Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με 3G από Αμερική


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/08/2009 - 03:41

παιδια μια βοηθεια μια γνωστη μου με καρτα της vodafone πηρε απο φιλο της ενα iphone(jailbroken)-(unlock)απο california και και ενω καταιβαζε free apps και της ζητησε sync με το itunes για restore...τo συνδεσα στο itunes κανει restore κανωνικα και μολις τρεξω to redsnow 7 και 8 κολαει στο "waiting reboot" και με το firm της 3.0.0 και με της 3.0.1.ετσι πηραμε μια καρτα της ατ&τ για να γινει ξανα activate και να τα κανω ολα παλι απο την αρχη.to itunes με την καρτα της ατ&τ μου ζηταει τα εξης :

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Σημειωση: εχω κανει account στο αμερικανικο itunes μοιπως και μπορουσα να παρακαμψω την ενεργοποιηση της καρτας αλλα απετυχε.οπως επισης το εχω βαλει σε DFU mode αλλα και παλι τπτ...προσπαθησα να κανω και κατευθιαν jailbrake αλλα κολαει...

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 07/08/2009 - 09:34

Λοιπόν, ειδικά για αυτές τις περιπτώσεις έχω βρεί την πλέον ενδεδειγμένη αντιμετώπιση: τρέχω ΑΜΕΣΩΣ και φοράω ένα μαύρο μπλουζάκι που έχω πάρει απο το ThinkGeek, το οποίο γράφει με μεγάλα λευκά γράμματα μπροστά: "No, I Will Not Fix Your Computer"...

#3   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1.098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 07/08/2009 - 10:15

^^Χαχαχαχα..Είχα σκεφτεί να το πάρω και εγώ κάποτε αυτό το μπλουζάκι..

#4   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 07/08/2009 - 12:22

Εγώ το πήρα όταν πια είδα κι αποείδα... ενιάμισι στις 10 φορές, όταν κάποιος φίλος/ γνωστός/ φίλος γνωστού/ γνωστός γνωστού μου έλεγε πως έχει κάποιο "πρόβλημα" με το PC του και μου ζήταγε να τον βοηθήσω να το "φτιάξει", εννοούσε "θέλω τζάμπα Windows, Office, Photoshop και ότι άλλο βάλει ο νούς σου", ή "τα Windows κάνουν 15 λεπτά να φορτώσουν και σέρνονται χωρίς να τρέχω τίποτα, α, δεν έχω antivirus γιατί τρώει μνήμη", ή "δεν μου τρέχει το x καινούργιο FPS παιχνίδι το οποίο φυσικά βρήκα σπασμένο, τι να φταίει, το PC είναι μόλις 10 ετών"...

#5   PaiN4ReaL

PaiN4ReaL

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/08/2009 - 12:53

δεν αφηνουμε τα μπλουζακια λεω εγω να ασχοληθουμε με το προβλημα ? οποιος ξερει ? ανουσια ποστ ..

#6   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 07/08/2009 - 20:09

δεν αφηνουμε τα μπλουζακια λεω εγω να ασχοληθουμε με το προβλημα ? οποιος ξερει ? ανουσια ποστ ..


Δυστηχώς δεν σε βλέπω του λόγου σου να ασχολείσαι με το πρόβλημα, και ως εκ τούτου η παρέμβαση σου δεν έχει νόημα, με βάση πάντα το τρόπο με τον οποίο παρεμβαίνεις. Οπότε και το δικό σου πόστ εξίσου ανούσιο...

#7   PaiN4ReaL

PaiN4ReaL

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/08/2009 - 23:29

Δυστηχώς δεν σε βλέπω του λόγου σου να ασχολείσαι με το πρόβλημα, και ως εκ τούτου η παρέμβαση σου δεν έχει νόημα, με βάση πάντα το τρόπο με τον οποίο παρεμβαίνεις. Οπότε και το δικό σου πόστ εξίσου ανούσιο...


το iphone για το οποιο λεμε .. με αφορα 1ον και 2ον . εγω με τον thanasis καιγομασταν βραδια πολλα για να βρουμε λυση οποτε δεν με βλεπω ανουσιο μ φενετε.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες