Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

25χρονος σκοτωθηκε απο κινεζικο τηλεφωνο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
34 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 17/06/2011 - 13:01

Γενικά μακρυά από τα Κινέζικα ηλεκτρονικά/μαϊμούδες.

Πριν από 2μήνες έπαθα ηλεκτροπληξία από μία κινέζικη τοστιέρα. Την είχα αγοράσει από μικρό super market της γειτονιάς... από τότε δεν ξαναπαίρνω τίποτα φτηνιάρικο σε ηλεκτρικό. Ειδικά κινητό που το κολλάς επάνω στο κεφάλι σου!

δεν ειναι τυχαιο αν παρατηρήσεις σε μαϊμού συσκευές δεν αναφέρεται πουθενα το sar της συσκευης .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 17/06/2011 - 13:44

Όταν όμως όλο το έργο το αναλαμβάνουν πατεντιάρηδες κινέζοι..Μακρυά και αγαπημένοι


Το όνομα Huawei σου λέει κάτι; είναι ο νούμερο ένα ανταγωνιστής της Cisco παγκοσμίως.
Το ZTE μήπως; Η ανερχόμενη δύναμη στα android smartphones.

#18   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 17/06/2011 - 14:04

Πάντως ζημιά μπορείς να πάθεις αν δεν χρησιμοποιείς γνήσιο φορτιστή (μην πώ τα ίδια με τον συγχωρεμένο).

#19   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2011 - 14:23

ρε παιδια μουφα μου κανει η ειδηση. δεν μπορω να καταλαβω πως επαθε ηλεκτροπληξια για να πεθανει, αφου οταν φορτιζεις οποιοδηποτε κινητο μεσολαβει μετασχηματιστης, που σημαινει ταση πολυ μικρη για να σκοτωσει.! δεν εκανε σε κανεναν εντυπωση αυτο? μην λεμε οτι θελουμε.......

#20   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/06/2011 - 14:29

ρε παιδια μουφα μου κανει η ειδηση. δεν μπορω να καταλαβω πως επαθε ηλεκτροπληξια για να πεθανει, αφου οταν φορτιζεις οποιοδηποτε κινητο μεσολαβει μετασχηματιστης, που σημαινει ταση πολυ μικρη για να σκοτωσει.! δεν εκανε σε κανεναν εντυπωση αυτο? μην λεμε οτι θελουμε.......

χεχε σωστη η αποψη σου αλλα αυτο ισχυει οταν μια συσκευη ειναι φτιαγμενη με απολυτες προδιαγραφες, απο οτι φαινεται στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν ηταν.

#21   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 17/06/2011 - 14:37

ενταξει ψηλο μουφα η ιστορια και ειμαι και 100% σιγουρος οτι ειναι Ψεμα και πολυ πιθανον για Δησφιμηση τις εταιριας !!!!!

πως γινετε ενασ Φορτηστης που τροφοδοτει το Κινητο με 5 VOlt και 1-2 αμπερ να σκοτωσει καποιον ..... Δεν γινετε...... εκτος αν χαλασει ο Φορτηστης και περασει τα 220 εως την συσκευη αλλα ΟΥΤΕ σε ταινια του Σπιλμπεργκ δεν γινετε τετοια ιστορια....... διλαδι την ωρα που πηγε να παρει τηλεφωνο τα επαιξε ο Φορτηστης ανεβασε τα 220 εως την Συσκευη το περασε στον Ανθρωπο ...... πρεπει να το Στειλουμε Στους MythBusters να το ΤΕσταρουνε αλλα ειναι ΑΠιθανο να σκοτωσει καποιον Ολο Το Σκοινικο !!!!! να μου ελεγες Τοστιερα οπως ειπε ο Φιλος πιο πριν να το καταλαβω οτι Μπορει να γινει αλλα..........

#22   kofths

kofths

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2011 - 14:40

Το όνομα Huawei σου λέει κάτι; είναι ο νούμερο ένα ανταγωνιστής της Cisco παγκοσμίως.
Το ZTE μήπως; Η ανερχόμενη δύναμη στα android smartphones.


Για πες μου για τα Huawei....Δουλεύω σε isp και μας τα έχουν φέρει για να αντικαταστήσουμε cpes πελατών.Τα τεστάρω 1 μήνα και είναι πολύ μέτρια...Ξέρεις τι τα κάνει ανταγωνιστικά όμως? ο κινέζος dealer μας τα δίνει 4 φορές κάτω από ότι μας δίνει η thomson και η cisco (linksys)
Και είναι ανταγωνιστές τις cisco σε μικρά μηχανήματα,γιατί για core routers, δεν υπάρχει εταιρία που να σέβεται τον εαυτό της και να εμπιστεύεται huawei..

#23   evankoun

evankoun

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/06/2011 - 14:41

Κατι αλλο εγινε σιγουρα και δεν υπραχει περιπτωση θανατου απο το ρευμα του κινητου εκτος και αν οταν μιλουσε ηταν μεσα στο τζακουζι του και ειχε και ενα πιστολακι μαλλιων στο αλλο χερι!

#24   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 17/06/2011 - 14:55

ενταξει ψηλο μουφα η ιστορια και ειμαι και 100% σιγουρος οτι ειναι Ψεμα και πολυ πιθανον για Δησφιμηση τις εταιριας !!!!!

πως γινετε ενασ Φορτηστης που τροφοδοτει το Κινητο με 5 VOlt και 1-2 αμπερ να σκοτωσει καποιον ..... Δεν γινετε...... εκτος αν χαλασει ο Φορτηστης και περασει τα 220 εως την συσκευη αλλα ΟΥΤΕ σε ταινια του Σπιλμπεργκ δεν γινετε τετοια ιστορια....... διλαδι την ωρα που πηγε να παρει τηλεφωνο τα επαιξε ο Φορτηστης ανεβασε τα 220 εως την Συσκευη το περασε στον Ανθρωπο ...... πρεπει να το Στειλουμε Στους MythBusters να το ΤΕσταρουνε αλλα ειναι ΑΠιθανο να σκοτωσει καποιον Ολο Το Σκοινικο !!!!! να μου ελεγες Τοστιερα οπως ειπε ο Φιλος πιο πριν να το καταλαβω οτι Μπορει να γινει αλλα..........

Γιατί αμφισβητείτε κάτι που στο παρελθόν έχει γίνει και σε άλλα κινητά. Μάλιστα πριν 20 περίπου ημέρες κάηκε iPhone 3gs επειδή δεν χρησιμοποιούσε γνήσιο φορτιστή (φίλος μου). Επίσης θα έχετε ακούσει στο παρελθόν ακόμα και στην τηλεόραση για κινητά που σκάνε την ώρα της φόρτισης.

#25   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 17/06/2011 - 16:26

αλλο ενα πιο αναλυτικο αρθρο.
http://micgadget.com...4-knockoff-yet/

απο :micgadget.com


Αυτό το link έβαλα στην αρχή... :blush:

Anyway, αν θέλετε να συζητήσουμε για το κινητό της Gooapple, καλύτερα να ανοίξω ένα νέο topic, όπως ήδη προτάθηκε.

#26   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/06/2011 - 16:31

Αυτό το link έβαλα στην αρχή... :blush:

Anyway, αν θέλετε να συζητήσουμε για το κινητό της Gooapple, καλύτερα να ανοίξω ένα νέο topic, όπως ήδη προτάθηκε.

σορρυ δεν το παρατηρησα :unsure:
γιατι οχι?

Τελευταία επεξεργασία από: angelo-ifone, 17/06/2011 - 16:33


#27   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 17/06/2011 - 16:36

Λοιπόν, guys... Όλα τα posts σχετικά με το κινητό της GooApple μεταφέρθηκαν εδώ.
Οπότε η συνέχεια στο νέο topic.

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 17/06/2011 - 16:36


#28   JIMYB3

JIMYB3

    iPH Enthousiast

  • 363 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimyb3

Δημοσίευση 17/06/2011 - 16:36

Και εγώ δεν πιστεύω ότι μπορεί αν τον σκότωσε το ρεύμα από το κινητό...

Τελευταία επεξεργασία από: JIMYB3, 17/06/2011 - 16:36


#29   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2011 - 16:46

Γιατί να πάρεις μια μαιμού? Πχ να πάρεις ενα κινητό που μοιάζει με iphone, αφού δε κάνει ότι το iphone! Και το ακριβοπληρώνεις κιόλας 200$ ενώ με τα μισά μπορείς να πάρεις ένα επώνυμο κινητό! Οσα τέτοια κινητά έχω δεί είναι απλά για πέταμα. Δηλαδή να το πάρεις για να το βλέπει ο άλλος απο μακρυά και να λέει....ααα εχει iphone!?
Αντίθετα ένα κινέζικο πχ κουδούνι ασύρματο, κάνει τη δουλειά του και δεν είναι απομίμιση κανενός άλλου.

#30   Leo

Leo

    iPH Member

  • 301 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/06/2011 - 16:52

Εγω πιστευω περισσότερες πιθανότητες έχεις να πεθάνεις απο ένα high end Κινητο όπως το iPhone,όχι βεβαια απο ηλεκτροπληξία αλλα απο ληστεία...
Άμα ψάξετε στο google θα βρείτε πολλα περιστατικά...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες