Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τελικά αξίζει τον κόπο η 3.x;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   karotaki

karotaki

    iPH Addict

  • 685 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/08/2009 - 12:38

Καλησπερα παιδια!
Εχω ακομα την εκδοση 2.2.1 στο iphone 3G και θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει τελικα τον κοπο να κανω αναβαθμιση (και jailbreak φυσικα!) στην 3.0.1.......
Διαβαζω για προβληματα με την μπαταρια και το wifi.................μηπως καλυτερα να περιμενω μια και καλη για την 3.1?
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1,098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 12/08/2009 - 12:46

Εγώ το μετάνιωσα..Αλλά δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να κάνω downgrade..

#3   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9,488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/08/2009 - 12:50

παιδια εγω που το εχω στην 3.0.1 δεν εχω κανενα απο αναφερθεντα προβληματα "wifi/μπαταρια/υπερθερμανση κτλ κτλ"..δεν ξερω σε τι οφειλετε αυτο αλλα φιλε μου μεινε εκι γιατι οντως σε πολλους υπαρχουνε πολλα προβληματα.

ezgif_com_crop_2.gif


#4   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1,098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 12/08/2009 - 12:55

Εγώ συμφωνώ με τον Θανάση..Μου έχει σπάσει τα νεύρα η 3.0.1

Τελευταία επεξεργασία από: alkis, 12/08/2009 - 12:56.


#5   karotaki

karotaki

    iPH Addict

  • 685 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/08/2009 - 13:09

Ευχαριστω πολυ παιδια!
Αν ακουσω και αλλες αποψεις θα ειναι ακομα καλυτερα! :)

#6   Stathis193

Stathis193

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/08/2009 - 13:26

Νέος στα iphone
Εγώ δεν ξέρω για την συμπεριφορά των παλαιότερων λογισμικών
γιατί ξεκίνησα από την 3 του 3GS τώρα έχω 3.0.1
και μέχρι στιγμής χωρίς υπερθέρμανσης
εννοείτε jailbroken

#7   XCoNaN

XCoNaN

    iPH Enthousiast

  • 383 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/08/2009 - 13:40

Και εμενα μου δουλεύει σωστά με την 3... είχε βάλει την 3.0.1 αλλα υπήρχαν ασυμβατότητες με κάποια προγράμματα εστί ξανά κατέβηκα στην 3 και είμαι ευχαριστημένος από την λειτουργίατης όχι όμως από τι κατανάλωση μπαταρίας!
Υπερθέρμανση δεν μου έχει κάνει ούτε κατά την λειτουργία ούτε κατά την φόρτιση!
Εννοείτε jailbroken

#8   leymar

leymar

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2009 - 15:35

εκανα και εγω update 3.0, jailbreak και κατι χακιες για ''free'' apps και η μπαταρια ηταν χαλια εντελως, ρουφαγε με το μπουρι το ατιμο.
restore σε 3.0.1 , jailbreak, unlock χωρις ''free apps'' αυτη τη φορα και η μπαταρια πεταει.
ψηνομαι να του περασω κατι χακαρισμενα apps αλλα μη μου μαμησει τη μπαταρια το ατιμο
αυτα.

#9   mdspell

mdspell

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2009 - 18:06

Εγώ πήγα με καθαρό restore στην 3.0 για να καθαρίσει το κινητό από μαλακίες. Με κανονική χρήση και με κάποιες καλές μοντιές από το jb χωρίς τη μαλακία το winterboard η μπαταρία μου πάει χαλαρά 2 μέρες και λειτουργεί και τρίτη μέρα αλλά σίγουρα θέλει φόρτιση:Ρ. Με τα απολύτως απαραίτητα του jb το κινητό μια χαρά είναι. Κατά την άποψή μου ο λόγος που έχουν τόσα προβλήματα οι περισσότεροι είναι επειδή ότι βρουν βάζουν πάνω(π.χ. ibluetooth που χωρίς καν να το χρησιμοποιείς καταπίνει την μπαταρία τουλάχιστον σε μένα και winterboard επίσης), τα οποία πραγματικά δεν τα χρειάζονται. Δεν λέω στη 2.2.1 η κατανάλωση είναι σαφώς καλύτερη, αλλά παραχέζεται η κατάσταση από μερικούς για την 3.0. Τουλάχιστον θα έχεις και τ GPS σου κτλ με την 3.0 που είναι σαφώς ανώτερη.

P.S. Καθαρό restore όμως... όχι update

#10   Yannis

Yannis

    Rebuilding

  • 2,681 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:GC

Δημοσίευση 12/08/2009 - 18:41

Clean restore σε 3.0 από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας, το κινητό πετάει, η μπαταρία είναι σαφέστατα βελτιωμένη από πριν...

Απορώ που υπάρχουν ακόμα κάποιοι με 2.x επάνω! Σίγουρα η 3.1 είναι κοντά (περίπου 1 μήνα) αλλά με το ίδιο σκεπτικό μπορεί να βγει και η 3.2 σύντομα...

Τα είπαμε πολλές φορές, όταν κάνετε αναβαθμίσεις σοφό είναι (αφού έχετε και JB συσκευή) να κάνετε CLEAN Restore (Format στη γλώσσα των υπολογιστών) και όχι απλά Update/Upgrade...

Good things come to those who wait...


#11   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1,429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/08/2009 - 20:39

παιδια εγω που το εχω στην 3.0.1 δεν εχω κανενα απο αναφερθεντα προβληματα "wifi/μπαταρια/υπερθερμανση κτλ κτλ"..δεν ξερω σε τι οφειλετε αυτο αλλα φιλε μου μεινε εκι γιατι οντως σε πολλους υπαρχουνε πολλα προβληματα.


Και εγώ έτσι ακριβώς. Δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά στην αρχή έχασα πολλές εφαρμογές που δε δούλευαν στη 3.0. Τώρα όμως όλα ρολόι. Αν εσύ όμως στη 2.2 δεν έχεις κανένα πρόβλημα δε θα στο πρότεινα. Πιστεύω ότι αντικείμενο που δουλεύει δεν το πειράζεις.

#12   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2009 - 21:16

παιδες εκανα καποια ανηζητηση και βρηκα αυτο απο το 9volto -->Τα MMS στην 3.1 ειναι ενεργοποιμένα αλλά δεν λειτουργούν για τους χρήστες της AT&T λετε να το κανουν και για αλλες εταιριες ...την βαψαμε...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες