Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Apple παραγγέλνει 15 εκατομμύρια iPhone 5 για το Σεπτέμβρη (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
43 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 05/07/2011 - 10:29

Το ενδεχόμενο να μην το ξαναπάρουν αρκετοί το iphone αν γίνει αυτό η apple το σκέφτηκε?

επικρατει τοση τρελα με τα προιοντα της apple που δε θα γινει κατι τετοιο. οσοι ειναι ευχαριστημενοι με το προιον iphone και το θεωρουν αναντικαταστατο για τη δουλεια τους τοτε δεν εχουν που αλλου να πανε. αντε να κανουν μια γυρα στα λειτουργικα αλλα παλι πισω θα γυρισουν.

εξαλλου και να χασει καποιους πελατες, θα κερδισει αλλους περισσοτερους.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 05/07/2011 - 10:37

Αντίθετα με την "μάχη" στις κονσόλες (PS 3 που πάτωσε λόγο του ότι δεν δέχεται hacks ενώ xbox 360 και Wii που κάνουν περίπατο) πιστεύω πως το iPhone ακόμη και χωρίς jailbrake θα έχει την ίδια ανταπόκριση στον κόσμο όσο και με το να δεχόταν JB.

Γιατί τι έκανε το JB, έδινε ελευθερία σε διάφορες λειτουργίες (settings) που τις έκοβε η Apple ή δεν τις πρόσθετε επιδεικτικά στο λειτουργικό της.

Με το IOS 5 πλέον το χάσμα μειώθηκε αρκετά...σχεδόν μόνο το free BT και η αναφορά παράδοσης μένει . Οπότε ποιος ο λόγος πλέον να κάνεις JB? Θα μου πεις τα Cracked Apps απλά όταν πας για JB μόνο για τα Apps χάνετε η ιδεολογία του "JB = Settings" και πας στην "JB = Cracked Apps" οπού εκεί θα αλλάξουν τα πράγματα και ίσως το JB γίνει παράνομο μιας και τώρα είναι νόμιμο...

το στησιμο συσκευης που κανεις με το j/b δυστυχως ακομα δεν το προσφερει η apple(μην με ρωτησεις τι εννοεις, διοτι ανοιγουμε μεγαλη κουβεντα και δεν θα τελειωσουμε ποτε) .Oπως ειπες παραπανω για την sony ,φοβαμαι πως θα παθει τα ιδια και η apple αμα το μπλοκαρει .

Εγω ενα θα σου πω ας μην βγει και το j/b στο ipad2 και θα δεις η συσκευες που θα πιασουν .

Αποψη μου ολα αυτα ,μην παρεξηγηθω και δεν μιλαω για crack εφαρμογες .Εχω j/b και δεν εχω crack εφαρμογη .

Κορυφαιο το iphone αλλα για μενα χωρις j/b δεν............

#18   iPhoneCocoApps

iPhoneCocoApps

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Realpoisom

Δημοσίευση 05/07/2011 - 11:02

το στησιμο συσκευης που κανεις με το j/b δυστυχως ακομα δεν το προσφερει η apple(μην με ρωτησεις τι εννοεις, διοτι ανοιγουμε μεγαλη κουβεντα και δεν θα τελειωσουμε ποτε) .Oπως ειπες παραπανω για την sony ,φοβαμαι πως θα παθει τα ιδια και η apple αμα το μπλοκαρει .

Εγω ενα θα σου πω ας μην βγει και το j/b στο ipad2 και θα δεις η συσκευες που θα πιασουν .

Αποψη μου ολα αυτα ,μην παρεξηγηθω και δεν μιλαω για crack εφαρμογες .Εχω j/b και δεν εχω crack εφαρμογη .

Κορυφαιο το iphone αλλα για μενα χωρις j/b δεν............


Το ίδιο και εγώ φίλε Hercules άποψη μου είναι...εννοείται πως η Apple κλέβει στην κυριολεξία τα tweaks του cydia και δεν μπορεί και κανείς να της πει τίποτα(όπως αναφέρει και ένας φίλος παραπάνω)! Επίσης γνωρίζω ότι πολλοί είναι αυτοί που δεν έχουν cracked Apps (όπως και εσύ) ο λόγος που το ανέφερα παραπάνω ήταν ότι εάν η Apple υιοθετήσει το μεγαλύτερο ποσοστό των tweaks στο IOS τότε (και μόνο τότε) θα κάνεις JB για τα cracked Apps. Οπότε τότε ίσως κινηθούν και διαφορετικά.

Όπως πάλι κάποιος φίλος είπε παραπάνω η χρήση των JB κινητών είναι στο 10-15% οπότε εάν διορθώσει την (εσκεμμένη) τρύπα η απώλειες της θα είναι 15.000.000-15% = 12.750.000 συσκευές όμως δεν είναι μόνο αυτό για τα κέρδη της Apple...αναλογίσου τι οικονομική ζημία προκαλούν από τα Cracked Apps αυτές οι 2.250.000 συσκευές....διότι αυτοί οι χρήστες που τις έχουν είναι expert users (κατά κύριο λόγο) και έχουν το μισό App Store στο κινητό τους...θα μου πεις πάλι εγώ τι φταίω δεν έχω Cracked Apps...αλλά η απάντηση είναι ούτε εγώ τα έτρωγα μαζί με τους πολιτικούς τα χρήματα(βλ. Πάγκαλός μαζί τα φάγαμε) παρόλα αυτά με παίρνει και εμένα η μπάλα...

#19   dim18

dim18

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/07/2011 - 11:29

Και εγώ παιδιά πιστεύω ότι καλό-χρυσό το iphone αλλά χωρίς jb δεν...όπως αναφέρει πολύ σωστά ο φίλος Hercules.
Επίσης αρχίζω να πιστεύω ότι το iphone5 θα είναι το iphone4 με αναβαθμισμένα χαρακτηριστικά.
Μακάρι να φέρουν και από Ελλάδα αρκετά κομμάτια,μην γίνει όπως με το IPAD2.

#20   nosgr

nosgr

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Twitter:@nosgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/07/2011 - 11:48

Αν δεν εχει καινουριο design, δεν βρισκω καποιο λογο να αντικαταστησω το 4αρι μου..

#21   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 05/07/2011 - 11:58

Το ίδιο και εγώ φίλε Hercules άποψη μου είναι...εννοείται πως η Apple κλέβει στην κυριολεξία τα tweaks του cydia και δεν μπορεί και κανείς να της πει τίποτα(όπως αναφέρει και ένας φίλος παραπάνω)! Επίσης γνωρίζω ότι πολλοί είναι αυτοί που δεν έχουν cracked Apps (όπως και εσύ) ο λόγος που το ανέφερα παραπάνω ήταν ότι εάν η Apple υιοθετήσει το μεγαλύτερο ποσοστό των tweaks στο IOS τότε (και μόνο τότε) θα κάνεις JB για τα cracked Apps. Οπότε τότε ίσως κινηθούν και διαφορετικά.

Όπως πάλι κάποιος φίλος είπε παραπάνω η χρήση των JB κινητών είναι στο 10-15% οπότε εάν διορθώσει την (εσκεμμένη) τρύπα η απώλειες της θα είναι 15.000.000-15% = 12.750.000 συσκευές όμως δεν είναι μόνο αυτό για τα κέρδη της Apple...αναλογίσου τι οικονομική ζημία προκαλούν από τα Cracked Apps αυτές οι 2.250.000 συσκευές....διότι αυτοί οι χρήστες που τις έχουν είναι expert users (κατά κύριο λόγο) και έχουν το μισό App Store στο κινητό τους...θα μου πεις πάλι εγώ τι φταίω δεν έχω Cracked Apps...αλλά η απάντηση είναι ούτε εγώ τα έτρωγα μαζί με τους πολιτικούς τα χρήματα(βλ. Πάγκαλός μαζί τα φάγαμε) παρόλα αυτά με παίρνει και εμένα η μπάλα...

Η apple μπορει αν θελει να κανει την συσκευη οπως πρεπει(ως j/b δηλαδη συσκευη) ,ολοι το γνωριζουμε αυτο ,γιατι δεν το κανει διοτι δεν θελει πολυ απλα .

Ολοι τρωνε απο την ιστορια αυτη και ειμαστε ολοι μια χαρουμενη οικογενεια :)

Υ.Γ και καλα θελει η apple να πιστεψουμε οτι κυνηγάει με καθε τροπο το j/b.

#22   dante19

dante19

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:saefro

Δημοσίευση 05/07/2011 - 12:02

ολα αυτα ειναι για το iphone 5 η και για το iphone 4s?

#23   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 05/07/2011 - 12:02

βρε λετε να μην το πουλησω τελικα το μηλαρακι;

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#24   iPhoneCocoApps

iPhoneCocoApps

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Realpoisom

Δημοσίευση 05/07/2011 - 12:15

Η apple μπορει αν θελει να κανει την συσκευη οπως πρεπει(ως j/b δηλαδη συσκευη) ,ολοι το γνωριζουμε αυτο ,γιατι δεν το κανει διοτι δεν θελει πολυ απλα .

Ολοι τρωνε απο την ιστορια αυτη και ειμαστε ολοι μια χαρουμενη οικογενεια :)

Υ.Γ και καλα θελει η apple να πιστεψουμε οτι κυνηγάει με καθε τροπο το j/b.


Εννοείτε πως δεν θέλει αν το ήθελε και εγώ που είμαι ένας μικρός + τίμιος dev :rolleyes: κούτσα κούτσα θα έκλεινα τις τρύπες τόσο καιρό :)

Ώστε εσύ έβαλες υπογραφές για να πάρουμε τα ελαττωματικά υποβρύχια?? άτιμεεεεε!!! :lol:

#25   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 05/07/2011 - 12:29

Εννοείτε πως δεν θέλει αν το ήθελε και εγώ που είμαι ένας μικρός + τίμιος dev :rolleyes: κούτσα κούτσα θα έκλεινα τις τρύπες τόσο καιρό :)

Ώστε εσύ έβαλες υπογραφές για να πάρουμε τα ελαττωματικά υποβρύχια?? άτιμεεεεε!!! :lol:

Μακαρι να της εβαζα εγω :lol:

#26   NikolasN

NikolasN

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/07/2011 - 12:30

παιδια οταν ειναι να βγει και το iphone με το καλο θα μαθουμε και για το jb μην ανησειχητε :P

#27   dante19

dante19

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:saefro

Δημοσίευση 05/07/2011 - 12:38

οτι κλειδωνει ξεκλειδωνει....κανονας!!!!!!

#28   xmembs

xmembs

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/07/2011 - 12:43

Πιστευω πως δεν θα εχει εμφανισιακη διαφορα, τουλαχιστον οχι εντονη. Θεωρω βεβαιο παντως οτι θα εχει καλυτερη καμερα και 2πυρηνο

#29   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 05/07/2011 - 12:48

εμφανισιακά πιστευω πανω κατω το ιδιο θα ειναι .Βελτιωσεις στο hardware σιγουρα θα εχει (ας ελπισουμε μικρες για να μην χρειαστει να αλλαξω το 4αρακι μου :P )

#30   dim18

dim18

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/07/2011 - 14:32

Το θέμα είναι τι θεωρεί μικρές αλλαγές ο καθένας μας.
Θα γίνει 2-πύρηνο,με καλύτερη κάμερα και ίσως περισσότερη ram.Σε στυλ ipad με ipad2 διαφορές.
Στο τέλος APPLE είναι αυτή και μπορεί να κρατάει και τίποτα εκπλήξεις για το τέλος.

Τελευταία επεξεργασία από: dim18, 05/07/2011 - 14:33


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες