Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τι προβλήματα παρατηρείτε στην 3.0.1;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
14 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 15/08/2009 - 17:10

Δεν ξέρω αλλά απο τότε που έβαλα την 3.0.1 και έκανα και jailbreak στο 3Gs μου, διαπιστώνω δύο προβλήματα.
Το πρώτο είναι ότι η μπαταρία τελειώνει πάρα πολύ γρήγορα. Το δεύτερο είναι ότι η οθόνη δεν κλείνει, αν και έχω για κλείδωμα το ένα λεπτό και δεν ξέρω τι να υποθέσω. Τι restore έκανα και jailbreak μετά, τι έσβησα το supreme preferences ,γιατί έτσι πίστευα, το κινητό μένει ανοικτό.
Γι αυτό τον λόγο, αποφάσισα να γράψω αυτό το θέμα στο φόρουμ και να σας ρωτήσω, συμβήκαν και σε εσάς αυτά ή μόνο σ' εμένα; Έχετε κανένα άλλο πρόβλημα με την 3.0.1;


Υ.Γ. Η ερώτηση απευθύνεται σε όσους έχουν 3Gs.


Ευχαριστώ
strawb

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   couver

couver

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/08/2009 - 17:54

Γεια σου και απο εμενα πηρα το 3gs 2μερες απο τοτε που βγηκε και περιμενα να μου κραταει 3 μερες και οχι 1μερα με το ζορι οπως τωρα!δεν ξερω τι να κανω και εγω γιατι με το 3g μου κραταγε 2μερες χαλαρα.οσο για το αυτοματο κλειδομα εχω και εγω το ιδιο προβλημα οποτε μην αγχονεσε!μαλλον πρεπει να κανουμε υπομονη για το νεο update!Αυτα και απο εμενα,αν βρεις καποια λυση πες μας!

#3   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2009 - 17:55

Εγω που εχω 3GS δεν εκανα αναβαθμιση στην 3.0.1 και ουτε προκειτε... Περιμενω πιο ουσιαστικες αλλαγες και βλεπουμε. Οσο για την μπαταρια τοτε πολυ πιθανον να ειναι ετσι οπως λες και σε μια καινουργια αναβαθμιση να φτιαχτει αυτο το προβλημα. Αλλα αν σκεφτεις. Βγαζουν νεο firmware για να διορθωσουν μερικα προβληματα και δημιουργουνται καινουργια. Ελεος τωρα, κατι πρεπει να κανουν για αυτο.

Edit: Ισως να επρεπε να περιμενετε και να αφησετε την 3.0, οχι να τρεξετε αμεσως στην 3.0.1, για να δειτε τι προβληματα παρουσιαζονται και να μην αναγκαστειτε να τα ανακαλυψετε απο μονοι σας! :D

Τελευταία επεξεργασία από: ApoelAndreas, 15/08/2009 - 17:57


#4   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2009 - 18:30

εγω παντως που εβαλα την 3.0.1 στο 3GS μου ολα ειναι οκ!

#5   kapi

kapi

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2009 - 18:45

Αλλα αν σκεφτεις. Βγαζουν νεο firmware για να διορθωσουν μερικα προβληματα και δημιουργουνται καινουργια. Ελεος τωρα, κατι πρεπει να κανουν για αυτο.


+1

Εμένα εκτός ότι καταναλώνει πολύ γρήγορα την μπαταρία (1 μέρα), εμφανίζει και ένα πρόβλημα με την οθόνη και τις κλήσεις (το έχω αναφέρει ξανά σε άλλο θέμα, απλώς εδώ ενημερώνω ότι κι εμένα έχει προβλήματα)

#6   leymar

leymar

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2009 - 20:59

σορρυ κιολας αλλα εγω που εχω iphone 2g ειχα προβλημα μπαταριας, δεν κραταγε ουτε μια μερα και σε αναμονη παρακαλω και ολα αυτα με pwnage mac,
αναγκαστηκα να κανω restore και jailbreak αλλα αυτη τη φορα με redsnow 7.0 mac και η μπαταρια εστρωσε, κραταει 3 μερες αναμονη και 1 1/2 με φυσιολογικη χρηση και ενα 5-6ωρο συνεχομενο , φουλ δε σταματαμε με τιποτα μεχρι να σβησει
Το 'ργαλειοοοοοοο...
δε κανω update που να χτυπιουνται στην apple

#7   panosg1977

panosg1977

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2009 - 21:35

εγω παντως που εβαλα την 3.0.1 στο 3GS μου ολα ειναι οκ!


Παρομοίως. Κανένα απολύτως πρόβλημα με την 3.0.1.

#8   zisis

zisis

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2009 - 21:57

[quote name='strawb' date='15 August 2009 - 04:10 PM' timestamp='1250349037' post='57967']
Δεν ξέρω αλλά απο τότε που έβαλα την 3.0.1 και έκανα και jailbreak στο 3Gs μου, διαπιστώνω δύο προβλήματα.
Το πρώτο είναι ότι η μπαταρία τελειώνει πάρα πολύ γρήγορα. Το δεύτερο είναι ότι η οθόνη δεν κλείνει, αν και έχω για κλείδωμα το ένα λεπτό και δεν ξέρω τι να υποθέσω. Τι restore έκανα και jailbreak μετά, τι έσβησα το supreme preferences ,γιατί έτσι πίστευα, το κινητό μένει ανοικτό.
Γι αυτό τον λόγο, αποφάσισα να γράψω αυτό το θέμα στο φόρουμ και να σας ρωτήσω, συμβήκαν και σε εσάς αυτά ή μόνο σ' εμένα; Έχετε κανένα άλλο πρόβλημα με την 3.0.1;


Υ.Γ. Η ερώτηση απευθύνεται σε όσους έχουν 3Gs.


Και εγω ακριβως τα ιδια προβλήματα εχω φιλε μ.....καλα η μπαταρια μ εχει σπασει τα νευρα..το βγαζω απο τον φορτιστη και μετα απο καμια δυο ωρεσ πεφτει κιολασ....το φορτιζω σιγουρα μια φορα την ημερα...

#9   myst

myst

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/08/2009 - 23:38

ρε παιδιά...

έχω την 3.0 (jailbreak)

αν αφήσω το itunes να περασει την 3.0.1 χρειάζεται να γίνει πάλι jailbreak;

#10   Maverick

Maverick

    iPH Enthousiast

  • 527 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/08/2009 - 00:04

ρε παιδιά...

έχω την 3.0 (jailbreak)

αν αφήσω το itunes να περασει την 3.0.1 χρειάζεται να γίνει πάλι jailbreak;

Nαι χρειαζεται παλι να γινει jailbreak...

#11   hexblot

hexblot

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2009 - 07:37

προσωπρικά, με όλα τα features ανοικτά ( 3G, location services, push, bluetooth, wireless ) μόνιμα, η μπαταρία του 3GS κρατάει χαλαρά 2 "γεμάτες" μέρες ( 2-3 ώρες ομιλίας σε περιοχές με κακό σήμα, 1-2 ώρες surfing/app usage ανά μέρα, με κίνηση data ).


Αυτό που μου βελτίωσε την μπαταρία λίγο ήταν όταν έβγαλα ένα theme από το winterboard το οποίο είχε animated background. Δεν ξέρω αν κάνει διαφορά άν εχει theme που αλλάζει backgrounds.

#12   morales

morales

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2009 - 09:20

Δεν ξέρω αλλά απο τότε που έβαλα την 3.0.1 και έκανα και jailbreak στο 3Gs μου, διαπιστώνω δύο προβλήματα.
Το πρώτο είναι ότι η μπαταρία τελειώνει πάρα πολύ γρήγορα. Το δεύτερο είναι ότι η οθόνη δεν κλείνει, αν και έχω για κλείδωμα το ένα λεπτό και δεν ξέρω τι να υποθέσω. Τι restore έκανα και jailbreak μετά, τι έσβησα το supreme preferences ,γιατί έτσι πίστευα, το κινητό μένει ανοικτό.
Γι αυτό τον λόγο, αποφάσισα να γράψω αυτό το θέμα στο φόρουμ και να σας ρωτήσω, συμβήκαν και σε εσάς αυτά ή μόνο σ' εμένα; Έχετε κανένα άλλο πρόβλημα με την 3.0.1;


Υ.Γ. Η ερώτηση απευθύνεται σε όσους έχουν 3Gs.


Ευχαριστώ
strawb


Η μπαταρια ναι οντως τελιωνει ποιο γρηγορα απο πριν! αλλα με το κλειδωμα δεν εχω κανενα προβλημα

#13   Atari

Atari

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 16/08/2009 - 10:59

«Δεν ξέρω αλλά απο τότε που έβαλα την 3.0.1 και έκανα και jailbreak στο 3Gs μου, διαπιστώνω δύο προβλήματα....»

Τότε δεν φταίει η 3.0.1. Για τα προβλήματα φταίει το jailbreak. Εγώ που έχω ένα χρόνο το 3G κι έχω κάνει όλα τα update από την 2.0 και μετά, ποτέ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα με καμμία version (εκτός από ένα 2μηνο που το είχα με jb γιά video & ελληνικά. Τότε είχα διάφορα προβλήματα).

#14   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/08/2009 - 12:52

To Jailbreak απο μονο του δεν δημιουργει προβληματα.
Κάποιες εφαρμογες ομως ναι μειωνουν την διαρκεια της μπαταριας και πιθανως να δημιουργουν και αλλες δυσλειτουργίες.
Προσωπικα δεν βαζω τιποτα αλλο εκτός απο τις στανταρ εφαρμογές που ειναι δοκιμασμενες.

Παντως το μοναδικο τεστ που υπαρχει για να τσεκαρεις την μπαταρια ειναι να βαλεις την συσκευη σε airplane mode για μερικες ωρες.

Σιγουρα η μπαταρία του iphone δεν ειναι κατι σπουδαίο, αλλα μην ξεχνατε οτι καμια μπαταρια δεν τα βγαζει περα σε καινουργια συσκευη. Για τον απλουστατο λογο οτι δεν την αφηνουμε σε ησυχία.
Ξερετε οτι ξοδευει τριπλασια ενεργεια οταν ανοιγοκλεινεις χωρις λογο εφαρμογες απ' οτι οταν για παραδειγμα σερφαρεις?

Επειτα καθε νεα μπαταρια θελει στρωσιμο. Μετα τον πρωτο μηνα δινει το maximum.

Επισης αν οντως εχει την ιδια χωριτικότητα με αυτην του 3G, σιγουρα θα κρατα λειγοτερο λογο των αυξημενων απαιτησεων του μεγαλυτερου επεξεργαστη που διαθετει το 3gS.

Τελευταία επεξεργασία από: tesalat, 16/08/2009 - 12:59


#15   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 16/08/2009 - 12:53

Ρε παιδιά είδα και άλλο πρόβλημα στο iPhone 3GS και δεν ξέρω αν υφίσταται λόγω έκδοσης ή εξαιτίας ελατώματος που έχει το τηλέφωνο.
Εκεί που όλα ήταν καλά, το τηλέφωνο jailbreak και περασμένες όλες οι ενδιαφέρουσες σε εμένα σπασμένες εφαρμογές περασμένες απο το itunes στο τηλέφωνο, είδα κάτι που δεν το έχω ξαναδεί και μάλιστα δύο φορές.
Είδα τα εικονίδια των εφαρμογών να γίνονται άσπρα και όταν προσπαθούσα να τα επιλέξω δεν τα άνοιγε με τίποτα.Επίσης και απο την αναζήτηση το ίδιο γινόταν και ακόμη το itunes έδειχνε ότι ήταν μόνο λίγα GB εγκατεστημένα και όχι τόσα που είχα.
Σας συνέβει και εσάς αυτό ή μόνο σε μένα;
Επισής την πρώτη φορά το έκανε αφού πέρασε πρώτα σε safe mode ,ενώ την δεύτερη όταν προσπάθησα να ανοίξω -που δεν το πέτυχα πότε μέχρι σήμερα-την εφαρμογή/παιχνίδι Sonic 2.

Τελευταία επεξεργασία από: strawb, 16/08/2009 - 13:00


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες