Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 5 - WWDC 2011


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
423 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 07/06/2011 - 03:25

Βλεπουμε κατι καινουργιο επιτελους απο την μηλοεταιρια! Μου αρεσαν πολυ τα νεα χαρακτηριστικα αν και 'αχρηστα' 1-2 απο αυτα στην ελλαδα(θα γυρσισω εδω παρακατω)!

1ον) Επιτελους ενα σωστο notification system, αν και πιστευω οτι θα το δουμε στην πραξη ποσο καλα λειτουργει.
2ον) Επιτελους Pc/Mac free! Επισης επιτελους wifi sync!
3ον) Το icloud απλα απιστευτο, τα λογια απλα περιττα! Αφηνω το Pc/Mac σπίτι και εχω οτι θελω, οτι ωρα το θελω, οπου το θελω, ΤΕΛΟΣ!
4ον) Επιτελους ενα reminder, δεν την παλευα αλλο με τον συνδυασμο calendar-notes!
5ον) Ευπροσδεκτο το ανανεωμενο game center!
6ον) Οπως επισης και το twitter thing, αντε γιατι πολυ το υποτιμανε ολοι!
7ον) Τα καινουργια χαρακτηριστα safari, e-mail και καμερας πολυ καλα, και σωστα αν θελουν μια οσο το δυνατον ανεξαρτητη συσκευη!

Απο την αλλη πλευρα το newstand ψιλοαχρηστο το βρισκω για τα ελληνικα δεδομενα και ειδικα για τους κατοχους iPhone, ενταξει ειπαμε να διαβασουμε τιποτα στο safari μεσω του reader αλλα οχι και να βγαλουμε τα ματια μας για ενα ολοκληρο περιοδικο.
Επισης το iMessage δεν ξερω κατα ποσο θα εχει βασει τουλαχιστον στο δικο μου καταλογο επαφων. Αν καταλαβα σωστα ειναι ενα ειδος BBM, σχεδον το 50% των επαφων μου εχει BB αλλα ενα μικρο ποσοστο εχει iPhone, για καποιους αλλους ισως να ειναι παραδεισος γιατι θα εχουν πολλες φιλους για να επικοινωνουν για εμενα προς το παρον δεν μου πολυ κανει!
Αλλα επειδη πολυ το εθαψα αξιζει να πω οτι η πρωτη μου σκεψη οταν το πρωτο ακουσα στο Live ηταν 'Ναι ρε apple, ετσι δειξε στα βατομουρα πιο φρουτο κυριαρχει!'! (Το μονο που μενει ειναι να ψησω κολλητους, κοπελα και οικογενια να παρουν iphone! :lol: :P :lol: και να αφησουν τα βατομουρα και τα ανδροιδη!

Περιμενω το official realise με περισσεια υπομονη για να εχω το κεφαλακι μου ησυχο! Forza Apple!

Καληνυχτα σας!

Τελευταία επεξεργασία από: Gianniskaz, 07/06/2011 - 03:27


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   automatos

automatos

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:automatos

Δημοσίευση 07/06/2011 - 03:42

μηπως το icloud θετει καποια ερωτηματα σχετικα με την ιδιωτικοτητα και την προστασια προσωπικων δεδομενων ? δεν θα ηθελα ολα τα αρχεια μου να μεταφερονται π.χ. στο imac η ipad της οικογενιας μου...

#78   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 07/06/2011 - 04:26

εκανα το λαθος και την εβαλα ειδα οτι activate δεν...και γυρισα σε 4.3.3 χωρις κανενα error και τωρα ξαναπερναω jb..
αν καποιος θελει να κανει restore και του ζηταει itunes 10.5 ας το βαλει dfu και shift restore

#79   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/06/2011 - 05:46

Στην ουσία ενσωμάτωσε στο iOS 5 τα εξής από cydia:

-Mobile notifier
-camerabuttons
-isocialshare
-lockinfo
-Rich text for mail

Τέλος, έβαλε και το qtweeter με τη διαφορά ότι δεν μπορείς από αυτά που έδειξε να κάνεις post από οπουδήποτε είσαι απλό κείμενο (θα πρέπει ας πούμε να έχει μία φωτό μέσα).

Τα μόνα λοιπόν δυόμιση πράγματα για τα οποία προσωπικά θα χρειάζομαι το jb είναι το sbsettings, την αναφορά στα μηνύματα και το μισό qtweeter!

Λογικό άλλωστε κάτι έπρεπε να αφήσει και για το μέλλον!

Γενικά πάντως δεν ξέρω αν οδεύουμε προς το τέλος του jb, σίγουρα πάντως η Apple ενσωματώνοντας όλα αυτά στο λογισμικό της, αποφεύγει την εγκατάσταση tweaks και εφαρμογών που ανακατεύονται στα αρχεία του λογισμικού γιατί πολύ απλά πλέον δεν υπάρχει ανάγκη για κάτι τέτοιο!

Το να υπάρχει ακόμα το cydia για εφαρμογές τύπου winterboard ας πούμε, λίγο νομίζω ότι τους ενδιαφέρει μιας και δεν είναι κάτι τόσο παρεμβατικό!

Συνοψίζοντας, πάλι μας τρέλαναν βραδιάτικα!

#80   secone

secone

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/06/2011 - 05:53

Εβαλαν και κατι σαν widgets. Αν δειτε το notification center εχει widget καιρου και μετοχων.
Πολυ ευχαριστα νεα αλλα δεν ειμαι σιγουρος κατα ποσο ολα αυτα θα εφαρμοστουν στο 'παλιο' μου 3gs

#81   g4m1st3r1x

g4m1st3r1x

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 07/06/2011 - 05:54

εκανα το λαθος και την εβαλα ειδα οτι activate δεν...και γυρισα σε 4.3.3 χωρις κανενα error και τωρα ξαναπερναω jb..
αν καποιος θελει να κανει restore και του ζηταει itunes 10.5 ας το βαλει dfu και shift restore


Τι εννοεις οτι δεν activate?

#82   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/06/2011 - 05:58

Προφανώς μπορείς να το εγκαταστήσεις αλλά επειδή είναι η beta έκδοση και είναι διαθέσιμη για developers μόνο, αν το UDID του κινητού δεν είναι δηλωμένο για developer τότε δεν σε αφήνει να το ενεργοποιήσεις!

#83   secone

secone

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/06/2011 - 06:05

Προφανώς μπορείς να το εγκαταστήσεις αλλά επειδή είναι η beta έκδοση και είναι διαθέσιμη για developers μόνο, αν το UDID του κινητού δεν είναι δηλωμένο για developer τότε δεν σε αφήνει να το ενεργοποιήσεις!

Για ipod touch ομως. Χαχα
Θα κανουμε δοκιμες σημερα :D

#84   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 07/06/2011 - 06:08

κατα ενα περιεργο τροπο ομως το app store μου ειναι πλεον ετσι και δουλευει τελεια..(φτου φτου)

Αναρτημένη εικόνα

#85   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/06/2011 - 06:11

κατα ενα περιεργο τροπο ομως το app store μου ειναι πλεον ετσι και δουλευει τελεια..(φτου φτου)

Αναρτημένη εικόνα

Αυτό δεν έχει να κάνει με το iOS 5 για όλους άλλαξε!

#86   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 07/06/2011 - 06:15

Αυτό δεν έχει να κάνει με το iOS 5 για όλους άλλαξε!

απλα επειδη δεν ειδα να το γραφει καποιος το ειπα μηπως εμεινε απο το update.

#87   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/06/2011 - 06:17

απλα επειδη δεν ειδα να το γραφει καποιος το ειπα μηπως εμεινε απο το update.

Όχι το έγραψαν αρκετοί και στο twitter.

Και για να προλάβω διάφορους, δεν ξέρω αν γίνεται για ΟΛΟΥΣ αλλά μάλλον γίνεται για όσους έχουν την 4.3.3.

Εγώ που έχω 4.2.1 δεν μου το δείχνει αυτό!

#88   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 07/06/2011 - 06:53

Αρκετες προσθηκες και σοβαρη - ουσιαστικη αναβαθμιση απο την Apple! Πολλα μπραβο!
Ελπιζω μονο να μη ζορισει πολυ τα 4αρια μας!

#89   iahabibi

iahabibi

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:kingofthestoneage

Δημοσίευση 07/06/2011 - 07:03

Αρκετες προσθηκες και σοβαρη - ουσιαστικη αναβαθμιση απο την Apple! Πολλα μπραβο!
Ελπιζω μονο να μη ζορισει πολυ τα 4αρια μας!


για κανένα λογο.

#90   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2011 - 07:08

Ένα ακόμα χαρακτηριστικό που είναι άξιο αναφοράς:

Το flash της συσκευής θα αναβοσβήνει σε εισερχόμενα μηνύματα ή κλήσεις. Δείτε την παρακάτω φωτογραφία από το 9to5mac

Αναρτημένη εικόνα

Άντε να βάλουν κάποιοι φίλοι την beta να μας πουν πως ακριβώς δουλεύει. Πάντως για μένα που περνάω το περισσότερο χρόνο με το iPhone σε silent mode είναι ταμάμ!!

Τελευταία επεξεργασία από: WoodyAllen, 07/06/2011 - 07:09


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες