Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Gaming on a Mac


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Dimitris5

Dimitris5

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2011 - 00:15

Εδω και καιρο σκεφτομαι να αγορασω εναν μακ(αν θα αγορασω θα ειναι το 2012, τα νεα μοντελα) αλλα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι εχω ακουσει οτι οι μακ δεν ειναι για gaming...
Θελω να παιζω FPS, RTS και ισως λιγο Racing Games... Απαιτητικα παιχνιδια ομως.. οπως το crysis, call of duty, battlefield, assasin's, NFS κ.α. ...
Τι τεχνικα χαρακτηριστικα θα χρειαστω για αυτα τα παιχνιδια , surfing και πολλες εγκαταστασεις προγραμματων ( μιας και θα τα δοκιμαζω ολα ενα προς ενα :D
Αυτο που σκεφτομαι ειναι να εχω το Mac OS X για ολα οσα κανω εκτος gaming και να περασω και τα xp( πανω στον imac) για να παιζω αυτα τα παιχνιδια...Αξιζει η υπαρχει καποια λυση που να συμφερει πιο πολυ?

Και μια ερωτηση ακομα που ισως φανει κουλη αλλα συγχωρεστε με δεν εχω ερθει ποτε σε επαφη με μακ ...Το joystic που εχω θα εχει καποιο προβλημα συμβατοτητας με τον μακ η ολα οκ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ThemesHellas

ThemesHellas

    iPH Member Leacher

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2011 - 00:52

Εδω και καιρο σκεφτομαι να αγορασω εναν μακ(αν θα αγορασω θα ειναι το 2012, τα νεα μοντελα) αλλα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι εχω ακουσει οτι οι μακ δεν ειναι για gaming...
Θελω να παιζω FPS, RTS και ισως λιγο Racing Games... Απαιτητικα παιχνιδια ομως.. οπως το crysis, call of duty, battlefield, assasin's, NFS κ.α. ...
Τι τεχνικα χαρακτηριστικα θα χρειαστω για αυτα τα παιχνιδια , surfing και πολλες εγκαταστασεις προγραμματων ( μιας και θα τα δοκιμαζω ολα ενα προς ενα :D
Αυτο που σκεφτομαι ειναι να εχω το Mac OS X για ολα οσα κανω εκτος gaming και να περασω και τα xp( πανω στον imac) για να παιζω αυτα τα παιχνιδια...Αξιζει η υπαρχει καποια λυση που να συμφερει πιο πολυ?

Και μια ερωτηση ακομα που ισως φανει κουλη αλλα συγχωρεστε με δεν εχω ερθει ποτε σε επαφη με μακ ...Το joystic που εχω θα εχει καποιο προβλημα συμβατοτητας με τον μακ η ολα οκ?

Μπορείς να περάσεις με Bootcamp (Seven καλυτερα γιατι υπαρχουν και drivers από Apple) και να παιζεις κανονικα.
Το Joystick οπως ακριβως δουλευει και σε ενα pc. Και για τεχνικά χαρακτηριστικά, ότι θες σε ένα pc, θες και στο Mac.

#3   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 02/07/2011 - 14:34

Εδω και καιρο σκεφτομαι να αγορασω εναν μακ(αν θα αγορασω θα ειναι το 2012, τα νεα μοντελα) αλλα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι εχω ακουσει οτι οι μακ δεν ειναι για gaming...
Θελω να παιζω FPS, RTS και ισως λιγο Racing Games... Απαιτητικα παιχνιδια ομως.. οπως το crysis, call of duty, battlefield, assasin's, NFS κ.α. ...
Τι τεχνικα χαρακτηριστικα θα χρειαστω για αυτα τα παιχνιδια , surfing και πολλες εγκαταστασεις προγραμματων ( μιας και θα τα δοκιμαζω ολα ενα προς ενα :D
Αυτο που σκεφτομαι ειναι να εχω το Mac OS X για ολα οσα κανω εκτος gaming και να περασω και τα xp( πανω στον imac) για να παιζω αυτα τα παιχνιδια...Αξιζει η υπαρχει καποια λυση που να συμφερει πιο πολυ?

Και μια ερωτηση ακομα που ισως φανει κουλη αλλα συγχωρεστε με δεν εχω ερθει ποτε σε επαφη με μακ ...Το joystic που εχω θα εχει καποιο προβλημα συμβατοτητας με τον μακ η ολα οκ?

Φίλε μου προσωπικά είμαι λίγο διχασμένος στο να σου προτείνω ξερά Μακ για την χρίση που θέλεις...σίγουρα τα Μακ εξοπλίζονται με ποιο δυνατές κάρτες πλέων και σίγουρα το Μακ Αππ Στορ περιλαμβάνει πολλούς νέους τίτλους παιχνιδιών που σαν μανιτάρια πολλαπλασιάζονται κάνοντας την πλατφόρμα με τα Μακ μια ενδεχόμενη αυριανή παιχνιδομηχανη ίσως....αλλά εσύ παίζεις απαιτητικά παιχνίδια που ίσως η επιλογή ενος PC-Ψυγείο-καταψύκτη να είναι ποιο βέλτιστη για σένα με τα ίδια χρήματα. Με τέτοιο gaming μετά από ώρες θα θέλεις π.χ. καλή ψύξη στο σύστημα κάτι που οι Μακ δεν φημίζονται οπότε θεωρώ αν έχεις καλά περιφερειακά ήδη δηλαδή καλή οθόνη κτλ , να πάρεις έναν ψυγειοκαταψυκτη ειδικά για παιχνίδια , Μακ και games δεν συμβαδίζουν τόσο πολύ !! :rolleyes:

#4   Dimitris5

Dimitris5

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2011 - 16:45

Καταρχας ευχαριστω για τις απαντησεις σας..

Μετα απο ποσες ωρες θα εχω προβλημα αν παιζω ενα απο αυτα τα απαιτητικα παιχνιδια? δεν ειμαι κανενας καμενος gamer.... Ουτε θα ηθελα να ξαναστησω ενα windows pc.. θελω να δοκιμασω mac.. και ας περιοριστω στις δυνατοτητες τους οσο αφορα το gaming..
Δηλαδη ζεσταινονται γρηγορα με κανονικη χρηση? Θα πρεπει να τον κλεινω μετα απο ενα συγκεκριμενο χρονικο περιθωριο?

ΥΓ Ισως παρω δυο ''δυνατα'' σεσουαρ για να τον κρυωνω καθε λιγες ωρες :D :D

#5   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 02/07/2011 - 22:31

Καταρχας ευχαριστω για τις απαντησεις σας..

Μετα απο ποσες ωρες θα εχω προβλημα αν παιζω ενα απο αυτα τα απαιτητικα παιχνιδια? δεν ειμαι κανενας καμενος gamer.... Ουτε θα ηθελα να ξαναστησω ενα windows pc.. θελω να δοκιμασω mac.. και ας περιοριστω στις δυνατοτητες τους οσο αφορα το gaming..
Δηλαδη ζεσταινονται γρηγορα με κανονικη χρηση? Θα πρεπει να τον κλεινω μετα απο ενα συγκεκριμενο χρονικο περιθωριο?

ΥΓ Ισως παρω δυο ''δυνατα'' σεσουαρ για να τον κρυωνω καθε λιγες ωρες :D :D

Φίλε Δημήτρη , να ξέρεις ότι ένας Μακ ζεσταίνεται πολύ και αν τον αγγίξεις από πίσω και ψηλά λόγο της παθητικής του ψύξης , δηλαδή η πίσω αλουμινένια επιφάνεια είναι πρακτικά μια ψήκτρα που απάγει στο περιβάλλον την συσσωρευμένη θερμότητα και λόγο του σχεδιασμού - όλα σε ένα - είναι αυτονόητο να καίει , είναι σαν να πιάνεις μια ψήκτρα σε ενεργό μηχάνημα !! Σίγουρα μετά από αρκετή ώρα χρίσης πολλοί χρήστες αναφέρουν την υψηλή θερμοκρασία φοβούμενοι ότι είναι κάτι ΜΗ φυσιολογικό...είναι τελικά φυσιολογικό να καίει και φυσικά δεν χρειάζεται να ανοιγοκλείνει κάποιος το μηχάνημα για να κρυώνει όπως ανάφερες , αν πάει κάτι στραβά και υπέρ-θερμανθεί κλείνει από μόνο του για ασφάλεια όπως το iPhone!! Το μεγάλο πρόβλημα για να ξέρεις δεν είναι ότι καίει η αλουμινένια πλάτη , το πρόβλημα είναι ότι η υπέρ-συσσωρευμένη θερμότητα επηρεάζει και καίει πρακτικά από πίσω το πάνελ της οθόνης κυρίως στα μεγάλα σε διαγώνιο Μακ. Οι οθόνες είναι οκ , απλά δεν αντέχουν μάλλον σε τόσο μεγάλη συνεχόμενη θερμική καταπόνηση οπότε κάποια στιγμή παρουσιάζουν κάτι σαν λεκέδες επάνω τους και οδηγείτε το μηχάνημα στο σέρβις για αλλαγή πάνελ!! Ενδεχομένως το πρόβλημα να λυθεί στην επόμενη μεγάλη αλλαγή και σχεδίαση το 2012 , η Apple πρέπει επιτέλους να πάρει μέτρα και να το διορθώσει χρόνια ταλαιπωρεί κόσμο!! Αν εσύ παίζεις απαιτητικά παιχνίδια για ώρα , μάλλον καταπονείς το μηχάνημα θερμικά και ενδέχεται να σου βγάλει το θέμα με τα πάνελ οπότε καλό είναι να το γνωρίζεις!! Τώρα για δυνατό gaming πας αναγκαστικά στο κορυφαίο μοντέλο με τον i7 και με την 2giga GDDR5 GPU , οπότε βγαίνεις πάνω από 2400 αν δεν κάνω λάθος , αλλά και με i5 για ποιο οικονομικά πάλι ακριβά θα βγεις πάνω από 2100 ευρώ , για να φορέσεις την δυνατή κάρτα γραφικών που θέλεις για παιχνίδια!!
Τώρα το κακό με το ακριβό μοντέλο...και πρέπει να τα λέμε όλα εδώ... είναι ότι ποιο δύσκολα το μετά-πουλάς σε τέτοιους δύσκολους καιρούς και επίσης αναγκαστικά όταν δίνεις 2400 θα το κρατήσεις 4-5 χρονάκια για να το δικαιολογήσεις βρε αδερφέ ως αγορά , οπότε το φορτώνεσαι αρκετά χρονάκια και φυσικά στα μισά χρόνια είναι πλέων παλιό παρόλο που σαν Μακ έχει διάρκεια στον χρόνο μεγαλύτερη από τα PC. Αν πάρεις μικρο μοντέλο κανείς τα πάντα τελεία - εκτός αν είσαι επαγγελματίας και δουλεύεις δυνατά προγράμματα η είσαι gamer - και το πουλάς άνετα λόγο χαμηλότερης αρχικής τιμής και φυσικά δεν χρειάζεται να το κρατάς 4-5 χρόνια , πάνω στα 2,5 χρονάκια το μοσχο-πουλάς και αν επίσης το αγοράσεις με τιμολόγιο τότε ναι έχεις κέρδος πολύ μεγάλο , οπότε με μικρή χρηματική διαφορά και σε δόσεις αν θέλεις παίρνεις το αντίστοιχο καινούριο με όλη την νέα τεχνολογία και θα είσαι συνέχεια FULL UP TO DATE χωρίς να φορτώνεσαι λόγο υψηλής αγοράς το μηχάνημα για πολλά χρόνια !! Μην ξεχνάς αλωστε ότι ο επόμενος π.χ. μικρός i5 Intel Ivy Bridge θα είναι κατά πολύ καλύτερος από τον δυνατότερο σημερινό i7 Intel Sandy Bridge και ούτω κάθε εξής με τον μεθεπόμενο Haswell και μετά Broadwell κτλ...επίσης είναι όλα σε ένα μηχάνημα , οπότε δεν σου μένουν και τα περιφερειακά αμανάτι από παλιά τα δίνεις όλα και πας άνετα στο επόμενο με τα πάντα καινούρια + θα έχεις και ότι καινούριο θα έχουν προσθέσει στο μέλλον ως νέα features!! Διαλέγεις και παίρνεις αγαπητέ πιστεύω να σου έλυσα απορίες και να σου γέννησα άλλες!! Η άλλη λύση που πρότεινα παραπάνω είναι ο ψυγείο-καταψύκτης PC για games!! :rolleyes: :rolleyes:

#6   Dimitris5

Dimitris5

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2011 - 22:52

Φιλε Κυριακο δεν εχω λογια για να σε ευχαριστησω...
Μου ελυσες ολες τις αποριες και οπως ειπες μου δημιουργησεις κι αλλες!

Οπως ειχα αναφερει σε αλλο τοπικ δεν προκειτε να παρω τωρα iMac αλλα το 2012 με το που βγουνε οι καινουριοι..

Η αληθεια τωρα ειναι οτι με προβληματιζουνε αρκετα αυτα τα 2 χιλιαρικα που κοστιζει ο ''καλος'' ο 27αρης...
Τελος παντων... εχω πολυ καιρο ακομα να το σκεφτω και να διαβασω κι αλλα αρθρα ...

#7   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 02/07/2011 - 23:19

Φιλε Κυριακο δεν εχω λογια για να σε ευχαριστησω...
Μου ελυσες ολες τις αποριες και οπως ειπες μου δημιουργησεις κι αλλες!

Οπως ειχα αναφερει σε αλλο τοπικ δεν προκειτε να παρω τωρα iMac αλλα το 2012 με το που βγουνε οι καινουριοι..

Η αληθεια τωρα ειναι οτι με προβληματιζουνε αρκετα αυτα τα 2 χιλιαρικα που κοστιζει ο ''καλος'' ο 27αρης...
Τελος παντων... εχω πολυ καιρο ακομα να το σκεφτω και να διαβασω κι αλλα αρθρα ...

Φίλε Δημήτρη , διάβασε τα πάντα...και τα καλα για τους Μακ και τα άσχημα και κρίνε !! Μπες και διάβασε και για τα PC ειδικά για gaming και διάλεξε αυτό που πραγματικά έχεις ανάγκη ώστε να το λιώσεις. Απλά να ξέρεις γενικά ως αρχή και κανόνα ότι το Overclocking και το gaming δεν συνάδουν με τα Μακ...άντε το gaming δειλά δειλά να το υποστηρίζει :rolleyes: Γιαυτό ο έκαστος στο είδος του...δες τι χρειάζεσαι και διάλεξε και φυσικά σκέψου τα 2400 ευρώ είναι αρκετά λεφτά !! Το μόνο σίγουρο και ντεφακτο είναι ότι πας καρφωτός και χωρίς σκέψη για τους Μακ 2012 αν τυχόν καταλήξεις σε Μακ....θα είναι η πολύ μεγάλη 26μηνη αναβάθμιση οπότε περίμενε και άκουσε με!!

Τελευταία επεξεργασία από: KYRIAKOS2, 02/07/2011 - 23:20


#8   Dimitris5

Dimitris5

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2011 - 23:46

Αν παω για μακ ναι οπωσδηποτε θα παω για τους καινουριους!! Ομως Σκεφτομαι τα pc... Με 1000ε φτιαχνεις ενα ''τρομερο'' pc....

#9   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 03/07/2011 - 00:21

Αν παω για μακ ναι οπωσδηποτε θα παω για τους καινουριους!! Ομως Σκεφτομαι τα pc... Με 1000ε φτιαχνεις ενα ''τρομερο'' pc....

Ναι με 1000 ευρώ κανείς ένα καλό όχι όμως τρομερό PC , αλλά μόνο τον πύργο αναβαθμίζεις , χωρίς τα περιφερειακά , αν τα έχεις από παλιά και είναι αξιοπρεπή έχει καλώς , αν έχεις από παλιά σαβούρα οθόνη κτλ , τότε πας και για τα περιφερειακά οπότε το κασέ ανεβαίνει !! Βάλε και καμιά HD camera , βάλε και καμιά LED οθόνη , βάλε καινούριο mouse - πληκτρολόγιο για το καινούριο μηχανάκι , βάλε antivirous , windows 7 ultimate 64bit γνήσια φυσικά όχι σπασμένα , μπλε δόντι , wi-fi κάρτα κτλ , μια ωραία θήκη όχι της φτηνιάρικες , ένα τροφοδοτικό 800-850αρι που είναι 2,5-3 φορές ποιο ενεργοβόρο και με μεγαλύτερη κατανάλωση ρεύματος από του Μακ , τότε το κασέ ανεβαίνει φίλε τρομακτικά...οπότε ναι είναι τρομακτικό το pc!! 1000+ ευρώ θα στοιχίζει ο σκέτος πύργος , δηλαδή η κάθε 3-3,5 ετών αναβάθμιση σου αφήνοντας όλα τα άλλα περιφερειακά τα ίδια με τεχνολογία προ 3ετις να τα κρατάς κληρονομιά και αμανάτι...το σκεφτικές έτσι ποτέ?? Ενώ με καινούριο Μακ τα παίρνεις όλα μα όλα απολύτως καινούρια και αναβαθμισμένα με την τρέχον τεχνολογία και όχι με κάτι παλιότερο !! Σκέψου το και έτσι !!

#10   konstako

konstako

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2011 - 00:28

Θελω να παιζω FPS, RTS και ισως λιγο Racing Games... Απαιτητικα παιχνιδια ομως.. οπως το crysis, call of duty, battlefield, assasin's, NFS κ.α. ...


μου φαινεται οτι αυτο που θες ειναι PS3... δεν ξερω αλλα διαφωνω στο να παιρνεις pc(windows/mac) (σχεδον αποκλειστικα) για παιχνιδια
ναι μπορουν να τα παιξουν αλλα ειναι υπερβολικα πολλα λεφτα για κατι που του χρονου δεν θα σου κανει και θα εχει χασει κατα πολυ την αξια του


Και μια ερωτηση ακομα που ισως φανει κουλη αλλα συγχωρεστε με δεν εχω ερθει ποτε σε επαφη με μακ ...Το joystic που εχω θα εχει καποιο προβλημα συμβατοτητας με τον μακ η ολα οκ?

λογικα θα υπαρχουν οι οδηγοι για το joystick, δεν νομιζω να εχεις προβλημα

#11   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 03/07/2011 - 00:36

μου φαινεται οτι αυτο που θες ειναι PS3... δεν ξερω αλλα διαφωνω στο να παιρνεις pc(windows/mac) (σχεδον αποκλειστικα) για παιχνιδια
ναι μπορουν να τα παιξουν αλλα ειναι υπερβολικα πολλα λεφτα για κατι που του χρονου δεν θα σου κανει και θα εχει χασει κατα πολυ την αξια του



λογικα θα υπαρχουν οι οδηγοι για το joystick, δεν νομιζω να εχεις προβλημα

Πολύ καλή και οικονομική λύση από το παλικάρι !! Καλύτερα αγόρασε ένα PS3 και πάιζε μέχρι να λιποθυμήσεις :rolleyes: :rolleyes: !! Αγόρασε και ένα φτηνό Μακ με την λογική που σου περιέγραψα , και έτσι αποφεύγεις και τα windows και τα έχεις όλα !!

#12   Dimitris5

Dimitris5

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2011 - 14:47

Δεν ξερω αν αξιζει να μπω στον κοπο να παρω ενα PS3 ασε που στο ps3 ειναι πανακριβα τα παιχνιδια ενω στο pc τα κατεβαζεις σπασμενα... Οθονη εχω μια καλη LED 22''... ποντικακι και πληκτρολογιο ασυρματα ( κομπλε και αυτα) δηλαδη μονο ηχεια δεν εχω... Bluetooth δεν το βρισκω απαραιτητο ( διορθωσε με αν ειμαι λαθος) και μια wifi χρειαζετε οπωσδηποτε ( 50ευρω περιπου).. και μια καλη καρεκλα χρειαζομαι γιατι αυτη που εχω ουτε καν μπρατσα δεν εχει :D :D :

Απο το Πλαισιο αξιζει να στησω το pc ( εξαρτημα προς εξαρτημα )?? [ http://www.plaisio.g...px?show=desktop ]

Επισης αν εχεις χρονο μπορεις να μου πεις την γνωμη σου για το τι χαρακτηριστικα θα χρειαστω για να βαλω και 7 ultimate 64 και Hackintosh(και εαν αξιζει να βαλω τα lion πανω στο μηχανημα), να παιζω ανετα τα παιχνιδακια ( οχι λιωσιμο ομως , normal πραγματα), downloading ( λιωσιμο του mtorrent), και multitasking( να ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΕ οταν εχω 10 παραθυρα ανοιχτα και να μην παταω ctrl+alt=del και να βλεπω οτι ολα δεν ανταποκρινονται ..)

Οσο για τα antivirus λες ειναι καλυτερα να τα αγορασω? Στο laptop μου εχω κατεβασει τα avast και κατεβασα ενα license file και ειμαι κομπλε , ετσι πιστευω τουλαχιστον..

Σε ευχαριστω πολυ και σορρυ που κανω τοσες πολλες ερωτησεις .. :)

#13   mamakossa

mamakossa

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2011 - 15:34

Η ίδια η apple λέει ότι οι υπολογιστές τις είναι για τις καθημερινες χρήσεις..
Φωτο καμία ταινιουλα επαφές σχεδιασμό και τέτοια
Εάν ΕΣΥ θέλεις να παίζεις παιχνίδια μην παίρνεις Mac
Μην βασιζεσαι στο hackintosh γιατί είναι αρκετά περίπλοκο και σπάνια να είναι απόλυτος λειτουργικός:Την μια κολλάει η κάρτα την μια δεν κάνει sleep και τέτοια
Την έχω πατήσει , έκτης και αν αγοράζεις τα εξαρτημτα σου με βάση ήδη τεσταρμενα που όμως δεν θα είναι τόσο καλά για να κάνεις αυτο που θέλεις όπως επίσης μην σκέφτεσαι καν το sli και τέτοια
Εγώ έχω έναν iMac 2009 και έπαιζα σε.windows 7 το company of heroes
Ανέβαζε αρκετά θερμοκρασία, το θέμα πάντως είναιοτι βαρέθηκα το bootcamp και πλέον δεν παίζω ακθολου
Επίσης εάν δεν έχεις επαφή με Mac μηνπαιρνεις τον πρώτο σου πανάκριβο
Πάρε ένα mini να εξοικιωθεις με το λειτουργικο πρώτα να δεις αν σου ταιριάζει και μετα βλέπεις
Εν κατακλείδι εγώ προτινω συνολικά built in order για games μιας και με μιαμκαινουργια κάρτα γραφικών θα είσαι up to date για 5 χρόνια τουλάχιστον
Για όλα τα αλλα μαc
Και πάντοτε να υπολογίζεις ότι το value for money i Mac είναι ο 2 ος πιο φτηνός

#14   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2011 - 15:47

An δέν έχεις πρόβλημα με την πειρατεία (καθώς όπως λές, αν πάρεις Mac θα περνάς σπασμένα παιχνίδια), να σε ενημερώσω ότι και στο Playstation μπορείς να περνάς σπασμένα παιχνίδια. Κάνεις κάποια διαδικασία παρόμοια με jailbreak στο iPhone (είναι μόνο θέμα software και όχι hardware, αλλά έχω καιρό ν'ασχοληθώ και μάλλον τα πράγματα δεν θα είναι πια όπως τα ήξερα!), και μετά κατεβάζεις από torrents παχνίδια για PS3, και τα περνάς ή στον δίσκο του PS3 ή σε κάποιο flashάκι ή εξωτερικό σκληρό που συνδέεις στο PS3, και είσαι κομπλέ!

#15   Cham

Cham

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2011 - 16:24

Ορθώς σε ενα forum ο καθένας θα γράψει την εμπειρία του σωστή κ λάθος.
Το παν είναι πρώτα απ'ολα να καταλήξεις εσυ τι ακριβός χρειάζεσαι.
Αν εχεις τα χρήματα οι iMac του 2012 που σου ειπε ο συμπαθέστατος Κυριακος είναι Super απ'ολες τις μεριές και πλέον εφάμιλλος με Pc στην δύναμη.(αρκεί να λύσουν κ το πρόβλημα του μόνιτορ)
Η apple θα μπει στο παιχνίδι του Power Game γι'αυτο το έκανε άλλωστε.
Αυτη την στιγμή για να καταλάβεις την διαφορά όμως κυκλοφόρησε το Q&Q που παίζαμε πριν 7-8 χρόνια και για να είναι συμβατό με Mac το έχουν σε Green Mode κ οχι έγχρωμο.
Άρα θα αργήσει ακόμα λίγο σε σχέση με το πως τρέχουν τα θέματα τεχνολογίας.

Αλίμονο όμως αν δεν υπήρχε λύση για κάποιον που τα θέλει όλα.
Ολα όμως δεν σημαίνει απόλυτα ολα αλλά με κάποιους μικρούς συμβιβασμούς απο μεριά σου.

Όσο πιο πολύ διαβάζεις θα βρεις την λύση σου και αυτό που σου ταιριάζει,Όσο πιο πολύ ρωτάς θα μπερδεύεσαι περισσότερο. :rolleyes:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες