Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μπορώ να κάνω Jailbreak σε ένα κινητό αγορασμένο με πάγιο από Vodafone?


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   telas

telas

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2008 - 19:53

Γεια σε όλους, θα ήθελα να μου απαντήσετε σε μια ερώτηση, έχω ένα iphone 3G που μου το έδωσαν για Jailbreak (πιο πολύ για να περάσω ελληνικό πληκτρολόγιο), το iphone αυτό είναι αγορασμένο με συμβόλαιο από την Vodafone, μπορώ λοιπόν να το κάνω jailbreak η θα χαθεί το ξεκλείδωμα; και αν ναι υποδείξετε μου τον τρόπο.

ευχαριστώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 15/10/2008 - 19:55

Ακολούθησε τους τελευταίους οδηγούς του forum για να κάνεις Jailbreak το iPhone 3G. Το iPhone πωλείται, έτσι και αλλιώς, unlocked από την Vodafone - μην ανυσηχείς δεν θα γίνει locked...

#3   telas

telas

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2008 - 08:33

thanks το έκανα, τώρα να ρωτήσω κάτι άλλο, το δικό μου iphone είναι 1gen μπορώ να το πάω στην τελευταία έκδοση σε firmware χωρίς να μου κλειδώσει; είδα πως το Native Greek παίζει καλά με αυτή την έκδοση που έχω 2.0.1 αλλά το keyboard layout 2 lite δουλεύει μόνο για την προσθήκη επαφών στα ελληνικά, οπουδήποτε αλλού κρασάρει (notes, sms, facebook app κλπ).

#4   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/10/2008 - 11:22

Τι παίζει με τα update/restore
Όταν συνδέετε το iPhone με το iTunes, θα προσέξετε δυο κουμπάκια 'update' ή 'check for updates' και 'restore'. ΄Οταν το τηλέφωνο μας έχει κάποιο πρόβλημα και δεν λειτουργεί όπως θα έπρεπε τότε χρησιμοποιώντας το restore επιστρέφουμε στην εργοστασιακή κατάσταση. Καλό είναι πριν κάνουμε restore να κάνουμε backup αν έχουμε σημαντικά δεδομένα, και συγχρονισμό των επαφών (από την καρτέλα info) για να μην τις ξαναπερνάμε μια μια. 'Oταν κάνουμε restore, τοτε διαγράφονται όλα τα δεδομένα στο δίσκο του iPhone. Πρέπει να τα περάσουμε όλα πάλι από την αρχή (contacts,bookmarks,music,videos,apps etc) ή χρησιμοποιούμε το backup και τα έχουμε όλα πάλι.
Σε περίπτωση που βγει κάποια καινούργια έκδοση λογισμικού, το iTunes θα σας προτρέψει να αναβαθμίσετε. Τι γίνεται εδώ τώρα...'Οταν κάνεις update δεν διαγράφεται κανένα απολύτως στοιχείο/δεδομένο (contacts,bookmarks,music,videos,applications etc) ΑΛΛΑ χάνεται το jailbreak και οτιδήποτε είχε περαστεί μέσω Cydia. Θα πρέπει ξανά πάλι να κάνουμε jailbreak και να τα περάσουμε άλα πάλι.
Τι πρέπει να προσέξουμε...Ποτέ δεν κάνουμε update χωρίς να αφήσουμε τους φίλους μας τους ξένους να το δοκιμάσουν πρώτοι για να μας πουν εντυπώσεις ώστε να δούμε αν πρέπει να αναβαθμίσουμε ή όχι. Επίσης, εάν θέλουμε jailbreak ποτέ δεν αναβαθμίζουμε χωρίς να βγει πρώτα η εκάστοτε νέα έκδοση του winpwn/quickpwn που θα υποστηρίζει jailbreak της νέας έκδοσης λογισμικού.

http://www.iphonehel...opic,366.0.html




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες