Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

windows 8 is the IOS killer...?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: windows 8

θεωρειτε πως με αυτα που βλέπεται στο βίντεο τρίζει η καρέκλα του IOS??

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16   fr3q

fr3q

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2011 - 03:14

Κανονικα. Σκεφτειτε μια ταμπλετα που 8α μπορεις να εγκαταστησεις ολες αυτες τις εφαρμογες που υπαρχουν στα Windows!

Πχ να εχω την ταμπλετα μου και να μπορω να εγκαταστησω το Ableton μαζι με ποσα Virtual instruments! H χαρα του μουσικου σε ολο το μεγαλειο της!

Bye bye ipad,αναμενω πως κ πως να βγει!

Οσο για τις μπλε ο8ονες, ΠΟΥ ΖΕΙΤΕ???

Τα Lion που τοσο πολυ περιμενετε ειναι Leopard με folders (δοκιμασα την 3η beta Και εχω να λεω),οποτε εκτος του ios που σκιζει εδω και 4 χρονια τι νεο εχει βγαλει η Apple επανω στο Mac os λειτουργικο της?

Χαλαρωστε και μην ειστε τοσο στενομυαλοι και φανατισμενοι Appleboys,υπαρχουν και αλλες πλατφορμες που εχουν πολλα να προσφερουν.Και αυτο το δειχνει η Microsoft με τα windows 8.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2011 - 05:18

Το θέμα όμως είναι ότι ΔΕΝ θα μπορείς σε μια ταμπλέτα να εγκαταστήσεις όλες αυτές τις εφαρμογές που υπάρχουν για windows. Η MS είπε ότι οι εφαρμογές για win8 για ARM επεξεργαστές δεν θα είναι συμβατές με τις υπόλοιπες. Οπόταν τα win8 δεν έχουν τίποτα να προσφέρουν προς το παρόν για ταμπλέτες.

Τελευταία επεξεργασία από: sotoskawasaki, 05/06/2011 - 05:21


#18   fr3q

fr3q

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2011 - 11:18

Το θέμα όμως είναι ότι ΔΕΝ θα μπορείς σε μια ταμπλέτα να εγκαταστήσεις όλες αυτές τις εφαρμογές που υπάρχουν για windows. Η MS είπε ότι οι εφαρμογές για win8 για ARM επεξεργαστές δεν θα είναι συμβατές με τις υπόλοιπες. Οπόταν τα win8 δεν έχουν τίποτα να προσφέρουν προς το παρόν για ταμπλέτες.


Ακομη δεν βγηκαν και λεμε πως δεν εχουν να προσφερουν τπτ,μαλιστα.

Οσο για το αν ειναι συμβατες η οχι πιστευω 8α υπαρξει εργαλειο για Porting.

#19   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2011 - 11:33

AHAHAH Σαν την παρουσίαση των windows 95..

Θαναση δεν πρεπει να εισαι τοσο απολυτος σε ολα..

Ειπαμε το OSX ειναι πιο πανω αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα..Δηλαδη θες να μου πεις αυτο που χωριζει την οθονη στην μεση και τρεχουν και τα δυο μαζι δεν σου αρεσε..
...Μονο για αυτο θα τα εβαζα..και οσο να πεις τα windows εχουν κυριαρχησει στο χωρο των επιχειρησειων..

Εμενα μου αρεσουν τα καινουργια ubuntu 11.04 ..και ειναι και free ..Και μην μου πειτε οι εταιριες στην Ελλαδα ειναι πισω και βαζουν windows και τετοια..αμα ειναι να στραφουν καπου αυτα θα ειναι τα linux που θα εχει σχεδον μηδενικο κοστος για την εταιρια και οχι ενα λειτουργικο osx..
Τωρα να μου πεις μιλας σε φορουμ που ασχοληται με apple προιοντα τι αλλο ειναι καλυτερο..ειναι σαν να μπαινεις σε φορουμ με BMW και να μιλας για golf..

Τελευταία επεξεργασία από: YesorNo, 05/06/2011 - 11:38


#20   drpantelisk

drpantelisk

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 05/06/2011 - 11:46

Σήμερα είδα το βίντεο των επερχόμενων windows 8 κ μπορώ να πώ ότι καταεντυπωσιάστικα!!



θα ήθελα πολύ να ακούσω κ την δική σας άποψη!


αυτό το os σε tablet ή smartphone......

Tουλαχιστον δεν ειναι μια αντιγραφη του ios οπως το android. Για ολους εμας που χρονια εχουμε συνηθισει στο format του ios φαινεται διαφορετικο και καπως ελκυστικο οποιοδηποτε νεο συστημα. Πιστευω ομως οτι αν καποιοι απο εμας μεταβουν στην πλατφορμα αυτη, οι περισσοτεροι θα νοσταλγησουν τραγικα την απλοτητα, την ευχρηστια και την ομορφια του ios μολις αρχισουμε να συνηθιζουμε στο καινουργιο (και τα λεω αυτα πριν δω το ios5). Μερικοι παντως που εχουν ενδεχομενως βαρεθει το ios θα βρουν νομιζω μια καλη εναλλακτικη λυση και αυτο δεν ειναι καθολου δυσαρεστο.
Οσο για το σχολιο καποιου σχετικα με το Lion και το οτι ουσιαστικα ειναι Leopard με folders, επιφυλασσομαι να απαντησω οταν το εγκαταστησω. Εγω προσωπικα το περιμενω ανυπομονα διοτι ειμαι σιγουρος οτι αντιπροσωπευει την πυλη, τον προπομπο για το επομενης γενιας λειτουργικο που θα αφορα τοσο tablets οσο και desktops και θα κυριαρχησει την επομενη δεκαετια...

#21   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 05/06/2011 - 12:55

iOS killer…. όπως και τα Windows Phone 7 που όταν παρουσιάστηκαν χαρακτηρίστηκαν και αυτά ως iOS killer από μεγάλη μερίδα του τύπου
Behind the Scenes...

#22   fr3q

fr3q

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2011 - 13:23

iOS killer…. όπως και τα Windows Phone 7 που όταν παρουσιάστηκαν χαρακτηρίστηκαν και αυτά ως iOS killer από μεγάλη μερίδα του τύπου


Tα windows phone 7 ειναι μαπα,οπως βλεπεις το συγκεκριμενο λειτουργικο δεν εχει σχεση, συνδυάζει αναβαθισμενα wp7 και το desktop συστημα των windows το οποιο ειναι αριστο,

καμια σχεση με τα παλια λειτουργικα της.

Κατι σαν Lion και ios σε μια συσκευη η οποια 8α μου αρεσε πολυ.

Παρατηρησα πως σε οσους δεν αρεσει δεν λενε το γιατι,απλα γιατι ειναι apple fan boys κ μονο!:)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες