Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3GS στα $350 μαζί με νέο iPhone 4S/5 στα τέλη Αυγούστου (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 19/07/2011 - 15:15

Το ερώτημα όμως παραμένει...
Ποιο το ιδιαίτερο χαρακτηριστικό του iphone 4s/5???
Αν θεωρήσουμε ότι το 4αρι έκανε τη διαφορά κυρίως με την retina οθόνη, το νέο iPhone πρέπει να έχει ένα εξίσου εντυπωσιακό χαρακτηριστικό...
Ποιο θα είναι όμως;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 19/07/2011 - 15:22

Το μοντέλο αυτό το γνωρίζουμε όλοι και δεν είναι άλλο από το iPhone 3GS, του οποίου η τιμή θα μειωθεί και άλλο περίπου στα $350.


Με αυτή την κίνηση είναι σαν να μας λέει ότι τόσο καιρό, μετά την κυκλοφορία του 4, ήταν σαν να μας έκλεβαν που κρατούσαν την τιμή του τόσο ψηλά. Δε φταίνε κι αυτοί βέβαια που στην Ευρώπη τα προϊόντα τους πωλούνται με υπερδιπλάσιες τιμές...
Άραγε τα Nokia πωλούνται υπερδιπλάσια στην Αμερική?

Πάντως εμένα προσωπικά οι φήμες με έχουν κουράσει πάρα πολύ και το άσχημο είναι ότι σχεδόν κάθε μέρα διαβάζουμε κι άλλη!

Τελευταία επεξεργασία από: freedoom, 19/07/2011 - 15:23


#18   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/07/2011 - 15:23

Το ερώτημα όμως παραμένει...
Ποιο το ιδιαίτερο χαρακτηριστικό του iphone 4s/5???
Αν θεωρήσουμε ότι το 4αρι έκανε τη διαφορά κυρίως με την retina οθόνη, το νέο iPhone πρέπει να έχει ένα εξίσου εντυπωσιακό χαρακτηριστικό...
Ποιο θα είναι όμως;

λογικά ο διπύρηνος επεξεργαστής ο οποίος θα είναι και συγχρονισμένος στο 1,2 GHZ πιστεύω

#19   Mrjb

Mrjb

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2011 - 07:21

λογικά ο διπύρηνος επεξεργαστής ο οποίος θα είναι και συγχρονισμένος στο 1,2 GHZ πιστεύω


Αν το νεο iphone εχει το hw του ipad2 , απλ θα φυσαει.
Εχω το ipad σχεδον 3 μηνες και ακομη δεν εχω δει το παραμικρο lag....

#20   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2011 - 07:34

Σιγα μην βγαλουν 15 iphone για να κατακτησουν την αγορα..εαν ηταν ετσι γιατι δεν εκαναν κατι παρομοιο με 5 συσκευες να κατακτησουν και τα mp4?
Δυο συσκευες θα υπαρχουν το 4 που η τιμη του θα πεσει και το 5 η 4s που θα εχει οσο ειχε το 4 οταν πρωτοκυκλοφορησε(το σιριαλ ειναι επαναλαμβανομενο).
Τωρα το θεμα δεν ειναι ο επεξεργαστης που θα φοραει γιατι αυτο φαινεται απο το ipad 2 αλλα τι ram θα του φορεσουν 512 οπως το ipad 2 η καμια 1 ghz?

#21   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/07/2011 - 08:46

Σιγα μην βγαλουν 15 iphone για να κατακτησουν την αγορα..εαν ηταν ετσι γιατι δεν εκαναν κατι παρομοιο με 5 συσκευες να κατακτησουν και τα mp4?
Δυο συσκευες θα υπαρχουν το 4 που η τιμη του θα πεσει και το 5 η 4s που θα εχει οσο ειχε το 4 οταν πρωτοκυκλοφορησε(το σιριαλ ειναι επαναλαμβανομενο).
Τωρα το θεμα δεν ειναι ο επεξεργαστης που θα φοραει γιατι αυτο φαινεται απο το ipad 2 αλλα τι ram θα του φορεσουν 512 οπως το ipad 2 η καμια 1 ghz?

o ανταγωνισμός είναι ήδη πολύ ψηλά φιλέ μου και η apple δεν είναι εταιρία που κάθε 3 μήνες βγάζει τηλεφωνά, αρά αυτό που θα βγάλει τώρα θα έχει κάποια χαρακτηριστικά που θα το κάνουν να αντέξει απέναντι στα αλλα.
να σου πω εγω περιμένω 1,2 GHZ επεξεργαστή του Ipad2 και 1GB RAM...
Να σου πω την αλήθεια και εγώ δεν είμαι τόσο σίγουρος για το 3GS γιατί σίγουρα δε θα αντέχει και όλες τις εκδόσεις του IOS 5
ΥΠΟΜΟΝΗ 1 μηνά ακόμα που θα αρχίζουν να ξεκαθαρίζουν κάποια πράγματα

#22   pcmagas91

pcmagas91

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/07/2011 - 06:18

o ανταγωνισμός είναι ήδη πολύ ψηλά φιλέ μου και η apple δεν είναι εταιρία που κάθε 3 μήνες βγάζει τηλεφωνά, αρά αυτό που θα βγάλει τώρα θα έχει κάποια χαρακτηριστικά που θα το κάνουν να αντέξει απέναντι στα αλλα.
να σου πω εγω περιμένω 1,2 GHZ επεξεργαστή του Ipad2 και 1GB RAM...
Να σου πω την αλήθεια και εγώ δεν είμαι τόσο σίγουρος για το 3GS γιατί σίγουρα δε θα αντέχει και όλες τις εκδόσεις του IOS 5
ΥΠΟΜΟΝΗ 1 μηνά ακόμα που θα αρχίζουν να ξεκαθαρίζουν κάποια πράγματα


Μην περιμένεις και 1,2GHz τον διπύρηνο Α5, η apple ποτέ δεν τρέχει.. Και αν ισχύει και μια δημοσίευση για την υπεθέρμανση του iPhone πολύ πιθανό να τον χρονίσει και αρκετά χαμηλότερα.
Κάπου 1GHz υποθέτω.. Αλλά πιο κάτω δεν νομίζω διότι έχουμε και το HD Video στα 1080p λογικά.

Αλλά αυτά είναι μόνο υποθέσεις και τίποτα δεν ισχύει επίσημα οπότε μην βιάζεστε.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες