Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Σχετικά με το Jailbreak του iOS 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
31 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 09/06/2011 - 04:40

i0n1c: Το exploit του iOS 4.3.x μπορεί να κλείσει στο iOS 5


Πρόσφατα στο Twitter o i0n1c, γνωστός hacker που μας έδωσε την δυνατότητα για Untethered Jailbreak στις τελευταίες iOS 4.3.x εκδόσεις μας ενημερώνει ότι η Apple μπορεί να κλείσει το κενό ασφαλείας στο iOS 5.


Αναρτημένη εικόνα


Συγκεκριμένα μας λέει ότι έχει βρει μία αλλαγή στην δομή του iOS 5 και αυτό μπορεί να σημαίνει ότι το κενό ασφαλείας για το untethered jailbreak έχει κλείσει.

Αν αυτό ισχύει σημαίνει ότι δεν θα μπορούμε να έχουμε σύντομα untethered jailbreak στο iOS 5. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε όλους αυτούς που ασχολούνται με το jailbreak να βρούνε κάποιο καινούριο exploit.

Πηγη:Greek iphone

ποιος ο λογος ακριβως να εχουμε untethered η ακομα και tethered jb σε beta εκδοση που εχουν προσβαση να υποθεσω το 1/1000 απο τους κατοχους iphone??επισης ετσι κι αλλιως η final η εστω η GM θα βγει κανα 2 βδομαδες πριν το σεπτεμβρη οποτε μεχρι τοτε ζησε μαη μου να φας Jb... ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/06/2011 - 06:37

H Apple αν θέλει το κλείνει σε μια ώρα αλλά δεν θέλει παιδιά αλλά να είστε έτοιμοι γιατί το τέλος το βλέπω να έρχεται πολλά κόλπα από το Cydia μπήκαν στην iOS5...Τυχαίο..?Δεν νομίζω..

Αν θυμηθούμε αυτό που είχε γίνει στην Ευρώπη που έκλεισαν σε όλους το Cydia και μετά είπαν λάθος μπορούμε εύκολα να καταλάβουμε ότι απλά δεν θέλουν να το κάνουν ακόμα τουλάχιστον...

ps.Την καλημέρα μου σε όλους και όλες..;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες