Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Tethered Jb iOS5b1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:03

μακάρι κάποια μερά να συμβεί.. αλλά έχουμε χρόνο ακόμη.


Τι λείπει πλέον απο το iOS? Η αναφορά μηνυμάτων?

Ο μοναδικός λόγος για να κάνω JB στο iOS 5 θα 'ναι το SBSettings. Τίποτα άλλο.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   kamberis

kamberis

    iPH Enthousiast

  • 578 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:-

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:06

μακάρι να υπάρχουν και άλλα exploits και να μην έκαψαν το τωρινό τσάμπα..

#18   dex

dex

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:09

μακάρι να υπάρχουν και άλλα exploits και να μην έκαψαν το τωρινό τσάμπα..


το exploit που χρησιμοποιήθηκε ήταν παλιό..

#19   dex

dex

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:15

Τι λείπει πλέον απο το iOS? Η αναφορά μηνυμάτων?

Ο μοναδικός λόγος για να κάνω JB στο iOS 5 θα 'ναι το SBSettings. Τίποτα άλλο.


Όπως ανέφερες το SBSettings αλλά θα προσθέσω το ifile και κάποιες μικρές αλλά πολύ χρήσιμες (τουλάχιστον για μένα) λειτουργίες όπως τα asktocall, asktosend, attachmentsaver, foldercloser, fullscreen for safari, locktopus, nobookmarks, download manager, Βέβαια αρκετά όπως τα camerabuttons, recent call/log delete, rich text for mail ενσωματώνονται στην ios5 οπότε μπορεί να προσθεθούν κάποια στιγμή και τα υπόλοιπα. Γι'αυτό λέω ότι μπορεί στο μέλλον προσωπικά να μη χρειάζεται να κάνω jb. Αλλά έχουμε ακόμη..

#20   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:17

μακάρι να υπάρχουν και άλλα exploits και να μην έκαψαν το τωρινό τσάμπα..

THIS IS A TETHERED JAILBREAK ONLY! No new exploits are being exposed with this jailbreak (it uses geohot’s limera1n bootrom exploit)

#21   kamberis

kamberis

    iPH Enthousiast

  • 578 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:-

Δημοσίευση 10/06/2011 - 14:27

THIS IS A TETHERED JAILBREAK ONLY! No new exploits are being exposed with this jailbreak (it uses geohot’s limera1n bootrom exploit)

συγνώμη παιδιά. Δεν διάβασα καθόλου για το jailbreak διότι δεν με ενδιαφέρει προς το παρών..

#22   papamitsos

papamitsos

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2011 - 14:36

Όπως ανέφερες το SBSettings αλλά θα προσθέσω το ifile και κάποιες μικρές αλλά πολύ χρήσιμες (τουλάχιστον για μένα) λειτουργίες όπως τα asktocall, asktosend, attachmentsaver, foldercloser, fullscreen for safari, locktopus, nobookmarks, download manager, Βέβαια αρκετά όπως τα camerabuttons, recent call/log delete, rich text for mail ενσωματώνονται στην ios5 οπότε μπορεί να προσθεθούν κάποια στιγμή και τα υπόλοιπα. Γι'αυτό λέω ότι μπορεί στο μέλλον προσωπικά να μη χρειάζεται να κάνω jb. Αλλά έχουμε ακόμη..



To fullscreen for safari, camerabuttons, recent call/log delete, rich text for mail και άλλα εχουν ενσωματωθεί ηδη στο iΟS 5. Επισης εχει και αλλα πολλα που δεν δουλευουν καλα ή και καθολου στο cydia.

Το καινουριο λειτουργικο εχει παρει πολλα tweaks και packages απο cydia και τα εχει ενσωματωσει, τα περισσοτερα κατα την γνωμη μου, πολυ καλα. Πιστευω οτι πλεον οι λογοι για jb μετρουνται στα δαχτυλα του ενος χεριου.

Απο την αλλη, ειναι καλο να ξερω οτι μπορω να το εχω και στο iOS 5. Ειναι μια παρηγοριά.. :)

Τελευταία επεξεργασία από: papamitsos, 10/06/2011 - 14:36


#23   kostaskatsa

kostaskatsa

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:fofakis7

Δημοσίευση 10/06/2011 - 18:01

Καλησπερα σε ολους.Εγω περασα την ιος 5 εκανα και JAILBREAK αλλα δεν εχω σημα.Εχω κανει λογαριασμο develop αλλα τιποτα...ξερει να μου απαντησει κανεις????????ευχαριστω..

#24   nosgr

nosgr

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Twitter:@nosgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/06/2011 - 18:03

Εγω δε μπορώ να καταλάβω γιατι τέτοια τρέλα για το Tethered JB σε Beta έκδοση..


Για το e-penis!

#25   mithra

mithra

    iPH Addict

  • 801 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/06/2011 - 07:27

Καλησπερα σε ολους.Εγω περασα την ιος 5 εκανα και JAILBREAK αλλα δεν εχω σημα.Εχω κανει λογαριασμο develop αλλα τιποτα...ξερει να μου απαντησει κανεις????????ευχαριστω..

έχεις αγοράσει το πρόγραμμα των developers με 99 δολλάρια και αν ναι έχεις εισάγει το UDID στις συσκευές στη σελίδα των developers;

#26   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/06/2011 - 12:05

Η Dev Team απελευθερώνει το Redsn0w 0.9.8 ΒΕΤΑ 1 και για χρήστες Windows..!

Συνημμένο αρχείο  χωρίς τίτλο.JPG   137,82KB   2 λήψεις


Φυσικά θα πρέπει να έχετε στα υπόψιν ότι αφορά ΜΟΝΟ τους Cydia Developers.

Ας υπενθυμίσουμε τα εξής :


Αν δεν είστε developer και επιθυμείτε να προχωρήσετε με το jailbreak του iOS 5 καλό θα είναι να γνωρίζετε ότι οι περισσότερες Cydia εφαρμογές αλλά και βασικά components όπως π.χ το MobileSubstrate δεν είναι συμβατά με το νέο λειτουργικό και δεν θα λειτουργούν σωστά ή και καθόλου.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να διαβάσετε το επίσημο ανακοινωθέν της Dev Team:


UNLOCKERS AND THOSE PRESERVING THEIR UNLOCKABLE BASEBANDS SHOULD STAY FAR AWAY FROM THIS! You will very likely lose your unlockable baseband if you try to install iOS 5.


THIS JAILBREAK IS INTENDED ONLY FOR DEVELOPERS OF JAILBROKEN APPS! There are just too many broken components (Apple’s official apps, 3rd-party App Store apps, Cydia apps, MobileSubstrate apps, etc) for this to be useful to anyone but those truly looking to fix bugs in their iOS 5 jailbroken apps. (Seriously!)

THIS REDSN0W WILL NOT HACTIVATE 5
.0b1! You need to be an iOS developer with a registered UDID to get past all the new activation screens. PLEASE DON’T PIRATE APPLE SOFTWARE! Only registered devs with Macs can develop iOS applications, and only those people will have legitimate access to the beta IPSWs.

THIS IS A TETHERED JAILBREAK ONLY!
No new exploits are being exposed with this jailbreak (it uses geohot’s limera1n bootrom exploit), but that comes at a cost. You will need to use redsn0w to “Just boot tethered now” to be able to use many things, including Cydia and Safari. If you see a white icon for Cydia, or if Cydia or Safari crash when you open them, it’s because you didn’t boot tethered.

IF YOU HAVE THE 06.15 BASEBAND ON YOUR 3GS…this redsn0w will get you past the iTunes restore error you’ll get when using the stock IPSW (nobody other than those with the 06.15 baseband should be going anywhere near the stock IPSW!).

The way redsn0w works, you will very likely be able to use this on upcoming iOS5 betas, just by continuing to point redsn0w at the 5.0b1 IPSW. So keep that IPSW handy!

Although most people just launch redsn0w by double-clicking it, remember there are “advanced” options available to those who invoke it from the Terminal shell:

Αναρτημένη εικόνα


Οι τολμηροί μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ :

Redsn0w 0.9.8 ΒΕΤΑ 1


Via | Dev Team


ezgif_com_crop_2.gif





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες