Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τι κερδίζουμε όταν κάνουμε jailbreak;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   oromenon

oromenon

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2009 - 16:58

συγνώμη για την ασχετοσυνη αλλά ειλικρινά τι κερδίζεις με jailbreak;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jojosrbd

jojosrbd

    iPH Member

  • 201 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2009 - 17:02

Το ΤΙ κερδίζεις είναι απλό... τρελό customisation, χρήση εφαρμογών που η apple δεν εγκρίνει για δικά της συμφέροντα... και άλλα πολλά!!! ;)

Τελευταία επεξεργασία από: IPH, 12/08/2009 - 19:37.


#3   GiannisR

GiannisR

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2009 - 17:03

Κερδίζουμε κάποιες πιο χρήσιμες εφαρμογές που έχει το cydia από το να τα έχει το AppStore
Κερδίζουμε αυτά που έχει το AppStore με χρέωση να τα έχει το cydia εντελώς free

#4   sirdiman

sirdiman

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Sir Diman

Δημοσίευση 09/08/2009 - 22:10

Ισως θα πρεπει να πουμε και τι χανουμε:
-αξιοπιστια
-χρονο αναμονης,η μπαταρια αδειαζει πολυ γρηγορα
-ισως και ταχυτητα

#5   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9,488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/08/2009 - 22:26

(-αξιοπιστια)-(-ισως και ταχυτητα )


δεν ισχυει κατι τετοιο.οσο για την μπαταρια ευθυνη εχει ηδια η apple καθως με το θεμα μπαταριας εχει βεβαριμενο ιστορικο..και οσον αφορα το iphone ειναι θεμα firmware στην 3.0.0.

ezgif_com_crop_2.gif


#6   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2009 - 22:26

Αλήθεια, θα μπορούσε να γίνει μια συζήτηση για τα υπέρ και τα κατά? Εγώ θέλω να το κάνω μόνο για το navigator, αλλά φοβάμαι μην πάει κάτι στραβά.. έχω διαβάσει τόσα εδώ μέσα που δεν ξέρω αν είναι τελικά καλό να επεμβαίνουμε στο λογισμικό του iphone. Δεν είμαι και πολύ σχετικός, μιας και τώρα το πήρα και δεν το ρισκάρω ακόμα. Ελπίζω να γίνει μια καλή συζήτηση πάνω στο jailbreak του 3Gs, ώστε και εμείς, οι όχι τόσο σχετικοί, να δούμε τι θα κάνουμε.

#7   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2009 - 22:27

Ισως θα πρεπει να πουμε και τι χανουμε:
-αξιοπιστια
-χρονο αναμονης,η μπαταρια αδειαζει πολυ γρηγορα
-ισως και ταχυτητα

Φίλε πολύ πιθανόν να μην ισχύει τίποτα απ' όσα έγαψες πιο πάνω μιας και δεν έχουν γίνει οι ανάλογες μετρήσεις,με αποτέλεμσμα να κάνουμε μόνο υποθέσεις.
Όσο αφορά το παιδί που ρωτάει, θα πρέπει να σου πω να κάνεις jailbreak χωρίς δεύτερη σκέψη μιας και το όφελος είναι μεγάλο!

#8   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9,488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/08/2009 - 22:31

DSOdysseas φιλε μου ειναι λογικο να εχεις ανασφαλεια αλλα σκεψου οτι με ενα ρεστορε το εχεις παλι οπως στο εδωσε η apple.και επησης δεν ειναι ο μονος λογος το navιgator που θα πρεπει να κανεις jailbreak.κανοντας το μπορεις να κανεις τα 2πλα πραγματα..

ezgif_com_crop_2.gif


#9   mithra

mithra

    iPH Addict

  • 801 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/08/2009 - 22:43

συγνώμη για την ασχετοσυνη αλλά ειλικρινά τι κερδίζεις με jailbreak;


κοίτα να το χαρείς όπως είναι τώρα και όταν νοιώσεις την ανάγκη να θελήσεις κάτι παραπάνω που δε σου προσφέρεται τώρα θα το καταλάβεις και θα το κάνεις και μετά θα κάνεις reply στο ίδιο σου το ποστ ;)

#10   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2009 - 00:14

DSOdysseas φιλε μου ειναι λογικο να εχεις ανασφαλεια αλλα σκεψου οτι με ενα ρεστορε το εχεις παλι οπως στο εδωσε η apple.και επησης δεν ειναι ο μονος λογος το navιgator που θα πρεπει να κανεις jailbreak.κανοντας το μπορεις να κανεις τα 2πλα πραγματα..



Προς το παρόν έχω το OS 3.0.1. θα περιμένω το 3.1 που θα το σπάμε με το purplera1n γιατί με το RedSn0w και όλη την διαδικασία που θέλει.. ξέρω γω? Ας λιώσω με αυτά που έχω κατεβάσει προς το παρόν και μετά του αλλάζω τα φώτα. Ευχαριστώ για την συμβουλή πάντως..

#11   vasilakos

vasilakos

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Iphone 4

Δημοσίευση 12/08/2009 - 14:54

παιδια να ρωτησω και γω κατι δικο μου...!!!1 υπαρχει καποια ανεπανορθωτη ζημια που μπορει να προκαλεσει το jailbreak??/ που δεν επανερχεται με restore??/

thnx:)

#12   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 12/08/2009 - 16:54

τοσο καταστροφικο ωστε να μην επανερχεται δεν πιστευω να υπαρχει κατι.. αλλιως δε θα εκανε κανεις jb

#13   polis

polis

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2009 - 09:13

Ισως θα πρεπει να πουμε και τι χανουμε:
-αξιοπιστια
-χρονο αναμονης,η μπαταρια αδειαζει πολυ γρηγορα
-ισως και ταχυτητα

Πάντως επειδή προσωπικά βαρέθηκα τα αναξιόπιστα κινητά όλα αυτά τα χρόνια, με την αγορά το 3G και τη χρήση Mac που ούτως η άλλως είχα, αξασφάλισα αξιοπιστία σε πολύ μεγάλο βαθμό χωρίς jailbreak. Στην τελική ένα τηλέφωνο είναι απόλυτα λογικό να αρχίζει να τα παίζει όταν το σκαλίζεις....το ίδιο δε συμβαίνει και με τα αυτοκίνητα ας πούμε? ??? Διαφωνώ απόλυτα με το νταβατζιλίκι της Apple να μονοπωλεί ακόμα και τις βασικές λειτουργίες όπως bluetooth κ.α. αλλά στην τελική είναι ένα τηλέφωνο που η βασική του λειτουργία είναι να πραγματοποιεί κλήσεις.....ε και αυτό το κάνει. Επίσης η ταλαιπωρία σε κάθε αναβάθμιση της Αpple του ξήλωνε ράβε ανάλογα το διαθέσιμο jailbreak software και τα άπειρα restore δεν είναι της υπομονής μου αλλά ούτε και του διαθέσιμου ελάχιστου χρόνου μου.

Φιλικά :rolleyes:

Τελευταία επεξεργασία από: polis, 13/08/2009 - 09:14.


#14   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2009 - 09:30

+φωνώ απολύτως με τον polis!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες