Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Winbank Mobile για iPhone από την Τράπεζα Πειραιώς


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
132 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/04/2016 - 00:30

Αντιμετωπιζει κανεις προβλημα με την καινουργια (σημερινη) αναβαθμιση της εφαρμογης η μονο εγω εχω θεμα;
(Ios 9.0.2 jb , 6s plus)

Γνωριζετε αν γινεται καπως downgrade?

Και σε iOS 8 κρασάρει. Έχει πρόβλημα.

 

Μπορείς να κάνεις Downgrade μέσω App Admin να ξεμπερδεύεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 27/04/2016 - 07:21

Και σε iOS 8 κρασάρει. Έχει πρόβλημα.

Μπορείς να κάνεις Downgrade μέσω App Admin να ξεμπερδεύεις.

το βλεπω καθε μερα στα updates και το χα ξεχάσει.
Ευχαριστω νικο, καλημερα!

#33   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 27/04/2016 - 14:55

Όλα καλα και σε εμένα.θα συμφωνήσω με την ανάλυση,αλλα πιστεύω οτι το μεγαλύτερο πρόβλημα ειναι οτι δεν σου δίνει την δυνατότητα εκτυπώσεις της πληρωμής.ουτε απο κινητό ουτε απο ταμπλέτα.μονο απο υπολογιστή.

Ή εξαγωγή ως pdf.

Μπορεί κάποιος να τους δείξει την εφαρμογή της Number 26 ή της Revolut μπας και καταφέρουμε κάποια στιγμή να έχουμε e-banking της προκοπής?

Ακριβώς.
Και να προσθέσω ότι κάποιες πληρωμές στις οποίες υπάρχει πρόσβαση μέσω σελίδας, δεν είναι καν εφικτές.

Πιο βολική φαίνεται η νέα σελίδα τους. Περισσότερο 2016.
Ας κάνουν ένα copy paste σε native εφαρμογή.

Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 27/04/2016 - 14:56


#34   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 27/04/2016 - 18:45

Εγω παντως, ενω εχω ενεργοποιησει το Touch ID οταν μπαινω για πρωτη φορα μου ζηταει τον pin.

 

To βαζω κ μετα μου ερχεται μηνυμα οτι ενεργοποιησα το Touch ID. Κ μετα αν ξανα μπω χωρις να σκοτωσω την εφαρμογη τοτε μπαινω με Touch ID.

 

Αν την σκοτωσω ξανα γινεται η ιδια δουλεια.


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#35   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/04/2016 - 19:16

Εγω παντως, ενω εχω ενεργοποιησει το Touch ID οταν μπαινω για πρωτη φορα μου ζηταει τον pin.

To βαζω κ μετα μου ερχεται μηνυμα οτι ενεργοποιησα το Touch ID. Κ μετα αν ξανα μπω χωρις να σκοτωσω την εφαρμογη τοτε μπαινω με Touch ID.

Αν την σκοτωσω ξανα γινεται η ιδια δουλεια.

εντελως σπαστικο ομως...

#36   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/04/2016 - 20:16

Εγω παντως, ενω εχω ενεργοποιησει το Touch ID οταν μπαινω για πρωτη φορα μου ζηταει τον pin.

To βαζω κ μετα μου ερχεται μηνυμα οτι ενεργοποιησα το Touch ID. Κ μετα αν ξανα μπω χωρις να σκοτωσω την εφαρμογη τοτε μπαινω με Touch ID.

Αν την σκοτωσω ξανα γινεται η ιδια δουλεια.


Τα ιδια ακριβως και εγω....
discord.gg/ajkUM8J

#37   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 27/04/2016 - 20:21

Developer από τα LIDL μου μυρίζει...



#38   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/04/2016 - 20:42

Και εγω σε 9.0.2 τα ίδια . Δεν ανοίγει καν . Θα γυρίσω στη παλιά έκδοση της εφαρμογής


 6s plus 

#39   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 07/05/2016 - 13:07

Πάντως έβγαλε και άλλη μια εφαρμογή την win bank wallet (δυστυχώς μόνο για android αφού το nfc είναι κλειδωμένο στο iPhone μόνο για apple pay) το οποίο χωρίς επιπλέον κόστος έχεις την χρεωστική στο κινητό και μέσω nfc πληρώνεις όπου δέχονται ανέπαφες συναλλαγές με κάρτα...πολύ καλό και λειτουργεί άψογα...τουλάχιστον έγινε μια αρχή έστω και με μια τράπεζα και από την μεριά της Τράπεζας γιατί apple pay/android pay σε μερικά χρόνια και πάλι παίζεται....

Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#40   kikonec

kikonec

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2016 - 07:31

Πάντως έβγαλε και άλλη μια εφαρμογή την win bank wallet (δυστυχώς μόνο για android αφού το nfc είναι κλειδωμένο στο iPhone μόνο για apple pay) το οποίο χωρίς επιπλέον κόστος έχεις την χρεωστική στο κινητό και μέσω nfc πληρώνεις όπου δέχονται ανέπαφες συναλλαγές με κάρτα...πολύ καλό και λειτουργεί άψογα...τουλάχιστον έγινε μια αρχή έστω και με μια τράπεζα και από την μεριά της Τράπεζας γιατί apple pay/android pay σε μερικά χρόνια και πάλι παίζεται....

Knowledge is Power

Πω και εγώ νόμιζα ότι ήταν επειδή ακόμη δεν έβγαλαν εφαρμογή στο ois κατάλαβα δεν την βλέπω καλά την Apple πρέπει να το ξεκλειδώσει η να βρει έναν τρόπο να μπορούμε να βάλουμε τις κάρτες μας στο δικό της wallet.

#41   Stathis193

Stathis193

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/05/2016 - 08:58

Μέχρι να φτιάξουν το πρόγραμμα μπαίνεις και από εδώ

https://mobile.winba...x?__redir=1&lg=

#42   Jimmisardo

Jimmisardo

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 09/05/2016 - 10:52

Ρε παιδια αυτο το winbank wallet πρεπει να ειναι πολυ βολικο! Μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι το nfc ειναι κλειδωμενο? Πραγματικα δεν το εχω παρακολουθησει το θεμα nfc και δεν ξερω.. Για πιο λογο να συμβαινει? Εχω ενα κινητο αξιας €750+ και δεν μπορω να κανω μερικα απλα και πολυ βολικα πραγματακια, για ποιο λογο? Και ενα κινητο που κοστιζει €140 το κανει μια χαρουλα το συγκεκριμενο με το winbank wallet.. 

 

Επισης σχετικα με το touch id στο winbank app επιβεβαιωνω και γω τα ιδια σε 6s.Ενεργοποιω το touch id μπαινω μια φορα και μετα δεν ξαναεμφανιζεται για να ξανα μπω. Βαζω κωδικο ερχετε sms. Ξανα βαζω κωδικο παλι τα ιδια...



#43   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 09/05/2016 - 11:38

Είναι βολικό. Και όταν έρθει το Apple Pay στην Ελλάδα, θα απογειωθεί η χρήση του. Και τότε δεν θα χρειάζεσαι καν την εφαρμογή της Winbank (για το Wallet μιλάω).

 

Όσο για το NFC, καλώς το έχουν κλειδωμένο. Είναι άχρηστο και εξηγώ.

Τα NFC tags, μπορεί να είναι ωραία σαν ιδέα, αλλά είναι μία περιττή κίνηση να ψάχνεις το αυτοκόλλητο για να το ακουμπήσεις με το κινητό και να εκτελέσει μία εντολή. Ασύρματα ηχεία BT, αν είναι συμβατά με AirPlay, δεν χρειάζεται καν να σηκωθείς από τον καναπέ σου για κάνεις tap tap. Ρυθμίσεις που βλέπουμε στην Android μεριά με την χρήση των NFC-Tags, όπου "φεύγοντας από το σπίτι θέλω να κλείνει το wifi, να απενεροποιείται το αθόρυβο, και να ξεκινάει να φτιάχνει καφέ" θα έπρεπε πρώτον να γίνεται αυτόματα από ένα SMART κινητό, για την εξοικονόμηση πόρων και άλλων λειτουργιών, και 

δεύτερον, πόσοι θα ξεχνούσαν τα κλειδιά εντός σπιτιού, ασχολούμενοι να "ακουμπήσουν" το κινητό τους κάπου σε έναν τοίχο/κομοδίνο για να εκτελεστούν οι ρυθμίσεις...?

 

Ενώ στις πληρωμές και σε συνδυασμό με την ταυτοποίηση μέσω του Touch ID, είναι ιδανικό γιατί προαπαιτεί την κοντινή φυσική παρουσία σε κάθε μας οικονομική συναλλαγή. Όπως και η πλαστικές κάρτες που έχουν ήδη την δυνατότητα ανέπαφων πληρωμών.

 

Όσο για τον διαμοιρασμό αρχείων, το AirDrop κάνει μια χαρά την δουλειά του σε iΣυσκευές, και για τους άλλους υπάρχουν και τα Clouds. Όσοι δεν εμπιστεύονται τα Clouds, υπάρχουν και τα USB Sticks.



#44   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 09/05/2016 - 18:07

Είναι βολικό. Και όταν έρθει το Apple Pay στην Ελλάδα, θα απογειωθεί η χρήση του. Και τότε δεν θα χρειάζεσαι καν την εφαρμογή της Winbank (για το Wallet μιλάω).

Όσο για το NFC, καλώς το έχουν κλειδωμένο. Είναι άχρηστο και εξηγώ.
Τα NFC tags, μπορεί να είναι ωραία σαν ιδέα, αλλά είναι μία περιττή κίνηση να ψάχνεις το αυτοκόλλητο για να το ακουμπήσεις με το κινητό και να εκτελέσει μία εντολή. Ασύρματα ηχεία BT, αν είναι συμβατά με AirPlay, δεν χρειάζεται καν να σηκωθείς από τον καναπέ σου για κάνεις tap tap. Ρυθμίσεις που βλέπουμε στην Android μεριά με την χρήση των NFC-Tags, όπου "φεύγοντας από το σπίτι θέλω να κλείνει το wifi, να απενεροποιείται το αθόρυβο, και να ξεκινάει να φτιάχνει καφέ" θα έπρεπε πρώτον να γίνεται αυτόματα από ένα SMART κινητό, για την εξοικονόμηση πόρων και άλλων λειτουργιών, και
δεύτερον, πόσοι θα ξεχνούσαν τα κλειδιά εντός σπιτιού, ασχολούμενοι να "ακουμπήσουν" το κινητό τους κάπου σε έναν τοίχο/κομοδίνο για να εκτελεστούν οι ρυθμίσεις...?

Ενώ στις πληρωμές και σε συνδυασμό με την ταυτοποίηση μέσω του Touch ID, είναι ιδανικό γιατί προαπαιτεί την κοντινή φυσική παρουσία σε κάθε μας οικονομική συναλλαγή. Όπως και η πλαστικές κάρτες που έχουν ήδη την δυνατότητα ανέπαφων πληρωμών.

Όσο για τον διαμοιρασμό αρχείων, το AirDrop κάνει μια χαρά την δουλειά του σε iΣυσκευές, και για τους άλλους υπάρχουν και τα Clouds. Όσοι δεν εμπιστεύονται τα Clouds, υπάρχουν και τα USB Sticks.

Δέχομαι την άποψη σου αλλά θα διαφωνήσω όσο αφορά το κλειδωμένο nfc δώσε το api έτσι και αλλιώς οι εφαρμογές περνάνε πρώτα από έγκριση από εσένα αν κάτι δεν σου αρέσει δώσε άκυρο αλλά για σκέψου αν δώσει στην τράπεζα Πειραιώς το δικαίωμα να κάνεις χρήση το app της το nfc της συσκευής μετά δεν θα σε νοιάζει ποτέ θα έρθει το apple pay Ελλάδα επίσης την τράπεζα δεν θα την νοιάζει να κάνει σύμβαση με την apple άρα είναι κλειδωμένο όχι γιατί σκέφτεται τον καταναλωτή αλλά την τσέπη της...εδώ στο πρώτο iPhone είχε ο jobs την ιδέα να φτιάξει και εταιρεία κινητής έτσι ώστε εξ ολοκλήρου η συσκευή να είναι υπό την εκμετάλλευση της apple....μετά από 8 χρόνια και περίπου 8000€ για συσκευές iPhone android και πάλι android....και πάλι λέω σέβομαι την άποψη σου και απλά καταθέτω την δικιά μου τελείως φιλικά κουβέντα να κάνουμε....

Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#45   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 09/05/2016 - 18:25

Σωστή και η σκέψη σου.
Για της πληρωμές μέσω των ιδίων εφαρμογών των τραπεζών θα ήταν μια καλή αρχή, αλλά μετά δεν θα δεχόταν οι τράπεζες το Apple Pay.

Έψαξα να βρω πληροφορίες για το σύστημα της Winbank όπου
Θα ήθελα να μάθω πως ακριβώς διενεργείται μέσω η συναλλαγή.

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι μέσω Apple Pay, ο καταστηματάρχης δεν ξέρει καν τι τράπεζα έχει ο πελάτης. Και αυτό γιατί η συναλλαγή γίνεται με χρήση μοναδικού κάθε φορά "token" number (ή κάπως έτσι).

Όποτε και παραμένει πιο ασφαλές για την ιδιωτικότητα του καταναλωτή/πελάτη.

Δεν ξέρω αν δουλεύει το ίδιο με την εφαρμογή.

Επίσης μην ξεχνάμε το Apple Watch όπου είναι εφικτές οι πληρωμές μέσω Apple Pay.

Εννοείται φιλικά. Κουβέντα εποικοδομητική κάνουμε.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες