Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 5 - WWDC 2011


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
423 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   fotis74

fotis74

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2011 - 08:11

τελικα βγηκε το ιος 5 γιατι δεν ειδα στο ι τουν κατι σχετικα?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2011 - 08:17

τελικα βγηκε το ιος 5 γιατι δεν ειδα στο ι τουν κατι σχετικα?

οχι φιλε μου δοκιμαστικη εκδοση ειναι

#318   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/06/2011 - 09:34

Ευρήματα στον κώδικα του iOS 5 υποδηλώνει ότι η Apple εργάζεται στην ενσωμάτωση της λειτουργίας Panorama στην κάμερα του iPhone καθιστώντας περιττή την ύπαρξη αρκετών τρίτων εφαρμογών.

Αναρτημένη εικόνα

Πέρα από αυτή την ανακάλυψη δεν υπάρχει καμία άλλη πληροφορία στο πως θα λειτουργεί η δυνατότητα αυτή καθώς δεν είναι διαθέσιμη στο iOS 5 beta1

Follow me on twitter


#319   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/06/2011 - 09:38

Μια καλοδεχούμενη προσθήκη στο επερχόμενο iOS 5 θα είναι και η δυνατότητα αναπαραγωγής βίντεο 1080p

Αναρτημένη εικόνα

Μέχρι στιγμής κάτι τέτοιο δεν ήταν δυνατό να επιτευχθεί χρησιμοποιώντας τους native players του iOS καθώς το iTunes δεν επέτρεπε καν τον συγχρονισμό τέτοιων βίντεο. Τώρα, όμως, όχι μόνο επιτρέπεται κάτι τέτοιο αλλά επιτυγχάνεται και με πολύ καλά αποτελέσματα.

Follow me on twitter


#320   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2011 - 09:40

Οκ αντε να καταλάβω οτι παίρνει εφαρμογές απο cydia και τις ενσωματώνει! Αλλα εδώ παίρνει και απο το ΑppStore που λογικά έχει κέρδος απο αυτές! Τις ενσωματώνει στο λειτουργικό και τις δίνει free! Δεν το καταλαβαίνω!

#321   iahabibi

iahabibi

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:kingofthestoneage

Δημοσίευση 09/06/2011 - 10:06

οκ αγώρασα UDID και έγινα registered.
ειμαι σε 4.3.2 JB.

πιστευεται ειναι stable να μείνω σε ios 5 η θα μου σπάσει τα α****δια*?

επίσης ποια είναι η διαδικάσια? εχω κατεβάσει firmware για 4 (GSM)
το iTunes 4..3.1 (55) κάνει;

#322   Shadowman

Shadowman

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Shadowmann

Δημοσίευση 09/06/2011 - 10:09

Οκ αντε να καταλάβω οτι παίρνει εφαρμογές απο cydia και τις ενσωματώνει! Αλλα εδώ παίρνει και απο το ΑppStore που λογικά έχει κέρδος απο αυτές! Τις ενσωματώνει στο λειτουργικό και τις δίνει free! Δεν το καταλαβαίνω!


και νομίζεις ότι θα έχει οικονομικά προβλήματα?
εδώ κάθε χρόνο βγάζει καινούργια μοντέλα iphone,ipod,ipad κτλ και τρέχουν όλοι να αλλάξουν την παλιά τους συσκευή...παρόλο βέβαια που όπως είπε και πιο πάνω κάποιος πουλάνε κάτι μπαγιάτικο σε ωραίο περιτύλιγμα..

#323   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 09/06/2011 - 10:31

οκ αγώρασα UDID και έγινα registered.
ειμαι σε 4.3.2 JB.

πιστευεται ειναι stable να μείνω σε ios 5 η θα μου σπάσει τα α****δια*?

επίσης ποια είναι η διαδικάσια? εχω κατεβάσει firmware για 4 (GSM)
το iTunes 4..3.1 (55) κάνει;

βρες και κατεβασε το itunes 10.5..προβληματα βασικης λειτουργιας δεν εχει αλλα θα εχεις ασυμβατοτητες με εφαρμογες..βαλτη δες τη και αν δεν σου αρεσει πισω σε 4.3.3 η 4.3.2 που εισαι τωρα εαν εχεις shsh.The choice is yours!

#324   jgoros

jgoros

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/06/2011 - 10:59

Παιδια καλημερα πληρωσα σε αυτο http://ios5beta.net/ για να βαλω και εγω την OS 5 Beta απο χθες το πρωι εγινε η πληρωμη παρελαβα ενα e-mail απο το PayPal με την πληρωμη και τιποτα παραπανω. Υποτιθεται οτι περιμενω το e-mail με το Link για να κανω download την IPSW.

1) Μήπως πλήρωσα τσαμπα ;
2) Θα χρειάζεται κωδικό για να κανω register; υποτιθεται οτι δεν θα χρειάζεται. Έχει καποιος παρόμοια εμπειρία με το συγκεκριμένο site.
3) Σε περίπτωση που δεν δουλέψει για τον οποιοδήποτε λόγο μπορώ να επιστρέψω στην Οfficial 4.3.3 και πώς; δεν έχω ιδέα ή θα έχω ένα iPhone 4 Άχρηστο;

Ευχαριστώ πολύ

#325   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2011 - 11:12

Παιδια καλημερα πληρωσα σε αυτο http://ios5beta.net/ για να βαλω και εγω την OS 5 Beta απο χθες το πρωι εγινε η πληρωμη παρελαβα ενα e-mail απο το PayPal με την πληρωμη και τιποτα παραπανω. Υποτιθεται οτι περιμενω το e-mail με το Link για να κανω download την IPSW.

1) Μήπως πλήρωσα τσαμπα ;
2) Θα χρειάζεται κωδικό για να κανω register; υποτιθεται οτι δεν θα χρειάζεται. Έχει καποιος παρόμοια εμπειρία με το συγκεκριμένο site.
3) Σε περίπτωση που δεν δουλέψει για τον οποιοδήποτε λόγο μπορώ να επιστρέψω στην Οfficial 4.3.3 και πώς; δεν έχω ιδέα ή θα έχω ένα iPhone 4 Άχρηστο;

Ευχαριστώ πολύ

ΚΑΛΑ πληρωνεις για να βαλεις μια beta που στο κατω κατω μπορει να σου σβησει αρχεια χωρις να το καταλαβεις και να σου κολλαει το κινητο;

#326   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/06/2011 - 11:17

Σύμφωνα με ένα screenshot που δημοσιεύεται σε ξένη ιστοσελίδα ενδέχεται στο iOS 5 να δούμε επιτέλους υποστήριξη του FaceTime μέσω 3G

Αναρτημένη εικόνα

Συγκεκριμένα, το FaceTime εδώ και ένα χρόνο λειτουργεί αποκλειστικά μέσω Wi-Fi ενώ η Apple είχε υποσχεθεί υποστήριξη 3G κάποια στιγμή. Φαίνεται ότι στο iOS 5 θα δούμε αυτή την υποστήριξη χωρίς να γνωρίζουμε εάν θα έχει τις ευλογίες των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας.

Κατά τη διάρκεια της παρουσίασης του iOS 5 στη WWDC η Apple έδειξε ένα slide στο οποίο φαίνεται ως χαρακτηριστικό η βελτιωμένη ποιότητα βίντεο στις κλήσεις FaceTime καθώς και η δυνατότητα ειδοποιήσεων για κλήσεις FaceTime εν μέσω κλήσεων.


Αναρτημένη εικόνα

Follow me on twitter


#327   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 09/06/2011 - 13:45

H Apple χαρακτηριστικά ανέφερε πως τότε θα ήταν δυνατό μόνο μέσω WiFi αλλά θα συνεργαστούν με τους παρόχους για να φέρουν και 3G μέσα στο 2011. Λογικό ακούγεται...

#328   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2011 - 13:48

Δεν ισχύει πάντως στη Beta 1, σου ζητά αποκλειστικά WiFi. Δε ξέρω ο Sepsis που βρήκε την εικόνα.

#329   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 09/06/2011 - 13:51

Δεν ισχύει πάντως στη Beta 1, σου ζητά αποκλειστικά WiFi. Δε ξέρω ο Sepsis που βρήκε την εικόνα.

To τηλ είναι σε 3G και βγάζει το μήνυμα. Επίσης αυτό το μήνυμα είναι φτιαγμένο by default σε κάθε εφαρμογή που θέλει internet. Άρα όχι ακόμα...

#330   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2011 - 14:15

Παιδιά μερικές λεπτομέρειες να ρωτήσω,
- υπάρχει η δυνατότητα μεμονομένης διαγραφής ενός μόνο αριθμού από τις Πρόσφατες κλήσεις?
- υπάρχει η δυνατότητα διαγραφής μιας επαφής (ή πολλών μαζί) απ'ευθείας από την λίστα Επαφών (χωρίς να χρειάζεται να μπεις μέσα σε κάθε επαφή)?
- ο "τηλεφωνητής" βρίσκεται στην ίδια σπαστική θέση με πριν?
- έχει tabs ο safari και στο iphone? είναι εύχρηστα?
- Η εμφάνιση των ειδοποιήσεων στην οθόνη κλειδώματος ισχύει για όλες τις ειδοποιήσεις? Είναι αρκετά παραμετροποιήσημες (πχ. ποιες θα φαίνονται, πως θα φαίνονται, κλπ?) ή γίνεται ένας πανικός αν είναι πολλές?
- Στις επαφές, θα μπορείς να περνάς ένα όνομα μόνο με το Apple ID του για το imessage όσον αφορά κατόχους ipod/ipad που δεν έχουν τηλεφωνικό αριθμό?

Ευχαριστώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες