Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Sygic vs iGo My way


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   reg

reg

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2009 - 22:12

Ποια είναι καλύτερη εφαρμογή πλοήγησης ανάμεσα στο Sygic και το iGo My way;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Yoshi

Yoshi

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2009 - 00:01

Το IGo My way παρόλο που ειχε καταχορημενη την διευθηνση τιν οποία έψαχνα οταν προσπάθουσα να την βρώ στο ευρετήριο δέν μπορούσα διότι το πλικρτολόγιο του γράφει μόνο αγγλικούς χαρακτήρες και η διευθηνσή ηταν στα ελληνικά. Παρολο αυτό το μεγάλο πρόβλημα, οι κατεύθηνσείς της πλοϊγού είναι πολυ πιο καθαρές απο αυτές της Δέσπινας. :D θα χρησιμοπιώ το Sygic.

#3   panosfg

panosfg

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/08/2009 - 02:25

Γραφει ελληνικα. Ψαξε τις επιλογες.

#4   reg

reg

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2009 - 10:35

Εμένα πάντως καλύτερο μου φαίνεται το IGo My way. Αλλά θέλω να ακούσω και μια δεύτερη γνώμη, για να δω ποιο τελικά θα χρησιμοποιώ.

#5   jordan

jordan

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2009 - 11:10

Ωραίο λοιπόν το iGO με αρκετά καλά ταγραφικά του χάρτη , με πολύ ωραίο το σκηνικό επιλογής οχήματος ...μέχρι και ποδήλατο έχει !!!
Επίσης πολύ καλός ο υπολογισμός της ταχύτητας κατι στο οποίο υστερει το sygic και πολύ καλός υπολογισμός του στίγματος .
Δεν έχω πολλά αρνητικά να πω γι αυτό εκτός από το γεγονός οτι δεν λειτουργεί όταν η μπαταρία πέσει κατω απτο 30% και οτι είναι πολύ βαρύ κατα την εκκίνησή του . Κατα τάλλα θεωρώ οτι μάλλον και το πολυαναμενόμενο TomTom δεν θα χει να μας δείξει τίποτα περισσότερο .

#6   sotos1

sotos1

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2009 - 11:41

Ρε παιδες στο IGO, βρηκατε τροπο να σας εμφανιζει την ταχυτητα με την οποια ταξιδευετε εκεινη την στιγμή ?

#7   gthebest

gthebest

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2009 - 16:54

Νομίζω το πληρεστατο προγραμμα πλοήγησης είναι της navigon και μάλιστα η πιο πρόσφατη έκδοση.

#8   mdspell

mdspell

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2009 - 17:02

Από πλευράς χαρτών κατά πολύ καλύτερο το igo. Από πλευράς απλότητας χρήσης της εφαρμογής και πάλι το igo. Από πλευράς επανασχεδιασμού της εναλλακτικής διαδρομής και πάλι το igo. Από πλευράς ελαφρότητας, ταχύτητας, απόκρισης(ανταπόκριση με τους δορυφόρους που συνδέεται μαζί τους) και ποιότητας διαδρομής με αρκετή διαφορά το sygic. Όλες αυτές οι παρατηρήσεις για Κύπρο.

Τελευταία επεξεργασία από: mdspell, 11/08/2009 - 17:06


#9   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 13/08/2009 - 08:37

Cygic ψηφίζω εγώ. Κλειδώνει γρήγορα σήμα και είμαι πολύ ικανοποιημένος από τους χάρτες του.

#10   XCoNaN

XCoNaN

    iPH Enthousiast

  • 383 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/08/2009 - 09:09

υπάρχουν ελληνική χάρτες για το sygic?

#11   mdspell

mdspell

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2009 - 17:27

Ναι... απ'οτι καταλαβαίνω είσαι νέος στο forum. Για όλα σου τα ερωτήματα διάβασε πρώτα καλά τα pinned θέματα και τα σχετικά με αυτό που σε ενδιαφέρουν θέματα και μετά κάνε τις απορίες σου, μέσα σε σχετικά θέματα πάντοτε(διότι τώρα ρωτάς σε άσχετο θέμα, αφού δεν είναι θέμα ενημέρωσης για το sygic, αλλά θέμα σύγκρισης δύο εφαρμογών). Ψάξε λίγο για το θέμα για το sygic και πίστεψέ με θα βρεις όποια απάντηση θες:)
Φιλικά

#12   reg

reg

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2009 - 23:32

Γίνεται να προσθέσουμε και το TomTom στη σύγκριση και να βάλουμε και μία δημοσκόπηση;
Πιστεύω ότι είναι τα τρία καλύτερα προγράμματα πλοήγησης.
Μια τέτοια σύγκριση θα με βοηθούσε για το ποιο να επιλέξω. Θέλω μόνο ένα έχω στο iPhone και να χρησιμοποιώ. Μετά από την πρόσφατη κυκλοφορία του TomTom, το δίλημμα έγινε τρίλημμα.

ΥΣ: Στο TomTom βέβαια δεν υπάρχουν ακόμα ελληνικοί χάρτες, αλλά πιστεύω ότι ο hostolis θα βρει κάποιον τρόπο, όπως έκανε και με το Sygic ;)

Τελευταία επεξεργασία από: reg, 20/08/2009 - 23:42


#13   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2009 - 23:57

μπορει να αργει να εκκινησει αλλα το igo με εχει αφησει απολυτα ικανοποιημενο! ακομα και εκει που δεν περιμενα να μην ειναι καν χαρτογραφημενος ενας δρομος σε ενα λοφακι προς την χαλκιδικη εν τελει το ειχε!!Το μονο αρνητικο ειναι οτι εχει μεινει λιγο ανενημερωτο στα ορια ταχυτητας στον δρομο και οτι αργει καπου 20 δευτερα να κλειδωσει σημα! αλλα δεν τα βρισκω ιδιατερα ενοχλητικα αυτα! πολυ απλο στην χρηση πολλες επιλογες για την διαδρομη που θες! αυτα απο μενα!

#14   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 21/08/2009 - 00:08

Γίνεται να προσθέσουμε και το TomTom στη σύγκριση και να βάλουμε και μία δημοσκόπηση;
Πιστεύω ότι είναι τα τρία καλύτερα προγράμματα πλοήγησης.
Μια τέτοια σύγκριση θα με βοηθούσε για το ποιο να επιλέξω. Θέλω μόνο ένα έχω στο iPhone και να χρησιμοποιώ. Μετά από την πρόσφατη κυκλοφορία του TomTom, το δίλημμα έγινε τρίλημμα.


Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ: app-comparison-chart/"]Navigon vs Sygic vs iGO My Way vs Co-Pilot vs Maps vs Roadee vs TomTom
Behind the Scenes...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες