Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

TomTom for iPhone/iPad


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
130 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 13/02/2011 - 21:37

Κάποιος παιδιά μπορεί να μου πει αν έχει αυτή τη δυνατότητα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 897 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 14/02/2011 - 19:42

έχει επιλογή πεζοπορικής διαδρομής.

#108   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 22/02/2011 - 19:51

έχει επιλογή πεζοπορικής διαδρομής.



Σε παρακαλώ τη ψάχνω αυτή την επιλογή και δε τη βρίσκω, μπορείς να μου πεις που ακριβώς είναι; Ευχαριστώ!

#109   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 23/02/2011 - 00:14

Σε παρακαλώ τη ψάχνω αυτή την επιλογή και δε τη βρίσκω, μπορείς να μου πεις που ακριβώς είναι; Ευχαριστώ!

μενου/αλλαγη ρυθμισεων/προγραμματισμος διαδρομης/προεπ. τυπος διαδρομης
εδω καλυτερα τσεκαρε το "να ερωτωμαι παντα" και σε καθε διαδρομη θα σε ρωταει πως θες να σε παει

#110   kymilou

kymilou

    iPH User

  • 164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2011 - 09:35

Εχει και τη Κυπρο? ή μονο Ελλαδα?

#111   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 897 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 03/03/2011 - 09:12

Σε παρακαλώ τη ψάχνω αυτή την επιλογή και δε τη βρίσκω, μπορείς να μου πεις που ακριβώς είναι; Ευχαριστώ!


Πας ρυθμίσεις->Προγραμματισμός διαδρομής-> Προεπιλεγμένος τύπος διαδρομής->Πεζοπορική διαδρομή

#112   geopapai

geopapai

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2011 - 11:57

Παιδιά καλημέρα,

Tomtom 1.6 σε iPhone4 με english language.

Υπάρχει δυνατότητα να δείχνει ελληνικά ονόματα δρόμων και μενού η εφαρμογή, και το λειτουργικό να είναι Αγγλικό??? Αν το γυρίσω σε Ελληνικά το τηλέφωνο θα γυρίσει και η εφαρμογή (έλα που δεν θέλω...)?

#113   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 22/10/2011 - 10:49

Πριν λίγες ώρες έγινε διαθέσιμη η αναβάθμιση του δημοφιλούς προγράμματος πλοήγησης TomTom για το iPhone στην έκδοση 1.9, πλήρως συμβατή με το iOS 5 και με υποστήριξη και του iPad. Όσοι επομένως διαθέτετε ένα iPad 3G, θα μπορείτε πλέον να το χρησιμοποιείτε κανονικά και ως συσκευή πλοήγησης.

Αναρτημένη εικόνα


Η universal εφαρμογή χρησιμοποιεί επιτέλους ολόκληρη την οθόνη του iPad, με την απεικόνιση σε πλήρη οθόνη να εμφανίζει ταυτόχρονα την οθόνη οδήγησης και τις πληροφορίες επιλογής λωρίδας κυκλοφορίας. Οι οδηγοί μπορούν επίσης να μεταβούν στην οθόνη οδήγησης από οποιοδήποτε σημείο της εφαρμογής και να έχουν πρόσβαση στις επιλογές με ένα μόνο άγγιγμα.

Αναρτημένη εικόνα


Το update παρέχει επίσης και πλήρη υποστήριξη στους κατόχους iPhone 3G, αναβαθμισμένους χάρτες, καθώς και ένα βελτιστοποιημένο γραφικό περιβάλλον με πιο ακριβείς πληροφορίες για τις σταθερές κάμερες ταχύτητας και τα σημεία ενδιαφέροντος.

Αναρτημένη εικόνα


Η έκδοση 1.9 της εφαρμογής TomTom για το iPhone/iPad είναι διαθέσιμη άμεσα στα 49,99€ για τον ελληνικό χάρτη και στα 89,99€ η ευρωπαϊκή έκδοση, από την οποία εξακολουθεί να μην συμπεριλαμβάνεται ο ελληνικός χάρτης! Οι υφιστάμενοι κάτοχοι της εφαρμογής μπορούν να αποκτήσουν τη νέα έκδοση στο iPad τους χωρίς επιπλέον κόστος. Τέλος, να αναφέρουμε ότι η αναβάθμιση αφορά όλες τις international εκδόσεις της εφαρμογής.

#114 Guest_ugotthelooks_*

Guest_ugotthelooks_*

Δημοσίευση 22/10/2011 - 10:58

Μπορεί κάποιος να μου το συγκρίνει με το Mls ; Γιατί θα πέρνατε το ένα η το άλλο ? :/

#115   sinanas

sinanas

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2011 - 19:20

Το καλύτερο χαρακτηριστικό του είναι το multitasking. Μου έχει τύχει να μιλάω στο τηλέφωνο να έχω ανοιχτό το safari και το tomtom να δίνει οδηγίες χωρίς κανένα πρόβλημα. Επίσης μου αρέσουν πάρα πολύ τα μενού που είναι πολύ απλά και τέλος έχει πολύ ακλή υποστήριξη μιας και βγάζει πολύ συχνά αναβαθμίσεις, έχει επιλογή να κάνει διορθώσεις και να μαθαίνει από τις διαδρομές που ακολουθείς και από την κίνηση που βρίσκεις και ενημερώνεται και απο στοιχεία που κατεβάζει από άλλους χρήστες. Δεν είναι τυχαίο που στο εξωτερικό όλοι ωσ επι το πλείστον χρησιμοποιούν TOMTOM και το MLS δε το ξέρει κανένας!

#116 Guest_ugotthelooks_*

Guest_ugotthelooks_*

Δημοσίευση 23/10/2011 - 19:27

Το καλύτερο χαρακτηριστικό του είναι το multitasking. Μου έχει τύχει να μιλάω στο τηλέφωνο να έχω ανοιχτό το safari και το tomtom να δίνει οδηγίες χωρίς κανένα πρόβλημα. Επίσης μου αρέσουν πάρα πολύ τα μενού που είναι πολύ απλά και τέλος έχει πολύ ακλή υποστήριξη μιας και βγάζει πολύ συχνά αναβαθμίσεις, έχει επιλογή να κάνει διορθώσεις και να μαθαίνει από τις διαδρομές που ακολουθείς και από την κίνηση που βρίσκεις και ενημερώνεται και απο στοιχεία που κατεβάζει από άλλους χρήστες. Δεν είναι τυχαίο που στο εξωτερικό όλοι ωσ επι το πλείστον χρησιμοποιούν TOMTOM και το MLS δε το ξέρει κανένας!

επειδή εγώ κύριος βρίσκω τα POIs και στο mls έχει πάρα πολλά για Ελλάδα , το τομ τομ έχει περισσότερα? Από πλευράς ευκολίας μου φένεται πολύ καλό και αξιόπιστο στην διαδρομή. Παίζει το tom tom να είναι πιο ακριβές σε σχέση με στροφές κτλ ?

#117   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 23/10/2011 - 19:27

Συμφωνώ, το χρησιμοποιώ κάτι μήνες τώρα, και δουλεύει άψογα και γρήγορα, και το Multitasking είναι όντως πολύ χρήσιμο. Δοκίμασα και τα Navigon / MLS αλλά δε μου αρέσαν οσο αυτο.
Whatsapp doc?

#118   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 23/10/2011 - 19:38

Μπορεί κάποιος να μου το συγκρίνει με το Mls ; Γιατί θα πέρνατε το ένα η το άλλο ? :/

To MLS έχει τρελό lag.δηλάδη σου λέει να στρίψεις αφού περάσεις τον δρόμο.Επίσης το TOMTOM έχει πολύ καλύτερους χάρτες και δεν σε βάζει ανάποδα σε δρόμους μέσα στο Χαλάνδρι.
Τα έχω αγορασμένα να το τονίσω και τα δύο οπότε μιλάω εκ πείρας.(Το MLS ευτηχώς μου το πίστωσαν από την Apple γιατί ήταν άθλιο. (Μιλάω για το Talk&Drive).

Ελπίζω να σου έλυσα τις απορίες. ;) ;)

#119   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 11/01/2012 - 10:01

Η εφαρμογή TomTom για το iPhone και iPad αναβαθμίζεται με υποστήριξη υπηρεσιών κοινωνικής δικτύωσης, όπως έκανε μέχρι τώρα μόνο η αυτόνομη συσκευή PND Go Live 1535M.

Αναρτημένη εικόνα


Η νέα έκδοση 1.10 της εφαρμογής θα ενσωματώσει το Facebook και το Twitter, επιτρέποντας στους χρήστες να κοινοποιούν τους προορισμούς τους και τους χρόνους άφιξής τους μέσω αυτών των κοινωνικών δικτύων, SMS ή e-mail. Επίσης θα μπορούν να πλοηγούνται στα διάφορα Facebook events, places, αλλά και στους φίλους τους.

Η αναβάθμιση της εφαρμογής TomTom αναμένεται στο App Store μέσα στο πρώτο τρίμηνο του έτους.

#120   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 11/01/2012 - 10:34

Η εφαρμογή TomTom για το iPhone και iPad αναβαθμίζεται με υποστήριξη υπηρεσιών κοινωνικής δικτύωσης, όπως έκανε μέχρι τώρα μόνο η αυτόνομη συσκευή PND Go Live 1535M.

Η νέα έκδοση 1.10 της εφαρμογής θα ενσωματώσει το Facebook και το Twitter, επιτρέποντας στους χρήστες να κοινοποιούν τους προορισμούς τους και τους χρόνους άφιξής τους μέσω αυτών των κοινωνικών δικτύων, SMS ή e-mail. Επίσης θα μπορούν να πλοηγούνται στα διάφορα Facebook events, places, αλλά και στους φίλους τους.

Η αναβάθμιση της εφαρμογής TomTom αναμένεται στο App Store μέσα στο πρώτο τρίμηνο του έτους.



'Ετσι έτσι, μη και δεν πούμε σε όλο τον κόσμο πού είμαστε και πότε!


Αντε στην επόμενη αναβάθμιση να ενσωματώσει και το ipoo. :lol:
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες