Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5 με λεπτότερο και ελαφρύτερο σχεδιασμό (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/07/2011 - 14:10

Σύμφωνα με δημοσίευμα της WSJ η Apple ετοιμάζεται να κυκλοφορήσει ένα λεπτότερο και ελαφρύτερο μοντέλο από το iPhone 4 με 8MP κάμερα.

Το δημοσίευμα αναφέρει ότι η Apple επιθυμεί να ακολουθήσει μια επιθετική πολιτική για το επόμενης γενιάς iPhone με βλέψεις για 25 εκατομμύρια συσκευές μέχρι το τέλος του 2011. Οι πληροφορίες αναφέρουν, ωστόσο, ότι ο στόχος αυτός ενδέχεται να μην μπορεί να ικανοποιηθεί εάν η Foxconn δεν φτάσει τον απαιτούμενο ρυθμό απόδοσης καθώς το νέο iPhone είναι πολύ πιο πολύπλοκο και δύσκολο στην συναρμολόγηση.

Το νέο iPhone θα διαθέτει baseband chip της Qualcomm που κατά πάσα πιθανότητα θα χρησιμοποιηθεί για την κυκλοφορία ενός μοντέλου συμβατό με τα δίκτυα GSM και της Verizon. Επίσης, η συσκευή θα είναι λεπτότερη και ελαφρύτερη από το iPhone 4 χωρίς, όμως, να δοθούν λεπτομέρειες σχετικά με την εμφάνισή της που παραμένει μυστήριο για το αν θα διατηρήσει την ίδια γραμμή του iPhone 4 ή θα είναι κάτι εντελώς διαφορετικό.

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/07/2011 - 15:07

Μακάρι να είναι έτσι δηλαδή λεπτότερο και ελαφρυτερο και με μια μεγαλύτερη οθόνη (όχι όμως μεγαλύτερο μέγεθος) θα είναι τέλεια.
Μην μετανιωσω που πουλήσα το αγαπημένο μου τεσσαρι.

#3   3xwsapiax3ria

3xwsapiax3ria

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Twitter:@Xaroumeno_kranio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:6inner6net6

Δημοσίευση 06/07/2011 - 16:17

Λετε να χτυπησουν τις τιμες και να τις κατεβασουν ? :mellow:

#4   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2011 - 16:18

Λετε να χτυπησουν τις τιμες και να τις κατεβασουν ? :mellow:

του 4 ναι του επερχομενου οχι

#5   kapi

kapi

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2011 - 18:16

δυστυχώς ή ευτυχώς πήρα πριν 4μέρες το iphone 4 32gb, μετά από υψηλή επιδότηση από τον πάροχο. ήθελα να δεσμεύσω το ποσό για την πολύ μεγάλη και ισχυρή πιθανότητα του νέου μοντέλου το φθινόπωρο, ωστόσο δεν δέχτηκαν και μου είπαν ότι η προσφορά είχε μικρή χρονική ισχύ. ακόμη το έχω σε ζελατίνα, ασφράγιστο το κουτί, τι γνώμη έχετε, θα αξίζει το νέο ή θα λέμε πάλι όπως και με το 3gs μικρές οι διαφορές που δεν δικαιολογούν το κόστος; είναι και δύσκολο να πουληθεί το 4!

#6   dante19

dante19

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:saefro

Δημοσίευση 06/07/2011 - 18:20

δυστυχώς ή ευτυχώς πήρα πριν 4μέρες το iphone 4 32gb, μετά από υψηλή επιδότηση από τον πάροχο. ήθελα να δεσμεύσω το ποσό για την πολύ μεγάλη και ισχυρή πιθανότητα του νέου μοντέλου το φθινόπωρο, ωστόσο δεν δέχτηκαν και μου είπαν ότι η προσφορά είχε μικρή χρονική ισχύ. ακόμη το έχω σε ζελατίνα, ασφράγιστο το κουτί, τι γνώμη έχετε, θα αξίζει το νέο ή θα λέμε πάλι όπως και με το 3gs μικρές οι διαφορές που δεν δικαιολογούν το κόστος; είναι και δύσκολο να πουληθεί το 4!

τι δυσκολο φιλε μου εδω πουλιουνται ακομα 3g

#7   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 06/07/2011 - 18:22

τι δυσκολο φιλε μου εδω πουλιουνται ακομα 3g


χαχαχαχαχαχαχαχ

+1

#8   kapi

kapi

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2011 - 18:24

τι δυσκολο φιλε μου εδω πουλιουνται ακομα 3g


εγω παντως δεν εχω καλες σχεσεις με τα... μεταπωλητικα γενικοτερα! οσες φορες προσπαθησα να πουλησω κατι μεσω αγγελιων, δεν καταφερα αυτο που ηθελα!

#9   dante19

dante19

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:saefro

Δημοσίευση 06/07/2011 - 18:34

εγω παντως δεν εχω καλες σχεσεις με τα... μεταπωλητικα γενικοτερα! οσες φορες προσπαθησα να πουλησω κατι μεσω αγγελιων, δεν καταφερα αυτο που ηθελα!

ολα ειναι θεμα μαρκετινγκ αμα ξερεις να το προωθησεις το προιον σου ολα πουλιουνται....βλεπεις κατι αγγελιες μεσα στο φορουμ που μπορει να εχουν τα καλυτερα προιοντα και δεν πιανουν μια.και βλεπεις πχ την αγγελια του @nikosgnr για το iphone3gs του και σου βγαινει το ματι....

#10   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 06/07/2011 - 20:56

Φιλος απο Vodafone ειπε:

Εκλεισαν συμφωνια με apple - Θα φερει αυτη το iphone 5 το οποιο θα εχει: (καθεστε?)

32 ή 64 GB ΜΟΝΟ
Διπυρηνο επεξεργαστη
4αρα οθονη
HDMI εξοδο (!)
8αρα καμερα HD 1080
Τιμη κοντα στα 850€ (με επιφυλαξη)


Και στα 16GB
Θα βγει το iphone 4s (απλα μια πιο αναβαθμισμενη εκδοση του iphone 4)
Δεν ξερει λεπτομερειες

ΑΥΤΑ

#11   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 06/07/2011 - 20:58

Δεν ξέρουν οι υπάλληλοι της Apple τι και πως θα είναι το νέο iPhone και ξέρει η vodafone Ελλάδας. Μην ακούτε ότι σας λένε.

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 06/07/2011 - 21:01


#12   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/07/2011 - 21:00

Στο χωριό μου λένε όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι...

Υπομονή και θα το δούμε λίαν συντόμος παιδιά...;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#13   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 06/07/2011 - 21:02

παιδια σορυ κιολας, δε ξερω τι ισχυει και τι οχι....αλλα ειναι ψιλοστανταρ αυτα που ειπε. θα δουμε λοιπον...ο καιρος θα δειξει ;)

#14   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/07/2011 - 21:16

Για τα χαρακτηριστικά και την εμφάνιση δεν μπορώ να πάρω θέση, καθώς κανείς δεν ξέρει πως θα είναι η νέα συσκευή. Έχουν ακουστεί αρκετές φήμες για διπύρινο επεξεργαστή, καλύτερη κάμερα και μεγαλύτερη οθόνη...αλλά η τιμή δεν υπάρχει περίπτωση να είναι στα 850 ευρώ !!! Ήδη στα 650 είναι το ακριβότερο smartphone που κυκλοφορεί...αποκλείεται να δώσουν το καινούριο μοντέλο με 30% αύξηση τιμής !!! Ότι χαρακτηριστικά και να έχει λοιπόν, η τιμή του θα είναι κοντά στα 650 ευρώ που κοστίζει το 4άρι.

Απλά μέσα στο γενικό χαμό των φημών που κυκλοφορούν, αρκετοί βρίσκουν την ευκαιρία να το παίξουν ειδικοί και να διαδώσουν κι αυτοί μια φήμη...

Τελευταία επεξεργασία από: bakchr, 06/07/2011 - 21:21


#15   NikolasN

NikolasN

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2011 - 21:41

Δεν ξέρουν οι υπάλληλοι της Apple τι και πως θα είναι το νέο iPhone και ξέρει η vodafone Ελλάδας. Μην ακούτε ότι σας λένε.


συφωνω!!!! :excl: :excl: :excl:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες