Info να τις συγχρονισει στο Outlook. Ετσι τις εχω και εκει για παν ενδεχομενο και μπορω να τις συγχρονισω και με αλλο κινητο αν χρειαστει.

#7   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/08/2009 - 10:53

Να ρωτήσω κάτι έχεί μία φίλη το Samsung M8800 και θέλει να πάρει το iPhone 3GS. Πως θα περάσει τις επαφές στο iPhone....?

#8   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 11:05

Υπαρχουν διαφοροι τροποι να σωσουμε τις επαφες μας.Εγω διαλεξα να εγκαταστησω το Microsoft office outlook 2003 και εκανα συγχρονισμο μεσω Itunes το κινητο επιλεγοντας απο την καρετα Info να τις συγχρονισει στο Outlook. Ετσι τις εχω και εκει για παν ενδεχομενο και μπορω να τις συγχρονισω και με αλλο κινητο αν χρειαστει.



Ναι, το έκανα και εγώ, αλλά που βόσκει το αρχείο Outlook?? Που μπορώ να το βρώ να είμαι σίγουρος?

#9   GGiannis58

GGiannis58

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 12:22

Ανοιγεις το outlook κατω αριστερα πατας επαφες, επανω πας αρχειο, εισαγωγη και εξαγωγη, εξαγωγη σε αρχειο, αρχειο προσωπικων φακελων .pst, επομενο, μαρκαρεις την λεξη επαφες, επομενο και διαλεγεις που θα το αποθηκευσεις για επαναφορα αν χρειαστει.

#10   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/08/2009 - 18:39

Παιδιά δεν γνωρίζει κανείς....?

#11   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/08/2009 - 21:01

Με το απλο παραδωσιακο τροπο αντιγραφη στην σιμ και μολις βαλει την καρτα της στο iphone μετα αντιγραφη στο τηλεφωνο.

ezgif_com_crop_2.gif


#12   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2009 - 17:58

Ανοιγεις το outlook κατω αριστερα πατας επαφες, επανω πας αρχειο, εισαγωγη και εξαγωγη, εξαγωγη σε αρχειο, αρχειο προσωπικων φακελων .pst, επομενο, μαρκαρεις την λεξη επαφες, επομενο και διαλεγεις που θα το αποθηκευσεις για επαναφορα αν χρειαστει.



Ευχαριστώ φίλε! Το βρήκα, να σαι καλά!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες