Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 5 - WWDC 2011


  • Please log in to reply
423 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2011 - 18:53

Διαβασα ενα ανησυχητικο ( ; ) tweet το μεσημερι απο το Macuser. Παραθετω ενα αποσπασμα του αρθρου:

"Ένα από τα χαρακτηριστικά του iCloud είναι και το iTunes Match, ένας τρόπος online αποθήκευσης της μουσικής σας βιβλιοθήκης (με όριο 20,000 κομμάτια) για την μετέπειτα ακρόασή της σε διάφορες συσκευές.

Απ’ ότι φαίνεται, όμως, η συνδρομητική αυτή υπηρεσία αυτή θα είναι διαθέσιμη μόνο στους κατοίκους των ΗΠΑ όπως αναφέρεται στο δελτίο τύπου της εταιρείας:

iCloud includes 5GB of free cloud storage for Mail, Document Storage and Backup. Purchased music, apps, books and Photo Stream do not count against the storage limit. iTunes Match will be available for $24.99 per year (US only).

Δυστυχώς, εάν κάτι τέτοιο ισχύσει θα είναι πολύ κρίμα για τους κατοίκους εκτός HΠΑ που θα αναγκαστούμε να χρησιμοποιήσουμε τις ελλιπέστατες προτάσεις άλλων εταιρειών."

και διερρωτωμαι: τι ακριβως εννοει με τη φραση που εχω σε εντονα γραμματα; Οτι το icloud θα ειναι μονο για κατοικους ΗΠΑ ή μονο το itunes match;
Εσεις τι καταλαβαινετε; διαβαστε το υπολοιπο αρθρο εδω και πειτε μου τη γνωμη σας.

Itunes Match μονο για ΗΠΑ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1,771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 07/06/2011 - 18:55

Το iTunes match θα είναι κατά τη διάρκεια της beta μόνο για Αμερική σίγουρα, τώρα αν από Σεπτέμβρη έρθει και εδώ είναι ένα ερωτηματικό. Έχω την εντύπωση παρόλαυτα ότι έχουμε διαφορετική νομοθεσία από τους Αμερικάνους σε αυτά τα licenses και δεν γίνεται να γίνει και εδώ. Κάτι σαν το pandora υποθέτω.

Το icloud θα λειτουργήσει κανονικά και στην Ελλάδα.

#228   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10,257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 07/06/2011 - 18:55

Itunes Match μονο για ΗΠΑ

αυτο εχω καταλαβει και γω. απλα με προβληματιζει η τελευταια προταση..τι εννοει οταν λεει θα αναγκαστουμε να στραφουμε σε ελλιπεις προτασεις αλλων εταιριων; για το σωσιμο των δεδομενων μας οπως το dropbox; γιατι κατι παρομοιο με itunes match δε νομιζω οτι υπαρχει σαν προταση απο αλλη εταιρια..

#229   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2011 - 18:57

αυτο εχω καταλαβει και γω. απλα με προβληματιζει η τελευταια προταση..τι εννοει οταν λεει θα αναγκαστουμε να στραφουμε σε ελλιπεις προτασεις αλλων εταιριων; για το σωσιμο των δεδομενων μας οπως το dropbox; γιατι κατι παρομοιο με itunes match δε νομιζω οτι υπαρχει σαν προταση απο αλλη εταιρια..

Απο τι καταλαβα εννοει το Amazon (και μελλοντικα google), που εχει παρομοιο προγραμμα με 50 δολλαρια και ειναι κατι σαν το Itunes Match. ;)
Το εδειξε και ο steve jobs στην παρουσιαση, την συγκριση των πακετων itunes match με Amazon.

Τελευταία επεξεργασία από: Jason13, 07/06/2011 - 18:58.


#230   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10,257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 07/06/2011 - 18:59

Απο τι καταλαβα εννοει το Amazon (και μελλοντικα google), που εχει παρομοιο προγραμμα με 50 δολλαρια και ειναι κατι σαν το Itunes Match. ;)
Το εδειξε και ο steve jobs στην παρουσιαση, την συγκριση των πακετων itunes match με Amazon.

αρα εμενα μου φανηκε παραξενο μονο. καλυτερα :)

#231   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1,289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 07/06/2011 - 19:02

Τέλεια τα πράγματα. Μαμά apple κλεισε στόματα.

#232   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2,047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2011 - 19:03

Το iTunes match θα είναι κατά τη διάρκεια της beta μόνο για Αμερική σίγουρα, τώρα αν από Σεπτέμβρη έρθει και εδώ είναι ένα ερωτηματικό. Έχω την εντύπωση παρόλαυτα ότι έχουμε διαφορετική νομοθεσία από τους Αμερικάνους σε αυτά τα licenses και δεν γίνεται να γίνει και εδώ. Κάτι σαν το pandora υποθέτω.

Το icloud θα λειτουργήσει κανονικά και στην Ελλάδα.


Εδώ ακομα περιμένουμε το iAd στην Ελλάδα!

#233   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10,257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 07/06/2011 - 19:04

Τωρα οι κακες γλωσσες θα αρχισουν το αλλο τροπαρι: απο το "το ios εχει ελλειψεις" θα πανε στο "το ios, αντιγραφη του android, αντιγραφη των Tweaks του cydia..."

#234   jamesD

jamesD

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2011 - 19:09

Πως το ενεργοποιεις αυτο?

Εdit το βρηκα thanks

Πως γίνεται αυτο??? Δηλαδή να κλείνεις multitasking με τον αντίχειρα, γιατί το homebutton θα το παρω στα χερια καμια μερα!!

Τελευταία επεξεργασία από: jamesD, 07/06/2011 - 19:10.


#235   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1,771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 07/06/2011 - 19:15

Τωρα οι κακες γλωσσες θα αρχισουν το αλλο τροπαρι: απο το "το ios εχει ελλειψεις" θα πανε στο "το ios, αντιγραφη του android, αντιγραφη των Tweaks του cydia..."


H αλήθεια είναι ότι αντιγράψανε αρκετά πράγματα και από android και από RIM.

#236   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2,047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2011 - 19:21

Τωρα οι κακες γλωσσες θα αρχισουν το αλλο τροπαρι: απο το "το ios εχει ελλειψεις" θα πανε στο "το ios, αντιγραφη του android, αντιγραφη των Tweaks του cydia..."


Αν θέλεις την γνώμη μου ναι είναι αντιγραφή των Tweaks του Cydia! Χαίρομαι όμως γιατί βάζει μυαλό... Στο iOS 4 έφερε Wallpaper (Winderboard παρα κάτι), Multitasking (Backgrounder), Folders (Categories) και άλλα που δεν θυμάμαι!

Στο iOS 5 κατεβάζει απο Cydia mobile notifier, κατι απο LockInfo, Camera Buttons, WiFi Sync και αυτά είναι τα σημαντικά που είδαμε ως τώρα!

Λέω χαίρομαι με την έννοια οτι αυτές οι εφαρμογές που είναι στο Cydia είναι αυτές οι εφαρμογές που δεν πέρασαν απο την Apple ή που δεν θα μπορούσαν να βρεθούν στο AppStore! Χαίρομαι λοιπον γιατί βλέπω την Apple να κάνει υποχωρίσεις και να μας δίνει Features που ζητούσαμε!

Βάλε λίγο το Cydia, λίγο τον ανταγωνισμο, βλέπουμε πως η Apple πιέζεται και όταν πιέζεται δίνει!

Φυσικά δεν θεωρώ όλα τα Features που έδωσε χρήσιμα αλλά αυτό είναι υποκειμενικό (ο καθένας χρησιμοποιεί το iPhone του διαφορετικά, είναι σαν προσωπικός υπολόγιστης και για αυτό λεγεται "προσωπικός") Θεωρώ λοιπον πως το iCloud εμένα δεν με βοηθάει και οτι είναι "μπαστακας" στο τι έχω στο iPhone μου! Περιμένω το jailbreak της έκδοσης γιατί είμαι σίγουρος πως θα βγεί ένα Tweak που θα κόβει το ανέβασμα των δεδομένων μου! (φυσικά να μπορώ να επιλέξω τι θα αφήνει και τι θα κόβει)!

#237   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2,386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2011 - 19:27

Τελικά ποτε θα κυκλοφορήσει το iOS 5? αποκλείεται να βγει πριν το Σεπτέμβρη?


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: mpatakis, 07/06/2011 - 19:31.


#238   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 07/06/2011 - 19:35

Τελικά ποτε θα κυκλοφορήσει το iOS 5? αποκλείεται να βγει πριν το Σεπτέμβρη?


Sent from my iPad 2 using Tapatalk


This Fall έλεγε στο keynote Fall= φθινόπωρο, το φθινόπωρο ξεκινάει το Σεπτέμβρη.

#239   ilias360

ilias360

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/06/2011 - 19:36

Το icloud θα λειτουργεί μόνο μέσω internet έτσι δεν είναι?

#240   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6,248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/06/2011 - 19:37

Τελικά ποτε θα κυκλοφορήσει το iOS 5? αποκλείεται να βγει πριν το Σεπτέμβρη?


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

περιμενουμε ολοι οπως και εσυ φιλε μου νεα :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες