Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

WinFriday: Κερδίστε 2 σουίτες iWork (Pages, Numbers, Keynote)


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
432 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: WinFriday: Κερδίστε 2 σουίτες iWork (Pages, Numbers, Keynote) (438 μέλη έχουν ψηφίσει)

Πως σας φάνηκε το iOS 5;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε

#196   marcus0

marcus0

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:19

Καλό σαν αναβάθμιση. Για μένα τη διαφορά την κάνει το iCloud και η seamless αποθηκευση δεδομένων. Προσβάση από παντού και 5GB αποθηκευτικού χώρου - καθόλου άσχημα για δωρεάν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   themberis

themberis

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:21

Πολύ καλό update!

#198   Akyriak

Akyriak

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:23

Το βρήκα εκπληκτικό. Το πιο σημαντικό για μένα είναι το notification center αλλά και το απόλυτο integration με τη μεγαλύτερη εικόνα.
Μου αρέσει πάρα πολύ αυτό που πάει να κάνει η Apple με το icloud γιατί είμαι πολύ απαιτητικός χρήστης με πολλές συσκευές ( 2 pc σπιτιού/δουλειάς και επιπλέον Macbook, iphone, ipad ! ) . θέλω ότι κάνω σε μια συσκευή να το βλέπω/συνεχίζω και στις άλλες.

Επίσης, με τη λειτουργία pc-free επιτέλους κάποιος θα μπορεί να χρησιμοποιεί σαν μοναδική συσκευή του το iphone/ipad !!! και να διαχειρίζεται τα πολυμέσα του ( φωτογραφίες, βίντεο, μουσική ) χωρίς Η/Υ.

Η ταπεινή μου άποψη

#199   kwnstas

kwnstas

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Twitter:@kwnstas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad+3G
  • GameCenter:kwnstas

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:26

Εντυπωσιακή καιρός ήταν μια τόσο μεγάλη αναβάθμιση της ios5

#200   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:28

Πολυ καλο...Αλλα να το ειχαμε μες το καλοκαιρι για να το χαρουμε περισσοτερο.

#201   angelo_lagoudakis

angelo_lagoudakis

    iPH Member

  • 300 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:hp_soldier_89

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:28

To iOS 5 πραγματικά αναβαθμίζει τις συσκευές μας...
Για μένα είναι καλύτερο και πιο όμορφο από αυτό που περίμενα...
Σύστημα ειδοποιήσεων, ασύρματος συγχρονισμός και πολλά νέα χαρακτηριστικά που τα περίμενα καιρό τώρα έρχονται για να ανεβάσουν το ήδη πολύ υψηλό επίπεδο του iOS...

#202   charistas

charistas

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:30

Πολύ ενδιαφέρουσες οι νέες αλλαγές. Το μόνο αρνητικό είναι πως θα περιμένουμε μέχρι το φθινόπωρο για να βγει στην κυκλοφορία.

#203   johnkont

johnkont

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:32

πάρα πολύ ωραία πράγματα μας εποφυλάσει το μέλλον

η αλήθεια είναι ότι περίμενα και αλλαγές στο ui με widgets και άλλα συναφή.

#204   Maltanous

Maltanous

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:33

Από που να αρχίσω και που να τελειώσω...
Λοιπόν,η γνώμη μου είναι οτι η καινούργια έκδοση είναι πολύ καλή ήδη από το beta 1!

Wi-fi sync και iCloud επιτέλους μας λύνουν τα χέρια από τα καλώδια και το μπέρδεμα στον συγχρονισμό πολλών συσκευών.

Η εφαρμογή notifications πιστεύω θα βοηθήσει πολύ κόσμο ο οποίος έχει πολλές εφαρμογές και δεν μπορεί να κάθεται να τις ψάχνει μια μια για να δεί κάτι καινούργιο.

iMessage ΤΡΟΜΕΡΟ!Επιτέλους και απάντηση στο BBM αλλά και τρόπος να γλειτώσουμε κανα-δυο €,αν φυσικά δεν υπάρξει αντίδραση από τους παροχείς.

Επίσης,κλείνουν αρκετές τρύπες στο λογισμικό όσον αφορά τα μικροπράγματα που ανέφερε και άλλος κόσμος,όπως μεμονωμένη διαγραψή κλήσεων,ή flagging στα e-mail και διαφορετικά ringtones και δονήσεις ανά επαφή και SMS.

Οι αλλαγές στην κάμερα(κουμπί + και εικονίδιο στην αρχική οθόνη) θα με βοηθήσουν προσωπικά πάρα πολύ,μιας και κάθε φορά έψαχνα τα κουμπιά απο δω και απο κει.

Η εφαρμογή Reminders,συμπεριλαμβανομένης και της επιλογής "location" με εντυπωσίασε και θα χρησιμοποιηθεί πολύ!

Τέλος,αυτό που θέλω να πω είναι ότι,ναι μπορεί τα περισσότερα από αυτά τα νέα χαρακτηριστικά να υπήρχαν ήδη στο cydia αλλά για μένα που έχω iphone4 από τον περασμένο Οκτώβρη και δεν ήθελα σχεδόν ποτέ να κάνω jailbreak για χίλιους δυο λόγους,η αναβάθμιση σε iOs5 θα είναι βασική και χρήσιμη.Επίσης,πιστεύω οτι η Apple πέτυχε και διαφημιστικά με τις περισσότερες από αυτές τισ αλλαγές γιατί προσωπικά με έπεισε λίγο παραπάνω για το iPad2,για την αγορά του οποίου είχα κάποιους ενδιασμούς.Δεν λέω οτι τώρα είμαι 100% σίγουρος,πάντως το σκέφτομαι περισσότερο,αρα μπορεί να έπεισε τελείως κάποιον που ήταν πιο κοντά στο να το αγοράσει.


Υ.Γ. Ναι όντως το μόνο κακό είναι οτι πρέπει να περιμένουμε μέχρι το Φθινόπωρο

#205   s1lsep

s1lsep

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:s1lsep

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:38

Παρακολούθησα όλο το wwdc και μπορώ να πω ότι ενθουσιάστικα και με τα τρία θέματα του (Lion, iOS 5, Cloud)
Πάντα τέτοια κύριε Jobs :)

#206   Saxodark

Saxodark

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:38

Γενικα δεν περιμενα πολλα αλλα τωρα που το ειδα με εχει αφισει αφωνω!

#207   nikoss

nikoss

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:43

Αρκετά πολύ καλό
Επιτέλους όχι πια καλοδια
Το μόνο που με χάλασε είναι ο safari στο iPad χοντροκομενα tabs έχει
Το σπαστο πληκτρολόγιο είναι πολυ βολικό

#208   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:46

Αρκετα νεα χαρακτηριστικά, τα οποία όμως ήταν πλέον απαραίτητο να μπουν στο iOS. Πολύ καλή αναβάθμιση και ειμαι στο όριο να το βάλω ή όχι για να το δοκιμάσω... Θα δείξει...

#209   alibaba

alibaba

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:48

Ηταν εκπληκτικό επιτέλους η Apple κατάλαβε τι χρειάζεται να εκσυγχρονήσει! το icloud βεβαια μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για δόλιους σκοπούς... :huh:

#210   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:48

το iOS 5 είναι ο λόγος που θα σταματήσω να κάνω jb... άντε ίσως μόνο για το iBlacklist αλλά κατά τα άλλα έχει πάρει όλα τα καλούδια από το cydia που σχεδόν δεν υπάρχει λόγος για jb! πολύ καλή δουλειά αν και δεν περίμενα κάτι λιγότερο από την apple!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες