Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Κατέβασμα δωρεάν τραγουδιών στο Iphone σας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
53 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   takisxalkida

takisxalkida

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2011 - 13:40

Εγω παλι δεν καταλαβα πως και τι κανουμε με το mewseek???.?



Αν έχεις περασμένο το mewseek περνάς τα τραγούδια που κατέβασες με τον Download Manager με το ifile, από το φάκελο Documents του manager στο φάκελο Downloads του mewseek.Eτσι μόλις ανοίξεις το mewseek σου εμφανίζει τα τραγουδια και τα περνας το ipod library.

ή αν θες τα τραγούδια να περνιούνται κατευθείαν στο φάκελο του mewseek και να μην κάνεις αποκοπη-επικόλληση:

-Διέγραψε τον φάκελο Documents (με ifile) που βρίσκεται στον Download Manager
-Πηγαινε στον φάκελο /var/mobile/Media/Downloads , κάνε με το ifile, Edit(πανω-δεξια)-->αντιγραφη/συντομευση(κατω-δεξια)
-Πηγαινε ξανα στο directory (με ifile) του Download Manager και Edit(πανω-δεξια)-->δημιουργια συντομευσης(κατω-δεξια)
-Μετανόμασε το φάκελο αυτό απο Downloads σε Documents

Τώρα οτι κατεβάζεις με τον Downloads ή άλλο manager θα αποθηκεύεται στον φάκελο του mewseek.
Eτσι οταν ανοιξεις το mewseek πατας μονο add to library.
!!!Προσοχή ομως όταν συνδεθειτε με itunes πριν κάνετε συνχρονισμο τικάρετε το Manage music/videos manually γιατι αν συγχρονίσει θα σας σβήσει τα τραγουδια που κατεβασατε από το κινήτο.
Aν μετά θελετε να περάσετε τραγουδια απο το itunes και πρεπει αναγκαστικά θελετε να κάνετε συγχρονισμό, εγώ προσωπικά χρησιμοποιω το Copytrans (free) πoυ κάνεις ευκολότερα edit στα κομμάτια και δεν χρειάζεται συνχρονισμο για να περάσεις καινουρια κομματια.

Επλιζω να βοήθησα. Παρακαλώ το mod με το mewseek να προσθεθει στο αρχικό post.

Τελευταία επεξεργασία από: takisxalkida, 05/06/2011 - 13:41


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 05/06/2011 - 13:52

+1 απο εμεεε, σε ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια σου!!! :rolleyes:

#18   takisxalkida

takisxalkida

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2011 - 13:53

φιλε χιλια ευχαριστω. μονο αν μπορεις να μου πεις επειδη εχω το pwntunes, πως ακρκιβως γινεται να τα περασω στο library του ipod στο iphone μου.
εμενα τωρα ειναι κατεβασμενα 2 mp3 στο download. πως τα μεταφερω ; χρειαζεται οποσδηποτε χρηση υπολογιστη? ευχαριστω πολυ.!



Φιλε μου αν έχεις το pwntunes αγορασμένο (οι σπασμενες εκδοσεις εχουν προβλήματα) δεν έχεις κανένα προβλημα:
Απλα επειδη το pwntunes παιρνάει αυτόματα στο library όποιο κομματι βρισκεται στο φάκελο var/mobile/media/My music θα πρεπει να περνας με αποκοπη-επικολληση απο το φάκελο του Downloads.
Aν θες να γινεται αυτόματα δες το ποστ #16 και κάνε το ίδιο με το φάκελο Μy Music.Δηλαδη διεγραψε τον και κάνε μια συντομευση του Documents(φακελος του downloads) στην διαδρομή var/mobile/media/ και μετανόμασε τον από Documents σε Μy Music.

αλλίως αν εχεις το pwntunes σπασμένο και σου κάνει νερα, βάλε το mewseek και κάνε αυτά που γραφω στο ποστ #16.

#19   takisxalkida

takisxalkida

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2011 - 13:56

+1 απο εμεεε, σε ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια σου!!! :rolleyes:



Να σαι καλα φίλε μου. ::)

#20   pali

pali

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2011 - 14:03

Εγω χρησιμοποιώ το musicmeow αρκετά καλό πιστεύω απο cydia

#21   takisxalkida

takisxalkida

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2011 - 14:10

Εγω χρησιμοποιώ το musicmeow αρκετά καλό πιστεύω απο cydia



To ειχα δοκιμασει αλλα δεν με ικανοποιουσε και τοσο και πολλα δεν τα κατεβαζε ολοκληρα..μονο ενα sample του τραγουδιου.

#22   MARIAGIORGOS

MARIAGIORGOS

    iPH Enthousiast

  • 473 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/06/2011 - 13:12

Σε ευχαριστούμε παρα πολυ. Αλλα μαλλον επειδη ειμαι λιγο μπαζο!!! ειναι ευκολο να μου πεις αναλυτικα τη διαδρομη για το directory του Download Manager? Για το directory του mewseek η διαδρομη ειναι /var/mobile/Media/Downloads/??

#23   MARIAGIORGOS

MARIAGIORGOS

    iPH Enthousiast

  • 473 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/06/2011 - 13:27

Τελικα τα καταφερα! ειδα το video Πιο πανω και τα καταφερα ευχαριστω παραπαρα πολυ!!

#24   takisxalkida

takisxalkida

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2011 - 13:53

Τελικα τα καταφερα! ειδα το video Πιο πανω και τα καταφερα ευχαριστω παραπαρα πολυ!!



Nα σαι καλά φίλε μου.Έτοιμος ημουν να σου απαντήσω... :)

#25   takisxalkida

takisxalkida

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2011 - 13:56

Τελικα τα καταφερα! ειδα το video Πιο πανω και τα καταφερα ευχαριστω παραπαρα πολυ!!



Φιλε μου δες και το ποστ 16 για να μην παιδευεσαι....

#26   argonaytis

argonaytis

    Member

  • 899 μηνύματα

Δημοσίευση 13/06/2011 - 13:58

Και από μένα ένα + για το κόπο σου αλλά και για την φωτογραφία του avatar σου

Τελευταία επεξεργασία από: argonaytis, 13/06/2011 - 13:58


#27   takisxalkida

takisxalkida

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2011 - 14:45

Και από μένα ένα + για το κόπο σου αλλά και για την φωτογραφία του avatar σου


Nα σαι καλα ρε φιλε.Και εσυ κανεις πολυ καλη δουλεια στο blog σου!!!!!

#28   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 17/06/2011 - 14:01

Ευχαριστω κι εγω φιλαρακι, σε ipad2 κατευασα το downloads και μετα ψαχνω στο audiodumb παραδειγμα in da club - 50 cent, το κατευαζει και μετα το ανειγει με το file της εφαρμογης ετσι? δεν μπορω ομως να κανω μια playlist μεσω της εφαρμογης και να ακουω τα τραγουδια ολα μαζι? για να τα περασω στην εφαρμογη ipod ουτε λογος ενταξει...:-)
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#29   takisxalkida

takisxalkida

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2011 - 15:55

Ευχαριστω κι εγω φιλαρακι, σε ipad2 κατευασα το downloads και μετα ψαχνω στο audiodumb παραδειγμα in da club - 50 cent, το κατευαζει και μετα το ανειγει με το file της εφαρμογης ετσι? δεν μπορω ομως να κανω μια playlist μεσω της εφαρμογης και να ακουω τα τραγουδια ολα μαζι? για να τα περασω στην εφαρμογη ipod ουτε λογος ενταξει...:-)



Δες το ποστ # 16 και αν εχεις jailbreak to mewseek ξερεις που θα το βρεις.... :rolleyes:

#30   parmakas

parmakas

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2011 - 19:19

Καλησπερα θα ηθελα μια μικρη βοηθεια γιατι ειμαι λιγο αμπαλος...α)πως σβηνω το mewseek απο το iphone?και β)οταν κατεβαζω ενα τραγουδι και το κανω add στο ipod μεσω mewseek τοτε στην library υπαρχει μονο αυτο το τραγουδι.ετσι πρεπει να γινεται κανονικα?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες