Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά απο Αμέρικα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   dirtybit

dirtybit

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/07/2011 - 00:25

Καλησπέρα στο forum,
επειδή τυχαίνει να έχω γνωστό μου στην Αμερική αυτό το μήνα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τις τιμές στα Apple store. Λέει πχ ΙPad 2 16GB 499 $. Μπαίνει δηλαδή μέσα και αν υπάρχει σκάει τα 499 και το παίρνει? Ρωτάω γιατι όταν κάνω παραγελία απο το ιντερνετικο store της Apple χρεώνει και κάποιους φόρους γύρω στα 50 $.Οποιος γνωρίζει ας απαντήσει..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 03/07/2011 - 00:54

Όσο λέει στο αππ-στορ είναι νομίζω χωρίς τους φόρους , η κάθε πολιτεία έχει δίκη της φορολογία από 0%-αφορολόγητο δηλαδή π.χ. Texas άρα εκεί κάνει 499% και αν είναι αγορασμένο από άλλη πολιτεία παίζει μέχρι και 8,7% περίπου στην New York , άρα έχουμε 499$ + 8,7% και όσο βγαίνει...άρα εξαρτάτε από ποια πολιτεία θα το αγοράσεις !! μετά έχουμε συν τα μεταφορικά αν στο στείλουν από εκεί , αν πας εσύ αμερικα ταξίδι , απλά το βγάζεις από το κουτί και το περνάς ως συσκευή που ήδη την χρησιμοποιείς από το τελωνείο και δεν πληρώνεις φόρους !! Το κουτί το ταχυδρομείς άδειο με USPS και έτσι έχεις και το κουτί ενθύμιο !! Αν στο στείλουν να στο στείλουν ως δώρο και με USPS , με άλλες εταιρίες τύπου Fedex , Ups σίγουρα θα στο εκτελωνίσουν και θα πληρώσεις κερατιάτικα !! Προσοχή στον μεταφορέα λοιπόν!!

#3   dirtybit

dirtybit

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/07/2011 - 01:01

Θα το φέρει ο φίλος στη βαλίτσα το μηχανάκι, απλώς δεν ήξερα αν η τιμή που αναφέρει το ιντερνετ είναι η τελική.

#4   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 03/07/2011 - 01:06

Θα το φέρει ο φίλος στη βαλίτσα το μηχανάκι, απλώς δεν ήξερα αν η τιμή που αναφέρει το ιντερνετ είναι η τελική.

Εξαρτάτε από την πολιτεία !! αυτό !!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες