Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Sms Gr Αναφορά παράδοσης στο iPhone


  • Please log in to reply
144 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1,268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/06/2011 - 04:18

Η εφαρμογή είναι φοβερή και προτείνετε ανεπιφύλακτα!!!
Είμαι σίγουρος πως ο/οι developer(s) θα συνεχίσουν τις αναβαθμίσεις/μικροδιορθώσεις μέχρι να το τελειοποιήσουν!!
Για μόλις 0.79 που στοιχίζει, είναι προτεινόμενο 100% ... συγχαρητήρια παιδιά!! ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   iPhoneCocoApps

iPhoneCocoApps

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Realpoisom

Δημοσίευση 26/06/2011 - 13:41

Η εφαρμογή είναι φοβερή και προτείνετε ανεπιφύλακτα!!!
Είμαι σίγουρος πως ο/οι developer(s) θα συνεχίσουν τις αναβαθμίσεις/μικροδιορθώσεις μέχρι να το τελειοποιήσουν!!
Για μόλις 0.79 που στοιχίζει, είναι προτεινόμενο 100% ... συγχαρητήρια παιδιά!! ;)


Ευχαριστούμε φίλε JohnHasio! Ακόμη περιμένουμε να εγκριθεί η νέα βελτιωμένη έκδοση της εφαρμογής μας! Πιστεύω να σας ικανοποιήσει καθώς διορθώνει το interface και προσθέτει τον μετρητή sms όπως έχουμε πει και παραπάνω....εγώ πάντως βαρέθηκα να περιμένω την Apple για αυτά που είχα στο nokia 6210 πριν 10ετία και περιμένω το update πως και πως :D

#78   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 27/06/2011 - 23:29

Η εφαρμογή είναι φοβερή και προτείνετε ανεπιφύλακτα!!!
Είμαι σίγουρος πως ο/οι developer(s) θα συνεχίσουν τις αναβαθμίσεις/μικροδιορθώσεις μέχρι να το τελειοποιήσουν!!
Για μόλις 0.79 που στοιχίζει, είναι προτεινόμενο 100% ... συγχαρητήρια παιδιά!! ;)

JohnHasio Θα περίμενα απο σένα μια πιο αντικειμενική κρίση με λιγότερες φαμφάρες...

Χωρίς να έχω κατεβάσει/αγοράσει την εφαρμογή, και χωρίς να θέλω να υποτιμήσω τη δουλειά των devs, θεωρώ πως πρόκειται για "αρπαχτή"
Το ποσό 0,79 εννοείται πως είναι αστείο, αλλά ακόμα πιο αστείο είναι οτι πληρώνεις για να μην πληκτρολογήσεις *# ή whatever στην αρχή του μηνύματός σου.(Και φυσικά οτι με 0,79 βρίσκεις πραγματικά διαμάντια εκει έξω)

Επίσης η αρχική έκδοση φαίνεται τουλάχιστον προχειροδουλειά. @devs, εμένα προσωπικά μου δώσατε την εντύπωση οτι η εφαρμογή δεν χρησιμοποιήθηκε ούτε μισή μέρα απο εσάς τους ίδιους πριν κυκλοφορήσει.

Άποψη μου είναι οτι εφαρμογές σαν κι αυτή θα έπρεπε να δίνονται δωρεάν ώστε να χτίσετε ένα όνομα και να πάρετε reviews για να την τελειοποιήσετε.
Με την τελειοποίηση της, θα μπορούσατε να ζητάτε και χρήματα.

#79   iPhoneCocoApps

iPhoneCocoApps

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Realpoisom

Δημοσίευση 28/06/2011 - 00:48

Καλησπέρα φίλε tasulm,
σχετικά με την εφαρμογή Sms Gr....η εφαρμογή μας δοκιμάστηκε σε όλα τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και σε κινητά iPhone 3GS και iPhone 4 με IOS 4.0+ και δεν αντιμετωπίσαμε κανένα απολύτως bug. Γιαυτό και άλλωστε η Apple έδωσε την έγκριση της στην εφαρμογή μας χωρίς κανένα reject.

Με θίγει ο όρος "προχειροδουλειά" που αναφέρεις μιας και για να βγάλεις μια εφαρμογή και να σταθεί στο App Store είναι μεγάλη υπόθεση όσο και εάν σου φαίνεται εύκολο και αστείο.

Ναι η εφαρμογή μας προσθέτει τον κωδικό αναφοράς που είναι από 1 έως 5 χαρακτήρες (εξαρτάται το δίκτυο κινητής) που στο κάτω κάτω της γραφής δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο. Μπορείς να το κάνεις μόνος σου δεν σε εμποδίζει κανείς αλλά ούτε εσύ θα εμποδίσεις αυτόν που θέλει να χρησιμοποιήσει κάποιο app που θα του κάνει αυτόματα αυτή την δουλειά.

Η αρχική έκδοση δεν ικανοποιούσε στο "μάτι" όσο θα έπρεπε και γιαυτό άλλωστε καταθέσαμε εντός 10 ημερών την βελτιωμένη Version 1.1 όπου βρίσκεται προς έγκριση. Δυστυχώς δεν είχαμε την πολυτέλεια του χρόνου ώστε να ετοιμάσουμε το οικιστικό κομμάτι στην Version 1.0 έτσι όπως θα θέλαμε μιας και ο ανταγωνισμός πίεζε αφάνταστα. Κάναμε αγώνα δρόμου για να πάρουμε έγκριση όσο ποιο γρήγορα γινόταν θυσιάζοντας τα γραφικά. Αφού έγινε αυτό όπως θα είδες κιόλας ότι προχωρήσαμε στην άμεση αναβάθμιση.

Επίσης χρησιμοποιήσεις τον όρο "αρπαχτή"... θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν έστειλες κάποιο μήνυμα στο support μας και δεν απαντήσαμε εντός 24 ωρών? Μήπως αντιμετώπισες κάποιο πρόβλημα και έγραψες στο forum μας και δεν απαντήσαμε? Εάν ναι θα σε παρακαλούσα να ξαναστείλεις το μήνυμα σου και θα φροντίσω στην άμεση επικοινωνία και αποκατάσταση του προβλήματος που εντόπισες, εάν όχι θα μου επιτρέψεις τότε να σου υποδείξω τα link επικοινωνίας για να το κάνεις....iPhoneCocoApps Site, iPhoneCocoApps Forum και iPhoneCocoApps Support.

Όσο για την τιμολογιακή πολιτική που θα ακολουθήσουμε στις εφαρμογές μας το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να σε ευχαριστήσουμε για την άποψη σου.

#80   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 29/06/2011 - 21:39

Καλησπέρα φίλε tasulm,
σχετικά με την εφαρμογή Sms Gr....η εφαρμογή μας δοκιμάστηκε σε όλα τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και σε κινητά iPhone 3GS και iPhone 4 με IOS 4.0+ και δεν αντιμετωπίσαμε κανένα απολύτως bug. Γιαυτό και άλλωστε η Apple έδωσε την έγκριση της στην εφαρμογή μας χωρίς κανένα reject.

Με θίγει ο όρος "προχειροδουλειά" που αναφέρεις μιας και για να βγάλεις μια εφαρμογή και να σταθεί στο App Store είναι μεγάλη υπόθεση όσο και εάν σου φαίνεται εύκολο και αστείο.

Ναι η εφαρμογή μας προσθέτει τον κωδικό αναφοράς που είναι από 1 έως 5 χαρακτήρες (εξαρτάται το δίκτυο κινητής) που στο κάτω κάτω της γραφής δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο. Μπορείς να το κάνεις μόνος σου δεν σε εμποδίζει κανείς αλλά ούτε εσύ θα εμποδίσεις αυτόν που θέλει να χρησιμοποιήσει κάποιο app που θα του κάνει αυτόματα αυτή την δουλειά.

Η αρχική έκδοση δεν ικανοποιούσε στο "μάτι" όσο θα έπρεπε και γιαυτό άλλωστε καταθέσαμε εντός 10 ημερών την βελτιωμένη Version 1.1 όπου βρίσκεται προς έγκριση. Δυστυχώς δεν είχαμε την πολυτέλεια του χρόνου ώστε να ετοιμάσουμε το οικιστικό κομμάτι στην Version 1.0 έτσι όπως θα θέλαμε μιας και ο ανταγωνισμός πίεζε αφάνταστα. Κάναμε αγώνα δρόμου για να πάρουμε έγκριση όσο ποιο γρήγορα γινόταν θυσιάζοντας τα γραφικά. Αφού έγινε αυτό όπως θα είδες κιόλας ότι προχωρήσαμε στην άμεση αναβάθμιση.

Επίσης χρησιμοποιήσεις τον όρο "αρπαχτή"... θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν έστειλες κάποιο μήνυμα στο support μας και δεν απαντήσαμε εντός 24 ωρών? Μήπως αντιμετώπισες κάποιο πρόβλημα και έγραψες στο forum μας και δεν απαντήσαμε? Εάν ναι θα σε παρακαλούσα να ξαναστείλεις το μήνυμα σου και θα φροντίσω στην άμεση επικοινωνία και αποκατάσταση του προβλήματος που εντόπισες, εάν όχι θα μου επιτρέψεις τότε να σου υποδείξω τα link επικοινωνίας για να το κάνεις....iPhoneCocoApps Site, iPhoneCocoApps Forum και iPhoneCocoApps Support.

Όσο για την τιμολογιακή πολιτική που θα ακολουθήσουμε στις εφαρμογές μας το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να σε ευχαριστήσουμε για την άποψη σου.

Δεν έχω καθόλου γνώση του τι χρειάζεται για να βγεί μια εφαρμογη και να σταθεί στο app store και σε καμία περίπτωση δεν το θεωρώ εύκολο πράγμα. Προφανώς είναι κάτι δύσκολο και επίπονο.

Λέγοντας οτι μου δίνετε την εντύπωση οτι δεν χρησιμοποιήσατε την εφαρμογή πριν τη βγάλετε, δεν αναφερόμουν προφανώς σε bugs.
Δεκτό οτι για τον χ ψ λογο δώσατε το go, θα πρέπει όμως να γνωρίζετε οτι αυτό "έβγαλε μάτι" στο εικαστικό.
Εξού και οι εντυπώσεις-υποθέσεις (καθώς όπως είπα δεν αγόρασα την εφαρμογη) μου περι μή χρήσης της εφαρμογής απο εσας τους ίδιους, καθώς και ο χαρακτηρισμός "προχειροδουλειά".

Τέλος, δεν αποτρέπω κανέναν απο την αγορά της εφαρμογής, ούτε είναι αυτός ο σκοπός μου.
Αν κάποιον τον εξυπηρετεί μακάρι να την αγοράσει.

Αυτό που με "ενόχλησε" όμως είναι το τουλάχιστον υπερβολικό(κατ'εμε) σχόλιο απο μέλος του review team.

Τελευταία επεξεργασία από: tasulm, 29/06/2011 - 21:40.


#81   iPhoneCocoApps

iPhoneCocoApps

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Realpoisom

Δημοσίευση 30/06/2011 - 11:19

Δεν έχω καθόλου γνώση του τι χρειάζεται για να βγεί μια εφαρμογη και να σταθεί στο app store και σε καμία περίπτωση δεν το θεωρώ εύκολο πράγμα. Προφανώς είναι κάτι δύσκολο και επίπονο.

Λέγοντας οτι μου δίνετε την εντύπωση οτι δεν χρησιμοποιήσατε την εφαρμογή πριν τη βγάλετε, δεν αναφερόμουν προφανώς σε bugs.
Δεκτό οτι για τον χ ψ λογο δώσατε το go, θα πρέπει όμως να γνωρίζετε οτι αυτό "έβγαλε μάτι" στο εικαστικό.
Εξού και οι εντυπώσεις-υποθέσεις (καθώς όπως είπα δεν αγόρασα την εφαρμογη) μου περι μή χρήσης της εφαρμογής απο εσας τους ίδιους, καθώς και ο χαρακτηρισμός "προχειροδουλειά".

Τέλος, δεν αποτρέπω κανέναν απο την αγορά της εφαρμογής, ούτε είναι αυτός ο σκοπός μου.
Αν κάποιον τον εξυπηρετεί μακάρι να την αγοράσει.

Αυτό που με "ενόχλησε" όμως είναι το τουλάχιστον υπερβολικό(κατ'εμε) σχόλιο απο μέλος του review team.


Κανένα πρόβλημα και δεκτά τα σχόλια σου για το εικαστικό κομμάτι φίλε tasulm...θα χαρούμε να γίνεις πελάτης μας μιας και η νέα βελτιωμένη έκδοση ανέβηκε στο App Store διορθώνοντας τα γραφικά και προσθέτοντας τον μετρητή Sms καθώς και την αυτόματη διόρθωση κατά την πληκτρολόγηση! :)

#82   iPhoneCocoApps

iPhoneCocoApps

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Realpoisom

Δημοσίευση 30/06/2011 - 11:34

Sms Gr v1.1

Η νέα έκδοση V1.1 βρίσκεται στο App Store και ελπίζουμε να ικανοποιεί τις ανάγκες σας πολύ περισσότερο από την αρχική έκδοση!
Έτσι λοιπόν όπως σας είχαμε υποσχεθεί στην νέα μας έκδοση θα βρείτε:

- Νέο interface
- Νέα λειτουργία μετρητή απεσταλμένων sms Μoναδικό στο App Store
- Αυτόματη διόρθωση κειμένου κατά την πληκτρολόγηση


Ορίστε και τα σχετικά screenshots:

Αναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα


Πάμε τώρα...5 promo codes για τους 5 πρώτους που θα μας απαντήσουν ποια είναι η εταιρεία κινητής τηλεφωνίας τους!!!

iPhoneCocoApps Site
@iphonecocoapps

Τελευταία επεξεργασία από: iPhoneCocoApps, 30/06/2011 - 11:35.


#83   maxaragias

maxaragias

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2011 - 11:37

cosmote

#84   Soter

Soter

    iPH Enthousiast

  • 394 μηνύματα
  • Twitter:@Soter13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/06/2011 - 11:38

Η εταιρία μου είναι η Vodafone
Αν μπορείτε διορθώστε τη λέξη δίκτυα... Βγάζει μάτι

Τελευταία επεξεργασία από: Soter, 30/06/2011 - 11:38.


#85   iPhoneCocoApps

iPhoneCocoApps

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Realpoisom

Δημοσίευση 30/06/2011 - 11:40

Η εταιρία μου είναι η Vodafone
Αν μπορείτε διορθώστε τη λέξη δίκτυα... Βγάζει μάτι



OMG....της νύχτας τα καμώματα τα βλέπει η μέρα και γελά...ευχαριστώ Φίλε Soter...

#86   tonia1987

tonia1987

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:ΤΡΕΛΗ

Δημοσίευση 30/06/2011 - 11:44

cosmote!

#87   trelarass

trelarass

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Twitter:@evaggelos78
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:evaggelos78

Δημοσίευση 30/06/2011 - 11:45

vodafone

#88   ikariofil

ikariofil

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2011 - 11:45

cosmote
ευχαριστώ

#89   iPhoneCocoApps

iPhoneCocoApps

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Realpoisom

Δημοσίευση 30/06/2011 - 12:05

οι maxaragias, Soter, tonia1987, trelarass και ikariofil να κοιτάξουν τα Pm τους για να παραλάβουν το Promo τους!
Ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας!

Περιμένουμε τα σχόλια σας στο App Store και στο forum iphonehellas.gr καθώς είναι πολύ σημαντικό για εμάς!!!

App Store Sms Gr V1.1

Τελευταία επεξεργασία από: iPhoneCocoApps, 30/06/2011 - 12:07.


#90   tonia1987

tonia1987

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:ΤΡΕΛΗ

Δημοσίευση 30/06/2011 - 12:21

καταρχας ευχαριστω πολυ για το promocode...εχω ομωσ μια χαζη ερωτηση...! επειδη πρωτη φορα κερδιζω.....που εισαγω τον κωδικο...???ξερω οτι θα πεσει γελιο με αυτη την ερωτηση....!sorry.....! :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες